PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2015 o 21:17, Pietro87 napisał:

Reinstalacja sterowników + test sprzętowy, nic więcej się tu nie da dodać [wszystko opisane
w poprzednim poście]


Dzieki za pomoc bede dzialal zeby to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 18:44, Nufiko napisał:

Błędy irgl to zwykle błędy sprzętowe. Czasem wynikają z tego ze coś nie kontaktuje. Spróbuj
podociskać wszystkie elementy komputera , może jakiś się poluzował. Dla pewności najlepiej
wszystkie karty rozszerzeń jest wyciągnąć i włożyć z powrotem na miejsce.
Jeśli chodzi o piski to warto sobie zapamiętać jak piszczy komputer, czy jest to jednostajny
pisk, czy może przerywane, jeśli przerywane to czy są ułożone w jakąś serię np. długi
- krótki, 2 krótkie przerwa itp. Pozwolą one wskazać co jest przyczyną problemu.



Dzięki za odpowiedź! Jednak dociskanie nic nie dało a pisk jest przerywany jeden sygnał trwa około 2 sekund. Pomocyyyyy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pewien problem: komputer mi się nie uruchamia. Świecą diody, chodzą wiatraczki na procesorze i obudowie, wiatrak na grafie kręci 2 sekundy przestaje i tak od nowa. Grafa nowa, zasilacz też. Konfiguracja
mobo m4a79xtd evo
zasilacz silentium pc vero l1
Amd phenom ii x4
8gb ramu cl9 goodram
Radeon r7 260x
dysk 500gb ( jak na mój gust główny podejrzany)
Doradźcie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, ram i grafikę wsadziłem na nowo, podociskałem i jest ok. Sprawdź czy zasilanie płyty głównej jest dobrze podpięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 09:48, Ecko09 napisał:

LOL. Teraz na oryginalnym systemie zaczęło mi wyskakiwać powiadomienie, że mam nieoryginalny.
WTF???

Czasami też mi tak wariuje. Wskakujesz wtedy w Panel sterowania > System i zabezpiecznia > System i czekasz chwilkę. I nagle przypomina sobie klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wymianie sprzetu, zainstalowaniu windy (7 home premium), wszystkich sterow itp. mam (chyba) problem. Nie jestem tylko pewien, czy to wina sprzetu, czy tez niektorych launcherow. A wiec sciagam launcher WoW''a, wszystko ladnie odpala, tylko ze DL maks. 700 kb/s. Launcher War Thunder- 200 kb/s. World of Tanks- 300 kb/s. Obojetnie, czy wlaczone razem czy osobno, zawsze maks. jaki podalem jest tak niski. Dla porownania CoH 2 ze STEAM sciagal sie z predkoscia 5,5-6 mb/s. I to przy wlaczonym DL WoWa. Pliki z neta- 3-4 mb/s. Speedtest pokazuje dobry wynik szybkosci neta (UPC 50 mb/s). Jakies pomysly?
Sterownik od sieciowki przeinstalowany.

MOBO to GA-Z97X-Gaming 3 z karta sieciowa Killer™ E2200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że te launchery co wolno pobierają chodzą po p2p i to może powodować problemy, szczególnie ze słabymi routerami, które nie są w stanie obsłużyć dużej ilości połączeń. Spróbuj wyłączyć p2p w opcjach launchera powinno choć trochę pomóc. Czasem też problemem jest serwer z którego pobierasz, jak on nie wydala to choćbyś i miał terabity transferu to powyżej możliwości serwera nie pociągniesz, a skoro steam i internet działa dobrze to problemem jest albo router sypiący się na p2p albo źródło plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Po włączeniu komputera i zalogowaniu się do systemu, ekran zaczął mi migać - robił się lekko jaśniejszy i ciemniejszy w dużym tempie. Chwilę potem zrobił się całkiem czarny, ale dioda na monitorze nadal świeciła. Wyłączenie i włączenie monitora dało niewiele, ekran pojawił się na dwie, trzy sekundy i znowu zrobił się czarny. Zrestartowałem kompa całkiem, ale teraz ekran robi się czarny zaraz po włączeniu monitora, gdy jest jeszcze możliwość wejścia do biosu (nawet nie dochodzi do ładowania się systemu), a wyłączenie i włączenie monitora nie pomaga już praktycznie wcale. Dioda na monitorze cały czas się świeci, komputer też nadal pracuje.

