PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Powiedzcie mi czy w laptopie model Dell Inspiron 35/37 normalna jest głośna praca podczas pracowania na ładowarce? Dodam, żeby nie było niedomówień, że bez baterii.
Chodzi mi głownie o pracę laptopa, który podczas zasilania z ładowarki wydaje z siebie dźwięki iskrzenia/skwierczenia/szumienia, które potrafią być bardzo irytujące kiedy w pomieszczeniu nie ma innych źródeł dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi napisać dlaczego mój komputer zaraz po załadowaniu systemu jest nieaktywny przez kilka minut, po czym wiele procesów włącza się jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Mam kamerkę samochodową która nagrywa filmiki w formacie .mov trwające kazdy 5min.

Po zgraniu na kompa, komp zaczyna się ciąć w okolicach 2minuty po czym się zawiesza cały odtwarzacz.

Polecacie coś?
Może jakieś kodeki nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2014 o 20:48, Citkowsky napisał:


Polecacie coś?
Może jakieś kodeki nowe?

Do tego formatu Quick time codec. Jakiego odtwarzacza używasz? VLC sobie całkiem nieźle radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.................

Filmiki odtwarzałem media playerem.
Na koniec wczorajszego dnia ściągnąłem quick time player i mogę cieszyć się z pełnego filmiku aczkolwiek kilka pierwszych sekund po uruchomieniu tnie ale dalej jest już dobrze;)

Cóż, sprzęt nie pierwszej świeżości ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to kamerka samochodowa to nie komputer ale stwierdziłem, że tutaj najszybciej uzyskam konkretną odpowiedź bo i znawców paru tu bywa;)

Nieumiejętnie wczoraj chciałem włożyć kartę micro-sd do mojej kamerki, coś ,,pyknęło" i teraz karta wypada ze slotu, brak jest charakterystycznego ,,kliknięcia" i karta się nie trzyma w slocie.

Orientujecie się ile taka przyjemność będzie mnie kosztować?
Kamerka ma ledwo 5dni ale jak mniemam na naprawę gwarancyjną liczyć nie mam co? Serwis gw firmy Transcend w Polsce obsługuje serwis redcoon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 07:22, noobie napisał:

czy wymiana płyty głównej w laptopie spowoduje utratę wszelkich danych, plików i zmian
jakie dokonałem ?


Sama wymiana tego nie spowoduje, o ile dysk nie został uszkodzony, bo dane tam są przechowywane. Inną sprawą jest to, że być może będzie konieczna reinstalacja systemu wynikająca ze zmiany ważnego podzespołu, który jest używany do identyfikacji licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2014 o 09:09, Piterus_Von_Drackus napisał:

Sama wymiana tego nie spowoduje, o ile dysk nie został uszkodzony, bo dane tam są przechowywane.
Inną sprawą jest to, że być może będzie konieczna reinstalacja systemu wynikająca ze
zmiany ważnego podzespołu, który jest używany do identyfikacji licencji.

Będę reklamował laptopa. Z tego o się dowiedziałem (mam dell''a inspirion 3537) to są to cewki, czy coś takiego. Bardzo głośno pracuje laptop podczas zasilania tylko z ładowarki lub gdy bateria jest w 100% naładowana. Podobno rozwiązaniem jest wymiana płyty głównej. Lapek nowy i za dużo tutaj nie mam swoich rzeczy, ale to co mam to lepiej zgrać na dysk przenośny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 10:10, noobie napisał:

Będę reklamował laptopa. Z tego o się dowiedziałem (mam dell''a inspirion 3537) to są
to cewki, czy coś takiego. Bardzo głośno pracuje laptop podczas zasilania tylko z ładowarki
lub gdy bateria jest w 100% naładowana. Podobno rozwiązaniem jest wymiana płyty głównej.
Lapek nowy i za dużo tutaj nie mam swoich rzeczy, ale to co mam to lepiej zgrać na dysk
przenośny?


