PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jeśli nic z tego, co zrobiłeś, nie dało rezultatów, to wgląda na to, że jakaś elektronika na płycie głównej ci wariuje. Ewentualnie zmienić system... Mi kiedyś XP SP 3 sypał BSODami jak z rekawa, po czym zainstalowałem SP2 i wszystko śmigało.

Jeśli przyczyna leży w tej pierwszej opcji, to nawet format może nie pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2014 o 00:46, Isildur napisał:

No nic dzięki za pomoc, mam nadzieję, że te zabiegi pomogą a jak nie to jutro walne formata...


Sprawdzilbym ostatnio zainstalowane programy, bo kiedys do Lola instalowalo sie w tle panda media booster i Adobe Air. Panda media jest zbedna i mozna skasowac(mieli zaprzestac go dodawac do instalatora lola, ale nie wiem czy juz to zrobili.) Adobe air to nie wiem czy dziala w tle czy uruchamia sie z gra, bo byl wymagany. Ale zeby zajelo tyle pamieci to dziwne, chyba, ze jakis "konflikt" programow sie zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialbym po raz pierwszy (rowniez w zyciu, bo nigdy wczesniej nie chcialem tego robic) sformatowac swojego poltorarocznego blaszaka. tak zeby przywrocic fabryczne ustawienia, pozbyc sie mozliwych wirusow itd, po to zeby go troche odswiezyc i moze bedzie troszke wydajniej dzialac.

zdaje sobie sprawe ze pokasuja sie wszelkie pliki jakie mialem, jestem w stanie to poswiecic za pozbycie sie szkodnikow i poprawe wydajnosci.

znacie jakis artykul gdzie to jest wytlumaczone krok po kroku zeby mnie do niego odeslac ? ewentualnie sami mozecie wytlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 14:22, Malevyn napisał:

/.../ > znacie jakis artykul gdzie to jest wytlumaczone krok po kroku zeby mnie do niego odeslac
? ewentualnie sami mozecie wytlumaczyc

Masz nagrywarkę? Jak masz, to nagraj sobie na DVD wszystkie dane, które chciałbyś zachować. Potem przeniesiesz je ponownie na dysk twardy. Jak nie masz - a masz trochę pieniędzy, to kup penrive''a i tam przenieś swoje dane. Potem też je przeniesiesz na dysk.
Co do formatowania: wkładasz płytę z Windowsem do napędu i postępujesz według wskazówek na ekranie. Jak się wszystko skończy, to wgrywasz te programy, które chciałbyś mieć. I to już wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko dotyczące programu "Odkurzacz". Od pewnego czasu nie moge przeszukac sporych czesci folderow. Chodzi mi mianowicie o to, iz w momencie szukania zbednych folderów wyklucza mi ponad 200 obiektow. Do niedawna nie miałem tego problemu. Pozostałe czyszczenia funkcjonują dobrze. Ktoś mial taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od środy mam jakiś dziwny problem z FF lub z samym kompem? Sam nie wiem ...
W środę wieczorem nie mogłem wejść na stronę Gry_online ( strona się ładowała, latało zielone kółko, a po zatrzymaniu ładowania miałem biała, pustą kartę. Do tego nie działała wyszukiwarka na Filmwebie. Po ok. dwóch godzinach wszystko wróciło do normy. Wczoraj było już ok ale dzisiaj problem wrócił. Co to może być? Wirus?
System jest świeży ( 16 października ), jest antywirus ( AVG Free ), nie wchodzę na jakieś nieznane strony, itp.
Dodam, że u siostry na laptopie jest to samo ( na FF ) ale na tablecie już nie, na Operze jest ok, tylko FF tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, przed formatem udostępniałem sobie bez problemowo połączenie internetowe z kompa na xboxa. Po sformatowaniu pc nie mam takiej możliwości. Doczytałem, że żeby móc udostępniać internet przez Windowsa trzeba mieć co najmniej 2 aktywne połączenia - wcześniej w ogóle nie zwróciłem na to uwagi.

