PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2014 o 23:03, Rick napisał:

Ostatnio mam dosyć wkurzający problem z komputerem. Kilka dni temu zauważyłem, ze oglądając
film na YT komputer nagle się wiesza. I to tak kompletnie, nie można nawet poruszyć kursorem,
a co mówić o włączeniu menadżera zadań. Przeskanowałem compa combofixem i już myślałem,
że się udało. Niestety dzisiaj znowu problem wystąpił. Już nie na YT, ale na Dailymotion.
Nie wiem, wydaje mi się że to coś z wtyczką, ale żeby aż tak? Nie ma żadnych oznak tego,
komputer ani wcześniej nie zwalnia, ani nie "charczy". Po prostu w losowym momencie się
wiesza.
Wie ktoś o co może chodzić?



Ok, przeinstalowane flasha nie pomogło. Mało tego. Dzisiaj próbowałem zainstalować nowe sterowniki do nvidii(właśnie wyszły) i komputer znowu złapał zwiechę. Spojrzałem na klawiaturę i wszystkie kontrolki były wygaszone. Zupełnie jakby wszystkie peryferia komputera straciły nagle połączenie z kompyterem. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ża 2 posty pod rząd, ale pojawiły się nowe informacje. ;) Już 3 razy próbowałem zainstalować nowe sterowniki do NVidii, ale za każdym razem komputer się wiesza. Za ostatnim razem, spodziewając się zwiechy, uruchomiłem manager zadań. A nuż coś wyjdzie. Zdjęcia zrobione komórką (jak już mówiłem, komputer wtedy w ogóle nie reaguje, więc print screena mogłem sobie darować. ;)). Jak dla mnie wygląda to normalnie. Chwilę przed zacięciem pojawił się jeszcze proces "7-zip standalone console", ale szybko zniknął, a potem nastąpiła zwiecha.

20140527092740

20140527092747

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj w trybie awaryjnym je odinstalowac, instalowanie nowych sterownikow nie gwarantuje lepszego dzialania kompa(ktos podawal nawet linki, ze ludziom karty sie spalil bo nowe stery zainstalowali) , wiec sprobuj starsze o pare numerkow zainstalowac, a twoje problemy moga miec zrodlo gdzie indziej.
Moze dysk,ram co innego? Moze jakies zlosliwe oprogramowanie?

Dawno temu jak sobie zaktualizowalem stery grafiki to windows w ogole nie startowal:P i musialem siedziec na starych sterach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 7. Kilka procesów explorer.exe działa jednocześnie. Wydajność komputera wyraźnie spadła - bardzo możliwe, że właśnie z powodu owych procesów.
Zamknięcie procesu explorer.exe najzwyczajniej w świecie zamyka wszystkie okna i pasek startu. Procesów explorer.exe *32 zamknąć się nie da - po próbie zakończenia procesu od razu uruchamia się nowy.

Co można z tym fantem zrobić?

Dodam, że martwi mnie jeszcze prywatny zestaw roboczy pamięci dla poszczególnych aplikacji. Na ten przykład Mozilla Firefox, z której właśnie korzystam, ma 236 908 K.

20140529011428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością pojawiło się jakieś malware na Twoim komputerze.
Ściągnij Combofix, uruchom go najlepiej w trybie awaryjnym przy wyłączonym (ale niekoniecznie) antywirusie.
Po wszystkim uracz nas logiem, wrzuć go na pastebin.com i daj tutaj link.
No i zmien nawyki lub program antywirusowy, jeżeli działanie combofixa pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem. Otóż podczas grania mój komputer co jakiś czas zaczyna głośniej pracować (czasem naprawdę głośno), jednak po chwili cichnie, aby za kilkanaście minut znów pohałasować. To jest podwójnie uciążliwe, gdyż takie nagłe skoki wytrącają mnie z rytmu. Dzieję się to nawet w starszych grach, w których kiedyś nie miałem tego problemu (obecnie np. gram w Stalkera: Cień Czarnobyla). Hałasy nie mają wpływu na płynność gry. Co prawda mój PC ma swoje lata i wkrótce będę kupował nowy, ale chciałbym się dowiedzieć czy można temu problemowi zaradzić, żeby jeszcze troczę móc czerpać przyjemność z grania.

