PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

czyli jeśli to nowy laptop może być to groźne pojawienie się zimnych lutów lub pęknięć ścieżek? Nie mam pojęcia co to znaczy. Ale dodam, że gdy podłączyłem ładowarkę pod inne gniazdko tego dźwięku już nie było. Bez ładowarki na zasilaniu baterią jest wszystko spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2014 o 16:53, noobie napisał:

czyli jeśli to nowy laptop może być to groźne pojawienie się zimnych lutów lub pęknięć
ścieżek? Nie mam pojęcia co to znaczy. Ale dodam, że gdy podłączyłem ładowarkę pod inne
gniazdko tego dźwięku już nie było. Bez ładowarki na zasilaniu baterią jest wszystko
spoko.


W nowych rzadko to się spotyka, poza tym jeśli dźwięk występuje tylko na jednym konkretnym gniazdku, to raczej problem z gniazdkiem bym obstawiał niż z laptopem (a bardziej jego ładowarką). Jak na tym gniazdku inne urządzenia mają podobny problem to warto sprawdzić gniazdko może przewody zaśniedziały i utrudniają przepływ prądu, albo występować inne problemy, a to może doprowadzić do pożaru, jak podłączysz coś bardziej prądożernego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi internet na drugim (nowym)komputerze.posiadam modem z cyfrowego polsatu,mam go podłączonego przez USB. i na starym dziala, a na nowym rozłącza się po kilku sekundach od podłączenia, i tak cały czas. W czym moze byc problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2014 o 20:00, gracek4444 napisał:

Nie działa mi internet na drugim (nowym)komputerze.posiadam modem z cyfrowego polsatu,mam
go podłączonego przez USB. i na starym dziala, a na nowym rozłącza się po kilku sekundach
od podłączenia, i tak cały czas. W czym moze byc problem???


Sterowniki do USB zainstalowane?
Inny port USB sprawdzałeś?
Jaki system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chce się wyłączyć laptop (Lenovo z710)? System windows 8. Wyjelam baterie ,potem się włączył i nadal to samo, nie wyłącza sie. co sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 20:03, karo_19 napisał:

Dlaczego nie chce się wyłączyć laptop (Lenovo z710)? System windows 8. Wyjelam baterie
,potem się włączył i nadal to samo, nie wyłącza sie. co sie dzieje?

Jakieś szczegóły? Co się dzieje po komendzie "zamknij"? Być może go po prostu usypiasz. W jaki sposób go wyłączasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś włącznikiem? wciśnij, zaraz puść i się powinien normalnie wyłączyć, jak to zrobi będzie wiadomo że coś z systemem. można też trzymać "do wyłączenia" ale wtedy jest "twarde" odcięcie zasilania (generalnie stosuje się to przy zwisach systemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są chyba jakieś jaja. Przez przypadek odłączyłem router od prądu. No nic, i wsadziłem wtyczkę do kontaktu i... KOMPUTER SIĘ URUCHOMIŁ. Na pewno był wyłączony, nie uśpiony. Jak to w ogóle możliwe. o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[m]

Wake on Lan. Jest możliwym by sygnał przesłany przez kabel sieciowy do karty w PC-cie go uruchomił. Fakt że raczej nie powinno się to zdarzyć losowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:32, Pablovy napisał:

Trzeci czy czwarty raz w ciągu tygodnia wywala mi się coś takiego. Wie ktoś co to może
znaczyć?


Najprawdopodobniej dysk Ci się zaczyna sypać (lub ewentualnie płyta główna, ale to byś musiał sprawdzić przez podłączenie czyjegoś dysku na dłuższy czas). Sprawdź swój dysk jakimś programem odpowiednim do tego, np. http://www.programosy.pl/program,hd-tune.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, miałem tak podczas problemów z dyskiem. Na szczęście skończyło sie tylko na poluzowanym kabelku. Spróbuj podociskać wszystkie kable, zwłaszcza te od dysku do płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2014 o 13:32, Pablovy napisał:

Trzeci czy czwarty raz w ciągu tygodnia wywala mi się coś takiego. Wie ktoś co to może
znaczyć?


