PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie


No własnie komp nie tyle zamula, co traci energię...

Anyway, co do pasty, to raczej nie ma jej za dużo, bo pamiętam jak jeszcze ściągałem jej nadmiar. Wiatraczek też obraca się w porządku. Musze sprawdzić dociśnięcie, bo rzeczywiście przy ostatnim monowaniu jedna noga jakby się nie docisnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 10:01, Rick napisał:


No własnie komp nie tyle zamula, co traci energię...


Jeżeli przez traci energię masz na myśli wyłącza się to też może być objaw przegrzewania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 10:05, Nufiko napisał:

>
> No własnie komp nie tyle zamula, co traci energię...

Jeżeli przez traci energię masz na myśli wyłącza się to też może być objaw przegrzewania
się.


Nie, zobacz proszę wcześniejsze posty ;) Wentylator w zasilczau zwalnia i monitor się wyłącza. Zupełnie jakby tracił poączenie z komputerem, bo po wyjściu z gry wszystko wraca do normy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EWIDENTNIE to wina zbyt wysokiej temperatury procesora. Zasilacza i jego obrotów w to całkowicie nie mieszaj.
Temperatura CPU nie powinna przekraczać 70 stopni, W SKRAJNYCH przypadkach 75-80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 21:02, Jackal-pl napisał:

EWIDENTNIE to wina zbyt wysokiej temperatury procesora. Zasilacza i jego obrotów w to
całkowicie nie mieszaj.
Temperatura CPU nie powinna przekraczać 70 stopni, W SKRAJNYCH przypadkach 75-80.


Dobra, zdjąłem radiator, nałożyłem nową pastę (poprzedniej chyba było za dużo bo ściągałem ją z 10 min), dokładnie włożyłem nóżki radiatora i... chyba jest lepiej. Odpaliłem occt, ostatnio wyskoczyła informacja o zbyt wysokiej temperaturze gdzieś po minucie. Teraz poszło 7 min. i jest ok ;) Wieczorem zobaczę czy dalej przy grach jest pyta. ;)

Dzięki chłopaki! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra informacja, zasilacz już nie zwalnia. Jednak to była wina procesora. Komputer już się nie tnie, a ten problem z monitorem to... zależy po prostu od Injustice ;) Dzięki jeszcze raz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odwróciłem obraz o 180 stopni, niestety teraz widzę tylko kursor, reszta to czarne tło. Jak mogę to naprawić? Radeon HD4870, sterowniki chyba najnowsze, niedawno je aktualizowałem. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio pobrałem program do konwertowania plików, niechcący wraz z nim zainstalowałem inny program do nagrywania wideo. Od teraz po każdym uruchomieniu Windowsa pojawia się kreator instalacji "ws_audio device" i pojawia się komunikat "Security", który niestety już zamknąłem a nie pamiętam treści, aczkolwiek dotyczyła zabezpieczeń. Jak to usunąć? Ani w "Dodaj/usuń..." tego nie ma, ani w CCleanerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś odchudzić folder Windowsa (o 7 chodzi)? Zaczyna mi brakować miejsca na 100 GB (!) partycji systemowej, choć nie instaluję tam niczego poza niewiele ważącymi codziennymi programami użytkowymi (przeglądarka internetowa, odtwarzacz mp3, Skype itp.), ani nie przechowuję filmów czy zdjęć. Pierwszego winowajcę znalazłem - sam system wazy już 34 GB, nadal nie wiem gdzie uciekło pozostałe 60. T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dane z przegladarek, historia, cache, pliki ktore sciagasz przez przegladarke (tego zazwyczaj jest najwiecej jak domyslnie ma "Downloads" na partycji systemowej, czy w ustawieniach przegladarki jest wybrany folder z partycji systemowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 21:08, kuba9876543210 napisał:

Pewnie dane z przegladarek, historia, cache, pliki ktore sciagasz przez przegladarke
(tego zazwyczaj jest najwiecej jak domyslnie ma "Downloads" na partycji systemowej, czy
w ustawieniach przegladarki jest wybrany folder z partycji systemowej).

