PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

teraz dokładnie się przyjżałem i mi wycieło cały folder i wkleiło go na ten pasek z boku ze wszyskimi sejvami Win 764bit HP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 01:03, Narmo napisał:

Karta WiFi jest wyłączona. Prawdopodobnie została wciśnięta kombinacja klawiszy odpowiedzialna
za wyłączenie moduły WiFi/Bluetooth (jeżeli to też jest w netbooku). Niektóre komputery
przenośne mają jeszcze dodatkowe, fizyczne przełączniki od tego. Spróbujcie włączyć kartę
sieciową taką kombinacją, lub poszukajcie odpowiedniego przełącznika na obudowie netbooka.
W razie czego skrót klawiszowy to Fn i któryś z F1-F12 z odpowiednią ikonką sieci bezprzewodowej.



eh nie przesadzajmy, aż taki niedoinformowany nie jestem...
w pierwszej kolejności pomińmy wi-fi zajmijmy się podłączeniem internetu przez kabel, tak jak napisałem sterowniki pobrane ze strony producenta ale zero reakcji na podpięcia kabla (nawet nie próbuje pobrać adresu z sieci, kabel sprawny na 100% inne czynniki zewnętrze też sprawne to coś po stronie laptopa). Po przypisaniu adresu na sztywno zero reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 22:49, Maverick07 napisał:

tak jak napisałem sterowniki pobrane ze strony producenta ale zero reakcji na podpięcia
kabla (nawet nie próbuje pobrać adresu z sieci, kabel sprawny na 100% inne czynniki zewnętrze
też sprawne to coś po stronie laptopa). Po przypisaniu adresu na sztywno zero reakcji.

Jeżeli nie wykrywa w ogóle kabla, to i nadawanie adresu ręcznie nic nie da. Aby wykluczyć problem sprzętowy pobierz na przykład Ubuntu i uruchom z niego kompa (można zrobić bootowalnego pena). Karta sieciowa powinna zostać wykryta bez dodatkowych sterowników. Jeżeli tam też nie będzie działała spróbuj zresetować BIOS do ustawień standardowych. Jeżeli i to nie pomoże, to znaczy, że karta sieciowa jest uwalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 14:40, Crew_900 napisał:

Ale to wtedy mi nową bibliotekę stworzy a tego nie chcę.

Aha, to takie kwiatki. No, Biblioteki to byt wirtualny, ta nie da się tam nic przechowywać, tylko dodać skrót do jakiejś lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj uruchomione programy (np te z tray-a), być może któryś ma włączoną opcję zapobiegania zasypianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2014 o 12:32, Malevyn napisał:

moj komputer za kazdym razem jak go usypiam sam wlacza sie po kilku minutach. co zrobic
?

a nie masz przypadkiem podpiętej np: kierownicy czy pada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2014 o 23:12, Narmo napisał:

Jeżeli nie wykrywa w ogóle kabla, to i nadawanie adresu ręcznie nic nie da. Aby wykluczyć
problem sprzętowy pobierz na przykład Ubuntu i uruchom z niego kompa (można zrobić bootowalnego
pena). Karta sieciowa powinna zostać wykryta bez dodatkowych sterowników. Jeżeli tam
też nie będzie działała spróbuj zresetować BIOS do ustawień standardowych. Jeżeli i to
nie pomoże, to znaczy, że karta sieciowa jest uwalona.


Po 2 dniach walki zwycięstwo, zainstalowałem ubuntu na pendrive i net śmigał tylko po kablu. Wróciłem do windowsa i dalej walczyłem okazało się, że zawiesił sił protokół tcp/ip, który trzeba było zresetować (błędu nigdzie nie wyświetlał) potem wystarczyło włączyć wi-fi klawiszem FN+F2 i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni pewien problem. Po kilkugodzinnej pracy na kompie wywala mi błąd aplikacji "notepad.exe", kiedy naciskam "Nie wysyłaj" wywala mi blue screen i pc się resetuje. Szukałem na necie porad dotyczących błędu i pisąło coś o jakimś brakującym pliku "dll" i ściągnąłem taki programik Dll Suite, który skanuje i naprawia plik dl, a w razie jego braku ściąga go, lecz jak tym programem komputer to piszę nie nie wykryto problemu i wszystko jest ok. Miał ktoś podobny błąd, albo wie jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zapytam jeszcze w tym temacie, możliwe że, tamten jest nieaktywny.

Mam pytanko (nie znalazłem nigdzie w necie odpowiedzi), a mianowicie : mam "eBook Prestigio per3664". W opcjach napisano, że ma 16 odcieni szarości. Nigdzie w opcjach nie znalazłem jak to to rozjaśnić, a troche by sie przydało. Wieczorem przy słabszym świetle troche słabo widac.

Czy wie ktos czy jest to w ogóle możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zmagam się z pewnym problemem.

