PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czy system Windows 7 Home Edition 32bit jest w stanie obsłużyć 3gb ram? Jeśli nie, to czy jest sens instalować 64bitową wesję na komputerze z dwurdzeniowym celeronem 2.50GHz, 3gb ram i Geforce 7050/610i?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 08:19, SplitGrave napisał:

Czy system Windows 7 Home Edition 32bit jest w stanie obsłużyć 3gb ram? Jeśli nie, to
czy jest sens instalować 64bitową wesję na komputerze z dwurdzeniowym celeronem 2.50GHz,
3gb ram i Geforce 7050/610i?

Dla systemów 32 bitowych, maksymalna obsługiwana ilość ram to 4gb minus pamięć na kartach rozszerzeń (graficzna, ew dźwiękowa (o ile to "pro-karta" z własną pamięcią) etc). Jak korzystasz z "integry" to nie liczy się, bo wtedy grafika korzysta z wydzielonej części ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam taki problem: Dostałem ostatnio na urodziny nowy PC (co samo w sobie problemem nie jest) i... w sumie wszystko gra, poza tym, że przy włączaniu wyświetla się ekran startowy ASUS - i nic się nie dzieje dalej. Dopiero po wciśnięciu przycisku resetu mogę przejść do włączania Windowsa.
Czym to może być spowodowane? Uciążliwe jest to szczególnie przy instalowaniu aktualizacji systemu.

Podaję specyfikację:
Win 7 64bit
Płyta główna: Asus M5A99X EVO R2.0
Procesor: AMD X8 FX-8320 3.5GHz AM3+ BOX
Ram: 8 GB Kingston
Karta graficzna Asus GeForce GTX 760 DirectCU II OC 2GB DDR5 PCI-E BOX
Zasilacz 500W

(Tak, komp kupiony z myślą o nowym Wiedźmaku ^^)
I teraz nie wiem - wszystko działa super. Ale ten mały feler przy włączaniu mnie niepokoi. Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2014 o 11:36, cedricek napisał:

I teraz nie wiem - wszystko działa super. Ale ten mały feler przy włączaniu mnie niepokoi.
Ktoś coś?


Możesz z poziomu tego oprogramowania włączyć sobie przeglądarkę, Skype (przynajmniej tak jest u mnie)?
Wystarczy nie ruszać myszką przez 10 sekund, można zmienić czas oczekiwania w BIOSie albo to wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w BIOSie opcji, która wyłącza ekran Asusa i pokazuje normalne kroki POST (Jaki jest procesor, ile RAMu, jakie dyski i napędy podłączone itp.). Potem sprawdź, na czym się wszystko zawiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2014 o 11:45, Narmo napisał:

Poszukaj w BIOSie opcji, która wyłącza ekran Asusa i pokazuje normalne kroki POST (Jaki
jest procesor, ile RAMu, jakie dyski i napędy podłączone itp.). Potem sprawdź, na czym
się wszystko zawiesza.


Hmm... tak zrobiłem. Teraz zwiesza mi się bez pokazywania powitalnego logo Asusa (na szczęście BIOS da się uruchomić). Plus nie wiem czemu, ale od kiedy wszedłem do BIOSa, dźwięk powitalny systemu startuje mi 2min po jego uruchomieniu, kiedy wesoło już sobie pracuję.
Dziwna anomalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysk może się zepsuć od jednego uderzenia ręką w górę obudowy? (Dysk jest na dole)
Bo generalnie jestem spokojny, zen, joga, medytacje, samodoskonalenie, takie sprawy. Ale tak się przedwczoraj zdenerwowałem, że musiałem w coś uderzyć, a że wentylator mi dziwnie "tyrkolił" to padło na komputer. No i jak tak mu przywaliłem to faktycznie wentylator przestał na chwile tyrkolić, ale coś system nie bardzo działał. A teraz jak włączam komputer to nic się nie dzieje po tym ekranie co sobie można wejść w te różne ustawienia w BIOSie. Płyta dysk widzi cały czas co jest bardzo zastanawiające bo wcześniej raz na pare dni nie mogła go znaleźć i ciągle jedyne co było w boot menu to stacja dysków. Po czterech rebootach znajdywało go najczęściej.
Na drugim dysku wszystko działa, więc to raczej nie wina niczego innego.

