PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2014 o 00:12, Manigoldo napisał:

Wykonałem test SpeedFanem... cóż, nawet małpa by się połapała, więc nie wiem, co ludzie
narzekali. Pokazuje takie temperatury: (włączone okienko i Google Chrome z filmikiem)
Jakie jest prawdopodobieństwo, że mi się coś spali podczas sprawdzania OCCT?

Absolutne zero jeśli nie będziesz idiotą i nie zostawisz po prostu włączonego testu na 2 godziny a będziesz sobie monitorować temperatury co kilka minut.

A to co mi dałeś w SpeedFanie jest tak naprawdę bezużyteczne na razie bo pokazuje tylko temperatury w stanie spoczynku a nie podczas czegoś wymagającego gdzie mogą się objawiać błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś słuchawki nowe i problem już zaczyna być z mikrofonem, działał przez pewien czas teraz nie działa, na skype robiłem próbę przy opcjach Front Mic(Via High Definition Audio) cisza Audio CD cisza Miks stereo cisza. A w panelu sterowania dźwięku wgl nie pokazuje mikro…

20140825213159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo majka - czy jest jakiś program do konfiguracji owego? Bo to co jest podane w opcjach, jest dość małą możliwością zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2014 o 20:18, Budep napisał:

Apropo majka - czy jest jakiś program do konfiguracji owego? Bo to co jest podane w opcjach,
jest dość małą możliwością zmian.


Jest jeśli mówimy o dobrym mikrofonie + zewnętrznym mikserze i dobrej dźwiękówce. To wtedy masz tego typu bajery:
http://puu.sh/b8THx/1aac9668d0.jpg
I często z 2 strony różnych opcji.

Ale jeśli jedziesz na jakimś Realteku + mikrofon wmontowany w słuchawkach to na cuda się nie nastawiaj, produkt dla masowego odbiorcy i nie ma za bardzo co tam regulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf
Pamietasz jak pisalem ze komputer mi sie wylaczal? jakis czas temu odeslalem komputer im spowrotem i dzis mi napisali ze to karta graficzna i ja wymienia. Mozliwe to jest ze nie chcial sie wlaczac od karty graficznej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf
pamietasz usterke mojego pc ktory sie wylaczal? a wiec odeslalem im go i bd karte graficzna wymieniac, czy to mozliwe ze przez karte graficzna wylaczal sie i nie chcial sie wlaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2014 o 17:45, gracek4444 napisał:

ziptofaf
Pamietasz jak pisalem ze komputer mi sie wylaczal? jakis czas temu odeslalem komputer
im spowrotem i dzis mi napisali ze to karta graficzna i ja wymienia. Mozliwe to jest
ze nie chcial sie wlaczac od karty graficznej??


Jak najbardziej. W końcu jak sam sprawdzałeś, komputer resetował się w sekundę od uruchomienia testu GPU w OCCT. Więc to może być tylko albo karta albo zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaatakował mnie virus, który możecie kojarzyć pod nazwą Windows Version Installer. Spamuje reklamami i spowalnia komputer. Jak się go pozbyć :o Chyba zaczynam panikować. Jak go dorwę to zabiję !!!
Proszę o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 21:53, Scyzoryk17 napisał:

Zaatakował mnie virus, który możecie kojarzyć pod nazwą Windows Version Installer. Spamuje
reklamami i spowalnia komputer. Jak się go pozbyć :o Chyba zaczynam panikować. Jak go
dorwę to zabiję !!!
Proszę o pomoc !


Combofix. Jeśli masz Windowsa 7.

Adw Cleaner może
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
TDSSKiller
http://www.bleepingcomputer.com/download/tdsskiller/
Albo
RKill
http://www.bleepingcomputer.com/download/rkill/

Przeskanuj OTLem najlepiej. I odinstaluj dziwne programy, bo będziesz miał ich masę.
PS. Po wszystki możesz ściągnać KiSa i cały system przeskanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adw Cleaner wyeliminował problem - w końcu można bez nerwów przeglądać internet. Teraz skanuję komputer programem MS Safety Scanner, potem zaś spróbuję resztą wymienionych programów poszukać szkodników :)
Dzięki !