Akurat przeglądarka zawsze mnie pyta gdzie zapisać plik, pamięć podręczną niedawno czyściłem. Hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj kazdy folder z opcja pokaz ukryte/systemowe. Foldery przywracania systemu czy inne takie?
Moga byc "smieci", ktore powinny zostac usuniete, ale nie zostaly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2014 o 20:06, Kadaj napisał:

Da się jakoś odchudzić folder Windowsa (o 7 chodzi)? Zaczyna mi brakować miejsca na 100
GB (!) partycji systemowej, choć nie instaluję tam niczego poza niewiele ważącymi codziennymi
programami użytkowymi (przeglądarka internetowa, odtwarzacz mp3, Skype itp.), ani nie
przechowuję filmów czy zdjęć. Pierwszego winowajcę znalazłem - sam system wazy już 34
GB, nadal nie wiem gdzie uciekło pozostałe 60. T_T


Wejdź w opcje folderów-> Zakładka widok i odznacz Ukryj pliki chronione systemu operacyjnego. Powinno pojawić Ci się wiele folderów. Zakładam że sporo znajdzie się w folderze System Volume Information - zawiera on punkty przywracania systemu Windows. Aby się ich pozbyć prawy w komputer -> Właściwości -> z lewej strony okna Zaawansowane ustawienia systemu -> zakładka Ochrona systemu. Masz teraz podane na których dyskach masz włączone ustawianie przywracania systemu, a po wybraniu dysku i opcji konfiguruj możesz określić maksymalne miejsce do tworzenia punktów przywracania systemu. Przywracanie systemu jeśli z niego korzystasz powinno być włączone tylko na dysku C.
Możesz jeszcze wybrać opcję oczyszczanie dysku z właściwości dysku. Pozwoli to na usunięcie starych plików od aktualizacji systemu (trzeba tylko pamiętać o wybraniu opcji oczyszczania plików systemowych w kolejnym oknie). Jeżeli system działa od dłuższego czasu pozwala to na odzyskanie nawet kilkunastu GB miejsca na dysku.
Możesz jeszcze użyć Windows+R i wpisać %temp% i usunąć wszystko na co pozwoli system. Są to pliki tymczasowe i można je bezpiecznie usunąć a zwykle zostają jak aplikacja jest napisana niechlujnie albo została nieprawidłowo zakończona zanim zdążyła po sobie posprzątać. Zdaje się że oczyszczanie dysku powinno zrobić z tym porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam problem z internetem...
modem działa poprawnie (wcześniej,w marcu miałem problem z modemem,nie paliły się wszystkie światełka0 a mimo to,internet chodzi jakby chciał ale nie mógł.
Strony ładują się bardzo długo,albo wcale (brak połączenia z serwerem0,za chwilę wszystko jest już ok a po chwili znowu to samo,i tak w kółko...wygląda to tak,jakby komputer co chwilę gubił sieć,połączenie z internetem ale nic na to nie wskazuje,nie wyświetla się żadna ikonka,wiadomość,tylko z rzadka pojawia się w prawym dolnym rogu ikonka pokazująca brak sieci ale są to marginalne przypadki.
Co mogę sprawdzić?,router ma trzy miesiące,mam doń podłączony przewodowo PC i komp siostry,oraz bezprzewodowo Samsung smarttv,PS3 i tablet Samsung Galaxy Tab 3.
Router to: TP-LINK The Reliable Choice 300Mbps Wireless N Router TL-WR841N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 problemy z kompem.

Pierwszy to znikające wolne miejscu na dysku systemowym C.
Zazwyczaj mam ok. 9,5GB wolnego a z dnia na dzień zrobiło się nieco ponad 7,5GB.