Kupiłem sobie nowe głośniki (genius sp-hf1800a). Wcześniej komputer miałem podpięty pod starą, kiepską wieżę. Krótko po rozpoczęciu użytkowania nowego sprzętu zauważyłem, że podczas pracy z przeglądarką i edytorem tekstowym (w mniejszym stopniu) słychać lekkie bzyczenie. I tylko na stronach, dokumentach gdzie obecny jest pasek boczny do przewijania. Jest to szczególnie mocno słyszalne podczas scrollowania stron internetowych (zarówno kółkiem myszy jak i strzałkami na klawiaturze). Ale dzwięki słychać także podczas przsuwania myszy czy pisania na klawiaturze, kiedy przystawi się ucho do głośnika. W samym sytemie (na pulpicie, w okienkach) nic, problem pojawia się jedynie w przeglądarce internetowaj i (nieco ciszej manifestując swą obecność) w Wordzie. Dodam jeszcze, że podłączone do PS3, telefonu głośniki nie wydają nigdy żadnych niepokojacych dźwięków.

Pomyślałem sobie, że to może wina zintegrowanej karty dźwiękowej. I tak zamierzałem kupić sobie w najbliższej przyszłości coś porządnego, więc poleciałem do sklepu i kupiłem Asusa Xonar DG, może problem się rozwiąże. Nic, problem nadal ten sam.

Widziałem już różne idiotyzmy związane z podzespołami PC, ale to już przekracza granice mojej wyobraźni. Spróbuję jeszcze sformatowac komputer, ale nie sądzę żeby to cokolwiek zmieniło. Może ktoś ma jakis pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to może być pewien stary, dobrze znany problem problem gdzie zakłócenia elektromagnetyczne emitowane z USB powodują tzw static na głośnikach. Czy używasz może przedniego panelu z gniazdami USB i jack? Jeśli tak rozwiązaniem mogło by być przepięcie myszki do tylnego gniazda USB albo obłożenie jej kabla alufolią -tuż u nasady wtyczki (podobno działa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2014 o 18:20, zadymek napisał:

Hmm, to może być pewien stary, dobrze znany problem problem gdzie zakłócenia elektromagnetyczne
emitowane z USB powodują tzw static na głośnikach. Czy używasz może przedniego panelu
z gniazdami USB i jack? Jeśli tak rozwiązaniem mogło by być przepięcie myszki do tylnego
gniazda USB albo obłożenie jej kabla alufolią -tuż u nasady wtyczki (podobno działa).

Nie, nie używam przedniego panelu.

Chyba znalazłem winowajcę (kabel czerowny na rysunku). Mam u siebie takie rozwiązanie, że PC i PS3 są podpięte pod przełącznik audio, dzięki któremu mogę wybierać źródło dźwięku.

Sytuacja nr. 1 - tak miałem do tej pory, ferelny kabel (czerowny) spina PC i przełącznik - BZYCZNIE, niezależnie od wybranego źródła dźwięku.

Sytuacja nr. 2 - podejrzany kabel (czerwony) łączy głośniki i przełącznik. Przełącznik wybiera dźwięk z PS3. BZYCZENIE z PC podczas scrollowania i tak towarzyszy dźwiękom z PS3... Dziwięki samego PS3 w porządku.

Sytuacja nr. 3 jak sytuacja nr 2, ale jako źródło dźwieku przełącznik wybiera PC. O dziwo nic nie brzęczy! Tzn, kiedy głośniki ustawi się na "kruszenie ścian mode" i przystawi ucho do membrany to ledwie, ledwie słychać znajome brzęczenie towarzyszące scrollowaniu, ale podczas normalnego użytkowania nic, a nic go niesłychać.

Wychodzi na to, że za cały bałagan odpowiada jeden z kabli (czerwony). Jest to tandetny kabelek z allegro, nie fabryczny kabel od głośników.

Na koniec przeprowadziłem eksperyment, który jak się domyślałem potwierdzi winę podejrzanego. Czerwonym kabelkiem spiąłem bezpośrednio PC i głośniki. O dziwi nic się nie dzieje.

Nie wiem, cała ta sytuacja chyba nadałaby się do "Nie do wiary". W pon będę miał możliwość podmienienia czerwonego kabelka nowym, zobaczymy jak on będzie sobie radził w różnych konfiguracjach.

20140201205458

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, udało mi się jeszcze poprawić sytuację nr. 2. Mianowicie podłączyłem kabel wychodzący od przełącznika nie bezpośrednio do karty dźwiękowej, ale przez przejściókę wychodzącą z klawiatury (klawiatura ma wejścia minijack oraz mikrofonu i przed tym jak jej kabel minijack wchodzi do gniazda na karcie, rozdziela się na dodatkową żeńską końcówkę). Teraz brzęcznie jest niesłyszalne także, kiedy jako źródło dźwięku wybrane jest PS3 i taka sytuacja już mnie w 99% satysfakcjonuje.

Myślę, że cały ten cyrk można logicznie wytłumaczyć jedynie jako błąd w Matrixie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się instaluje nowe sterowniki do karty graficznej AMD to trzeba koniecznie usuwać stare sterowniki? czy można "nadpisać" i nie będzie problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 10:58, Sericulum napisał:

Jak się instaluje nowe sterowniki do karty graficznej AMD to trzeba koniecznie usuwać
stare sterowniki? czy można "nadpisać" i nie będzie problemu?

Drzewiej różnie bywało...ja bym dla pewności najpierw usunął stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas używania komputera po dłuższym czasie działania i/lub otwarciu wielu programów cały system zaczyna mi ,,lagować". Słychać przy tym stukanie dysku twardego. Dysk mi siada ? Mogę go już wymieniać czy da się go naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się