PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2014 o 18:30, Kubson023 napisał:

> Do odzyskiwania plików, całych baz danych, struktur katalogowych i przedewszystkim
zdjęć
> - polecam ZAR''a - Zero Assumption Recovery i nic innego. Inne są problematyczne
jak
> napisałeś wyżej albo są słabsze, mało czytelne.
>
Bez problemu odzyskam skasowane fotki :)?


O ile będziesz umiał obsłużyć program to bez problemu, z palcem w dupie stary.
Tylko wiedz, że jeśli usunięte fotografie były bardzo dawno albo dysk był tak eksploatowany że na nim często coś się pojawiało i znikało to wtedy twoje zdjęcia zostały zapomniane na AMEN i nigdy ich nie odzyskasz nawet płatnymi aplikacjami albo przez najlepszych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 18:54, Rebal napisał:

> > Do odzyskiwania plików, całych baz danych, struktur katalogowych i przedewszystkim

> zdjęć
> > - polecam ZAR''a - Zero Assumption Recovery i nic innego. Inne są problematyczne

> jak
> > napisałeś wyżej albo są słabsze, mało czytelne.
> >
> Bez problemu odzyskam skasowane fotki :)?

O ile będziesz umiał obsłużyć program to bez problemu, z palcem w dupie stary.
Tylko wiedz, że jeśli usunięte fotografie były bardzo dawno albo dysk był tak eksploatowany
że na nim często coś się pojawiało i znikało to wtedy twoje zdjęcia zostały zapomniane
na AMEN i nigdy ich nie odzyskasz nawet płatnymi aplikacjami albo przez najlepszych
specjalistów.


No, to zaczyna się problem, odpalam program dalej? next? i są 3 opcje do oznaczenia w ( Select the recovery type) którą oznaczyć? :D czy nic nie oznaczać i klikać next..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz odzyskać zdjęcia to dajesz pierwszą opcję image free, tym bardziej jeśli jest to np. karta pamięci.
Potem pojawi się okno z wyborem napędów, dysków itp. Wybierasz to gdzie są zdjęcia i przechodzisz dalej naciskając next gdzie czekając do końca aż program dokona pełnego skanu. Kiedy skan się zakończy wyświetli się okno z drzewem ROOT - z plikami bądź ewentualnymi folderami. Teraz wybierz gdzie chcesz umieścić śmieci które program odzyskał, proponuję aby to był inny dysk, napęd, karta sd, inna partycja, nie spodziewaj się że zdjęcia wszystkie będą całe i że w ogóle będą te które chcesz. Proponuję skorzystać po prawej stronie z SELECT wpisując na górze rozszerzenie które cię intersuje. Jeśli miałeś zdjęcia zapisane w jpg, albo pdf albo cokolwiek jeszcze to wpisujesz np. tak: *.jpg*, *.pdf*(bądź jakieś jeszcze graficzne rozszerzenie zawsze z tymi gwiazdkami) i za każdym razem dajesz select po nowo wpisanym rozszerzeniu. Proponuję ci tak dlatego abyś nie zaznaczał całego ROOTa(dlatego najpierw naciśnij deselect odznaczając całego roota) bo wtedy ciężko ci będzie cokolwiek znaleźć z pośród miszmaszu jaki tam się znajduje.
Kiedy już będziesz miał gotowe wybrane pliki z pośród gąszczu jaki został zeskanowany, naciskasz next i pojawi się ścieżka z przeznaczeniem na skopiowanie plików czyli to miejsce które miałeś sobie wybrać tam gdzie pliki mają byś umieszczone. Wprowadzasz ścieżkę tego miejsca np. C:\Users\Doc...\Desktop\
i dajesz przycisk na dole "Start copy...."


W przypadku skanowania dysku potrawa to dość długo więc musisz postawić na cierpliwość.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 19:41, Nufiko napisał:

Ustaw w BIOS obsługę urządzeń USB, dzięki temu zostanie zauważone wciskanie klawisz na
klawiaturze. Ewentualnie na czas instalacji korzystaj z klawiatury PS2.

