PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2014 o 13:43, Sericulum napisał:

> Witam, zakupiłem nową płytę główną MSI B75MA-E33 do intel i3-3220 + hd7770 + 4GB
ram
> + aerocool vp450. Wersja biosu 1.6. Jest problem kiedy podłączyłem monitor pod hd7770

> komputer nie chce wstać, a kiedy wstanie to po ekranie "uruchamianie windows" jest
bluescreen.
> Kiedy pod zintegrowaną to wstaje normalnie za pierwszym razem.

Lekki update. Zaktualizowałem BIOS do 1.7 i nic to nie dało, oprócz tego że teraz wywala
blescreen z błędem 0x0000001A. Czyżby pamięć byłaby zepsuta? A teraz nie mam jak sprawdzić
pamięci memtestem bo nie mam żadnej pamięci na USB.

Maciupki update :p
Karta jest sprawna. Byłem u znajomego i wszystko działa jak należy. Więc nie wiem w czym jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2014 o 22:45, Narmo napisał:

V-Synch = synchronizacja pionowa. nie ma nic wspólnego z wygładzaniem krawędzi.
To, czy się będzie gryzło może zależeć od gry. Poeksperymentuj.


Sorki za offa ale skoro synchronizacja pionowa to AA to dlaczego w panelu sterowania INVIDII przy Batman Arkham Orgin nie ma do wyboru trybu TXAA? (o ile dobrze pamiętam, B AO jest jedną z trzech gier korzystających z tego trybu AA, pozostałe to Crysis 3 i AC VI Black Flag) i dlaczego nie ma osobno V-Sync? (a może ja nie mogę go znaleźć?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 18:06, lis_23 napisał:


> V-Synch = synchronizacja pionowa. nie ma nic wspólnego z wygładzaniem krawędzi.

> To, czy się będzie gryzło może zależeć od gry. Poeksperymentuj.

Sorki za offa ale skoro synchronizacja pionowa to AA [...]

AA to wygładzanie krawędzi. Więc jak z mojego postu mówiącego, że synchronizacja pionowa nie ma nic wspólnego z wygładzaniem krawędzi wywnioskowałeś, że V-Synch to AA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 19:16, Narmo napisał:

>
> > V-Synch = synchronizacja pionowa. nie ma nic wspólnego z wygładzaniem krawędzi.

>
> > To, czy się będzie gryzło może zależeć od gry. Poeksperymentuj.
>
> Sorki za offa ale skoro synchronizacja pionowa to AA [...]
AA to wygładzanie krawędzi. Więc jak z mojego postu mówiącego, że synchronizacja pionowa
nie ma nic wspólnego z wygładzaniem krawędzi wywnioskowałeś, że V-Synch to AA?


Sorki, pomyliłem wygładzanie krawędzi z synchronizacją pionową ;), za mało snu (od 6 rano w pracy), czyli AA to jest, min. TXAA, tak, bo już mi się miesza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 14:11, Tyler_D napisał:

A czy coś tam trzeba konkretnie majstrować odnośnie kopii z Securomem? Kiedyś coś podobnego
chciałem zrobić ale chyba nie Alcoholem to wydaje mi się że kopia nie chciała działać
właśnie przez to zabezpieczenie.

Ja robiłem kopie gier blizzarda (oczywiście na własny uzytek, m. in. D2, W3), które też miały securoma. Płyty odpalały bez problemu.
Tylko trzeba wybrać profil SecuROM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko, nie wiem czy to odpowiedni wątek ale zaryzykuję. Mógłby mi ktoś podać "ścieżkę" do rejestru odpowiedzialnego za systemowy zegar, dokładnie potrzebuję móc zmienić kolejnośc pokazywania np pierw minuty, potem godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 14:10, Eternal101 napisał:

Witam mam pytanko, nie wiem czy to odpowiedni wątek ale zaryzykuję. Mógłby mi ktoś podać
"ścieżkę" do rejestru odpowiedzialnego za systemowy zegar, dokładnie potrzebuję móc
zmienić kolejnośc pokazywania np pierw minuty, potem godziny.

Strzelam, że przygotowujesz się do egzaminu praktycznego na technika ;p I z tego co pamiętam, dało się to zrobić z poziomu jakiejś przystawki. Poszukam i dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 18:04, nightfaler napisał:

> Witam mam pytanko, nie wiem czy to odpowiedni wątek ale zaryzykuję. Mógłby mi ktoś
podać
> "ścieżkę" do rejestru odpowiedzialnego za systemowy zegar, dokładnie potrzebuję
móc
> zmienić kolejnośc pokazywania np pierw minuty, potem godziny.
Strzelam, że przygotowujesz się do egzaminu praktycznego na technika ;p I z tego co pamiętam,
dało się to zrobić z poziomu jakiejś przystawki. Poszukam i dam znać.