Czy to oznaka końca życia mojej karty graficznej? Mam ponad 6-letniego Radeona od Gigabyte.

Ponadto od paru dni przy każdym uruchomieniu muszę ustawiać datę i godzinę w biosie - uznałem, że bateria padła, ale może to nie przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał monitor (a konkretnie podświetlenie). Dla pewności podłącz jakiś inny monitor/telewizor nawet na chwilę lub podłącz swój monitor do innego komputera.. Ewentualnie jak jest bardzo jasno w pomieszczeniu to jak bardzo dokładnie się przyglądać ekranowi powinieneś zobaczyć bardzo ciemny swój ekran.

Co do daty i godziny to jeśli musisz ją ustawiać nawet bez wyłączania całkowitego zasilania komputera (odcięcie zasilania na zasilaczu bądź listwie) to jest to dość dziwne zachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że sam w życiu spaliłem 3 karty graficzne, notabene wszystkie Asusa...a potem płyte główną Asusa... powiem tak:

1 - Podłącz inny monitor. Idź do kolegi jak nie masz w domu dwóch albo spróbuj podpiąć komputer do telewizora o ile oferuje on taką możliwość.

2 - Jeżeli idziesz do kolegi albo masz drugi komputer w domu to zabierz ze sobą obecną karte graficzną i wepnij ją do jego komputera. Popatrz co sie dzieje i jak wszystko jest okej to prawdopodobnie karta jest w porządku.

3 - W takiej kolejności sprawdzania pozostaje Ci płyta główna, a jeśli tu też nic wadliwego nie znajdziesz to sprawdziłbym zasilacz. Najlepiej zabierz ją do kumpla w razie gdyby sie okazało że jest w porządku, bo możesz wtedy przekładać po kolei poszczególne elementy i obserwować co sie dzieje. Przy okazji możesz kupić nową baterie i odrazu ja zainstalować...koszt niewielki a przynajmniej jedna przyczyna mniej.

Zmieniałeś coś w ustawieniach BIOSu?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby była to wina zasilacza, ale na wszelki wypadek jeszcze jedna uwaga. Jeżeli masz podejrzenia co do zasilacza i chcesz być ostrożny z komponentami kolegi to zacznij od podpięcia swojego PC pod jego zasilacz, a następnia sprawdzaj poszczególne elementy.

Pozdrawiam i życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2015 o 18:26, Nufiko napisał:

Ja bym obstawiał monitor (a konkretnie podświetlenie). Dla pewności podłącz jakiś inny
monitor/telewizor nawet na chwilę lub podłącz swój monitor do innego komputera.. Ewentualnie
jak jest bardzo jasno w pomieszczeniu to jak bardzo dokładnie się przyglądać ekranowi
powinieneś zobaczyć bardzo ciemny swój ekran.

Co do daty i godziny to jeśli musisz ją ustawiać nawet bez wyłączania całkowitego zasilania
komputera (odcięcie zasilania na zasilaczu bądź listwie) to jest to dość dziwne zachowanie.

Tobie i Dark_Assasin dziękuję za pomoc. Macie rację, to monitor, podłączyłem drugi i na nim wszystko gra. Byłem przekonany, że to nie jego wina, bo nie zgasł, ale byłem w błędzie. No i poświeciłem w niego z bliska latarką i było pod jej światłem lekko widać to co powinno być na ekranie.
Warto z tym iść do serwisu (już dawno po gwarancji)? Jeśli to to podświetlenie, to czy wymiana tego będzie kosztowna? Czy jednak lepiej kupić nowy monitor, może nawet używany?

