PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jeżeli chodzi o refreshe, to wątpię, by była jakakolwiek rewolucja z dwóch względów:
Po pierwsze primo to w zasadzie ta sama architektura z drobnymi poprawkami;
A po drugie primo po co mają się wysilać, skoro AMD i tak jest w lesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 15:29, Szymon666 napisał:

Tak, jade na 940 i jest problem z nowymi płytami pod nie choć znalazłem coś takiego:
http://www.komputronik.pl/category/7186/Sprzet_komputerowy_Podzespoly_Socket_AM2-AM2_.html
W opisie jest informacja że obsługuje AM2+

Nie obsługuje. Znam tę płytę.
http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/index.pl.asp?cat=CPU
Obsługuje tylko 945 i 925 ale nie 920 i 940 - te dwa ostatnie mają tylko kontroler DDR2.

Dnia 02.04.2014 o 15:29, Szymon666 napisał:

Tylko jak piszesz może to być wina samego procesora. Choć jeszcze w weekend pogrywałem
bez problemu.

Nie ukrywam, też nie da się tego wykluczyć. Tylko że znowu - wybór masz tylko z używanych płyt z 2009 roku. Podziała to z miesiąc-dwa i w końcu też padnie chyba że trafi ci się jakiś szczęśliwy egzemplarz używany po 2-3 godziny dziennie to nieco dłużej.

Dnia 02.04.2014 o 15:29, Szymon666 napisał:

Chętnie przesiadłbym się już na coś nowego i kusi mnie zestaw 4670K + Asrock Extreme4
ale z drugiej strony za chwilę premiera refreshów.
Co sądzisz o tych refreshach? będzie jakaś różnica w stosunku do haswella jeżeli chodzi
o możliwości OC ?

Ja od 3 generacji nie widziałem realnej różnicy wydajności - jak miałeś i5 2500k to nawet dziś nie opłaca się przesiadać na 4xxx (z 10% szybciej). Więc wątpię żeby refreshe cokolwiek zmieniały w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie dziś główny dysk HDD ( dwa i pół roku ) przez HD Tune 2.55 - pełen skan, 174:04 minuty - wszystko na zielono - niestety, doszedł inny problem:
dzisiaj zaczął mi się wyłączać podczas pracy monitor ( Samsung SyncMaster P2470HD ), po prostu gaśnie a jak go chciałem włączyć pilotem, przechodząc na DVI to był '' brak sygnału '', dopiero potem odkryłem, że wystarczy ruszyć myszką ;)
miałem już tak ok. rok temu ale znajomy coś tam mi powpisywał w system i ustawił mi zarządzanie energią na '' wysoką wydajność '', dalej tak jest, więc dlaczego monitor sam z siebie zaczął się wyłączać po jakimś czasie nieużytkowania? - nie byłoby to tak uciążliwe 9 wystarczy ruszyć myszką 0 ale od lipca ub. roku monitor ów dosyć długo się załącza, także z uśpienia 9 ok. 15 minut ), co mogę zrobić żeby zlikwidować efekt przejścia w tryb uśpienia?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 19:16, lis_23 napisał:

Sprawdziłem sobie dziś główny dysk HDD ( dwa i pół roku ) przez HD Tune 2.55 - pełen
skan, 174:04 minuty - wszystko na zielono - niestety, doszedł inny problem:
dzisiaj zaczął mi się wyłączać podczas pracy monitor ( Samsung SyncMaster P2470HD ),
po prostu gaśnie a jak go chciałem włączyć pilotem, przechodząc na DVI to był '' brak
sygnału '', dopiero potem odkryłem, że wystarczy ruszyć myszką ;)
miałem już tak ok. rok temu ale znajomy coś tam mi powpisywał w system i ustawił mi zarządzanie
energią na '' wysoką wydajność '', dalej tak jest, więc dlaczego monitor sam z siebie
zaczął się wyłączać po jakimś czasie nieużytkowania? - nie byłoby to tak uciążliwe 9
wystarczy ruszyć myszką 0 ale od lipca ub. roku monitor ów dosyć długo się załącza, także
z uśpienia 9 ok. 15 minut ), co mogę zrobić żeby zlikwidować efekt przejścia w tryb uśpienia?.


Panel sterowania->Opcje zasilania->Zmień ustawienia planu (u mnie na laptopie wygląda to tak: http://puu.sh/7TqPJ.png). Zmień przygaś ekran na nigdy, wygaś ekran na nigdy, przejdź w tryb uśpienia na nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2014 o 19:30, ziptofaf napisał:


Panel sterowania->Opcje zasilania->Zmień ustawienia planu (u mnie na laptopie wygląda
to tak: http://puu.sh/7TqPJ.png). Zmień przygaś ekran na nigdy, wygaś ekran na nigdy,
przejdź w tryb uśpienia na nigdy.


