PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2006 o 15:34, mikim napisał:

A czyżbyś korzystał z Daemona żeby odpalić piracką grą??? Bo z tego co wiem oryginałów się w obrazy nie pakuje.

O! Bardzo przepraszam. O wiele wygodniej zrobić sobie obraz płyty i korzystać z niej w ten sposób, niż każdorazowo lecieć do półki, odszukiwać potrzebną plytkę i wkładać ją do napędu wyjmując równocześnie tą, która się dotychczas tam znajdowała. Problem w tym, że nie z każdej (chyba) gry da się zrobić taki obraz.
Ja np. mam zrobiony obraz Galactic Civilizations, zakupionej najzupełniej legalnie (na co mam stosowne dowody) i korzystam z niej w ten właśnie sposób :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się,

mam HoMM4 gold; i mam jej obrazy rzeby nie grzebac w szufladzie i niszczyc płytki; tak samo NFSU2 i kilka innych, szczególnie starszych (np. pierwsze Diablo- które ledwo zipie ze starości, i czasem nie mogło zostac doczytane i muliło się w napędzie)

jedynie z F.E.A.R''a nie mogłem zrobić. tzn. obrazy zrobiłe (systarczy jednej płytki, z której się gierkę uruchomi);

tylko jak odpalałem, to wyskakiwał komunikat iż wykryto emulator napedu cd/dvd i gra zostanie zamknięta.

wiem, że można to obejść (programy jakies tam nielegalne do ukrywania emulacji), ale sie w to nie bawiłem

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 12:20, morthi napisał:

mysle ze nie bylbys zadowolony gdybys po sprzedazy swojego dysku twardego znalazl swoje maile
upublicznione na jakims blogu czy tez dane do kont bankowych, kart kredytowych i inne :) to
tylko przyklady a danych kytore nalezy chronic przed dostepem osob trzecich jest nar prawde
wiele :)

tak, oczywiście. sprzedam komuś swój stary dysk za jakieś śmieszne pieniądze i ten ktoś wyda gruby szmal żeby sobie poczytać moje stare maile. co ty bredzisz chłopie?!? a numery kart czy hasła do konta bankowego??? na dysku mojego komputera?? no jeszcze nie oszalałem, żeby te dane gdziekolwiek zapisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasie startu systemu wywala mi sie komunikat "Outpost Firewall Pro driver failed to start because of the following error:
Windows Error
Code 00000005"
Co jest?Czemu mi sie to pokazuje?Próbowałem wywalić Outposta,ale nie moge,bo dostaje wiadomość,że jest używany przez inny program.Wywaiłbym go poprzez trybawaryjny,ale boje sie,że coś popsuje.Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w kompie czytniki opisane jako czytniki następujących kart:
- MS/MS-PRO
- CF/MD
- SD/MMC
- SM.
Czy którys z tych czytników odczyta kartę xD czy musze kupić osobny czytnik ?
Z góry dzięki za help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 13:10, Marcin-91 napisał:

Mam w kompie czytniki opisane jako czytniki następujących kart:
- MS/MS-PRO
- CF/MD
- SD/MMC
- SM.
Czy którys z tych czytników odczyta kartę xD czy musze kupić osobny czytnik ?
Z góry dzięki za help.

z tego co kojarzę xD to jakiś wynalazek olympusa do spółki z fujifilm... no i z tego co mi wiadomo nie jest to format kompatybilny z żadnym z powyższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie we WROCŁAWIU mogę znaleźć porządny sklep elektroniczny, gdzie kupię zawieszenie z mębranami do głośników, lub samo zawieszenie. Pls pomóżcie. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przy uruchomieniu kompa i po wyjściu z wygaszacza ekranu pojawia sie u mnie takie okon (patrz screen), wcześniej sie nie pojawialo. By przejsć do pulpitu muszę kliknąć ikonę urzytkownika.
Mam tylko jedno konto urzytkownika które jest administratorem, jak zrobić by to okno się nie pojawiało tylko odrazu ładowały się normalny pulpit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 19:29, Pitkit napisał:

ostatnio przy uruchomieniu kompa i po wyjściu z wygaszacza ekranu pojawia sie u mnie takie
okon (patrz screen), wcześniej sie nie pojawialo. By przejsć do pulpitu muszę kliknąć ikonę
urzytkownika.
Mam tylko jedno konto urzytkownika które jest administratorem, jak zrobić by to okno się nie
pojawiało tylko odrazu ładowały się normalny pulpit?