Jeśli chodzi o bios, to listwę praktycznie zawsze wyłączam, więc wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli monitor jest po gwarancji, to nie masz co liczyć na jego bezpłatną naprawę. Nie jestem też technikiem więc nie wiem jak wygląda sprawa jego potencjalnej naprawy, jednak ogólny trend w elektronice obecnie jest taki, że jak się zepsuje jakiś element to albo wymienia się tą konkretną część, albo kupuje nowy sprzęt jako całość. Krótko mówiąc naprawa jest często droższa niż kupno nowej rzeczy. Polecam jednak przejść się do serwisu i opisać problem. Może być tak, że natychmiast powiedzą Ci co z tym można zrobić.
Jeśli chodzi o cenę monitorów to wszystko zależy od tego jaki monitor chcesz (wielkość), a od pewnego przedziału cenowego kiedy został wyprodukowany i przez kogo. Znajdziesz monitory szerokie 21'' w cenie 350zł Samsunga, a obok nich takie same 21'' monitory LG za 500zł. Parametry te same, rocznik produkcji i marka inne. Kwadratowy, nowy monitor 19'' ostatnio kumpel z pracy kupował za 220zł zdaje się z Allegro.

Rozwiązaniem gubienia konfiguracji BIOSu jak już wspomniałem powinna być wymiana baterii na nową.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 00:42, ManweKallahan napisał:

Tobie i Dark_Assasin dziękuję za pomoc. Macie rację, to monitor, podłączyłem drugi
i na nim wszystko gra. Byłem przekonany, że to nie jego wina, bo nie zgasł, ale byłem
w błędzie. No i poświeciłem w niego z bliska latarką i było pod jej światłem lekko widać
to co powinno być na ekranie.


Czyli padło podświetlenie monitora.

Dnia 12.01.2015 o 00:42, ManweKallahan napisał:

Warto z tym iść do serwisu (już dawno po gwarancji)? Jeśli to to podświetlenie, to czy
wymiana tego będzie kosztowna? Czy jednak lepiej kupić nowy monitor, może nawet używany?


Jak masz znajomego elektronika to jest szansa że za flaszkę będzie w stanie to naprawić. Jeśli chodzi o to co padło konkretnie to zależy od tego czy monitor LED czy starego typu. W starego typu padła pewnie świetlówka i koszt jej wymiany to kilkadziesiąt złotych (obstawiam że ok 50). Oczywiście jest szansa, że coś innego, ale w 90% takich przypadków winna jest świetlówka. W monitorach LED jest więcej możliwości gdyż jeśli jest poprawnie zbudowany to same LEDy raczej nie siadają.
Jeśli chodzi o monitory używane to w sumie za niewielkie pieniądze można znaleźć coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem serwis gdzie mogą mi zrobić darmową diagnozę, więc nie zaszkodzi podejść i się zorientować ile to by kosztowało. A do tego też trafiłem na ogłoszenie z monitorem o praktycznie takich samych parametrach jak moje za niewielki pieniądze, więc jest dobra alternatywa.
Monitor to ponad 6-letni LCD, więc jest chyba starego typu. Ale pewności nie mam.
Tak czy siak, jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taki problem ze znikającym w magicznym sposób miejscem na dysku gdzie mam zainstalowany system.

Otóż jest to dysk SSD 125GB, jest na nim postawiony tylko i wyłącznie Windows7, plus Gimp (prace zapisuje na innym dysku!) i sterowniki do karty graficznej. Było już, że ze 100GB zostało ledwo 15GB i wciąż spadało. Użyłem CCleanera, ale to odzyskało jedynie ledwie 3GB, wyłączyłem hibernacje komputera to już nieco lepiej, bo 10GB wskoczyło, ale co zresztą miejsca?

Jak ręcznie zaznaczę wszystkie pliki i foldery (mam wyłączoną opcje niepokazywania ukrytych plików) na tym dysku to pokazuje mi, że wszystko waży jedynie 40GB, a system wskazuje, że zajęte jest ponad 2 razy więcej. Czym to może być spowodowane?

Zaczynam się martwić, bo jeszcze trochę, a zacznie mi wyskakiwać informacja, że mam za mało miejsca na dysku i komputer nie będzie mógł funkcjonować normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się