Opcji " przygaś ekran " nie mam ( win 7 HP ) pozostałe mam na " nigdy ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 14:04, Sericulum napisał:

Jednak dalej jest to samo... Kiedy włączam skan komputera dochodzi do iluś tam procent
i zaczyna mulić, nie mogę odświeżyć, bo cały czas mam te kółko oczekiwania. Alt + ctrl
+ del nie działa. A kiedy zrestartuję komputer poprzez przycisk na obudowie to włącza
się jakieś 15 minut.


Miałem dosyć i zrobiłem format. Problem nieaktualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy HD Tune podczas pełnego skanu dysku mógł sprawić to przechodzenie monitora w tryb uśpienia? - przed tym przez rok było wszystko ok a po włączeniu skanu monitor trzy razy przeszedł już w tryb uśpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 21:07, lis_23 napisał:

Czy HD Tune podczas pełnego skanu dysku mógł sprawić to przechodzenie monitora w tryb
uśpienia? - przed tym przez rok było wszystko ok a po włączeniu skanu monitor trzy razy
przeszedł już w tryb uśpienia.


Skoro masz tam wszystko poustawiane na nigdy, to nie ma nic nigdy prawa przechodzić w stan uśpienia, przynajmniej software''owo. Czyli pozostaje problem ze sprzętem. Jeżeli to komp z sygnatury, to wydaje się być naprawdę całkiem niezły, a zdiagnozowanie kłopotu może być ciężkie. Powiedz mi coś więcej o Twoim zasilaczu oraz ściągnij occt i zrób power supply test. 5 minut wystarczy. Powiedz jakie temp były w idle, a jakie podczas 4minuty testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za pomoc, jeżeli uda mi się dorwać jakąś płytę pod AM2+ to zobaczę czy mozna na tym jeszcze kilka miesięcy wytrzymać.
Jeżeli nie to zakupię nowy sprzęt.

Popatrzyłam na testy i tak jak mówicie, pomiędzy 2500 3570 4670 nie ma dużej różnicy w wydajności. Stąd założenie że w refreshach czy broadwellach będzie jeakiś duży skok jest naiwne.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały albo nie mały problem, zależy jak na to spojrzeć. Ostatnio od jakiegoś czasu mam strasznie wysoki ping, przez co ciężko mi się gra na multi. A u mnie multi to podstawa, strasznie skacze. Czasem jest ustabilizowany, a czasem wariuje do 500-1000. Nie wiem od czego to zależy, skany robiłem więc to żadne wirusy srusy. Żadnych większych zmian ostatnio na kompie nie robiłem, poza zmianą przeglądarki z mozilli na opere. Generalnie da się grać, ale czasem jak mi tak łapie laga co 5-10 minut to można oszaleć. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze korzysta z neta w domu? Zaloguj się na router w "Wireless Statistics" przeważnie jest MAC usera, a obok "PACKETS SENT" i "PACKETS RECEIVED" - sprawdź kto wysysa łącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2014 o 07:19, Jackal-pl napisał:


Skoro masz tam wszystko poustawiane na nigdy, to nie ma nic nigdy prawa przechodzić w
stan uśpienia, przynajmniej software''owo. Czyli pozostaje problem ze sprzętem. Jeżeli
to komp z sygnatury, to wydaje się być naprawdę całkiem niezły, a zdiagnozowanie kłopotu
może być ciężkie. Powiedz mi coś więcej o Twoim zasilaczu oraz ściągnij occt i zrób power
supply test. 5 minut wystarczy. Powiedz jakie temp były w idle, a jakie podczas 4minuty
testu.


O zasilaczu ( Fatality Gaming GEAR 750W + 80W ) mogę powiedzieć tylko tyle, że zakupiłem go 6 grudnia 2013 r. więc w niedzielę skończy on cztery miesiące oraz, że po wyłączeniu PC ta zasilacz świeci się jeszcze przez ok. minutę, trzy.

OCCT posiadam już od grudnia ub. roku od momentu gdy zaczęły mi się pojawiać bluescreeny ( efekt nieudolnego podkręcania procesora do 4,5 ) ale nie jestem, niestety obeznany z fachowym nazewnictwem ... co oznacza " temp w idle "? - czy chodzi o temperaturę przed rozpoczęciem testu w OCCT?.

