PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2015 o 14:22, NicoMarcin napisał:


Czyli to nie wina słabego sprzętu. Możesz powiedzieć mniej-więcej w jakich momentach
doświadczasz spadków płynności i jak zmniejsza się liczba klatek? Chodzi mi o różnice
w liczbie.


Generalnie zależy od gry. Ale takie spadki, które określiłem jako "skokowe" pojawiają się np. przy przejściu przez drzwi, za którymi jest jakiś większy teren (właśnie tak się dzieje w Crysisie) - tak jakby coś się doczytywało - albo w AC: Black Flag przy dopływaniu do jakichś zabudowanych wysp, bądź z gęstą roślinnością. Wtedy Fraps pokazuje jedynie o kilka klatek mniej, ale widać "przeskoki". Jednak w Crysisie 3 jako wymagającej grze, klatki wahają się dosyć często w zależności od tego w jaką stronę się aktualnie patrzy. I to również nie jest płynne, a z tego co pamiętam było płynne na początku użytkowania komputera. Wtedy byłem pod wrażeniem idealnej płynności gry. Tylko teraz jest taka sprawa... nie pamiętam czy nie instalowałem wtedy gry na dysku ssd. Może to czyni różnice? Chciałbym jeszcze dodać, że problem nie jest jakiś dramatyczny, da się we wszystko grać spokojnie. Jednak, kiedy już wydałem dużo kasy na taki sprzęt, to monitoruje wszystko na bieżąco i takie problemy po prostu trochę mnie martwią, zwłaszcza gdy staram się utrzymać komputer w jak najlepszej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dzisiaj grałem, to podczas grania w DI: Epidemic nagle ekran się zatrzymał i pojawiło się sporo kolorowych kropek i cpaków na ekranie. Potem Blue Screen of Death. Za drugim razem i za trzecim ta sama sytuacja: po kilku minutach BSoD. W normalnej pracy nie ma problemów.
Kiedy mi identyczny problem się przydarzył w innej grze, to już wiedziałem, że to coś poważnego (z tym, że mogłem "chodzić" w niej, a na ekranie było pełno ciapków przed BSoDem).
Po tym czwartym incydencie przy włączaniu PieCa zawsze są kropki (kolorowe - czerwone, zielone, ułożone w kwadraciki etc.) albo ciapki. Co to może być? Nie jestem ekspertem, ale wygląda mi to na kartę graf. :/

Mój PC:
GTX 260
4x2.5ghz procek
4gb ram
Windows Vista 32bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam jeszcze zdjęcie artefaktów na krótko przed Ekranem Śmierci (zakreśliłem czarnym prostokątem ksywę kolegi, a tak to wszystko jest jak ja to widziałem na żywo w grze)

20150402003551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2015 o 16:41, Orion napisał:

Generalnie zależy od gry. Ale takie spadki, które określiłem jako "skokowe" pojawiają
się np. przy przejściu przez drzwi, za którymi jest jakiś większy teren (właśnie tak
się dzieje w Crysisie) - tak jakby coś się doczytywało - albo w AC: Black Flag przy dopływaniu
do jakichś zabudowanych wysp, bądź z gęstą roślinnością. /.../


Zainstaluj na SSD, bardzo możliwe, że właśnie to jest powodem, bo skoro mówisz, że klatki spadają przy doczytywaniu tekstur to warto rzeczywiście przeinstalować. A gdybyś wylaczyl FRAPS? Sprawdź, bo na przykład u mnie on powoduje dramatyczne zmiany w wydajności.

-----
tnij cytaty! [m-r]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 00:31, Manigoldo napisał:

Kiedy dzisiaj grałem, to podczas grania w DI: Epidemic nagle ekran się zatrzymał i pojawiło
się sporo kolorowych kropek i cpaków na ekranie. Potem Blue Screen of Death. Za drugim
razem i za trzecim ta sama sytuacja: po kilku minutach BSoD. W normalnej pracy nie ma
problemów.
Kiedy mi identyczny problem się przydarzył w innej grze, to już wiedziałem, że to coś
poważnego (z tym, że mogłem "chodzić" w niej, a na ekranie było pełno ciapków przed BSoDem).
Po tym czwartym incydencie przy włączaniu PieCa zawsze są kropki (kolorowe - czerwone,
zielone, ułożone w kwadraciki etc.) albo ciapki. Co to może być? Nie jestem ekspertem,
ale wygląda mi to na kartę graf. :/



Możesz określić temperatury podzespołów podczas grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 00:35, Manigoldo napisał:

