PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Złożyłem wczoraj kompa z nowiutkich części. Mam jednak problem z dyskiem twardym (Seagate ST1000DM003 1TB), otóż w pewnym momencie zaczął wydawać miarowe pobrzękiwania, które utrzymywały się przez pewien czas. Sprawdziłem SMART i ukazały się niestabilne i nienaprawialne sektory (w załączniku screen). Jak widać dysk pracował zaledwie kilkanaście godzin. Sprawdziłem jeszcze program SeaTools od Seagate, uruchamiając testy SMART Check, Short Drive self check oraz Short Generic, te jednak przeszły pomyślnie (PASS na zielono).

Co w takim przypadku zrobić? Kwalifikuje się to do wymiany gwarancyjnej?

20140427233230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest następująca:
Koleżanka dzieli internet z siostrą. Obie go używają, jednak ona narzeka na posiadanie lagów w grach z powodu tego, że siostra ściąga różne rzeczy jak ona gra. Czy jest sposób, aby obie panie były zadowolone i koleżanka nie miała lagów w grze? Jakiś program czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 00:34, LubieWafle napisał:

Sytuacja jest następująca:
Koleżanka dzieli internet z siostrą. Obie go używają, jednak ona narzeka na posiadanie
lagów w grach z powodu tego, że siostra ściąga różne rzeczy jak ona gra. Czy jest sposób,
aby obie panie były zadowolone i koleżanka nie miała lagów w grze? Jakiś program czy
coś?

Cos w stylu net limitera. Przy torentach, to zmniejszyć liczbe polaczeń, bo czasem router to wykańcza. Pierwsza rzecz pomaga z reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem nową płytę główną MSI B75MA-E33 do intel i3-3220 + hd7770 + 4GB ram + aerocool vp450. Wersja biosu 1.6. Jest problem kiedy podłączyłem monitor pod hd7770 komputer nie chce wstać, a kiedy wstanie to po ekranie "uruchamianie windows" jest bluescreen. Kiedy pod zintegrowaną to wstaje normalnie za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 10:05, Narmo napisał:

Po wymianie płyty mocno zalecane jest przeinstalowanie systemu.


To oczywiście zrobiłem, ale musiałem w trybie awaryjnym. Bo kiedy normalnie to robiłem to kiedy windows ładował pliki wyskakiwał blue screen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś w BIOSie ustawienia dla AHCI? Zdaje się, że od Win 7 domyślnym trybem dla dysków jest właśnie AHCI, jeśli nie zmienisz tego ustawienia w BIOSie, to kończyć się to może bluescreenami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to na samym początku zrobiłem jak wszedłem po raz pierwszy do BIOS. Zbyt zielonym w komputerach nie jestem, tylko nie wiem dlaczego mi nie chce komputer działać z zewnętrzną kartą graficzną. Bo jak podepnę monitor pod zintegrowaną to wszystko działa, włącza się normalnie. A kiedy pod radeona to po "trwa uruchamianie windowsa" wyskakuje blue screen i po 2 sek jest restart i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dobule ale brak możliwości edycji po iluś tam minutach to trochę bezsens ;)

Domyślam się co to może być, bo płyta ma rev. 1.0, natomiast HD7770 jest rev 2.0 i mi się wydaję, że tutaj może być sprzeczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2014 o 12:48, Sericulum napisał:

Sorry za dobule ale brak możliwości edycji po iluś tam minutach to trochę bezsens ;)

Domyślam się co to może być, bo płyta ma rev. 1.0, natomiast HD7770 jest rev 2.0 i mi
się wydaję, że tutaj może być sprzeczność.

To jest kolejna "edycja" płyty czy karty graficznej. Ma się nijak do wzajemnej kompatybilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć od tyg gdy nie używałem komputera, po włączeniu dziwnie się zachowuje każda ikonka na pulpicie się uruchamia dziwnie miga i odpala po kilka stron nawet 50x. System się wiesza przy każdej próbie wyłączenia programów które same się odpalają. Nie mogę go sformatować nawet bo przy próbie instalacji system windows komputer sie resetuje i zachowuje sie jak by dopiero zostal włączony. Moje parametry : Intel Core(Tm)2Duo e700 2,53Ghz 2,00gb Win7 64 bitowy. Co jest nie tak? ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ilosc gier zainstalowanych na komputerze moze miec wplyw na wydajnosc procesora ? bo w tej chwili mam 560gb gier na dysku i titanfall ma mniej FPSow niz powinien (komputer w opisie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak te gry nie zawierały usług działających "w tle" (steam/orgins/punkbuster/etc) to nie. Kiedy ostatnio odkurzałeś komputer? może chłodzenie nie wyrabia, i masz zmniejszone częstotliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 07:24, S1G napisał:

Jak te gry nie zawierały usług działających "w tle" (steam/orgins/punkbuster/etc) to
nie. Kiedy ostatnio odkurzałeś komputer? może chłodzenie nie wyrabia, i masz zmniejszone
częstotliwości.



nie odkurzalem od kupna czyli od roku. i tez nie formatowalem go, bo w zyciu tego nie robilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się