A na folii było napisane HARD drive... Coś nie taki twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z gmailem. Od niedawna nie mogę naraz popbrać wszystkich załączników. Osobno jak najbardziej - razem już lipa. Kłopotliwe zwłaszcza jak ludzie przysyłają po 50 załączników :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z floppy drive (wczesne dyskietki) jest dość sztywny. Ale podatny na wstrząsy, głowica nowoczesnego dysku unosi się nad talerzami na wysokości mniejszej niż grubość ludzkiego włosa, jak w któryś uderzy to może narobić sporych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 2 problemy:
1. W takim stanie jest mój dysk systemowy? Co radzicie? błędów nie ma.
2. Napęd dvd liteon Ihas424 przestał czytać i widzieć płyty. NIe rozkręca się, po jakimś czasie napęd się otwiera i pojawia się pojawa się komunikat


20140208220235

20140208220752

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogodziłem się z faktem, że ten nowy dysk w którego pierdykłem ręką się zepsuł i się nie odpsuje i podłaczyłem stary dysk. Poklikałem jakieś testy w programie i wyszły takie wyniki jak na screenie. Bardzo chory? Czy jezcze którąś zakładkę pokazać? Bo ja to z tego rozumiem tyle, że kabel mogę mieć zepsuty.

20140210132516

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą w kwestii instalacji Windows Xp, a konkretnie o pomoc w rozwiązaniu problemu przy jego instalacji. Otóż w wyniku uszkodzenia jednego z plików systemowych zmuszony zostałem do ponownej instalacji systemu. Przy starcie systemu wszystko odbywa się zgodnie z ''''procedurą'''' - pojawia się komunikat o rozruchu instalacji z płyty Cd, po czym wyświetla się komunikat o uszkodzonym, wcześniej wspomnianym przeze mnie pliku. Innymi słowy - instalacja systemu po prostu nie chce ruszyć. Bios ustawiony jest na Cd-Rom, natomiast Boot już nie.. problem w tym, że przy próbie zmiany tego stanu rzeczy kllawiatura nie odpowiada. Czy to ona może być problemem ? Jest to klawiatura usb, o których zresztą słyszałem, że sprawiają problemy przy instalacji poczcciwego Xp. Wydaje się, że zmiana ustawień na Cd-Rom w Boot Menu rozwiązałaby sprawe - czy wystarczy w takim razie klawiatura z wtyczką ps2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w BIOS obsługę urządzeń USB, dzięki temu zostanie zauważone wciskanie klawisz na klawiaturze. Ewentualnie na czas instalacji korzystaj z klawiatury PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zrobiłem właśnie format laptopa. Posiadam oryginalny Windows 7 Home Premium 64 bit oraz Offce 2010 (dla domowników i małych firm, 1 pc 1 użytkownik). Z pierwszym nie było problemu, ale z drugim są oczywiście cyrki. Generalnie zainstalował się cacy (stara instalka z dysku), kod przyjął bez problemu, ale chcąc włączyć któryś program z pakietu Ofiice włącza mi się instalacja Single Image 2010. Trochę poszuka, trochę zamuli i wyłącza się. I tak za każdym razem, a Worda czy też Excela włączyć się nie da. Zaznaczam, że sprzęt jest ten sam, nic nie było kombinowane, na innych komputerach nie próbowałem tego instalować. Full legal, a tak mi M$ się odwdzięcza? Nie muszę wspominać, że jeśli jakoś tego nie włączę, to będę w plecy o ponad 600 stów. Ktoś wie co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... dziś po starcie systemu w prawym dolnym rogu ( przy chorągiewce ) pojawił mi się jakiś komunikat, żeby coś zgłosić, okazało się, że chodzi o jakieś nieoczekiwane zamknięcie systemu ( dump ) ale nic takiego się ostatnio nie zdarzyło, sprawdziłem podgląd zdarzeń i nie było żadnych błędów krytycznych - czy to możliwe, że system przypomniał sobie o bluescreenach z grudnia?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 00:12, Perry_Cox napisał:

> Zrobiłem właśnie format laptopa. /.../. Ktoś wie co się dzieje?

Nie wiem co się dzieje, ale czy instalując Office zaznaczyłeś opcję "uruchamiaj wszystko z mojego komputera"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam program Recover my photos bo chcę odzyskać zdjęcia które miałem dawniej na moim dysku i które skasowałem, bo wiadomo że one gdzieś na tym dysku są, ale zrobiłem szukanie wykryło mi sporo plików ale nie chcą się pokazać bo wyskakuje mi " Podgląd niedostępny dla tego typu" Wtf?..

Kiedyś jak dałem do na prawdy kompa, poprosiłem gościa odzyskanie plików i były w osobnym dysku :D bez problemu mogłem je odpalić, fotki dokumenty itp, jak w moim przypadku też tak zrobić inny program? czy jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do odzyskiwania plików, całych baz danych, struktur katalogowych i przedewszystkim zdjęć - polecam ZAR''a - Zero Assumption Recovery i nic innego. Inne są problematyczne jak napisałeś wyżej albo są słabsze, mało czytelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 18:28, Rebal napisał:

Do odzyskiwania plików, całych baz danych, struktur katalogowych i przedewszystkim zdjęć
- polecam ZAR''a - Zero Assumption Recovery i nic innego. Inne są problematyczne jak
napisałeś wyżej albo są słabsze, mało czytelne.

Bez problemu odzyskam skasowane fotki :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się