PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

sry za 2 post z rzedu ale prosze o pilna odp bo neiwiem czy licytowac czy nie a to ten went co noralnie chodzi mo 180 zl chyba tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 23:56, SD4HJ napisał:

sry za 2 post z rzedu ale prosze o pilna odp bo neiwiem czy licytowac czy nie a to ten went
co noralnie chodzi mo 180 zl chyba tak?

Nie jest zły. Co prawda lowendowy chieftec, ale na pewno będzie lepszy od np I-Box-a lub megabajta :D
Nie chcę zapeszać... ja na mojego 420 aktywa nie dam złego słowa powiedzieć, pracował mi bezawaryjnie przez ponad rok, zanim na tagana nie wymieniłem. Ale spotkałem się już z kilkoma tanimi chieftecami, które nie trzymały poprawnie napięć +12 i +5 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 22:08, sig. napisał:

sprawa od dawna nieaktualna, napędy optyczne od kilku lat potrafią pracować w trybach ata 100/133
nawet jeśli nie wykorzystują ich możliwości (a pracują właśnie po to żeby nie spowalniać dysku).

To ciekawe, bo nie tak dawno doradziłem koledze z pracy, żeby rozdzielił dysk od napędów optycznych, jeśli ma "mieszany" zestaw w kanale i następnego dnia powiedział, że rzeczywiście jest różnica w szybkości pracy komputera. Patrzyłem w instrukcję od swojej nagrywarki DVD (mam ją parę miesięcy) i jest zalecenie, żeby podłączyć ją do innego niż HDD kanału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wybieram od jakiegos czasu tylko Tagany!

cichutkie i niezawodne, a wersje z odpinanymi kablami to jeszcze wygoda i porządek - O !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domciu leciwe głośniki mianowicie Tonsil Altus 110, jest taki problem gdy odpalam muzykę membrana od basu zaczyna brzęczeć, czy wystarczy tylko wymiana mębran czy padły całe głośniki?? Wysoko i średnio tonowe są dobre na 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Wywal je i kup coś porządnego. Jeszcze nie spotkałem się z dobrą opinią na temat Altusów. W kazdym razie nie opłaca się inwestować w ten sprzęt. Oczywiście to tylko moja opinia.. i kilkudziesięciu innych osób, które to znalazłem na necie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 07:54, Munio2 napisał:

Mam w domciu leciwe głośniki mianowicie Tonsil Altus 110, jest taki problem gdy odpalam muzykę
membrana od basu zaczyna brzęczeć, czy wystarczy tylko wymiana mębran czy padły całe głośniki??
Wysoko i średnio tonowe są dobre na 100 %

Tylko po co bawić sie w tę wymiane membran?Koszty będą a pewnie po pewnym czasie znowu sobie usiądą. Kup sobie coś 2.1 Logitecha porządnego albo jak bedziesz miał więcej pieniedzy 5.1 i tyle :) Co najwazniejsze jesli chodzi o moc patrz na rzeczywista RMS a nie maxymalną.....PWPO( jakos tak :) )......jej uzyskanie tylko uszkadza głosniki.W sumie najwazniejszym kryterium wyboru jest to ile korzystasz z kompika, co na nim robisz najczęściej oraz czy masz w miare porządną kartę muzyczną....bo bezsensownym jest by bardzo porządne głosniki pracowały ze słabą kartą muzyczną :) Dobrego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problme z komuterem

Od tygodnia w komputerze zanikał głos. Dzisiaj w ogóle nie działa. W grach, komunikatach i innych rzeczach milczy. Przy próbie włączenia Winampa albo Media Playera jest napisane :

"Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo. "

Przy wejściu na Panel sterowania i wybraniu opcji dźwięki i urządzenia audio jest napisane :
"brak urządzeń audio".

