PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jezeli sadzisz, ze masz jakies zbedne "programy-smieci" czy pozostalosci po roznych programach, ktore oslabiaja kompa to mozesz samodzielnie przejrzec logi z kilku programow skanujacych pod tym wzgledem albo umiescic logi na jakims forum np. http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-og%C3%B3lne-raporty-systemowe/ Najpopularniejszy jest combofix, "leczy" ale potrafi tez mocno zaszkodzic-roznie bywa- a logi jak to logi zawieraja rozne informacje ;) Ale nadal trudno powiedziec czy to wina gry, sprzetu czy jakiegos softu. Jakby inne wymagajace gry zaczely szalec to moze cos by wyszlo albo i nie. ( Moze zrob sobie ponownie test 3dmark?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Mój problem, jest następujący. Przy logowaniu się do kompa i wpisaniu hasła, zamiast pojawiania się zwykłego pulpitu, mam biały ekran z kursorem. Jedyną działającą kombinacją klawiszy jest ctrl+alt+del żeby dostać się do menadżera zadań i dzięki temu by pulpit zaskoczył. Później komp chodzi już sprawnie i płynnie, choć ten nowy sposób logowania się jest bardzo niepokojący. Zaczęło się tak dziać paręnaście dni temu gdzieś koło czasu gdy wymusiłem zamknięcie kompa, gdy proces svh coś tam jeszcze się zamykał, ale wątpię by tu leżała przyczyna. Nie pierwszy raz w życiu wymusiłem zamknięcie kompa i nigdy nic podobnego z tego nie wynikło. Jedynym efektem tego, jaki zauważyłem, przy ponownym odpalaniu kompa, to nowe konto użytkownika, o bzdurnej nazwie, którego nie zakładałem. Nazwa to "svhanajida", lub bardzo podobnie brzmiący ciąg nic nieznaczących znaków.

Konto oczywiście wygląda jak robota jakiegoś, cholernego trojana, więc nawet na nie nie wchodziłem. Po ponownym restarcie kompa pojawiło się kolejne konto o podobnej nazwie. Po usunięciu obydwu przez panel sterowania, konta użytkowników, pozostałym przy życiu jest pierwsze "swiwiw".

Co najdziwniejsze żaden program anty wirusowy czy malwarowy nic nie wykrywa. Mam eseta internet security 6 i nic. Spybot, malware antybytes, dr cureweb, nic każdy pokazuje, że z kompem wszystko gra, kiedy wyraźnie widać że nie bardzo. Z combofixem też próbowałem, ale okazał się być zbyt wysoką ligą dla mnie, więc jedyną pozostałością po nim to foldery Qoubox i boot, których ofc też nie mogę usunąć bo nie mam uprawnień, co jest ciekawe przy koncie administratora, ale whatever, to akurat wielkim problemem nie jest.

Też nie wygląda to wszystko na przegrzewającą się kartę graficzna, ponieważ ta akurat była wymieniana prawie że rok temu na nową, a lapek potrafi mi wytrzymać koło doby nieustającej pracy, więc ta opcja raczej odpada.

Proszę bardzo o pomoc, mam nadzieję ją tu uzyskać. Z laptopem nie chciałbym się jeszcze rozstawać, więc rozwiązanie typu "zrób format" odpada, za dużo tu mam ważnych danych i szczerze powiedziawszy takie rozwiązanie wolałbym zostawić na sam koniec. Szukając trochę po internecie znalazłem rózne wątki, ale w żadnym nie była podana przyczyna tylko wymiany postów z wklejkami z combofixa, a tak jak wspomniałem, nie moja liga, więc proszę bardzo jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, jakiekolwiek, niech się podzieli, przyjmę z wdzięcznością. Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze tylko, że przy pojawianiu się kont użytkowników, są normalnie dwa pierwsze dźwięki logowania. Natomiast kolejne dwa, są dopiero po uruchomieniu menadżera zadań i pozbyciu się białego ekranu, tak jakby to cholerstwo blokowało mi dostęp do kompa, ale dla systemu było zupełnie niewidoczne i gdy przytrzymuję przycisk zasilania, by zrestartować kompa pojawia się komunikat o nieprawidłowym zamknięciu kompa, jak gdyby nigdy nic nie było żadnego białego ekranu i windows pyta się "ale czemu tak mnie wyłączyłeś, coś nie tak?"...

Przez bezpieczny tryb też nie widzę, żadnych dziwnych procesów w autostarcie, no może poza tym csrss.exe aticlxx.exe i winlogon.exe, które nie mają możliwości otwarcia ich lokalizacji, tylko od razu wykonania zadań administracyjnych.

