PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam takie pytanko:
AVG Free zaczął mi dziś wykrywać w Naruto Shipuden Ultimate Ninja Strorm 3 Full Burst coś takiego:

http://www.avgthreatlabs.com/virus-and-malware-information/info/dialer/?name=Dialer.ZHB&utm_source=TDPU&utm_medium=SCAN&PRTYPE=AVF

pisze, że jest to średnie zagrożenie.
Odinstalowałem grę i p[obrałem ją ponownie ze Steam, ale antywirus nadal wykrywa mi tam wirusa.
Mam się tym przejmować? Pamiętam, że w ub. roku miałem podobnie z grami Ubisoftu ( min. AC IV Black Flag, gdzie AVG ciągle znajdował wirusa ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam problem odnośnie cziocionek w przeglądarce. Mianowicie mam włączone pogrubienie, którego nie włączałem. Używałem google chrome, myslałem, że to wina przeglądarki więc zainstalowałem firefoxa, ale to samo. Przykładowo Facebook, Gram.pl, google, są pogrubione, a onet już nie. nie wiem co zrobić, proszę o pomoc, bardzo denerwuje mnie ta czcionka i męczą mi sie strasznie oczy. nie mam pomysłów jak to zrobić, chciałem zmienić czcionkę w przeglądarce, ale bez zmian.

PS. w google chrome wszystko jest kursywą, też nie da się tego zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś nakładka Ci się zainstalowała? W Firefoxie klikasz na "dodatki" a następnie na "rozszerzenia". Czasem coś takiego wejdzie na przegladarke i zainstaluje się samo nie wiadomo kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
na pokazanym obrazku jest komunikat błędu, który pojawia się w momencie, gdy chcę zainstalować pewien katalog na komputerze w firmie. Dziwne jest to dlatego, że wolnego miejca na tym dysku jest 60 GB (jest to dysk systemowy).
Nie ma ustawionych żadnych ograniczeń w przydziałach, użytkownik ma pełną kontrolę dostępu. Próba instalacji jako administrator również kończy się tym samym komunikatem.
Podejrzewam, że poprzedni użytkownik tego komputera (tzw. samozwańczy informatyk, który obecnie już w firmie nie pracuje) mógł coś tam pomieszać w ustawieniach, bo był do takich rzeczy zdolny.

Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę jak mogę się z tym uporać.

20150209134707

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 15:33, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Może jakaś nakładka Ci się zainstalowała? W Firefoxie klikasz na "dodatki" a następnie
na "rozszerzenia". Czasem coś takiego wejdzie na przegladarke i zainstaluje się samo
nie wiadomo kiedy.



Prócz adblockera nie mam nic innego z zewnątrz zainstalowanego. Dobra, olać to, w sumie się już przyzwyczaiłem. :) Dzięki i pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2015 o 20:52, lis_23 napisał:

Mam takie pytanko:
AVG Free zaczął mi dziś wykrywać w Naruto Shipuden Ultimate Ninja Strorm 3 Full Burst
coś takiego:

http://www.avgthreatlabs.com/virus-and-malware-information/info/dialer/?name=Dialer.ZHB&utm_source=TDPU&utm_medium=SCAN&PRTYPE=AVF

pisze, że jest to średnie zagrożenie.
Odinstalowałem grę i p[obrałem ją ponownie ze Steam, ale antywirus nadal wykrywa mi tam
wirusa.
Mam się tym przejmować? Pamiętam, że w ub. roku miałem podobnie z grami Ubisoftu ( min.
AC IV Black Flag, gdzie AVG ciągle znajdował wirusa ).



Może zainstaluj innego antywira, i przeskanuj grę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś dziwny problem z paskiem zadań w winsowsie 8.1

Folder "mój komputer" nie chce mi się wyświetlić na pulpicie. Widzę jedynie jego małe okienko nad paskiem zadań.
Opera przyczepiona do paska zadań działa i uruchamia się poprawnie. Nie rozumiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2015 o 13:47, sirufok napisał:

Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę jak mogę się z tym uporać.


Dysk "B" to nie jest czasami jakiś zasób sieciowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 22:46, ArkStorm napisał:


> Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę jak mogę się z tym uporać.

Dysk "B" to nie jest czasami jakiś zasób sieciowy ?


Hmm, dobre pytanie... Zobaczę jutro w pracy, ale wiem że na pewno jest to dysk systemowy i tam automatycznie próbuje się ten katalog instalować.
Dziwna sprawa, ale muszę to jakoś rozwiązać bo bez tego katalogu jak bez ręki ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2015 o 19:09, pibel napisał:



Może zainstaluj innego antywira, i przeskanuj grę? :)


Nie używałem nigdy innego antywirusa, poza AVG Freee, czego użyć i czy posiadanie więcej niż jednego antywirusa nie jest szkodliwe?
Dodam, że gra jest zakupiona na Steam i ściągnięta z ich serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 12:13, lis_23 napisał:

/.../ > Nie używałem nigdy innego antywirusa, poza AVG Freee, czego użyć i czy posiadanie więcej
niż jednego antywirusa nie jest szkodliwe?
/.../

