PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2014 o 21:44, gracek4444 napisał:

bardziej sie juz nie da, jak myslisz co to moze byc


Dobre pytanie. Jeśli docisnąłeś już te kable (może dosłownie brakowało milimetra, kto wie) to uruchom PC-ta i zainstaluj mu najnowsze sterowniki które dałem ci w poprzednim linku, może poprzednie się niepoprawnie zainstalowały albo coś podobnego. Jeśli problem jednak nadal się będzie powtarzać to rośnie szansa na to że może coś uszkodziło się w transporcie. Na razie jednak ciężko ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 21:52, gracek4444 napisał:

a oni przed wyslaniem sprawdzaja czy te czesci dzialaja?


Sprawdzili że uruchomił się komputer. Jest jednak różnica między uruchomieniem się komputera (aka da się wejść do BIOSu i jedynym komponentem w użyciu jest 5% jednego rdzenia procesora i z 30 MB RAMu) a graniem w Assassina 4 (który przy tym konfigu pewnie generuje ok. 450W poboru energii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 21:57, gracek4444 napisał:

a aktualnie mam teraz zinstalowane sterowniki z plyty co dali mi do karty, jak je zainstalowalem
to nie mam obrazu na calym tv, na okolo jest czarna ramka


I tak być powinno (no, nie powinno ale sterowniki AMD tak czasem reagują na ekrany cyfrowe).
Poradnik jak się tego pozbyć:
http://puu.sh/aAzSt/e72da87a68.jpg - wejdź do Catalyst Control Center
http://puu.sh/aAzUE/432ace2504.jpg - Opcje skalowania
Zmień na 0% (tak jak na obrazku).

Tym niemniej - sterowniki zaktualizuj do tej wersji którą ci dałem. Ta którą masz na płycie to pewnie jest z 2013 roku... więc lepiej wsadzić nieco nowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 22:10, gracek4444 napisał:

ok, juz mam caly ekran,a czemu co jakis czas takie rozowe kolory wskocza mi na caly ekran?
wina tv, bo jak go wylacze i wlacze to kolory sa wtedy normalne


W momencie gdy ekran zrobi ci się różowy - zrób zrzut ekranu/print screena i wsadź do painta. Jeśli:
- Po wyłączeniu i włączeniu ekranu zrzut ekranu wygląda normalnie - wina samego ekranu. Nic tutaj nie pomogę. Co najwyżej docisnąć kabel HDMI do karty graficznej, może to to.
- Sam screenshot będzie różowy - uszkodzona pamięć karty graficznej, do serwisu (choć czasem zdarzają się gry w których mogą się pojawiać mikrosekundowe aberracje graficzne i one nie oznaczają że karta jest trzaśnięta o tyle jeśli masz takie rzeczy na pulpicie to jest to już nienormalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 22:19, gracek4444 napisał:

normalnie tak sie robi na puplpicie tez, i niewiem czy wina karty czy tv, jak wskoczy
rozowy ekran to jest on poki nie wlacze jeszcze raz tv


Więc mówię - jak się robi różowy to robisz zrzut ekranu i wyłączasz+włączasz ekran. Jeśli screenshot jest w normalnych kolorach - winne jest TV. Jeśli screenshot jest różowy - winna jest karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 22:22, gracek4444 napisał:

pojawil si rozowy ekran i nacisnolem print screen, gdzie to sie zapisalo?


Nigdzie.
"zrób zrzut ekranu/print screena i wsadź do painta"
Klikasz na print screen->uruchom painta->wciśnij CTRL+V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam niewielki problem ze słuchawkami. Kupiłem słuchawki z mikrofonem combo, dokupiłem do nich kabelek rozdzielający i wszystko było ok, problem pojawił się gdy rozmawiam na czacie(np. facebookowym), kolega słyszy dokładnie to, co u mnie leci w słuchawkach. Nigdzie nie mogę doszukać się jakiejś opcji wyciszenia.
Mam zainstalowanego menedźera realteka (screen) Czy da się to jakoś wyciszyć?

20140803111910

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2014 o 11:57, Buhahahahaha napisał:

Poszukaj w tym menadżerze czegos takiego jak "mix stereo" i to wyłącz.

Dzięki, pomogło ale windows jak zwykle zaskakuje. Najpierw musiałem to mix stereo włączyć w panelu sterowania(domyślnie wyłączone i ukryte),żeby pojawiło się w realteku i tam to dopiero wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam darmowy Windows 7 z programu Microsoftu dla studentów i laptopa bez zainstalowanego fabrycznie systemu. Problem z tym rozwiązaniem jest taki, że aktywacja takich darmowych systemów możliwa jest tylko przez określony czas. Bez problemu można jednak robić jego kopie zapasowe i przywracać je do końca życia. Kopię taką utworzyłem zaraz po zainstalowaniu systemu i wszystkich niezbędnych programów. Przechowuję ją na dysku twardym laptopa, jednak wypadałoby coś z nią zrobić, by nie stracić jej w wyniku jakiegoś problemu. Chciałbym zapytać czy da radę utworzyć z takiej kopii coś w stylu ukrytej partycji recovery, by móc przywracać z niej system w przyszłości. A jeśli nie, to czy istnieje jakięs podobne rozwiązanie. Pogubiłem się już w rozwiązaniach proponowanych na stronie Microsoftu, dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie sprawdzić jakich sterowników ze strony hp do probooka 450 G1 (E9Y37EA) potrzebuję, żeby bluetooth i wifi działało bez problemu ? Przez instalacje 3 różnych wersji komp ma problemy z łączeniem się z siecią. Mój system to windows 7 pro 64bit. W zakładce sieć jest chyba 10 różnych sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 16:40, Net_com napisał:

W zakładce sieć jest chyba 10 różnych sterowników.

Jeżeli w zakładce jest 10 różnych sterowników oznacza to. że w tych laptopach może znajdować się 10 (przynajmniej) różnych modułów BT czy WiFi. Sam musisz to sprawdzić albo chociaż po identyfikatorze sprzętu dojść, jakie dokładnie masz moduły zainstalowane fizycznie w laptopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się