PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam problem może nie z komputerem, a z originem. Po prostu nie może się zaktualizować, kiedy pobiera te 77mb to dojdzie do 15 i przerywa aktualizacje i mam możliwość trybu offline tylko. Raz pobrałem nie pamiętam skąd zaktualizowanego origina i działał aż do kolejnego update. Co z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 14:56, Sericulum napisał:

Mam problem może nie z komputerem, a z originem. Po prostu nie może się zaktualizować,
kiedy pobiera te 77mb to dojdzie do 15 i przerywa aktualizacje i mam możliwość trybu
offline tylko. Raz pobrałem nie pamiętam skąd zaktualizowanego origina i działał aż do
kolejnego update. Co z tym fantem zrobić?


Reinstalacja origina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2015 o 14:19, Nufiko napisał:

Sprawdź czy nie masz ustawionych głośników 5+1 w ustawieniach dźwięku i możliwe, że po
prostu próbuje odgrywać dźwięk na głośnikach których nie masz.


Faktycznie w tym tkwił problem. Dzięki za wskazanie tegoż. ;)

Wytłumacz mi jeszcze, jak to się mogło samo przestawić? Nie brałem tego pod uwagę tej opcji, gdyż jakiś czas temu tam zaglądałem i było ustawione na "stereo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 17:24, Buhahahahaha napisał:

Może spróbuj w sposób łopatologiczny - Zainstaluj u kogos origina, pozwol mu sie zaaktualizowac
i przerzuc jego pliki do siebie.


Tzn origina mogę pobrać ręcznie całego zaktualizowanego ale przy każdym update muszę to robić, a nie widzi mi się za każdym razem usuwać i od nowa instalować. Jutro zadzwonię do dostawcy internetu i niech mi coś tam ogarnie, bo to raczej wina internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W miarę przemierzania tego wątku, przypominają mi się problemy, do których przywykłem i nie sposobiłem się spytać.

Sprawa wygląda tak. Od jakiegoś czasu (a zważywszy na przyzwyczajenie się, bardzo długo) mam problem z wyświetlaniem filmików (nie filmów). Już tłumaczę o co chodzi. Problem pojawił się znikąd. Zaczęło się od Facebooka, na którym nie mogłem oglądać filmików zamieszczanych jako posty. Słychać dźwięk, ale obrazu nie ma. To samo zaatakowało mi YouTube. Ale uwaga! Zaobserwowałem, że to działa losowo. Czasami wystarczy odświeżenie strony, żeby wszystko działało (łącznie z Facebookiem). Po ponownym odświeżeniu znowu nie mogę oglądać, jedynie słuchać. Zaznaczam, że sytuacja ma miejsce głównie na Facebooku, YouTube i na niektórych odtwarzaczach (wszystkich nie sposób sprawdzić).

Prosty przykład - Przeglądam sadistic.pl. Są tam filmiki z odtwarzacza YT i te... ichniejsze. O ile z JuTubowymi jest losowo (patrz wyżej), tak ichniejsze działają wyśmienicie i zawsze.

Co do tej pory zrobiłem.

Format - nic nie dało
Sterowniki - nic nie dało
Kodeki - nic nie dało
Flashe, Javy i inne dziadostwa - nic nie dało

Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też dodam od siebie małe oc nieco. Mam problem z pulpitem zdalnym :< Łączę się po przez VPN do sieci firmowej, a tu sytuacja jak na obrazku:
Wysyłam dane ale ich nie pobieram, przez co nie mogę połączyć się pulpitem zdalnym z żadnym serwerem :< VPN skonfigurowany dobrze, bo na lapku żony wbijam bez problemu.
Próbowałem już nawet całkowicie wyłączać zaporę i antywira (ms essential seciurity) ale bez rezultatu.
Posiadany Win 7 N x64
Łączę się forticlientem.

20150204235740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i próbowałeś wyłączyć zaporę, ale spróbuj dodać regułę przychodzącą.
Albo do programu, albo do serwera, nie jestem pewien jak to działa.
Ew. porównaj reguły przychodzące w laptopie i na kompie z problemem i sprawdź, co tam się może nie zgadzać.

[panel sterowania -> zapora systemu Windows -> ustawienia zaawansowane]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 01:13, Piciambeer napisał:

Wyciągnij kartę graficzną i sprawdź czy na integralu będzie to samo.


Z miłą chęcią. O ile w blaszaczku już dawno bym to podał jako opcję, którą wykorzystałem, tak w laptopie nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 01:17, Tuchaczevsky napisał:

Z miłą chęcią. O ile w blaszaczku już dawno bym to podał jako opcję, którą wykorzystałem,
tak w laptopie nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić :)

W zależności od modelu:
- śrubokrętem odkręcić śrubki mocujące, po czym wyciągnąć kartę graficzną
albo
- piłką do metalu wyciąć układ graficzny z płyty głównej.

