PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

preferencje/zaawansowane/usuń zaznaczenie przy użyj korzystaj z akceleracji sprzętowej itd. Takowa bywa problematyczna, zwłaszcza na "grafach" intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niecałym pięciu miesięcy mam nowego PC. Od ponad roku mam też nową obudowę: SilentiumPC Gladius x80 Pure Black. Przy wymianie sprzętu była ona czyszczona, posiada ona sześć wentylatorów:
- dwa na przedzie - nadmuch
- dwa u góry - wydmuch
- jeden z tyłu - wydmuch
- jeden u dołu - nadmuch
wszędzie mam filtry przeciw kurzowe, które staram się regularnie czyścić ( najczęściej te na przedzie obudowy ), czy zatrzymują one większość kurzu, czy jednak spora jego część przedostaje się do środka i na części?
Pytam, gdyż chciałbym wiedzieć, po jakim czasie będzie konieczność czyszczenia kompa ( środek budy, wentylatory od grafiki, wentylator i radiator od procesora ), czego, niestety, nie potrafię zrobić sam i będę musiał wzywać informatyka.
Ciągle martwi mnie też fakt, że do I7-4790K mam chłodzenie za ok. 100 zł, a patrząc na techniczne fora, ludzie kupują do tego procka chłodzenie po ok. 400 zł, np:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d15-165mm-1320-24-6-dba-646505/

czy dla spokoju wymieniać moje chłodzenie na coś lepszego, choć nie tak drogiego, np.

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1150-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

czy na razie je zostawić? PC służy do normalnej pracy ( internet, filmiki, itp. ) i do gry.
Który program najlepiej sprawdza temperaturę procka? CPU-Z? Która to zakładka? Czy lepiej OCCT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 12:35, lis_23 napisał:

/.../ > Pytam, gdyż chciałbym wiedzieć, po jakim czasie będzie konieczność czyszczenia kompa
( środek budy, wentylatory od grafiki, wentylator i radiator od procesora ), czego, niestety,
nie potrafię zrobić sam i będę musiał wzywać informatyka. /.../

Kup sprężone powietrze i poproś sąsiadkę. Informatyk do czyszczenia kompa nie jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączając dysk nr 1 do komputera z dyskiem nr 2 (i uruchamiając system z nr 2) mogę użyć przywracania systemu na dysku nr 1, żeby wrócić do momentu sprzed instalacji sterowników? Gdy używam samego dysku nr 1 bluescreeny rosną jak grzyby po deszczu, praca jest wręcz niemożliwa (tryby awaryjne itp nic nie zmieniają), upewniłem się już, że to wina sterowników. Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki drobny problem. Otóż od jakiegoś czasu na monitorze pojawiają mi się dziwne... smugi po prawej stronie od białych tekstów czy teł. Np. tu w tym temacie ciągną się w prawo od końcówki posta, lub od białych awatarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 08:54, Hubi_Koshi napisał:

Witam, mam taki drobny problem. Otóż od jakiegoś czasu na monitorze pojawiają mi się
dziwne... smugi po prawej stronie od białych tekstów czy teł. Np. tu w tym temacie ciągną
się w prawo od końcówki posta, lub od białych awatarów.


Proponuje żebyś wrzucił zrzut ekranu, bo z opisu wiele nie wynika, a tak może ktoś wie o co chodzi, ale podobnie do mnie nie potrafi wyobrazić sobie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw bootowanie z napędu jako pierwsze podczas rozruchu. Mając podłączony dysk nr 1, włóż do napędu płytę instalacyjną z systemem operacyjnym. Powinieneś otrzymać okno, z którego będziesz mógł wybrać przywracanie systemu, albo jego naprawę. Procedura ta sama w przypadku bootowalnego urządzenia pamięci przenośnej.
Mogę się mylić, ale o ile nie stworzyłeś wcześniej kopi zapasowej dysku nr 2 za pomocą odpowiedniego narzędzia systemu operacyjnego, albo innego programu, to niemożliwe jest jego przywrócenie do stanu wcześniejszego z poziomu dysku nr 1.

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 08:54, Hubi_Koshi napisał:

Witam, mam taki drobny problem. Otóż od jakiegoś czasu na monitorze pojawiają mi się
dziwne... smugi po prawej stronie od białych tekstów czy teł. Np. tu w tym temacie ciągną
się w prawo od końcówki posta, lub od białych awatarów.