Mnie też się to pojawia od jakiegoś czasu, ale wcale nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 19:29, Pitkit napisał:

ostatnio przy uruchomieniu kompa i po wyjściu z wygaszacza ekranu pojawia sie u mnie takie
okon (patrz screen), wcześniej sie nie pojawialo. By przejsć do pulpitu muszę kliknąć ikonę
urzytkownika.
Mam tylko jedno konto urzytkownika które jest administratorem, jak zrobić by to okno się nie
pojawiało tylko odrazu ładowały się normalny pulpit?


klikasz prawym w pulpit -> właściwości -> wygaszacz ekranu
tam jest taka opcja "Po wznowieniu chroń hasłem". odznacz ją i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 19:38, penny napisał:

> ostatnio przy uruchomieniu kompa i po wyjściu z wygaszacza ekranu pojawia sie u mnie takie

> okon (patrz screen), wcześniej sie nie pojawialo. By przejsć do pulpitu muszę kliknąć
ikonę
> urzytkownika.
> Mam tylko jedno konto urzytkownika które jest administratorem, jak zrobić by to okno się
nie
> pojawiało tylko odrazu ładowały się normalny pulpit?

klikasz prawym w pulpit -> właściwości -> wygaszacz ekranu
tam jest taka opcja "Po wznowieniu chroń hasłem". odznacz ją i będzie ok.


tego tam nie znalazłem, ale coś takiego "po wznowieniu wyświelt ekran powitalny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 10:21, penny napisał:

tak, oczywiście. sprzedam komuś swój stary dysk za jakieś śmieszne pieniądze i ten ktoś wyda
gruby szmal żeby sobie poczytać moje stare maile.

Nie trzeba wcale wydawać na to pieniędzy. Są darmowe programy, dzięki którym możesz dużo danych odzyskać. Tak na marginesie są też bezpłatne aplikacje pozwalające zamazać ślady po znajdujących się wcześniej na dysku danych i wtedy rzeczywiście fortunę można na ich przywrócenie wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 20:23, Treant napisał:

> tak, oczywiście. sprzedam komuś swój stary dysk za jakieś śmieszne pieniądze i ten ktoś
wyda
> gruby szmal żeby sobie poczytać moje stare maile.
Nie trzeba wcale wydawać na to pieniędzy. Są darmowe programy, dzięki którym możesz dużo danych
odzyskać. Tak na marginesie są też bezpłatne aplikacje pozwalające zamazać ślady po znajdujących
się wcześniej na dysku danych i wtedy rzeczywiście fortunę można na ich przywrócenie wydać.

tu raczej chodziło o odzysk danych po standardowych zabiegach czyszczenia dysku. morthi się obawiał, że jego stare maile są zagrżone i jedynym ratunkiem jest dezintegracja dysku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem upgrade biosu w postaci pliku bin i teraz nie wiem jak to zainstalować.
Czy mam nagrać plik bin na plyte i potem normalnie uruchomic jakąś aplikację ?
jak zrobić upgrade biosu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka masz plyte glowna ? :)

teraz w wiekszosci plyt glownych aktualizacje biosu mozna przeprowadzic z poziomu windows w innych przypadkach czeka Cie tworzenie dyskieti startowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 09:50, morthi napisał:

jaka masz plyte glowna ? :)

teraz w wiekszosci plyt glownych aktualizacje biosu mozna przeprowadzic z poziomu windows w
innych przypadkach czeka Cie tworzenie dyskieti startowej :)


Mam starą plyte główną Shuttle AK32 więc chyba bede musiał stworzyć dyskietkę startową, jak to sie robi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do moj komputer klikasz na formatuj dyskietke i zaznaczasz dysk systemowy nastepnie przenosisz pliki ktore znalazles przy pliku bin z bisem :) i postepujesz wg instrukcji na stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnić bios chciałem bo miałem nadzieję że rozwiąże to mój problem, ale czytając pare artykułów jak uaktualnić bios zauważyłem ze jest to za trudne.
Mam wielki problem. Podczas grania w jakąkolwiek grę 3D komputer mi sie zawiesza.
Czasami zawiesza się od razu przy starcie gry, a czasami dopiero po kilku godzinach grania. Nie jest to wina karty graficznej i zasilacza, bo na starych jak i na nowych komponentach komputer się zawiesza.
Komputer mogę obciążyć jakąkolwiek inną aplikacją i radzi sobie dobrze, tylko w przy grach się zawiesza.
Zrobiłem juz reinstalację sys win xp, ale to nic nie pomogło. Ostatnią rzeczą która mi została to chyba format :/

Komputer zawiesza mi się nawet przy 3D mark 2001 SE , dotąd nie udało mi się przeprowadzić pełnego testu.
Nie wiem od czego to może zależeć, mam tylko nadzieje że płyta główna nie jest uszkodzona, bo jeszcze przez rok musze korzystać z tego kompa.

Info o moim komputzerze znajdziecie na screenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się