Ewentualnie wyłącz kartę graficzną w menedzerze urządzeń (wtedy powinna się załadować integralka w laptopie, bojakoś ten pulpit musi wyswietlić. Uwaga: przygotuj sie na 640x480 albo inne kwadraty :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 01:13, Piciambeer napisał:

Może i próbowałeś wyłączyć zaporę, ale spróbuj dodać regułę przychodzącą.
Albo do programu, albo do serwera, nie jestem pewien jak to działa.
Ew. porównaj reguły przychodzące w laptopie i na kompie z problemem i sprawdź, co tam
się może nie zgadzać.

[panel sterowania -> zapora systemu Windows -> ustawienia zaawansowane]


Z irytacji zacząłem włączać już wszystkie reguły, zarówno wychodzące jak i przychodzące - bez rezultatu : (
Dla pewności sprawdziłem tracert dla wszystkich serwerów, jednakże bez jakiegokolwiek odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 21:46, ArkStorm napisał:

Z irytacji zacząłem włączać już wszystkie reguły, zarówno wychodzące jak i przychodzące
- bez rezultatu : (
Dla pewności sprawdziłem tracert dla wszystkich serwerów, jednakże bez jakiegokolwiek
odbioru.

A porównywałeś z komputerem, na którym działa? Może jakiś wyjątek nie zrobił się automatycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po odinstalowaniu antywirusa(miałem w momencie 2-3) i ponownym uruchomieniu laptopa zmieniła mi się rozdzielczość na 800x600 i mogę zmienić ją tylko na 1024x728. W ustawieniach karty graficznej wyskakuje, że sterownik nie jest zgodny z plug&Play. Co w takiej sytuacji ? Wie ktoś dlaczego tak się stało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W menadżerze urządzeń widnieje informacja przy obu kartach graficznych :''System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny (kod 39).'' Co zrobić w tej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W menadżerze urządzeń dac na karte-wlasciwosc, zakladka sterownik, wybierz aktualizuj sterownik lub przywroc sterownik, jezeli na dysku beda dobre pliki to windows je zainstaluje, a jezeli nie bedzie to sterowniki do kart pobierz odpowiednie z neta(mam na mysli strone producenta karty/laptopa, a nie to windowsowe pobierani przy "szukaniu sterownikow")) lub z plyty(jezeli masz)- druga karta to zintegrowana?, nie wiem czy przy takich kartach trzeba cos wiecej instalowac-np cos do plyty glownej.
Czemu? Nie wiem czemu antywirus mialby skasowac, chyba, ze to byly falszywe antywirusy?
Ewentualnie usun karty w menadzerze zadan, a windows przy ponownym uruchomieniu same sie zainstaluja lub sam bedzie musial, jezeli beda dobre pliki w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie co do OC. Podkręciłem procesor i pamięć ram wyłącznie za pomocą ustawień w UEFI, ram zmieniając tylko X.M.P. na Profile1 a taktowanie procesora na 4.4( do wyboru chyba bylo od 4.3 do 4.7). Zapisałem i uruchomiłem komputer ponownie. Widać skok wydajności w grach ale czy jest to bezpieczne przy moim ustawieniu?
Prosze o odpowiedź. Dodaję zdj z UEFI

I5 4690K z chlodzeniem GELID GX-7 Rev.2
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming (bez OC)
Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5
G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10
Corsair 650W CS650M modular 80 PLUS Gold

20150206204025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Rozwiązanie problemu było dosyć prozaiczne - trzeba było odnistalować i zainstalować sterowniki. Tylko dziwi mnie to, że bez widocznego powodu same się ''zepsuły''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 20:40, Alienspectre napisał:

Mam Pytanie co do OC. Podkręciłem procesor i pamięć ram wyłącznie za pomocą ustawień
w UEFI, ram zmieniając tylko X.M.P. na Profile1 a taktowanie procesora na 4.4( do wyboru
chyba bylo od 4.3 do 4.7). Zapisałem i uruchomiłem komputer ponownie. Widać skok wydajności
w grach ale czy jest to bezpieczne przy moim ustawieniu?
Prosze o odpowiedź. Dodaję zdj z UEFI


Tego Ci nikt nie powie, bo nawet dwa takie same procesory mogą się podkręcać do różnych wartości, ot zależy od konkretnej sztuki. Po podkręceniu najlepiej użyć jakiś programów specjalnych do testowania np Intel burn test czy OCCT i monitorowanie jednocześnie temperatur podzespołów komputera. Do testowania pamięci można wykorzystać program Memtest i uruchomić go na kilka godzin.
Możesz też korzystać normalnie z komputera obserwując temperatury podzespołów i zachowanie komputera. Pojawienie się niespodziewanych blue screenów lub nagłych wyłączeń komputera może sugerować o przedobrzeniu przy podkręcaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się