Dzięki ale egzamin mam za sobą a potrzebuje dla siebie, i nie pamietam gdzie to było :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 18:12, nightfaler napisał:

> Dzięki ale egzamin mam za sobą a potrzebuje dla siebie, i nie pamietam gdzie to
było
> :D.
Z apletów to raczej nie problem ;p

edit.. eh
http://postimg.org/image/ryskd29iz/

Takie coś to ja wiedziałem jak zrobić (aż tak głupi nie jestem xD) ale jak zmienić by pierw pokazywało minuty/godziny a nie godziny i minuty, wiem że jakiś klucz rejestru za to odpowiadał ale nie pamiętam gdzie dokłądnie się znajdował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 18:21, Eternal101 napisał:

pierw pokazywało minuty/godziny a nie godziny i minuty, wiem że jakiś klucz rejestru
za to odpowiadał ale nie pamiętam gdzie dokłądnie się znajdował.

No, ale to tam jest? Wystarczy przejść w zakładkę time(mea culpa walnąłem gafe w gifie)
Chyba, że koniecznie musi to być w rejestrze(diabli wiedzą czemu? xD)


so good
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International wpis: ShortTime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 18:28, nightfaler napisał:

No, ale to tam jest? Wystarczy przejść w zakładkę time(mea culpa walnąłem gafe w gifie)
Chyba, że koniecznie musi to być w rejestrze(diabli wiedzą czemu? xD)
so good
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International wpis: ShortTime

Dzięki jesteś moim Bogiem komputerowym :D. P.S. I jest zakładka "czas" ale nadal nie ma tego ocb, dopiero w rejestrze jest to czego chciałem :d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2014 o 18:39, Eternal101 napisał:

Dzięki jesteś moim Bogiem komputerowym :D. P.S. I jest zakładka "czas" ale nadal nie
ma tego ocb, dopiero w rejestrze jest to czego chciałem :d.

No jak nie, jak tak. Z poziomu tamtych menusów zrobiłem dokładnie to samiuśko (pierwsze minuty potem godziny).
Dużo przyjaźniejszy sposób niż szukanie klucza w rejestrze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 20:44, nightfaler napisał:

No jak nie, jak tak. Z poziomu tamtych menusów zrobiłem dokładnie to samiuśko (pierwsze
minuty potem godziny).
Dużo przyjaźniejszy sposób niż szukanie klucza w rejestrze ;p

Albo jestem ślepy albo mam innego windowsa 7 xD, ale hmm nie ma tego :D.

Edit: Ok mam, nazwij mnie debilem xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z facebook''iem, jednak wydaje mi się, że może to mieć także związek z moim routerem, stąd post w tym temacie.
Jakiś czas temu (może 2-3 tygodnie) mam problem z ładowaniem facebooka. Czasami strona ładuje się normalnie, jednak są sytuacje, że po załadowaniu strony widzę tylko białe tło i niebieskie napisy z niektórymi opcjami (tablica, wiadomości, moja strona itd.), a czasami strona nie ładuje się w ogóle. Jest to o tyle irytujące, że czasami wielokrotne odświeżanie strony czy nawet zamykanie i otwieranie przeglądarki nie pomaga. Czy ktoś spotkał się już z czymś podobnym? Co można z tym zrobić?
Jeśli chodzi o router, to niepokoi mnie to, że diody odpowiadające podpisane jako "internet", "ADSL" i "WiFi" często migają, lub nawet na chwilę gasną, by znów się zapalić. Czy może to oznaczać jakieś uszkodzenie lub nieprawidłową pracę routera, czy po prostu taka ich specyfika? Posiadam TP-Link TD-W8901G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ogarnąłem. Okazało się, że cała sprawa jest dużo poważniejsza, niż mi się początkowo wydawało. Chodziło o ten problem: http://blog.netia.pl/netia/entry/kolejny-atak-na-routery-tym-razem-pod-przykrywka-aktualizacji-popularnego-programu Tak się składa, że jako (nie)szczęśliwy posiadacz routera TP-Linki Netii, trafiło m.in. na mnie. Szczęśliwie, po zmienieniu DNS-ów w ustawieniach routera, wszystko wróciło do normy. Przez ten sam wirus miałem też problem z dostępem do serwerów Google i FB na telefonie (opisałem to tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&pid=13835) również pomogło. Potem tylko czyszczenie systemu AdwCleaner''em i skan Avastem. Zostawiam, bo może komuś kiedyś się to przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale jak przenieść, np. pliki MPS na tablet? (amsung Galaxy Tab 3 10.1), pierwszy raz mam do czynienia z tabletem ;)
mam też taki problemik, że gadget pokazujący pogodę, temperaturę i godzinę na głównym pulpicie, że tak powiem, pokazuje mi godzinę wcześniejszą o 1h - na wygaszaczu i na pasku u góry jest normalna, tylko tutaj jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik przeniesiesz pewnie podłączając tablet do komputera przez microusb, wtedy powinna się pojawić możliwość uruchomienia "trybu pendrive-a".

Co do godziny, to poszukaj w opcjach tegoż programiku strefy czasowej, być może trzeba ustawić osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe pytanie / zadanie mam dla Was.
Otóż jestem w posiadaniu pendrive`a szyfrowanego "DataTraveler LOCKER+ 3G"
Wiadomo - urządzenie posiada wbudowany własny system, który po podłączeniu nośnika woła o wcześniej ustawione hasełko. I teraz pytanko - czy jest sposób by z szyfrowanego pendrive`a zrobić zwykły nośnik USB? Np. po przez usunięcie partycji z zabezpieczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się