EDIT: Jeszcze spróbuję go przeczyścić, jeśli to pomoże, to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wyczyść go. Możesz również podać pełną specyfikację komputera oraz temperatury w tzw. idle oraz stresie.
Możesz do tego celu wykorzystać darmowy program OCCT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem kilka komponentów i próbowałem przenieść kompa do nowej obudowy ( http://www.nzxt.com/product/detail/103-h2-case).
Generalnie wszystko działa w 99 procentach, ale wyłożyłem się na ostatniej prostej, a mianowicie nie wychodzi mi podłączenie trzech wiatraczków (2x przód + tył), w które owa obudowa jest wyposażona.
Przednie wiatraczki są zasilane w nietypowy sposób, bo na ich tyle jak i na przedzie obudowy umieszczone są "elektryczne zatrzaski". W momencie gdy się zetkną ze sobą, dopływa do nich prąd i powinny się kręcić. Od tyłu ww zatrzasków podłącza się 3 pinowe kabelki, które rozchodzą się w dwóch kierunkach. Pierwszy wiedzie do górnej części obudowy, gdzie jest trzystopniowy system kontroli obrotów wiatraczków. Drugi natomiast zakończony jest dwustronnym wyjściem MOLEX (po jednej stronie male, po drugiej female), który należy podłączyć do zasilacza w celu zasilenia wspomnianego systemu kontroli obrotów.
Tylni wiatraczek jest podłączony 3 pinowym kabelkiem do powyższego kabla i powinien tworzyć z nimi całość.
Ciężko to sobie wyobrazić, ale w skrócie cały proces wygląda mniej więcej tak:
2x przedni wiatrak --> zatrzask --> przód obudowy --> 3 pinowe kabelki ==> kierunek nr 1: system kontroli obrotów / kierunek nr 2: kabelek zakończony dwustronnym wyjściem MOLEX (male + female) --> kabel MOLEX female --> zasilacz.
Podłączyłem wszystko jak należy, a mimo to wiatraczki dalej się nie kręcą. Jedyną wątpliwość mam z tą końcówką MOLEX. Gdy podłączyłem ją ze strony male, nie przyniosło to żadnych efektów. Gdy podłączyłem go jednocześnie przez male + female, komputer odpalił się na jakieś pół sekundy po czym zgasł i nie chciał się uruchomić ponownie. Jakby doszło do jakiegoś spięcia.
Proszę o pomoc, bo walczę z tym cały dzień i już nie mam pomysłów jak temu zaradzić.

Załączam kilka zdjęć w celu lepszego zobrazowania sytuacji.

20140601153325

20140601153343

20140601153400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2014 o 08:43, Jackal-pl napisał:

Zdecydowanie wyczyść go. Możesz również podać pełną specyfikację komputera oraz temperatury
w tzw. idle oraz stresie.
Możesz do tego celu wykorzystać darmowy program OCCT.


Komputer zaczyna głośniej pracować przy teście GPU: 3D. Ustawienia to DirectX 9 roz. 1920x1080 i złożoność shaderów: 4, pełny ekran. Wtedy temperatura waha się między 54 a 59 stopni.

Mój zabytkowy komputer to: Dual Core 2,5 Ghz, 3 GB RAM, Geforce 9600 GT Windows 7 64 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2014 o 15:46, Jackal-pl napisał:

Po wszystkim uracz nas logiem, wrzuć go na pastebin.com i daj tutaj link.

http://pastebin.com/wYicC9pr
Tak to wygląda. Proces explorer.exe się uspokoił, niemniej Firefox w dalszym ciągu uruchamia się jakieś 5 minut. Nie mam pojęcia dlaczego.

Dnia 29.05.2014 o 15:46, Jackal-pl napisał:

No i zmien nawyki lub program antywirusowy, jeżeli działanie combofixa pomoże.

