PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2015 o 16:43, Prince_Miki napisał:

/.../. Ktoś
ma jakiś pomysł, co to może być? Dodam, że niedawno wymieniłem zasilacz, jednak ten został
dopasowany do modelu.

Na 95% zasilacz jest na granicy wytrzymałości i niedługo zdechnie. Innych przyczyn takiego zachowania nie znam i nic więcej nie dodam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2015 o 16:43, Prince_Miki napisał:

od jakiegoś czasu, kiedy jest włączonych dużo aplikacji, mój lapek natychmiast się wyłącza
i uruchamia ponownie. To zdarza się szczególnie często, gdy jest uruchomiona w tle gra
i włączona przeglądarka, jednakże zawsze tak robiłem i nie było żadnych problemów. Ktoś
ma jakiś pomysł, co to może być? Dodam, że niedawno wymieniłem zasilacz, jednak ten został
dopasowany do modelu.


Sprawdź temperatury, prawdopodobnie procesor ci się przegrzewa. Ewentualnie masz uszkodzony RAM, ale wtedy zwykle komputer zaczyna szaleć przed restartem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy znaczy sie startowanie po paru minutach po wciśnięciu przycisku power i widać, ze dziala, ale brak halasu, nie startuje to u mnie bylo przez kondensatory na plycie glownej, a procesor tez poszedl do wymiany.
Bo jak dzialal to dzialal, ale zawieszal sie na glupotach, malo obciazajacych rzeczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już zainstalowałem program SpeedFan i ustawiłem ikonkę pokazującą aktualną temperaturę CPU w pasku powiadomień. Później testowo trochę pogram, zminimalizuję grę i jak zwykle uruchomię Chrome''a, sprawdzę, jaka będzie wtedy temperatura i dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, już sprawdziłem. Tym razem szczęśliwie obyło się bez restartu, a temperatura przy zminimalizowaniu gry i wejściu do Chrome''a wynosiła równo 66 stopni. Czy to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojemu znajomemu padło zasilanie w czasie instalacji programu Bitdefender. Konsekwencja tego jest taka, że system widzi program jako zainstalowany, ale nie potrafi go usunąć (wyskakuje komunikat a la "Instalator przestał działać") ani uruchomić. CCleaner nie pomógł.

Jak mógłbym rozwiązać ten problem? Może manualne usunięcie odpowiednich wpisów rejestru da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bodajże w poniedziałek przełożyłem obie kostki RAMu do innych slotów i wszystko zaczęło działać normalnie. Tyle tylko, że przy "rozruchu" komputera, zanim włączyły się wentylatorki cpu i karty graficznej, przez 2-3 sekundy dało się słyszeć charakterystyczne "tykanie", ale nie wiem, co je powodowało.
W każdym razie, wszystko działało normalnie aż do dzisiaj. Zostawiłem kompa z włączoną grą na jakiś czas, a po powrocie zauważyłem, że sam się wyłączył. Po restarcie pokazał mi się czarny ekran z białymi napisami i wybór pomiędzy próbą naprawy systemu i normalnym uruchomienien Windows. Instynktowanie wybrałem to pierwsze, proces potrwał kilka minut ale ostatecznie zakończył się niepowodzenien i ponownym restartem, który normalnie odpalił Windowsa. Na pulpicie wszystko wyglądało ok, ale po chwili komp znów sam się wyłączył i już nie odpala. Objawy takie jak przedtem: kręcący się wiatraczek w obudowie, w zasilaczu i zapalona kontrolka power na płycie głównej, ale CPU i grafika milczą.
Staram się uzyskać pomoc znajomego informatyka, ale mimo to chciałbym wiedzieć co mogło się stać. Czy to jakiś problem z płytą główną? Przypominam, że cały sprzęt ma zaledwie 6 miesięcy i to pierwszy taki poważny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2015 o 14:44, Kardithron napisał:

Mojemu znajomemu padło zasilanie w czasie instalacji programu Bitdefender. Konsekwencja
tego jest taka, że system widzi program jako zainstalowany, ale nie potrafi go usunąć
(wyskakuje komunikat a la "Instalator przestał działać") ani uruchomić. CCleaner nie
pomógł.
Jak mógłbym rozwiązać ten problem? Może manualne usunięcie odpowiednich wpisów rejestru
da radę?


