PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Bo do procesorów z odblokowanym mnożnikiem rzeba kupować płyty główne, które na to pozwalają oraz mają sporą, dobrze chłodzoną sekcję zasilania. Tak więc z tych niby 100 złotych zwiększa się nam różnica, a przy orgraniczonych budżetach powyższą nadwyżkę jest lepiej dołożyć do innych komponentów.
Mało kto kupuje coś na przyszłość. Zazwyczaj sprzęt składa się na już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 15:17, Niewiernus napisał:

Bo do procesorów z odblokowanym mnożnikiem rzeba kupować płyty główne, które na to pozwalają
oraz mają sporą, dobrze chłodzoną sekcję zasilania. Tak więc z tych niby 100 złotych
zwiększa się nam różnica, a przy orgraniczonych budżetach powyższą nadwyżkę jest lepiej
dołożyć do innych komponentów.
Mało kto kupuje coś na przyszłość. Zazwyczaj sprzęt składa się na już.


Płytę główną polecono mi tu, na forum, pod ten konkretny procesor i pod jego przyszłe podkręcenie
procesor i płytę mam od pażdziernika 2011 roku, wtedy podkręcenie nie było potrzebne, gdyż miałem GTX a 570, teraz mam znacznie lepszą kartę, więc namawiano mnie do podkręcenia żeby wydajność w takim AC IV była lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zawiesil mi sie komp. Zresetowalem i juz sie nie uruchamia. Nastalo to, czego sie spodziewalem, gdyz juz od dawna byly objawy - twardziel padl. Dla pewnosci chcialbym sie upewnic, ze to dysk, a nie np. kabel. Jak to zrobic "domowymi sposobami"? Ze wzgledu na swieta, nie moge isc do jakiegos znajomego i sprawdzic. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie konkretnie są objawy? BIOS nie wykrywa dysku?
Sprawdź zasilanie (podmień wtyczkę z czymś innym). Jeżeli masz napęd optyczny na SATA to ten kabel możesz wykorzystać. Przepnij jeszcze dysk do innego gniazda w płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 15:48, Narmo napisał:

Jakie konkretnie są objawy?


Po włączeniu kompa, pojawia się czarny ekran z komunikatem "no signal" i uruchamia się ponownie. I wyświetlają się opcje: normarnego rozruchu i uruchomienia systemowych narzędzi.. Systemowe wyszukiwanie błędów wskazało problem z dyskiem, ale nie było w stanie go rozwiązać.

Dnia 25.12.2013 o 15:48, Narmo napisał:

BIOS nie wykrywa dysku?


Wykrywa, więc kabel jest w porządku?

Dnia 25.12.2013 o 15:48, Narmo napisał:

Sprawdź zasilanie (podmień wtyczkę z czymś innym). Jeżeli masz napęd optyczny na SATA
to ten kabel możesz wykorzystać. Przepnij jeszcze dysk do innego gniazda w płycie głównej.


Wszystkie możliwości z tego zakresu wyczerpałem i nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy biorąc pod uwagę podgląd zdarzeń można podejrzewać, że przyczyną Blu screena był jednak game booster?

jeżeli nie to jak mam sprawdzić procesor, jego napięcie i obciążenie w stresie bez wchodzenia do Biosu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 16:40, Kakarotto napisał:

Po włączeniu kompa, pojawia się czarny ekran z komunikatem "no signal" i uruchamia się
ponownie. I wyświetlają się opcje: normarnego rozruchu i uruchomienia systemowych narzędzi..
Systemowe wyszukiwanie błędów wskazało problem z dyskiem, ale nie było w stanie go rozwiązać.

Czyli dysk jeszcze jakoś działa. Możliwe, że tylko jakiś plik systemowy się uszkodził. Jeżeli system jest w stanie się uruchomić to zawsze możesz sprawdzić dane przy pomocy narzedzia typu HDTune czy Crystal Disk, które pokazują dane SMART i potrafią skanować powierzchnię (może to potrwać nawet kilkanaście godzin).

Dnia 25.12.2013 o 16:40, Kakarotto napisał:

Wykrywa, więc kabel jest w porządku?

Najprawdopodobniej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 16:52, lis_23 napisał:

Czy biorąc pod uwagę podgląd zdarzeń można podejrzewać, że przyczyną Blu screena był
jednak game booster?

Raczej nie.

Dnia 25.12.2013 o 16:52, lis_23 napisał:

jeżeli nie to jak mam sprawdzić procesor, jego napięcie i obciążenie w stresie bez wchodzenia
do Biosu?.

HWiNFO i opcja zapisywania danych z sensora do pliku? Jeżeli chodzi o sam procesor to OCCT powinien wystarczyć. Obciąża on procesor i sprawdza jego stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 16:53, Narmo napisał:

Czyli dysk jeszcze jakoś działa. Możliwe, że tylko jakiś plik systemowy się uszkodził.
Jeżeli system jest w stanie się uruchomić to zawsze możesz sprawdzić dane przy pomocy
narzedzia typu HDTune czy Crystal Disk, które pokazują dane SMART i potrafią skanować
powierzchnię (może to potrwać nawet kilkanaście godzin).