Krokiem pierwszym jest sprawdzenie monitora u kogoś innego (albo po prostu zrób screenshot). Problem się powtarza/jest widoczny - winny jest monitor. Problem się nie powtarza - najprawdopodobniej winna jest karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2015 o 12:11, Dark_Assasin napisał:

Proponuje żebyś wrzucił zrzut ekranu, bo z opisu wiele nie wynika, a tak może ktoś wie
o co chodzi, ale podobnie do mnie nie potrafi wyobrazić sobie problemu.

Jest zrzut. Jeśli go nie widać na screenie to powiem że wygląda to troszkę jak to co "dorysowałem" tylko dużo dużo bledsze i znikające im dalej w prawo pójdzie.

20150321125805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu bardzo długo (5sec może dłużej) uruchamia mi się chrome. przeinstalowanie nic nie dało więc postanowiłem się przyzwyczaić. wczoraj robiłem format i byłem pewien że będzie po problemie jednak dzieje się to samo. ma ktoś taki sam problem? dodam, ze przy uruchamianiu chroma, procesor nagle pracuje ze 100% wydajnością

20150322125334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2015 o 13:16, S1G napisał:

Widzę jeden biały prostokąt, pewnie go dorysowałeś. Tak wiec awaria monitora.

Nom napisałem w poście że go dorysowałem. Dzięki za info, monitor ma już 4-5 lat więc całkiem możliwe że powoli zaczyna padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z niczego przybyło mi na dysku C 50 GB wolnego miejsca. Czy można jakoś sprawdzić zmiany, które zaszły w systemie w ciągu kilku ostatnich dni? Możliwe, że ma to związek z kopiami zapasowymi (tylko dlaczego samoistnie się usunęły?), bo Centrum Akcji każe mi skonfigurować właśnie kopię zapasową, tyle że nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek wcześniej to robił, a system nigdy nie uraczył mnie podobnym komunikatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jeszcze miga ekran w Battlefield Bad Company? To chyba nie jest wina grafiki bo dzieje się to tylko w tej grze oraz tylko na niektórych mapach, można temu jakoś zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem. Otóż zauważyłem, że spadki klatek są niepłynne, skokowe i przez to bardzo widoczne. Zauważam to praktycznie w każdej produkcji, w którą ostatnio gram. Co więcej, zainstalowałem przed chwilą pierwszą grę w jaką zagrałem po zakupie komputera, a która wtedy chodziła w idealnej płynności mimo wahającej się liczby fps. Teraz ten problem zaczął występować i w tej grze. Mowa tu o Crysisie 3. Nie mam pojęcia co mogę z tym zrobić. Komputer też został ostatnio sformatowany i nic nie pomogło. Regularnie go czyszczę i aktualizuje sterowniki. Jakieś pomysły? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2015 o 18:13, Orion napisał:

Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem. Otóż zauważyłem, że spadki klatek są niepłynne,
skokowe i przez to bardzo widoczne. Zauważam to praktycznie w każdej produkcji, w którą
ostatnio gram. Co więcej, zainstalowałem przed chwilą pierwszą grę w jaką zagrałem po
zakupie komputera, a która wtedy chodziła w idealnej płynności mimo wahającej się liczby
fps. Teraz ten problem zaczął występować i w tej grze. Mowa tu o Crysisie 3. Nie mam
pojęcia co mogę z tym zrobić. Komputer też został ostatnio sformatowany i nic nie pomogło.
Regularnie go czyszczę i aktualizuje sterowniki. Jakieś pomysły? Proszę o pomoc.


Jakie podzespoły posiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2015 o 12:28, NicoMarcin napisał:


Jakie podzespoły posiadasz?


Intel Core i5-4690K 3,5 ghz,
GTX 780 OC - zotac
Pamięć Team Group Vulcan Red, DDR3 2133 CL10 - 8GB
Seagate 1 TB SATAIII 7200RPM
SSD Crucial MX100 128gb SATA3
ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2015 o 23:42, Orion napisał:


>
> Jakie podzespoły posiadasz?

Intel Core i5-4690K 3,5 ghz,
GTX 780 OC - zotac
Pamięć Team Group Vulcan Red, DDR3 2133 CL10 - 8GB
Seagate 1 TB SATAIII 7200RPM
SSD Crucial MX100 128gb SATA3
ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150


Czyli to nie wina słabego sprzętu. Możesz powiedzieć mniej-więcej w jakich momentach doświadczasz spadków płynności i jak zmniejsza się liczba klatek? Chodzi mi o różnice w liczbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się