Nie mogę tego przetestować (żeby zainstalować BD, musiałbym odinstalować swojego antywira), ale można by spróbować zainstalować ten program ponownie. Może się uda i wtedy odinstalowanie powinno się udać. Instalator może też "zauważyć" program i go naprawić (raczej powinien mieć taką opcję). Wtedy też się go odinstaluje.
To czysta teoria, nie daję gwarancji, choć pewnie już tego znajomy próbował. :D

Edit: Najpewniej, i tak już nieaktualne, czyż nie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od połowy października ub. roku mam nowego PC, nowy system i dysk SSD. Od tego czasu obserwuję takie dziwne zjawiska, np. klikam na ikonkę kosza na pulpicie i raz pokazuje się on b. szybko, a raz muszę czekać kilka sekund. Podobnie jest gdy tworzę nowy folder - raz dzieje się to szybko, a raz trzeba poczekać, itp.
Czy są to jakieś normalne kaprysy systemu i mam się tym nie przejmować, czy może jest to wina systemu, dysku SSD, lub pamięci RAM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dnia 07.03.2015 o 14:35, xDeuSx napisał:

Staram się uzyskać pomoc znajomego informatyka, ale mimo to chciałbym wiedzieć co mogło
się stać. Czy to jakiś problem z płytą główną? Przypominam, że cały sprzęt ma zaledwie
6 miesięcy i to pierwszy taki poważny problem.


To tak najpierw wyjmij i włóż wszytskie wtyczki i karty rozszerzeń, może coś innego nie kontaktuje lub nie do końca wcisnąłeś pamięci RAM i ci wyskoczyły - dociśnij je i te zatrzaski po bokach ściśnij aby trzymały dobrze. Jak to nie pomoże to problemem może być zasilacz lub jak napisałeś płyta główna. to że komputer ma pół roku nie ma znaczenia, czasem może się trafić jakiś felerny egzemplarz jakiegoś podzespołu, który wyzionie ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 13:45, NicoMarcin napisał:

System przenosiłeś z HDD, czy instalowałeś bezpośrednio? Poza problemami z folderami
masz jeszcze jakieś inne?


Instalowany bezpośrednio.
Na razie nic innego mi się nie przydarzyło. Czasami jak wejdę w partycję to też muszę poczekać, aż zielony pasek się naładuje i dopiero wtedy pokażą się znajdujące się tam foldery, ale mam obecnie 4 dyski ( 1 SSD i 3 HDD ) i dziewięć partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 14:27, lis_23 napisał:

Instalowany bezpośrednio.
Na razie nic innego mi się nie przydarzyło. Czasami jak wejdę w partycję to też muszę
poczekać, aż zielony pasek się naładuje i dopiero wtedy pokażą się znajdujące się tam
foldery, ale mam obecnie 4 dyski ( 1 SSD i 3 HDD ) i dziewięć partycji.


To się nie dziw, kosz na pulpicie to folder zbiorczy koszy z każdego dysku z osobna i wtedy nie ma znaczenia że system jest na ssd bo i tak musi odczytać dane z dysków magnetycznych. Obstawiam że w pozostałych przypadkach jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuuu! No to pojechałeś z tym dzieleniem dysku :) To przypuszczalnie jest powodem problemu. Na moim laptopie miałem bardzo podobną sytuację, kiedy kombinowałem z Linuxem+Windows. Proponuje scalić niektóre partycje i jeszcze raz zainstalować okienka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 20:59, NicoMarcin napisał:

Uuuu! No to pojechałeś z tym dzieleniem dysku :) To przypuszczalnie jest powodem problemu.
Na moim laptopie miałem bardzo podobną sytuację, kiedy kombinowałem z Linuxem+Windows.
Proponuje scalić niektóre partycje i jeszcze raz zainstalować okienka :D

Nie mogę ich scalić, bo to cztery różne dyski:

SSD 256 GB na system i programy - 1 partycja
HDD 2TB na gry; Steam, Orgin, Uplay, itp. - 3 partycje
2x1TB - na różne inne pierdoły - w sumie pięć partycji. Te dwa dyski są najstarsze, prawie cztery i prawie trzy lata, wcześniej jeden z nich był dyskiem systemowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 18:04, NicoMarcin napisał:

Wiem, że to cztery różne, ale na 2TB spróbuj scalić te pięć w jedną/dwie.


Na 2TB mam 3 partycje:
1TB na Steam i 2x500GB ( oczywiście orientacyjnie, bo nigdy nie ma dokładnie 2TB całości ).
Te 2TB z pięcioma partycjami to dwa dyski po 1TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 18:49, lis_23 napisał:

> Wiem, że to cztery różne, ale na 2TB spróbuj scalić te pięć w jedną/dwie.

Na 2TB mam 3 partycje:
1TB na Steam i 2x500GB ( oczywiście orientacyjnie, bo nigdy nie ma dokładnie 2TB całości
).
Te 2TB z pięcioma partycjami to dwa dyski po 1TB.


Chyba się nie rozumiemy - mam na myśli, że jest to te 2TB stanowią jeden fizyczny dysk twardy (jedną część komputera) i ten właśnie dysk jest podzielony na trzy partycje - które są przez system wykrywane jako osobne nośniki danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik. Sterowniki od grafiki tracą mi stabilność. I to tylko w firefoxie. Jak gram/oglądam/pracuję nic. Używam Chrome`a też nic. Jakiś pomysł?? Reinstall firefoxa i sterowników nic nie dał. Może to już czas na format?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się