Dołączam jeszcze zdjęcie artefaktów na krótko przed Ekranem Śmierci (zakreśliłem czarnym
prostokątem ksywę kolegi, a tak to wszystko jest jak ja to widziałem na żywo w grze)


To jest skopana karta graficzna. Nie ma na to raczej sposobów na naprawienie i radzę po prostu kupić nową. BSOD ogólnie prawie zawsze oznacza problemy sprzętowe a tutaj są one widoczne jak na dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 14:50, ziptofaf napisał:

To jest skopana karta graficzna. Nie ma na to raczej sposobów na naprawienie i radzę
po prostu kupić nową. BSOD ogólnie prawie zawsze oznacza problemy sprzętowe a tutaj są
one widoczne jak na dłoni.

Ajj tego się obawiałem... Po Świętach kupię taki sam odpowiednik o ile znajdę, tj. GTX 260. Jeśli nie ten, to jaki polecasz, żeby był mniej więcej w tej samej mocy, od nvidii oraz żeby cena nie była jakoś duża? Komputer mam od kilku lat, nie planuję zmieniać, bo dotychczasowy config moje wymagania w pełni spełnia (albo spełniał, bo karta graf. troszkę się skopała :P).

I mam jeszcze jedno pytanie, takie natury technicznej: skoro widać, że karta graficzna jest zepsuta, to czy jest to normalne, że w mniej wymagające gry 2D czy 3D (a nawet więcej wymagające z zastrzeżeniem, że są w 2D jak Heroes 3 HD Edition) wszystko działa sprawnie? Tak samo jeśli chodzi o normalną pracę przy PC czy nawet oglądanie filmików na YT w jakości HD. Oczywiście cieszę się z tego, że mimo zwiech przy kilku grach to wszystko działa, ale czy to normalny objaw, że karta graficzna może jakąś małą moc generować? I jakie jest prawdopodobieństwo, że np. Heroes V będzie wywalał, jeśli mógłbyś ocenić? (w Ledt4Dead2 grałem z tego co pamiętam na medium/high).

@NicoMarcin
Niestety to niemożliwe... ledwo zrobiłem tego screena, a monitorowanie na bieżąco wszystkiego odpada, bo przy większych czynnościach w grach trójwymiarowych pojawia się straszny jak dla mnie BSoD... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Nie) ciekawa sytuacja.
Komputera stacjonarnego używa mój brat, a ja już od kilku lat wykorzystuję go (komputer, a nie brata) jako duży dysk do przechowywania zbędnych rzeczy z laptopa.
Brat raczej nie dba o ten komputer, ściąga jakieś bzdety, śmieciowe programy itp. Za każdym razem gdy przeinstaluję mu system, komp chodzi jak błyskawica. Kilka miesięcy potem - włącza się 10 minut.
Tak więc dziś zrzuciłem z lapka kilka zbędnych plików na pendrive i chciałem je zgrać na tamten komputer.
Podłączam pena do stacjonarki, otwieram go, a tam......same skróty do wszystkiego. Nie było w ogóle moich plików, a jedynie skróty do nich, ponadto pojawiło się zatrzęsienie śmieciowych folderów.
Każdy skrót w lokalizacji zapisane miał koiraax.exe. Co więcej, okazało się, że nagle Avast przestał działać.
Wyciągam flasha, podłączam do mojego laptopa, a tu w mgnieniu oka Avast wykrywa i blokuje 3 pliki, właśnie koiraax.exe. Od razu je usuwam. Skanuję pena kilka razy. Pliki, które się na nim znajdowały praktycznie nie istnieją, są tylko nieaktywne skróty do nich.
Na szczęście udało mi się wszystko odzyskać programem do odzyskiwania danych. Po odzyskaniu jeszcze raz wszystko przeskanowałem, sformatowałem pena i wrzuciłem z powrotem.
Stacjonarkę też przeskanowałem, odnalazło zarażone pliki koiraax.exe. Nie bacząc, że są w folderze Windowsa (bo nie było nic do stracenia) pousuwałem je.
Na razie jest wszystko OK, ale stracha miałem niezłego, zwłaszcza, że gdy tylko avast wykrył infekcję, rozłączyło internet....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 00:35, Manigoldo napisał:

Dołączam jeszcze zdjęcie artefaktów na krótko przed Ekranem Śmierci (zakreśliłem czarnym
prostokątem ksywę kolegi, a tak to wszystko jest jak ja to widziałem na żywo w grze)

Miałem takie same cuda, gdy jarała mi się karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 21:18, kaczek93 napisał:

Miałem takie same cuda, gdy jarała mi się karta graficzna.