Edit:
Kurde blade, nie mam kafelek w menu startowym (win8) :O. WTF ?! Ale skurczybyk narozrabiał... Może ktoś znowu udzielić jakiejś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze jedno pytanko :
gdy pojawiły się objawy wirusa spróbowałem przywrócić system do któregoś dnia sierpnia. Nie udało się, pojawił się komunikat iż dysk może być uszkodzony czy coś w tym stylu i powróciłem do normalnego systemu z tego samego dnia. Wczoraj przeczytałem, że przywracanie systemu w obecności wirusa jest niebezpieczne. Czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 11:56, Scyzoryk17 napisał:

Adw Cleaner wyeliminował problem - w końcu można bez nerwów przeglądać internet. Teraz
skanuję komputer programem MS Safety Scanner, potem zaś spróbuję resztą wymienionych
programów poszukać szkodników :)
Dzięki !

Edit:
Kurde blade, nie mam kafelek w menu startowym (win8) :O. WTF ?! Ale skurczybyk narozrabiał...
Może ktoś znowu udzielić jakiejś rady ?

Przeskanuj jakimś dobrym Antywirusem jak KAspersky Internet Security. 30 dniową wersją.

@Co do kafelek musiałbyś dać screena. Żebym zobaczył co i jak.

@Scyzrok17 nie potrzebnie bawisz się w przywracanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2014 o 15:36, SurgeonOfDeath napisał:

Przeskanuj jakimś dobrym Antywirusem jak KAspersky Internet Security. 30 dniową wersją.

Zrobię i to, chociaż przeskanowałem już peceta Normanem, TDSSKillerem, Kaspersky Virus Removal Tool i Avastem oczywiście :) Żaden z wyżej wymienionych nic nie znalazł. Dopiero Malwarebytes znalazł 12 podejrzanych plików, które udało się poddać kwarantannie. Plus znalazłem dodatkowy syf w dodatkach Mozilli (LizardLink) Użyję jeszcze reszty programów z tej strony http://www.pomagam.net/art.php?5 i poszukam combofix''a dla Win 8 :)

Dnia 02.09.2014 o 15:36, SurgeonOfDeath napisał:

@Co do kafelek musiałbyś dać screena. Żebym zobaczył co i jak.

Po przeskanowaniu peceta Malwarebytes problem z kafelkami znikł. Przed skanem po prostu ich nie było - po najechaniu myszką na lewy dolny róg ekranu (gdy znajdowałem się na pulpcie) pojawiało się mało okienko (odnośnik do menu kafelek), tylko że na okienku kafelki owe były czarne :O Po kliknięciu w okienko pojawiał się tylko filotowy ekran bez kafelek. Dobra, ważne że (chyba) po problemie.

Dnia 02.09.2014 o 15:36, SurgeonOfDeath napisał:


@Scyzrok17 nie potrzebnie bawisz się w przywracanie.

Wiem :( Powinienem dla bezpieczeństwa usunąć tamte punkty przywracania ? Boję się, że mogą one zawierać wirusa, który wlazł w nie przy wczorajszej próbie przywracania systemu (spróbowałem przywrócić system od razu po spostrzezeniu objawów wirusa. jak już pisałem próba ta nie udała się, pojawił się komunikat ''dysk może być uszkodzony'' czy coś w tym stylu).
Tak czy siak, wielkie dzięki za pomoc ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam problem: oglądam film w formacie avi i ten co kilka minut zacina się. Cofnę o parę sekund film i jest ok, ale po 5-10 min to samo. Przeinstalowałem kodeki, to samo. Co to może być? Jeszcze wczoraj wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 00:37, Perry_Cox napisał:


Mam problem: oglądam film w formacie avi i ten co kilka minut zacina się. Cofnę o parę
sekund film i jest ok, ale po 5-10 min to samo. Przeinstalowałem kodeki, to samo. Co
to może być? Jeszcze wczoraj wszystko było ok.


Inne filmy w avi albo innych formatach tez tak chodza? Jakie jest obciazenie procesora i karty podczas ogladania filmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Obciążenie jakoś specjalnie nie podskakuje. Wyczyściłem bebechy z kurzu. Włączyłem Combo Fix. Wszystko tak samo, w dodatku podobnie robi mi się ze Spotify (po dwóch piosenkach zawiesza się na kilka sekund, a potem działa normalnie, i tak co kilka piosenek). Czyżbym musiał zrobić format?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile wolnego miejsca powinienem trzymać na swoim HDD 1 TB, żeby nie przyczynić się do jakiejś awarii? Podobno producenci zalecają czasami nawet 50% miejsca wolnego, co wydaje mi się trochę odcięte od zdrowego rozsądku.

Będę wdzięczny, jeżeli ktoś wyjaśni mi korelację pomiędzy wolnym miejscem na dysku a jego żywotnością.

EDIT:
A co z dyskami zewnętrznymi pełniącymi rolę przestrzeni na kopię zapasową (nie używanymi na codzień)? Też powinno się zostawić im trochę miejsca "na oddech"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się