Dodam, że nic nowego nie instalowałem, nie ściągałem, nie modyfikowałem itp.
Po prostu rano przed pracą odpalam kompa i jest 9,5gb, wracam z pracy, odpalam i widzę niecałe 8gb.

Co temu zaradzić? Defragmentacja, oczyszczanie dysku, antymalware itp nic nie daje.

Druga sprawa, w sumie ważniejsza.

Jak oglądam film lub włączam jakąś grę to po kilku minutach sama mi się minimalizuje lub też przechodzi do małego okna, klikam aby powróciło do poprzedniego rozmiaru, wszystko ok i za kilkanaście minut znowu to samo.

Zaczęło mnie to denerwować i poszperałem w aktywnych procesach.
Znalazłem 2 dość dziwne: bodajże mom.exe i ouc.exe. Wyłączenie obu procesów eliminuje wyżej opisany problem.
Problem jest tylko taki, że po ponownym uruchomieniu kompa procesy działają dalej.
Próbowałem to usunąć ale nie idzie.

Poratujecie?

Mam Win 7 x64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zwolniło się jakieś 8GB, resztę w końcu też znalazłem, w miejscu w którym bym się w życiu nie spodziewał. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach pominalem 1 zdanie -nvn/
mozesz sprobowac combofix, ale na wlasne ryzyko, bo potrafi tez zaszkodzic i nie wiem czy na kazdy windows dziala.
Skasowac i stworzyc wlasne pliki o tej nazwie pod trybem awaryjnym lub linuxem z pena/plyty ?

Brak miejsca - z wlaczonym trybem pokaz ukryte mozesz przeszukac partycje tak jak radzono komu innemu 1,2 posty temu. Albo uzyj opcji szukaj z ustawieniem modyfikowane pliki oraz szukaj w ukrytych i systemowych z zakresem dni na kilka dni wstecz. Ale tez moze byc powiazane z tymi nieznanymi plikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze,że gdy odświeżam stronę (co trwa kilkanaście sekund i kończy się albo odświeżeniem,albo nie) to na dole pisze mi:
ustalanie adresu serwera
www.google-analityst.com
ww.grangapl.hits.genius.pl
oczekiwanie na www.gram.pl
itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2014 o 13:49, Citkowsky napisał:

Pierwszy to znikające wolne miejscu na dysku systemowym C.
Zazwyczaj mam ok. 9,5GB wolnego a z dnia na dzień zrobiło się nieco ponad 7,5GB.


Zerknij 2 posty wyżej może coś pomoże. Ewentualnie Windows jakieś poprawki poinstalował.

Dnia 07.07.2014 o 13:49, Citkowsky napisał:

Druga sprawa, w sumie ważniejsza.

Jak oglądam film lub włączam jakąś grę to po kilku minutach sama mi się minimalizuje
lub też przechodzi do małego okna, klikam aby powróciło do poprzedniego rozmiaru, wszystko
ok i za kilkanaście minut znowu to samo.

Zaczęło mnie to denerwować i poszperałem w aktywnych procesach.
Znalazłem 2 dość dziwne: bodajże mom.exe i ouc.exe. Wyłączenie obu procesów eliminuje
wyżej opisany problem.

mom.exe -> jest od AMD Catalyst Control Center - jak nie robiłeś ostatnio aktualizacji to raczej nie on
ouc.exe -> oprogramowanie od Huawei, coś ostatnio czytałem (nie wiem czy nie na tym forum) że potrafił on powodować minimalizowanie okna z grą. Możesz testowo spróbować odinstalować modem i sprawdzić czy problem się rozwiąże.

Dnia 07.07.2014 o 13:49, Citkowsky napisał:

Problem jest tylko taki, że po ponownym uruchomieniu kompa procesy działają dalej.
Próbowałem to usunąć ale nie idzie.


A próbowałeś wyłączyć ouc z autostartu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się