Dzięki bardzo, pomogło ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zmieniłem wiatrak na moim CPU z 3pin na 4pin (PWM) . po odpaleniu kompa pokazuje się komunikat
Error CPU Fan press F1 to resume. Oczywiście potem windows działa, wiatrak się kręci, temperatury ok.

Grzebałem trochę w Biosie ale W Hardware Monitorze przy CPU Fan jest N/A i mogę zmienić jedynie na Ignore. Ktoś ma jakiś pomysł????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 15:07, pluszi napisał:

i się wyjaśniło ta płyta nie obsługuje systemowo PWM..... ;-/ ale LIPTON


No to zawsze masz możliwość z kategorii ''głupich ale działających'' - fizycznie wyrżnąć 4 pin z wiatraka (tylko upewnij się że usuwasz właściwy). Wentylator będzie działał bez niego, za to zniknie ten komunikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej
Mam problem z płytą główną (model zamieszczony w załączniku GA-M720-US3 rev.1.0)
Radiator na którym widnieje napis GIGABYTE dość mocno się grzeje. Po dotknięciu jest wyraźnie parzący. Temperatury uzyskane w programie speedfan są w normie (30-40*C) prócz temperatury GPU (około 60*C w spoczynku). Po dłuższej pracy lub w "stresie" komputer się zawiesza (nie restartuje). Sprawdzałem kość pamięci programem MemTest i zdaje się być ok, tak samo HDD sprawdzony HDAT2. System świeżo postawiony.
Macie pomysł jak rozwiązać przypadłość zawieszania się systemu?

20140223191539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freezy mogą mieć różne przyczyny.

Ogólnie parzącym radiatorem się nie przejmuj. Dla ludzkiego ciała temperatura, która ma powyżej 45 stopni odczuwana jest jako parząca. Temperatura GPU (zależnie od modelu) również MOŻE być w normie.

Co do zawieszeń to ja bym przyjrzał się w pierwszej kolejności zasilaczowi - jaki masz model?

Ściągnij sobie jeszcze OCCT i zrób test procesora, podaj temperatury.
No i podaj pełną specyfikację komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega ArkStorm. Komputer zachowuje się podobnie, w stresie, praktycznie w każdym przypadku jest to poprzedzone lekkim freez'em spowodowanym wczytywaniem gry, nagłą zmianą tego co jest wyświetlane na ekranie.

Gaśnie sygnał monitora, który momentalnie przechodzi w power saving mode, jeszcze chwilę jest dźwięk (poleci kilka sekund piosenki grającej w tle) po czym zetnie się tak że słychać tylko takie charakterystyczne trzeszczenie w głośnikach.

W PC wszystko chodzi dalej, zdaje się jak by pracował normalnie, ale gdy otworzę obudowę, podejrzanie ciepłe wydają się radiator od płyty głównej i kości pamięci ram, z GPU nie jest tak źle.

Dołączam screen ze speedfana, może to coś z zasilaczem? Kompletnie nie znam się na prądzie ale napięcie coś mi się nie zgadzają.

20140301013503

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i specyfikacja:

Windows 7 32

Zasilacz MODECOM FEEL2
Płyta Asus P5N-E SLI

DualCore Intel Pentium E6300, 2800 MHz (10.5 x 267)

ATI Radeon HD 4600 Series 512 MB

1x GoodRAM GR800D264L5/2G 2GB
2x OCZ XTC Platinum Rev.2 OCZ2P800R21G 1 GB

Dysk SAMSUNG SP2014N

Napęd obecnie odłączony.

Poradzicie coś? Postaram się dorzucić screen ze stresu potem jeśli się uda zanim padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, trochę poszukiwań problemu na własną rękę.

Temperaturki w jako takim stresie (sytuacja na sreenie jest dość obciążająca dla mojego komputera) chyba w porządku, wiatrak GPU ma ręcznie zwiększone obroty, tak dla pewności. Niestety komp padł po kolejnych kilku minutach gry.

Wcześniej po kolei wyciągałem po kolei po jednej kości RAM, odpalałem grę, po jakimś czasie identyczna sytuacja.