Głośniki są na 100 % dobrze podłączone do komputera, nie ma żadnych konfliktów sprzętowych (poza SonudMaxem, którego odinstalowałem), sprawdzałem chyba wszystkie sposoby na uruchomienie dźwięku w Pomocy Technicznej ale nie działa !
Ręce mi opadły, nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Mam skaner Mustek ScanExpress 6000 P. Zainstalowany na Win XP.. Dotąd skanował bez problemu, ale wczoraj podczas skanowania komp mi się zawiesił.. Po restarcie "lampa" skanera zatrzymała się w 1/3 jego długości.. I od tego czasu nie mogę zmusić go do współpracy. Przy każdej próbie skanowania, np. poprzez wybranie Import from TWAIN z Photoshopa, nie otwiera się nawet okienko podglądu - a komp zachowuje się, jakby wciąż starał się je włączyć - po prostu włącza się "klepsydra" na wskaźniku myszki, a sam Photoshop "wisi".
Co mogło się zepsuć? Czy spalił mi się skaner?

Aha.. Gdy go odłączyłem i sprubowałem skanować komp od razu kapnął się, że skaner nie jest podłaczony - nie znalazł użądzenia.. Przy próbie wywołania skanera lampa włacza się - zaczyna świecić - ale nawet po godzinie czekania nie zaczyna skanować.. Nawet nie wraca do pozycji startowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gdy go odłączyłem i sprubowałem skanować komp od razu kapnął się, że skaner nie jest

Dnia 01.08.2006 o 13:38, DemoBytom napisał:

podłaczony - nie znalazł użądzenia.. Przy próbie wywołania skanera lampa włacza się - zaczyna
świecić - ale nawet po godzinie czekania nie zaczyna skanować.. Nawet nie wraca do pozycji
startowej.

Odłącz skaner od kompa, odinstaluj skaner z panelu sterowania, usun takze wszystkie software ktore instalowales a byly z nim zwiazane (nie mowie o photoshopie ale np o softwareach dolaczonych do skanera:) ), restart kompa, podlacz skaner kablem :P, zainstaluj sterowniki i soft jaki tam masz :) jesli to nie pomoze, to znaczy ze jest to uszkodzenie mechaniczne skanera i pomoze Ci tylko serwis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 13:43, morthi napisał:

odinstalowala Ci sie karta musyczna wiec nie masz uzadzenia ktore mogloby odtwarzac dzwiek
- zainstaluj karte muzyczna ponownie


Zainstalować, ale jak i co ? Sterowniki z płyty dodanej do płyty głównej albo z inertetu ?
Moja karta muzyczna to ADI AD1888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 13:54, lukmistrz napisał:

Zainstalować, ale jak i co ? Sterowniki z płyty dodanej do płyty głównej albo z inertetu ?
Moja karta muzyczna to ADI AD1888

jeśli karta jest zintegrowana z płytą główną (a pewnie jest) to jak najbardziej z płytki od płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sig. generalnie ma rację. Nie zmienia to jednak faktu, iż co komp to obyczaj ... na innych coś zauważysz na innych nie. Sprawa rozbija się o to, jak rozdziela przydziały transferu kontroler IDE. A te, są różne w zależności od płyty. U mnie nie ma (generalnie nie było, bo zmieniłem dyski na SATA) najmniejszej różnicy w SZYBKOŚCI pracy dysku i systemu. Sprawa badana nie za pomocą odczuć, tylko HDTach-em.
Ale takich pozostałości pokutuje jeszcze sporo ... niedawno przyszedł do mnie klient z pretensjami że podłączyłem mu napęd optyczny na slave (był z kieszenią na taśmie), a znajomy mówił mu że nero będzie palił mu płytki jak nie będzie masterem :) ... Impreza sprzed kilku lat ... wtedy nero wyświetlał ostrzeżenie, że napęd nie jest masterem ... po co, to licho tylko wie ... Ale ludziskom zapadło to w pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli o napęd chodzi to faktycznie lepiej jest na secondary master ( ale nie ze względu na szybkość wypalania, ale dlatego że niektóre programy do aktualizacji biosu nagrywarki tego wymagają (a nowsze biosy dodają obsługę płyt których jeszcze nie było w chwili produkcji nagrywarki))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Ale to fakt, spotkałem się kiedyś z takim problemem przy aktualizacji softu. Jednak ani liteon, ani LG, ani Pioneer i podejrzewam też inni na dzień dzisiejszy, nie blokują upgradu softu z pozycji slave. Sprawdzone na moim NEC-u i Liteonie. Oba pracują z przyzwyczajenia (NEC z musu, bo HDD w kieszeni dodatkowej jest master) jako slave. Upgrade softu śmiga aż miło.
Z tymi płytkami to oczywiście chodziło Ci o dodanie obsługi nowych nośników ... :)
Swoją drogą, i tak jest to nie ważne jak napęd pracuje, czy master czy nie... ważne że dobrze...