Przed oddaniem na naprawę gwarancyjną zawsze jest lepiej zrobić backup danych. Teoretycznie Twoje dane nie mają prawa zniknąć, ale zawsze może być coś nieprzewidzianego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 07:12, Citkowsky napisał:

Wiem, że to kamerka samochodowa to nie komputer ale stwierdziłem, że tutaj najszybciej
uzyskam konkretną odpowiedź bo i znawców paru tu bywa;)

Nieumiejętnie wczoraj chciałem włożyć kartę micro-sd do mojej kamerki, coś ,,pyknęło"
i teraz karta wypada ze slotu, brak jest charakterystycznego ,,kliknięcia" i karta się
nie trzyma w slocie.


Ja bym próbował na gwarancję na początku, a nuż uznają, a jak nie to nie musisz przecież nic płacić. Prawdopodobnie ułamałeś zatrzask.

Dnia 01.10.2014 o 07:12, Citkowsky napisał:

Orientujecie się ile taka przyjemność będzie mnie kosztować?


Koszt samego gniazda to kilka złotych, pytanie tylko czy sam umiesz je przylutować czy musisz do kogoś z tym iść. Prawdopodobnie dowolny serwis elektroniki powinien dać sobie z tym radę, ale wtedy na 90% utracisz gwarancję. Ile to może kosztować to nie wiem, bo ja bym sam najpierw spróbował naprawiać, a jakby nie wyszło to w serwisie pewnie bym usłyszał: "jakby pan tego nie dotykał to byłoby taniej."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moje pytanie może być dziwne ale ... czy logując się z jednego komputera mogę mieć dwa różne adresy ip? Tzn - nie chcę takiego myku ale zastanawiam się czy nie mam przypadkiem jakiegoś syfu na kompie [ swoją drogą - co będzie najlepsze do wyczyszczenia go? ] czy może ktoś nie próbuje mi shackować maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 19:27, Tyler_D napisał:

Ktoś coś mógłby podpowiedzieć? Byłbym wdzięczny.


Teoretycznie się da. W przypadku serwerów lub dedykowanego łącza za które płacisz grube stówy miesięcznie.
W normalnej sytuacji - na pewno nie będziesz mieć dwóch różnych adresów IP naraz. Ten co masz może się jednak zmieniać - np. w Neostradzie adres IP zmienia się co reset routera (lub co 24 godziny, zależnie co nastąpi szybciej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ... ale ...

Generalnie nie wiem o co kaman. Założyłem wczoraj nowego maila, założyłem konto na Pewnym Portalu. Dziś próbuję się logować do maila - poszło ok. Próbuję do portalu - złe hasło. Próbowałem x razy i ciągle błąd. Zresetowałem je na portalu, zmieniłem na mailu - poszło ok. Wchodzę na maila i sprawdzam ''szczegóły'' i tam niby żadnych powiadomień od systemu nie mam ale w tabelce [ gmail ] mam dwa różne adresy ip. Jeden to mój [ taki sam jak sprawdzany na stronie dowolnej typu ''what is my ip ] a drugi jest jakiś inny ... Próbowałem je jakoś znaleźć w sieci ale albo jeden albo oba [ nie pamiętam dokładnie ] wskazują na lokalizację gdzieś w Wawie [ a nie mieszkam ani tam ani nawet w okolicy chyba że okolica to inne województwo ... ]. Co mam o tym myśleć? A ... jeszcze dostałem na Pewnym Portalu [ tam chyba, nie jestem pewien ... albo na mailu, zresztą to chyba bez znaczenia nie? ] info że moje hasło było zresetowane [?!] i to w godzinie o której nie byłem przy kompie ani nawet nie był on włączony. Przez telefon czy coś innego też się nie logowałem. Więc co mam o tym myśleć? Ktoś mi próbuje coś namieszać, mam syf na kompie czy to nic poważnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

I dlatego właśnie polecam używać keepassa/lastpass i mieć na każdym serwisie losowe 40-60 znakowe hasło z toną znaków specjalnych a nie wpisywać jakieś 6-8 znakowe hasła... Zapewne doszło gdzieś u ciebie do włamania na którąś ze skrzynek a mając do dyspozycji któregoś z maili można bez większego problemu pozmieniać gdzie indziej przez ''zapomniałem hasło''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się