Antywirus daje radę, zmienić muszę nawyki. Parę dni temu na moim komputerze wylądował plik znany jako "hahaha facebook wirus". Odruchowo zrobiłem double-clicka no i masz pan. :V Avast go nie wykrył, prawdopodobnie dlatego, że jest to stosunkowo nowa infekcja. O ile dobrze kojarzę, już nie działa, jak należy, ponieważ materiał, który wysyłała za pośrednictwem Dropboxa, został usunięty z przestrzeni dyskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Pobierz teraz Adw-cleaner, odpal go i kliknij najpierw na szukaj, a potem na usuń.
Jeżeli FF jest czymś zasyfiony, w postaci adware to ten programik zrobi z tym porządek. Napisz potem czy problem nadal występuje.
Możesz również przeinstalować FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temperatura, którą podałeś jest w normie, ale nie wiem, c zy to temp GPU czy CPU.
Komputer zabytkowy, to prawda, ale ma szansę na pretrwanie w dzisiejszych czasach.
No i czyściłeś go? To wypadałoby zrobić na samym początku. Pisałeś, że planujesz, ale jak to ostatecznie wyszło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem gdzie dokładnie napisać, dlatego piszę tutaj.
Posiadam monitor Samsung S19B150N - myślałem, że kabel zasilający będzie taki sam, jak do większości monitorów. Okazało się, że potrzebne jest wejśćie DC 14V (tak jest napisane z tyłu monitora). Gdzie dostanę taki kabel zasilający do tego samsunga? Proszę o link do sklepu, bo niestety nie wiem jaki dokładnie to ma być kabel :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 15:09, Bralo napisał:

Witam. Nie wiem gdzie dokładnie napisać, dlatego piszę tutaj.
Posiadam monitor Samsung S19B150N - myślałem, że kabel zasilający będzie taki sam, jak
do większości monitorów. Okazało się, że potrzebne jest wejśćie DC 14V (tak jest napisane
z tyłu monitora). Gdzie dostanę taki kabel zasilający do tego samsunga? Proszę o link
do sklepu, bo niestety nie wiem jaki dokładnie to ma być kabel :/


Najzwyklejszy w świecie kabel, taki jak do drukarki... W końcu to tylko kawał drutu. Spójrz na zasilacz swojego monitora, to on ci wytwarza te 14V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 15:32, Bralo napisał:

Tylko, że ten samsung ma oto takie wejśćie http://www.testfreaks.com/monitors/samsung-s19b150n/

(drugie zdjęcie)


Umm..... ale ta część kabla powinna być zespolona z zasilaczem monitora. Więc nie kabel a zasilacz ci potrzebny:

http://allegro.pl/zasilacz-samsung-14v-2-14a-ad-3014stn-30w-f-vat-i4239789673.html
14V, 2.14A. Upewnij się tylko że twój obecny monitor nie żre więcej prądu niż te 30W (jak bierze mniej to ten może być).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2014 o 15:49, ziptofaf napisał:

http://allegro.pl/zasilacz-samsung-14v-2-14a-ad-3014stn-30w-f-vat-i4239789673.html
14V, 2.14A. Upewnij się tylko że twój obecny monitor nie żre więcej prądu niż te 30W
(jak bierze mniej to ten może być).

Dzięki Wielkie. Kurczę, zagubiłem się w tym, dlatego zadałem takie głupie pytanie. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z internetem
strony długo się ładują lub po wczytaniu się nadal kręci się zielone kółko ładowania
niektóre strony nie wczytują się wcale (Empik.com lub YT) lub wczytują się bardzo długo bądź w niekompletnym stanie (np. na Gry-online nie wczytuje mi się filmik przy newsie), sprawdzałem na komórce 9(nny net) i tam jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze podczas próby łączenia się ze stronami, które albo długo się ładują, albo nie ładują się wcale pisze; łączenie z www.google-analytics.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale nie mogłem już edytować poprzedniej wypowiedzi.
Zrestartowałem kompa, odpaliłem CClener (wywalił parę błędów0, przeleciałem dysk C AVG Free i mimo, ze nic nie znalazł to dopiero to pomogło, choć nie całkiem.
Strony ładują się już normalnie, także te, które nie wchodziły ale nie działają teraz wszystkie filmiki, zarówno na portalach, typu Gool czy Gram. pl, jak i na YT....czyżbym musiał instalować ponownie Flasha? (starałem się tego nie robić, póki stary działał poprawnie, gdyż wcześniej miałem spore problemy z Flashem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się