A tak historycznie to wyglądało to tak, że pierwotnie w standardzie EIDE jedynie kanał główny był połączony szybką magistralą np PCI, a wtórny, czyli slave z wolniejszą np ISA. Miało to uzasadnienie w tym, że ówczesne CD-Romy obsługiwały prędkości x1, x2, a dyski pędziły już z prędkością 33 MB/s (. W związku z tym po co napędowi optycznemu szybszy kanał, skoro tego nie obsłuży, a koszt konstrukcji kontrolera będzie wyższy ...
Straciło to potem ze względu technologicznego i finansowego sens, bo wszystko potaniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możliwe że dzisiaj już nieaktualne, ja spotkałem sie przy tym w przypadku richona ale modelu tak starego że kosztował mnie 970 zł przy koszcie całego kompa z monitorem crt ok 3,5 tys (no dobra można było paredziesiąt zł taniej ale wtedy bez nero oem-a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 13:49, The-Darkest napisał:

Odłącz skaner od kompa, odinstaluj skaner z panelu sterowania, usun takze wszystkie software ktore instalowales a byly z nim zwiazane (nie mowie o photoshopie ale np o softwareach dolaczonych do skanera:) ), restart kompa, podlacz skaner kablem :P, zainstaluj sterowniki i soft jaki tam masz :) jesli to nie pomoze, to znaczy ze jest to uszkodzenie mechaniczne skanera i pomoze Ci tylko serwis...


Zrobiłem tak - i nie pomogło.. Co więcej - w panelu sterowania nawet nie było mojego skanera.. Wchodzę do katalogu Skanery i Aparaty - i nic.. Pusto o.O

Ale pokombinowałem jeszcze.. Okazało się, że po odinstalowaniu sterowników, *usunięciu* katalogu C:\Windows\TWAIN_32 z dysku i ponownej instalce - wszystko działa jakby nigdy nic o.O

Komp to BARDZO dziwne użądzenie o.O''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zasilacza na silniejszy nie nie spowodowało zniknięcie mojego problemu :/
Dziwne jest to ze komp zawiesza się tylko podczas grania w gry z grafiką 3 D: GTA VC, Spell Force, Knight oline, Gothic II, nawet w morrowindzie nie wywala mnie do windy, ale się zawiesza. Bez problemu gra się w: Etherlords2, Age of Mythology, Disciples II, Sims, bez problemu grało sie też w CS.
Komp zawiesza sie nawet podczas 3DMark2001 SE w różnych momentach.
Nie może to zależeć od karty, bo na starej jak i na nowej komp się zawiezsa, zainstalowałem nawet na nowo directx, ale to nic nie pomogło. Jutro sprawdze jeszcze nowsze stery do karty graficznej, ale wątpię by to cos pomogło.

Jeśli jutro nic nie zdołam zrobić to chciałbym sie dowiedzieć jak sformatować dysk na którym znajduje się system.
Słyszałem coś o formacie z płytki instalacyjnej windowsa, ale nie wiem jak to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się