Ktoś może wie jak to możliwe, że wcześniej miałem aktywne 2 połączenia (neta mam podłączonego poprzez kartę sieciowa na usb) a teraz mam tylko jedno?
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się dojść dlaczego nie miałem drugiego połączenia - stery od zwykłej karty sieciowej nie były zainstalowane, udostępnianie neta już działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio zmieniałem dyski z 2x 500GB HDD na 1x 120GB SSD [intela] oraz 1x 1TB HDD [WD Black]. Zmieniłem również system z Windows 7 na 8. Po zainstalowaniu systemu zabrałem się za instalowanie gier w które gram, wtedy właśnie zaczęły się pojawiać dziwne problemy. Gra Guild Wars 2 losowo [czasem 5 minut po starcie gry, czasem 2 godziny] zaczyna mi wywalać do pulpitu z komunikatem "Program Guild Wars 2 przestał odpowiadać", kupiłem teraz Dragon Age: Inquisition i gra również wyrzuca do pulpitu ale bez żadnego komunikatu. Po prostu zamyka do pulpitu i tyle. Wcześniej grałem w Guild Wars 2 przez 2 lata na Windows 7 i nigdy nic takiego się nie działo. Dodam że czasami gram w gry z mniejszymi wymaganiami jak Counter Strike Nexon: Zombies [cs 1.6, darmowy z oficjalnymi trybami zamiast modów] czy Elsword. Te gry mi nie wyrzucały do pulpitu. Czy to możliwe że wina leży po stronie dysków? Być może jakiś zły/uszkodzony do mnie trafił? [na SSD jest tylko system, na HDD instaluje wszystkie gry] A może to wina systemu? Choć pytałem ludzi i grają w Guild Wars 2 na Windows 8 bez problemu.

Jakieś pomysły? Spróbować wrócić do Windows''a 7 i sprawdzić czy dalej tak się będzie działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dodam krótko że zainstalowałem sobie Battlefield 4 ze względu na to że paru znajomych skorzystało z tej darmowej wersji na okres czasowy i ta gra również crashuje się z komunikatem "Przestało działać/odpowiadać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem: otóż od czasu do czasu następuje przerwa w dostępie do internetu. Wygląda to tak, że nagle dostaje dc. Muszę wejść na połączenia sieciowe, wyłączyć połączenie sieciowe i ponownie włączyć. Cała procedura zajmuje z 10 s, ale gdy dostaje te dc podczas gry to strasznie wkurza. Jakieś pomysły co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do W8.1 coś się zepsuło i klawiatura działa tak, że jak się wcisnie num locka to włącza się nie tylko ta klawiatura po prawej, ale też ta na normalnych klawiszach jak na laptopowej klawiaturze. Żeby było ciekawiej to jak się odłączy i podłączy klawiaturę to zaczyna działać jak powinna, ale po restarcie znowu odwala taki numer. I co tu zrobić żeby tak się nie działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem po włączeniu komputera i wczytaniu się win7 wyskakuje mi strona internetowa (farbeck.net)
.Po zamknięciu strony komputer internet działają normalnie.potraktowałem komputer adwclener ,olt.combofix skanowałem noirton internet antyvirus ,nic problem dalej występuje.Winda legalne program anty wirusowa to norton internet security jak by ktoś woedział jak to wyczyścić był bym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 14:54, Carter napisał:

Witam mam taki problem po włączeniu komputera i wczytaniu się win7 wyskakuje mi strona
internetowa (farbeck.net)
.Po zamknięciu strony komputer internet działają normalnie.potraktowałem komputer adwclener
,olt.combofix skanowałem noirton internet antyvirus ,nic problem dalej występuje.Winda
legalne program anty wirusowa to norton internet security jak by ktoś woedział jak to
wyczyścić był bym bardzo wdzięczny.


Spróbuj jeszcze przeskanować Malwarebytes Anti-Malware, u mnie potrafił zdziałać cuda i wyczyścić niektóre robaki z którymi adwcleaner nie mógł sobie poradzić.

W sytuacji w której niestety i to nie pomoże polecam forum Fixitpc.pl oraz temat "Dział pomocy doraźnej".
(tutaj wiadomość dla innych użytkowników czytających post. Nie mam zamiaru reklamować strony, co może naruszać regulamin naszego forum, a jedynie chciałbym pomóc koledze)
Nie było jeszczy sytuacji w której problem nie został naprawiony, dzięki doświadczonej kadrze która zajmuje się tym forum jedynie aby nam pomóc. Polecam przeczytać ich regulamin aby wszystko poszło pięknie i gładko.

W chwili w której nawet i oni nie będą w stanie Ci pomóc, sam nie widzę innego wyjścia jak reinstalacja systemu, bo na moje oko to wszystkie dobre programy do usuwania robaków zostały już wyczerpane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 20:09, Carter napisał:

Malwarebytes Anti-Malware też nie pomogło zaglądne do podanego przez ciebie forum dzięki


Wciśnij kombinację Win+R -> wpisz "msconfig" -> Pokaż zakładkę uruchamianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem datę na kompie na 15.12.2011 r. żeby zdobyć achievement na Steamie z jednej gry. Problem w tym, ze sam Steam nie działa, tak samo jak YouTube! Gdy wróciłem do daty aktualnej, to wszystko wróciło do normy. Czy z tej jednej operacji nie będzie więcej problemów? Mam datę już normalną + o 21:45 będzie synchronizacja z internetem (ale jutro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się