Mnie Norton systematycznie i w każdej nowej wersji wykrywa wirusa w Gothic 2 - Noc Kruka. Ale jak wyłączę wirusa na czas instalacji, to nic się nie dzieje. Tenże Norton wykrył wirusa w SpeedFanie ściągniętym z jednej strony i go zablokował, a tegoż SpeedFana ściągniętego z innej strony uznał za bezpieczny. I tak do końca nie wiem, czy to błąd antywirusa, czy też faktycznie SpeedFan mógł być zawirusowany.
Posiadanie dwóch antywirusów w zasadzie nie jest szkodliwe dla komputera. Może zajść taka sytuacja, ze obydwa antywirusy będą się tolerowały i tylko komputer znacznie zwolni, a z drugiej strony jeden antywirus uzna drugiego za szkodnika i spróbuje go wyeliminować. Natomiast reszcie programów czy też zbiorów danych to nie powinno zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 17:23, KrzysztofMarek napisał:


Heh, mnie, AVG Free często przeszkadza w pobieraniu instalek ze stron, np. dobreprogramy, itp. uznaje je za wirusy i usuwa i muszę szukać ich gdzie indziej .
W ub. roku znalazł mi wirusyw AC IV BF i FC3, ale wtedy wystarczyła reinstalacja gier. Tutaj, w przypadku Naruto ze Steam, reinstalacja nie pomaga, myślę jednak, że to jakieś błędy antywirusa. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że Steam miałby na swoich serwerach zainfekowane gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 12:13, lis_23 napisał:

Nie używałem nigdy innego antywirusa, poza AVG Freee, czego użyć i czy posiadanie więcej
niż jednego antywirusa nie jest szkodliwe?

Nie ma różnicy czego użyjesz. Tak zupełnie poważnie - te dobre płatne antywirusy mają współczynnik wykrycia rzędu 30-40%, ten twój nieco mniej. Dając zupełnie fałszywe poczucie bezpieczeństwa które związku z rzeczywistością nie ma żadnego. Wszystkie antywirusy są też zdrowo zabugowane i same w sobie podatne na infekcje... więc równie dobrze możesz zostać przy tym AVG. A to że wykrywa ci wirusa w legalnej aplikacji - zdarza się!


A dwóch antywirusów naraz lepiej nie mieć. Już jeden z włączoną ochroną rezydentną w wyraźnym stopniu obciąża komputer. Dwa naraz mogą doprowadzić do paraliżu/niestabilności systemu/zmniejszonej wydajności... ot, dwa minusy dają plus więc dwa antywirusy naraz nierzadko powodują znacznie większy burdel niż jeden prawdziwy wirus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik exe gry Naruto czy nawet caly folder gry mozesz dodac do wyjatkow w AVG(albo czekac na kolejne update avg, gdzie uznaja plik za bezpieczny), a dobreprogramy to widze, ze z lewej strony maja link do programu z "asystentem", ktory moze oferowac rozne toolbary czy inne smieci(tak mi sie wydaje?), a z prawej strony sa linki do programu bez asystenta. I jezeli avg daje ostrzezenia przy pobieraniu z linkow bezposrednich(z prawej strony) to nie wiem co myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

więc równie dobrze możesz

Dnia 10.02.2015 o 17:33, ziptofaf napisał:

zostać przy tym AVG. A to że wykrywa ci wirusa w legalnej aplikacji - zdarza się!

Więc martwić się tym, czy nie bardzo?
Grę pobierałem już chyba z trzy razy i za każdym razem AVG wykrywa ten wirus, a jak dam skanowanie całego folderu Steam, to sam usuwa ten plik, potem Steam ponownie go pobiera i znowu jest, niby, wirus ;)
Z tego co czytałem, ten konkretny typ wirusa jest grożny, gdy modem jest podłączony do sieci telefonicznej. Ja mam internet razem z kablówką od jednego dostawcy i nie mam telefonu stacjonarnego ( same komórki ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2015 o 17:56, lis_23 napisał:

Więc martwić się tym, czy nie bardzo?

https://www.virustotal.com/
Podeślij tam .exe tej gry który ci się ściąga i sam zobacz co uważa ją za wirusa. Jeśli tylko jedna odosobniona aplikacja - to problemu nie ma. Ale jeśli tego jest pełno i co drugi antywirus uważa że wewnątrz znajduje się coś niebezpiecznego to coś może być na rzeczy... niekoniecznie na samym Steamie ale tobie może się wydawać że coś pobierasz ze Steama a w praktyce to idzie z zupełnie innego źródła (zwłaszcza że ostatnio coś często trafiają się exploity pisane z myślą właśnie o routerach... ale to temat na zupełnie inną rozmowę i na 90% twój problem to po prostu błąd antywirusa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer posiadam od niecałego tygodnia(składany) i dopiero teraz wystąpił ten dziwny problem. Mianowicie gdy odpalam jakąś grę, w głośnikach monitora słyszę coś jakby trzeszczenie. Wyinstalowałem i zainstalował Realteka na nowo, ale nic to nie dało.

Płyta główna to: GA-B85M-D3H

Procesor: i5 4460
Zasilacz: SilentiumPC Vero 500W 80Bronze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się