Ktoś ktokolwiek, cokolwiek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz tego zawirusowanego kompa czy innego?
Znasz angielski ?
http://www.sevenforums.com/system-security/242161-strange-virus-constantly-creating-new-user-accounts.html
w skrocie Najlepiej odlacz tego kompa od neta, przeskanuj programem Malwarebytes Anti-Malware(choc skoro juz to zrobiles i zero efektow?)
zmien hasla do serwisow-bo ten podejrzany sost moze krasc login i hasla
Najlepiej byloby miec bootowalna plyte ratunkowa z roznymi programi lub podpiac dysk do innego kompa(ale nie wiem czy "zaraza" moze sie przeniesc)
Jakis komunikat miales, ze CF nie ruszy ? Do combofixa trzeba wylaczyc antywirusa oraz odlaczyc neta.(a moze nawet uruchomic tryb awaryjny?)


Chyba, ze uzywasz ESET i wlaczone masz Anti-theft ?

http://www.experts-exchange.com/OS/Microsoft_Operating_Systems/Windows/Windows_7/Q_28240646.html
(jakbys nie mogl wejsc, bo tamtejsze posty robia sie "zaloz konto" to robie cytat(\)
You said you are using ESET as your antivirus software.

If you have enabled anti-theft feature of ESET then an phantom account is being created as you have described.

Solution:
Just disable the anti-theft feature of ESET.
Open ESET Window > Setup > Anti-theft.

Also check your anti-theft account settings at my.eset.com

Note: There is no way to enable ESET Anti-theft feature without the use of phantom account.


lub gdzie indziej
This is not a virus but a symptom of the Smart Security Anti-Theft doing something strange. If you set up Anti-Theft, you should disable it in Setup and then delete that user account. Reboot the machine and then enable Anti-Theft again and that should make the phantom account show with the correct name and not this random name.

No chyba, ze masz cos w tylu http://www.eset.com/us/threat-center/encyclopedia/threats/win32spyursnifa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/[m]

Dnia 09.10.2014 o 16:34, Sarinew napisał:

>

Dnia 09.10.2014 o 16:34, Sarinew napisał:

>

Dnia 09.10.2014 o 16:34, Sarinew napisał:



Przy combofixie był komunikat że eset antyspyware wciąż działa, mimo że wcześniej był komunikat czy wyłączyć eseta, na co się zgodziłem. Mam włączonego antythefta i to konto jest cały czas aktywne. Mam swoje mam fantomowe I mam to trzecie sewoeehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze combofix prosi o samodzielne wylaczenie antywirusa lub sprawdzenie czy jest wylaczony, zreszta antywirusy maja swoje ukryte procesy, ktory CF moze nie dac rady wylaczyc (moim zdaniem) ze trzeba samu wylaczyc eset i inne antywirusy(albo uruchomic windows w trybie awaryjnym). (CF ma komunikat po polsku czy angielsku?). Zreszta potem przejrzyj log CF, by wiedziec co dal do kwarantanny.
Ps. ucinaj cytaty, bo daja za to ostrzezenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 17:27, Sarinew napisał:



Spoko, dzięki, widać coś się zmieniło. Whitescreena już nie mam, wyłączyłem opcję anti-theft w esecie i działa już normalnie, konto o bzdurnej nazwie też zniknęło, ale co ciekawe to moje fantomowe, które zrobiłem włączając tę funkcję wciąż jest obok mojego. W każdym razie główny problem zniknął, za 2-3 miesiące lapka i tak czeka gruntowny format więc wróci do stanu fabrycznego, a póki co mogę jeszcze spokojnie go używać.

Dzięki wielkie za pomoc, zwłaszcza taką szybką :) Plus dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze dziala:), a wydaje mi sie, po czytaniu tych forow, ze mozna wlaczyc anti-theft ponownie, no ale nie znam tej funkcji, wiec musialbys sam to ewentualnie sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu w trakcie grania w Team Fortress 2 i Left 4 Dead 2 trafiają mi się bardzo nieciekawe crashe. Najpierw dostaję czarny ekran, zapętla się ostatni ułamek sekundy dźwięku, a następnie komputer uruchamia się ponownie ze standardową informacją na dzień dobry: "System nie został zamknięty poprawnie.".

W Gothic II też zaczyna coś szwankować. Nie dostaję co prawda takiego crasha, jak w przypadku bardziej sprzętożernych gier, ale za to obraz się zacina w reakcji na część efektów cząsteczkowych.

Czyżby coś z kartą graficzną? Nie słyszałem nigdy żadnych niepokojących dźwięków dochodzących z jednostki centralnej. Przy crashach sprawdzałem również od razu temperaturę obudowy, ale nie odnotowałem jakichś termicznych anomalii.