Ale czy ze względnie spokojną pracą karta graficzna pożyje te kilka dni świąt? :P Bo jak nie gram w jakieś więcej niż wymagające gry (w sensie powiedzmy wydane po 2009 roku) to nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 22:26, Manigoldo napisał:

> Miałem takie same cuda, gdy jarała mi się karta graficzna.
Ale czy ze względnie spokojną pracą karta graficzna pożyje te kilka dni świąt? :P Bo
jak nie gram w jakieś więcej niż wymagające gry (w sensie powiedzmy wydane po 2009 roku)
to nie ma problemów.

Trudno mi powiedzieć, bo nie jestem w tej kwestii żadnym ekspertem.
Mnie taka sytuacja spotkała gdy grałem w demo Arkham Asylum. Fakt, karta, którą wtedy miałem była nieźle obciążona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W środę musiałem na chwilę odłączyć myszkę ( którą mam podpiętą poprzez USB do klawiatury ) i ponownie przeciągnąć kabelek, który się gdzieś zablokował. Po tym fakcie, wczoraj, po uruchomieniu PC zauważyłem, że klawiatura nie działa. Odłączyłem ją i podłączyłem ponownie i było ok. Myślałem, ze dalej już będzie ok, ale dzisiaj znowu po starcie systemu klawa nie działa i znowu musiałem ją odłączyć i podłączyć do kompa. Co ciekawe, przy starcie systemu, światełka na klawie się zapalają, potem gasną. Druga ciekawostka: od wymiany PC w październiku ub,. roku i reinstalacji systemu, mysz świeci mi nawet po wyłączeniu systemu / kompa.
Dlaczego mysz, która jest podpięta do klawiatury, działa, a klawiatura nie? Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 15:35, NicoMarcin napisał:

Jesteś w stanie podłączyć mysz bezpośrednio?

Kabel jest chyba ciut za krótki, ale w sumie nie próbowałem, od pięciu lat mam podpiętą pod klawiaturę - mysz i klawa Razera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2015 o 21:17, kaczek93 napisał:

(...)
Na razie jest wszystko OK, ale stracha miałem niezłego, zwłaszcza, że gdy tylko avast
wykrył infekcję, rozłączyło internet....


Aby wszystko było jasne: do "sprzątania" użyłeś tylko avasta?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 16:51, Kakarotto napisał:

> (...)
> Na razie jest wszystko OK, ale stracha miałem niezłego, zwłaszcza, że gdy tylko
avast
> wykrył infekcję, rozłączyło internet....

Aby wszystko było jasne: do "sprzątania" użyłeś tylko avasta?

Tylko Avasta, nie bawiłem się w Malwerbytes, bo tam i tak jest system do przeinstalowania.
I co to mogło właściwie być, ten plik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakas "zaraza", moze avast na laptopie w logach zapisal specjalistyczna nazwe i moze po wyszukiwaniu tej nazwy sprawdzisz, czy laptop nie jest zarazony(bo stacjonarny to pewnie nadal jest?)., ale przy takich poszukiwania tez trzeba uwazac, bo jest wiele stron z falszywymi poradami.

Jak reinstalujesz system masz wszystko od zera czy część starych rzeczy zostaje?
Skoro wiesz, ze system wymaga czestej reinstalacji to polecilbym robienie obrazow partycji systemowej zrobionej po zainstalowaniu swoich programow, wtedy w razie duzej "usterki" przywracasz obraz i masz system gotowy do pracy zamiast znow instalowac stery.
No ale wymaga to zmiany w uzywaniu systemu np. zapisywaniu waznych rzeczy na innej partycji, czy np przeniesieniu moje dokumenty na inna partycje, bo przy obrazie wszystko z partycji systemowej przepada.

Sa tez osobne programy tworzace specjalne autorun.inf w pendrive , bo czesc zlosliwych programow wykorzystuje ten plik, Flash_Disinfector byl dobry, ale nie wiem czy nadal jest.(sluzy do zapobiegania, nie do leczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2015 o 21:57, NicoMarcin napisał:

Próbuj, przedłużkę zawsze można kupić :)


Dziś przyjrzałem się, jak to wygląda przy starcie systemu i na samym początku klawiatura załącza się wraz z włączeniem PC, ale po chwili gaśnie i żeby działała trzeba odłączyć i ponownie podłączyć kabel USB od klawiatury do PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się