Właśnie, że system nie jest w stanie się uruchomić. Zawsze, gdy już ma się uruchomić, wyskakuje "no signal" i restartuje do momentu z dwiema opcjami do wyboru. Tak samo dzije się, gdy chcę włączyć tryb awaryjny lub cokolwiek innego. Jedynie systemowe narzędzie odpala, ale nic mi po nim. :(

Dnia 25.12.2013 o 16:53, Narmo napisał:

> Wykrywa, więc kabel jest w porządku?
Najprawdopodobniej tak.


No to prawdopodobnie, jest to jedyny plus całej sytuacji.

Na tą chwilę, pozostaje mi się rozglądać za nowym dyskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2013 o 16:58, Narmo napisał:

Raczej nie.

Wystąpienie błędu pokrywa się czasowo z problemem z odpaleniem gry za pomocą game boostera, co innego mogło wystąpić w tym samym momencie, co zwiecha gry uruchomionej przez gb?

Dnia 25.12.2013 o 16:58, Narmo napisał:

HWiNFO i opcja zapisywania danych z sensora do pliku? Jeżeli chodzi o sam procesor to
OCCT powinien wystarczyć. Obciąża on procesor i sprawdza jego stabilność.


Na razie poczekam na znajomego, który zna się na kompie znacznie lepiej niż ja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 17:02, Kakarotto napisał:

Na tą chwilę, pozostaje mi się rozglądać za nowym dyskiem?

A próbowałeś zainstalować system od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu mam problem z moim lapkiem, mianowicie po pewnym czasie używania (różnie od poł godziny do 3 godzin) nagle się wyłącza. Po takiej awarii już w trakcie ładowania windy następuje identyczny problem. By go ponownie normalnie uruchomić muszę odczekać dłuższy okres czasu przy wyłączonym zasilaniu.
Co ciekawe w trybie awaryjnym ten problem nie występuje, oczywiście sprawdziłem temperatury, do pułapu temperatur granicznych mam zapas 30/25 stopni przy dużym obciążeniu. Profilaktycznie wyczyściłem wnętrze oraz nałożyłem nową termalke, dysk został gruntownie sformatowany. Jeśli ktoś miał styczność z takim problemem, byłbym wdzięczny za wszelkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem godzinny test CPU programem OCCTPT, jest sporo tych tabelek, co tutaj wkleić?
znajomy się temu przyglądał i jego zdaniem, gdyby procek się sypał to sypałby się już wcześniej, ewentualnie dzieje się coś, gdy procek wchodzi w tryb turbo lub jest jakiś zatarg pomiędzy sterownikami do procka i do grafiki lub do samej grafiki - temperatury były stabilne tylko taktowanie procesora bardzo skakało podczas testu.

20131226000209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 17:19, Narmo napisał:

> Na tą chwilę, pozostaje mi się rozglądać za nowym dyskiem?
A próbowałeś zainstalować system od nowa?


Próbowałem i prawdopodobnie by się dało, ale mam pewne dane, które chciałbym odzyskać przed sformatowaniem. Masz jakiś pomysł na np. bootowanie z pendrive?
Próby naprawienia sektora bootowania, poprzez wiersz poleceń nie pomogły. Coś, związane z tym całym bootowaniem, najwidoczniej padło w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2013 o 17:19, Narmo napisał:

> Na tą chwilę, pozostaje mi się rozglądać za nowym dyskiem?
A próbowałeś zainstalować system od nowa?


Powyższe pytanie nieaktualne. Poradziłem już sobie i uruchomiłem system (chyba znam się na tym lepiej, niż sadziłem :D). Skopiuję co mi trzeba i dla pewność postawię system na nowo. Tak czy tak, problem z dyskiem mam. Na czystym systemie szybciej pójdzie skanowanie dysku pod kątem błedów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gościa, który podkręcał mi mój procesor i On skorzystał z profili do podkręcania dostępnych na mojej płycie głównej i potem testował temperatury
z tego OCCT można coś wyczytać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odbiorem sygnału wifi z routera (2/5 kreseczek do mojego pokoju). Model TP-link TL-WR84N1.
Prawdopodobnie powodem jest kiepski usb stick. Chcę kupić lepszy, który ma mocniejszy sygnał odbioru i tutaj w rozsądnej cenie wypatrzyłem dwa:

1. D-link DWA-140 300Mbs - trochę droższy, ale ponoć bardzo czuły i dobry.
2. TP-LINK TL-WN722N 150Mb/s - tego samego producenta co router może będą lepiej współgrać ? I ta antenka wygląda na pomocną w rozwiązaniu mojego problemu.

Ciężko mi się zdecydować... ktoś ma jakieś porady bądź doświadczenie z tymi modelami ?

P.S.
ciekawostka !

Przy otwartych drzwiach do mojego pokoju mam 2/5 kreseczek... ale gdy drzwi są zamknięte mam 4/5...mirakul... na chłopski rozum podejrzewam, że moja klamka miedziana "polepsza" sygnał...bo innego wytłumaczenia chyba nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu wysypał mi się system, tym razem blue screen wyskoczył podczas przeglądania neta ...
próbowałem zapisać zrzut ekranu ale się nie udało, mam jednak komunikat po starcie systemu:

Nazwa zdarzenia problemu: bluescreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.768.3
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA8007E38028
BCP3: 00000000BE200000
BCP4: 000000000005110A
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:
C:\Windows\Minidump\122813-32307-01.dmp
C:\Users\CORE I5 2500K\AppData\Local\Temp\WER-88655-0.sysdata.xml


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się