Odpaliłem mdsched.exe i zrestartował się identycznie na drugim etapie testu. Dźwięki z jednostki jak przy resecie kompa, słychać ten cały "rozruch" czyli szum dysku twardego, rozpędzające się wiatraki, standard jak przy normalnym odpalaniu kompa, brakuje jedynie piknięcia, a monitor jest w power saving mode.

Tu kończą się moje pomysły.

20140301213403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ni z gruchy ni z pietruchy Windows zaczął sam mi przyciszać dźwięk z 100% na 13% w aktywnej aplikacji(nie ogólny). Co lepszy jest to w pełni losowe czasami jak oglądam filmik na YouTube (nie dotykam klawiatury) czasami jak gram jakąś gierkę lub gadam przez skype. Spotkał się ktoś z czymś takim bo to dość irytujące i dziwne

Win 8.1 x64 Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zwracałem na to uwagi ale czy to jest normalne, że po zamknięciu systemu / wyłączeniu PC, zasilacz świeci się ( z tyłu obudowy na czerwono ) jeszcze przez ok. 3 minuty?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 21:42, gracz_155 napisał:

Ostatnio ni z gruchy ni z pietruchy Windows zaczął sam mi przyciszać dźwięk z 100% na
13% w aktywnej aplikacji(nie ogólny). Co lepszy jest to w pełni losowe czasami jak oglądam
filmik na YouTube (nie dotykam klawiatury) czasami jak gram jakąś gierkę lub gadam przez
skype. Spotkał się ktoś z czymś takim bo to dość irytujące i dziwne

Win 8.1 x64 Pro

1. Od Windows 8 jest inny temat, ja bym tam próbował.
2. Istnieją na rynku aplikacje, które czują się "masterami" systemu. Więc manipulując jakimiś parametrami systemu z ich pomocą grzebiesz w systemie. Dotyczy to między innymi ustawień głośności np pod Windą XP Winamp manipulując głośnością ustawiało się ją globalnie dla całego systemu. Może ty też używasz podobnej apki równolegle do tej, o której piszesz? Sprawdził bym też w Panelu Sterowania ustawienia twojego urządzenia audio -tam też jest regulacja głośności i to też może działać jak "master".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 21:50, lis_23 napisał:

Nigdy nie zwracałem na to uwagi ale czy to jest normalne, że po zamknięciu systemu /
wyłączeniu PC, zasilacz świeci się ( z tyłu obudowy na czerwono ) jeszcze przez ok. 3
minuty?.

Mowa, mój Razer marauder świeci się pół godziny od zamknięcia systemu ;)
Ot, diody: nie wymagają jakiegoś wielkiego zasilania, więc wystarczy im ładunek wałęsający się po układach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 21:50, lis_23 napisał:

Nigdy nie zwracałem na to uwagi ale czy to jest normalne, że po zamknięciu systemu /
wyłączeniu PC, zasilacz świeci się ( z tyłu obudowy na czerwono ) jeszcze przez ok. 3
minuty?.


Jeśli to dobra dioda a nie jakaś tam tania lampka, a co za tym idzie pewnie i zasilacz z wyższej półki to jest w stanie wyssać resztki prądu, chociaż 3 minuty to sporo. Moja gaśnie po jakichś 30 sekundach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2014 o 23:45, Grodhar napisał:


Jeśli to dobra dioda a nie jakaś tam tania lampka, a co za tym idzie pewnie i zasilacz
z wyższej półki to jest w stanie wyssać resztki prądu, chociaż 3 minuty to sporo. Moja
gaśnie po jakichś 30 sekundach.


Zasilacz jest nowy, liczy sobie niecałe trzy miesiące, marka w podpisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2014 o 21:50, lis_23 napisał:

Nigdy nie zwracałem na to uwagi ale czy to jest normalne, że po zamknięciu systemu /
wyłączeniu PC, zasilacz świeci się ( z tyłu obudowy na czerwono ) jeszcze przez ok. 3
minuty?.


Moim zdaniem jest to normalne, ot dioda zjadająca ładunek z kondensatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się