Więcej mogę powiedzieć o monitorze ( Samsung SyncMaster P2470HD ) - posiadam go od listopada 2010 r.
przez trzy lata, oprócz PC miałem doń podłączoną konsolę PS3 poprzez HDMI i występowały z tym pewne problemy: po przełączeniu się z HDMI na DVI często nie miałem obrazu ( brak sygnału ) - było tak zarówno na starym sprzęcie ( Phenom pierwszej generacji, 4GB RAM, Radeon 4870, WV 64 bit ) jak i na obecnym, więc to nie wina płyty, zasilacza, itp. oprócz tego przez ok. dwa lata było ok, do końca lutego ub. roku, gdy monitor po raz pierwszy zaczął się wyłączać / przechodzić w stan czuwania / z częstotliwością ukazywania się wygaszacza ekranu, trwało to ok. czterech dni, później przyszedł znajomy, coś tam powpisywał, jakieś komendy, zmienił mi plan zarządzania energią i było ok, do wczoraj ;)
Oprócz tego jest jeszcze jeden problem: przez ponad dwa lata monitor szybko się załączał: po włączeniu kompa i monitora od razu pojawiał się obraz - od połowy lipca ub. roku jest inaczej; po włączeniu PC i monitora, ekran jest ciemny przez ok. 10 - 15 sekund, potem pojawia się napis " brak sygnału " i dopiero później pojawia się obraz ładującego się systemu.

Dodam jeszcze, że wczoraj monitor wygasił się trzy razy, podczas skanu HDD przez HD Tune, za drugim razem cieżko go było z powrotem włączyć a gdy mi się to udało, ikonki na pulpicie zmieniły swoje miejsce a także okienko z HDT było w innym miejscu, po teście monitor już się nie wygasił - dziś byłem w pracy od 6 rano do 18 stej i poprosiłem siostrę żeby mi włączyła kompa ok. 16:30 i zostawiła go bezczynnie aby sprawdzić, czy monitor się wygasi - nie wygasił się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG!!! Teraz mam czarny ekran po załadowaniu windowsa po "Zapraszamy". Mam jedynie kursor. Na szczęście działa ctrl + alt + del i mogę utworzyć nowy proces explorer.exe, tylko że z uprawnieniami administratora i wtedy dopiero mam pulpit i mogę coś włączyć. System świeży po formacie, stało się to kiedy zainstalowałem z aktualizował mi się windows. Przedtem było wszystko cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykluczyć lub upewnić się, że to wina monitora musisz pożyczyć od kogoś sprawny i sprawdzić, czy dalej dzieją się takie cuda. Jeżeli nie, to masz winowajcę. Jeżeli tak, to iwnna jest karta graficzna, zasilacz lub płyta główna.

Idle to z angielskiego spoczynek, jałowy [bieg], pusty. Czyli temperatury przed rozpoczęciem testu OCCT.
Jeżeli masz multimetr [miernik cyfrowy] to możesz także sprawdzić napięcie na linii 12V i 5V - zarówno przy obciążeniu jak i w tzw. idle :) (wtyczka MOLEX, jak wygląda? Odsyłam do gugl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 21:38, Jackal-pl napisał:

Żeby wykluczyć lub upewnić się, że to wina monitora musisz pożyczyć od kogoś sprawny
i sprawdzić, czy dalej dzieją się takie cuda. Jeżeli nie, to masz winowajcę. Jeżeli tak,
to iwnna jest karta graficzna, zasilacz lub płyta główna.

Zasilacz i grafika są nowe ( cztery miesiące ) a płyta główna to październik 2011 r.

Dnia 03.04.2014 o 21:38, Jackal-pl napisał:

Idle to z angielskiego spoczynek, jałowy [bieg], pusty. Czyli temperatury przed rozpoczęciem
testu OCCT.
Jeżeli masz multimetr [miernik cyfrowy] to możesz także sprawdzić napięcie na linii 12V
i 5V - zarówno przy obciążeniu jak i w tzw. idle :) (wtyczka MOLEX, jak wygląda? Odsyłam
do gugl).

Nie, nie posiadam takiego miernika - czyli wkleić zrzut ekranu z OCCT przed testem i po ok. czterech minutach testu?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie.

To, że coś jest nowe, nie znaczy, że jest sprawne :) Albo wysokiej jakości. Dziś żyjemy w świecie, w którym wszystko schodzi z taśmy w masowych ilościach. Jeden niedolutowany kondensator potrafi zaburzyć całą harmonię zestawu komputerowego.

Jak na razie skłaniam się ku uszkodzeniu monitora. Sprawdź sobie jeszcze kabel transmisyjny (Kompozyt <D-SUB>, DVI, czy HDMI - nie wiem, którego używasz). Jego zmęczenie/zużycie/uszkodzenie również może powodować takie cuda na kiju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 22:25, Jackal-pl napisał:

Jak na razie skłaniam się ku uszkodzeniu monitora. Sprawdź sobie jeszcze kabel transmisyjny
(Kompozyt <D-SUB>, DVI, czy HDMI - nie wiem, którego używasz). Jego zmęczenie/zużycie/uszkodzenie
również może powodować takie cuda na kiju.


Kabel DVI też jest nowy, wymieniłem go rok temu gdy monitor pierwszy raz zaczął przechodzić w stan uśpienia
od zakończenia skanu dysku HDD przez HD Tune, monitor już się nie wyłączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się