Mogę też dopowiedzieć do postu Ricka, że można kupić takie fajne kabelki SATA z zapięciami, że prędzej wyrwiesz całe wejście z płyty, niż go wyjmiesz bez zdejmowania zapięcia (niestety wiem, gdyz pare lat temu madra siostra chcac mnie pozbawic dysku twardego "ukradla" razem z kabelkami ze 2 wejścia :F )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam problemy z uruchomieniem kompa, odpala się dopiero za 3-4 razem. Wcześniej płyta dawała jeden krótki sygnal, więc wyjąłem pamięć, która mogła być wadliwa, i problem - niby - minął. Ale wrócił. Często komputer zawiesza mi się już na poziomie biosu i dopiero kilkukrotne restarty pomagają, a dzisiaj pojawił mi się jeszcze taki błąd. Ktoś może mi pomóc?

20140921232632

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 23:26, Kirabaxior napisał:

Od paru dni mam problemy z uruchomieniem kompa, odpala się dopiero za 3-4 razem. Wcześniej
płyta dawała jeden krótki sygnal, więc wyjąłem pamięć, która mogła być wadliwa, i problem
- niby - minął. Ale wrócił. Często komputer zawiesza mi się już na poziomie biosu i dopiero
kilkukrotne restarty pomagają, a dzisiaj pojawił mi się jeszcze taki błąd. Ktoś może
mi pomóc?


Z tego ogólnego problemu to ciężko cokolwiek wyciągnąć, trza by było posprawdzać osobno komponenty (lub zarzucić większą ilością detali). Co do 0033, to według tego http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/216885/new-computer-error/ trzeba włączyć kompa z odłączonym ekranem i podłączyć dopiero gdy minie tę chwilę, w której wywalał błąd 0033.

PS Use google, Luke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed uruchomieniem PC przeczyściłem sobie filtry przeciw kurzowe na przedzie obudowy i omyłkowo jeden z nich włożyłem odwrotnie. Nic to, włożyłem go poprawnie i uruchomiłem kompa i nie świecą mi się diody na dwóch przednich wentylatorach, nie jestem też w stanie sprawdzić, czy oba się kręcą, wiem tylko, że się nie świecą. Czy mogłem odłączyć jakiś kabelek, gdy źle włożyłem filtr przeciw kurzowy?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 02:37, Buhahahahaha napisał:

PS Use google, Luke

Myślisz, że nie używam? :P Tylko, że ludzie czasami tak zarąbiście ''błyskotliwe'' teorie rzucają, że nie wiem czy płakać, czy się śmiać, a Google jest jak wszechświat.

W ogóle może to coś z kartą graficzną, bo czasami znika obraz na parę minut, po czym wraca i rzuca mi komunikatem, że jakiś Kernel Driver odzyskał sprawność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2014 o 10:27, lis_23 napisał:

Dzisiaj przed uruchomieniem PC przeczyściłem sobie filtry przeciw kurzowe na przedzie
obudowy i omyłkowo jeden z nich włożyłem odwrotnie. Nic to, włożyłem go poprawnie i uruchomiłem
kompa i nie świecą mi się diody na dwóch przednich wentylatorach, nie jestem też w stanie
sprawdzić, czy oba się kręcą, wiem tylko, że się nie świecą. Czy mogłem odłączyć jakiś
kabelek, gdy źle włożyłem filtr przeciw kurzowy?.

Naciśnij przycisk odpowiedzialny za włączenie/wyłączenie diod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2014 o 13:25, Narmo napisał:

Naciśnij przycisk odpowiedzialny za włączenie/wyłączenie diod.


Dzięki, nie pomyślałem o tym ;)
byłem pewien, że coś uszkodziłem i wentyle się nie kręcą, jeszcze raz, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się