Karta: GT 440 OEM, używana przeze mnie od ponad roku (wcześniej nieużywana). Crashe miewam mniej więcej od dwóch tygodni. Rzadko, ale jednak. Jak dojść do źródła problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że właśnie obserwowałem wnętrze obudowy w czasie rozgrywki w TF2. Nie widać, nie słychać i nie czuć tam nic niepokojącego. Może przyczyn problemu należy szukać w software?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo niestabilne O/C, albo cos sie przegrzewa, albo wadliwy zasilacz (podaj marke, model i moc), albo cos sie zaczelo psuc. Ostatnia opcja bylaby najbardziej czasochlonna do sprawdzenia (podmienianie czesci, nie wiem czy masz zapasowe), wiec najpierw pierwsze trzy sprawdz. Jest tez opcja sypiacych sie sterownikow albo systemu operacyjnego, ale samo z siebie nie powinno sie tak dziac.

Jakie sa temperatury wszystkich czesci przy obciazeniu? (sprawdz za pomoca HWMonitor i GPU-Z - w tym drugim kliknij, zeby logowalo temperatury i zobacz pozniej jakie byly najwyzsze, albo kliknij na wartosci odczytywane, zeby byl przy niz podpis "MAX.")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam następujący problem:

Zamówiłem ze sklepu morele.net następujący zestaw komputerowy:
Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)
Płyta główna MSI Z97 GAMING 5, Intel Z97, 4xDDR3, 1xM2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 5)
Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'''', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
Chłodzenie CPU Raijintek EreBoss (0P105250)
Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G)
Dysk SSD Crucial M550 128GB SATA 6Gb/s MLC (read/write; 550/350MB/s) (CT128M550SSD1)

Całość uzupełniłem starym zasilaczem - OCZ 600W.

Po złożeniu zestawu komputer się włączał, wszystko się kręciło, ale ekran pozostał czarny. Metodą dedukcji (przekładająć poszczególe podzespoły do innego komputera) doszedłem do tego, że karta oraz zasilacz są na 100% sprawne. Po jakimś czasie odkryłem, że za błąd odpowaiada płyta główna. Ma ona cztery sloty RAM. Jeżeli podłączy się którąś z kości pod sloty DIMM 3 lub DIMM 4 komputer startuje, ale z czarnym ekranem (nie ma obrazu). Jeżeli podłączy się jedną kość pod DIMM1 lub DIMM2, lub obie pod oba te sloty wszystko jest ok. Problem w tym, że taka konfiguracja wyklucza Dual Channel - kości musiałby być podłączone np. pod DIMM 2 i DIMM 4.

Resetowałem BIOS wyjmując baterię - bez zmian.
Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji - teraz kiedy w slotach DIMM3 lub DIMM4 znajduje się jakaś kość komputer włącza się i po chwili restartuje bez końca.

Czy ktoś wie o co tu chodzi? Czy oznacza to, że płyta główna jest uszkodzona i powinienem zgłość to na gwarancji? Jak dużym problemem jest brak Dual Channel w przypadku takiej konfiguracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 19:00, Draco-PNC napisał:

Czy ktoś wie o co tu chodzi? Czy oznacza to, że płyta główna jest uszkodzona i powinienem
zgłość to na gwarancji?

Nie. To znaczy to tylko tyle że te konkretne pamięci + ten konkretny procesor + ta konkretna płyta daje ci niestabilną konfigurację. Wymiana tych pierwszych na model o identycznych parametrach innej firmy prawdopodobnie rozwiązałby twój problem całkowicie. Ot, problem z kompatybilnością, zdarza się.

Dnia 14.10.2014 o 19:00, Draco-PNC napisał:

Jak dużym problemem jest brak Dual Channel w przypadku takiej konfiguracji?


Żadnym. Byleby XMP ci działało jak trzeba (bądź jeśli te kości ich nie obsługują to robisz to ręcznie w UEFI - 2133 MHz, napięcia na 1.65V i timingi zgodnie z tym co podał producent) bo bez tego będą chodzić jako 1600 MHz CL10 a czy już Single czy Dual Channel już nie ma w zasadzie żadnego znaczenia. Tu na dowód:
http://www.reddit.com/r/buildapc/comments/1fcs77/discussion_ram_single_vs_dual_channel_speed/

Notabene - czemu i5-4670K zamiast 4690K? Cena ta sama (ba, nawet o 20 zł niższa: http://puu.sh/cc3A4/9d78ffe398.jpg) a ten drugi jest o 20C chłodniejszy i 100 MHz szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 19:08, ziptofaf napisał:


Żadnym. Byleby XMP ci działało jak trzeba (bądź jeśli te kości ich nie obsługują to robisz
to ręcznie w UEFI - 2133 MHz, napięcia na 1.65V i timingi zgodnie z tym co podał producent)
bo bez tego będą chodzić jako 1600 MHz CL10 a czy już Single czy Dual Channel już nie
ma w zasadzie żadnego znaczenia. Tu na dowód:
http://www.reddit.com/r/buildapc/comments/1fcs77/discussion_ram_single_vs_dual_channel_speed/


Przekładałem z innego komputera pamięci GeILa GD38GB1600C11DC (2x 4GB 1600MHz) i problem był ten sam. W UEFI przestawiłem wcześniej taktowanie i timingi na właściwie, napięcie było już ustawione na 1,65V. Więc uważasz, że brak Dual Channel nie będzie miał odczuwalnego znaczenia i na moim miejscu nie bawiłbyś się w zwrot na gwarancji? Może i tak będzie najlepiej, ewentualnie gdyby ktoś jeszcze mógł się wypowiedzieć żeby rozwiać moje wątpliwości. W końcu wydało się grubą kasę i nowiutki sprzęt szwankuje... W każdym razie dzięki za pomoc :)

Dnia 14.10.2014 o 19:08, ziptofaf napisał:

Notabene - czemu i5-4670K zamiast 4690K? Cena ta sama (ba, nawet o 20 zł niższa: http://puu.sh/cc3A4/9d78ffe398.jpg)
a ten drugi jest o 20C chłodniejszy i 100 MHz szybszy.


Za 4670K dałem 839 zł zamawiając dwa tygodnie temu (długo realizowali zamówienie bo zabrakło w magazynie GTX 970 od MSI). Nie pamiętam ile kosztował wtedy 4690K, ale na pewno był nieco droższy, a ja i tak znacznie przekroczyłem zakładany wcześniej budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz byc pewien, ze to nie wina plyty, a kombinacji plyta-pamiec, to zajrzyj do manuala od plyty glownej i sprawdz jakie kosci sa na liscie wspieranych/obslugiwanych. Lista nie bedzie pelna, bo wszystkich jest za duzo:

http://www.msi.com/support/mb/Z97-GAMING-5.html#support-mem

Nie ma tam Twoich kosci, ani starych, ani nowych. Kup albo pozycz, ktores co tam sa i sprawdz.

Najlepiej, zebys zapelnij 2-4 sloty. Jak beda takie problemy jak teraz masz to na 99.9% wina plyty. Pamiec RAM czy CPU psuja sie duzo rzadziej (zarowno DOA jak i w trakcie uzytkowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 19:53, Draco-PNC napisał:

Przekładałem z innego komputera pamięci GeILa GD38GB1600C11DC (2x 4GB 1600MHz) i problem
był ten sam.


To dość nietypowe akurat, ten problem zazwyczaj jest bardzo rzadki żeby dwie różne kości pod rząd były niekompatybilne.

Dnia 14.10.2014 o 19:53, Draco-PNC napisał:

Więc uważasz, że brak Dual Channel nie będzie miał odczuwalnego znaczenia i na moim miejscu nie bawiłbyś się
w zwrot na gwarancji?

W zasadzie nie. Chyba że coś jeszcze działa nie tak (bo na razie brzmi to tylko jak niekompatybilność). Zresztą - na gwarancję zawsze jest czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko. Dlaczego mój komputer włącza się po kliknięciu myszką ? Nie jest on w stanie wstrzymania/hibernacji. Zawsze klikam przycisk zamknij przy wyłączaniu komputera. Da się to jakoś wyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 00:15, danielbr napisał:

Krótkie pytanko. Dlaczego mój komputer włącza się po kliknięciu myszką ? Nie jest on
w stanie wstrzymania/hibernacji. Zawsze klikam przycisk zamknij przy wyłączaniu komputera.
Da się to jakoś wyłączyć?


2 opcje:

Idziesz do menadżera urządzeń, tam znajdujesz swoją mychę. Wchodzisz we właściwości->"zarządzanie energią" i jest tam coś w podobie do "pozwalaj temu urządzeniu na wybudzanie komputera"

ALBO

Poszukaj na necie jak wyłączyć "wake timer", bo to też może wybudzać kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, muszę poczytać na temat drugiej opcji. W menadżerze wszędzie mam odznaczone pozwalanie urządzeniu na wzbudzanie. W BIOSie POWER ON BY USB MOUSE też mam na DISABLED. Dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 00:47, danielbr napisał:

Dzięki, muszę poczytać na temat drugiej opcji. W menadżerze wszędzie mam odznaczone pozwalanie
urządzeniu na wzbudzanie. W BIOSie POWER ON BY USB MOUSE też mam na DISABLED. Dziwne...


http://www.howtogeek.com/122954/how-to-prevent-your-computer-from-waking-up-accidentally/

Tu masz ładnie rozpisane co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się