PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2015 o 18:50, Hubi_Koshi napisał:

> :)
Łatwo powiedzieć trudniej zrobić... jest zabezpieczony więc palucha tam nie wsadzę...
ale jutro skonsultuję się z sklep z którego go mam.


1. wyłącz komputer.

2. zablokuj wentylator w zasilaczu np. kulką z chusteczki higienicznej.

3. uruchom komputer.

Napisz, czy dalej są te drgania.


Sklep nie pomoże, bo go u Ciebie nie ma.

Musiałby przyjść fachowiec i sam zdiagnozować problem.


p.s... każdy wentylator komputerowy można zatrzymac i w takim stanie nic mu się nie stanie.

To żebyś się nie martwił.

Tylko później odblokuj wentylator, żeby sobie chłodził bebechy w zasilaczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2015 o 18:47, leven napisał:

1. sprawdź inny mikrofon na swoim komputerze.

2. sprawdź obecny mikrofon w innym komputerze.

No i napisz, co się dzieje.


Napisałem przecież, że mikrofon działa, problem jest z komputerem.

Nagrywa tak słabo, jakbym był dwa pokoje dalej, mimo że się drę praktycznie. Czułość nic nie daje, nie ma co ustawić.
Ale co ciekawe... mogę nagrywać bez mikrofonu. To znaczy program działa do nagrywania, mimo iż mam odłączony mikrofon co wcześniej się nie zdarzało. Efekt takiego nagrywania jest taki, ze oczywiście nie ma żadnych dźwięków, ale słychać tylko nagrany szum. Jak może się nagrywać szum, jak nie ma kompletnie niczego podłączonego co mogłoby nagrywać? Co jest walnięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten nieszczęsny mikrofon w innym komputerze lub inny mokrofon u Ciebie, to będziesz mieć połowę problemu wyjaśnione.

A może wystarczy przeinstalować program nagrywający ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2015 o 19:24, leven napisał:

Sprawdź ten nieszczęsny mikrofon w innym komputerze lub inny mokrofon u Ciebie, to będziesz
mieć połowę problemu wyjaśnione.

A może wystarczy przeinstalować program nagrywający ?


Po raz TYSIĘCZNY mam powtarzać, że mikrofony działają?

Program nie ma nic do rzeczy, na każdym jest tak samo.

Głośniki też mi się nie zepsuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeszcze podpowiedź, może ktoś zaradzi.

To co mi się nagra, odtwarza się tylko w lewym głośniku, podczas gdy wszystko inne normalnie. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już dobrze... nie denerwuj się, bo Ci żyłka pęknie :)

Pokaż Menadżera Urządzeń.

Pokaż ustawienia nagrywania przez mikrofon.

20150610203813

20150610203815

20150610203818

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problemik ...
Włączyłem PC i od początku mam użycie GPU na poziomie 44%, nawet jak wyłączę przeglądarkę internetową.
Temperatura GPU to 43%c - jak sprawdzić, co absorbuje aż tak GPU?

20150612110016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowsze sterowniki ( te z 30 maja zamiast tych z 19 ) i problem ustał.
Co do AdwCleaner to odradzono mi korzystanie z niego, gdyż więcej psuje, niż naprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich tygodniach mam problem z klawiaturą i myszką (podłączone przez USB).
W czasie korzystania z komputera zdarza się, że się wyłączają. Odłączenie i podłączenie ponowne przeważnie nie pomaga i niezbędne jest ponowne uruchomienie komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm spotkał się ktoś z problemem gdzie komputer zawiesza się po 3-6min od uruchomienia?.

Na początku myślałem że może to dysk SSD ale podpiąłem drugi dysk zainstalowałem od nowa system itd. i na drugi dzień komputer dalej się zawiesza. Całość jest dość dziwna ponieważ po uruchomieniu komputera po tych 3-6min komputer się zawiesza gdzie czasami wyskakuje blue screen CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT gdzie analiza dochodzi do 86% z wiecha i restart.

Sprawdziłem memtestem pamięci ram i wszystko w porządku 0 błędów.
Oba dyski też w porządku.
Wszystko po aktualizowane do najnowszych serowników jak i również bios.

Dodatkowo jak już się zawiesza i tak po kilku lub kilkunastu restartach komputer zaczyna normalnie działać jak gdyby nigdy nic.

Komputer jest stosunkowo nowy 1,5roku niecałe.

Windows 8.1

Zastanawiam się nad procesorem (i7 4770K) może to jego wina? lub płyty głównej? przyznam szczerze że jeszcze nigdy z czymś taki się nie spotkałem i nawet nie za bardzo wiem co wysyłać na reklamacje ;d.

20150629125858

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podobne problemy miałem jak mi zasilacz zaczynał zdychać. Sprawdź miernikiem napięcie na 12V - bierzesz wtyczkę wychodzącą z zasilacza i sprawdzasz napięcie pomiędzy przewodami żółtym a czarnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 15:42, Nufiko napisał:

Ja podobne problemy miałem jak mi zasilacz zaczynał zdychać. Sprawdź miernikiem napięcie
na 12V - bierzesz wtyczkę wychodzącą z zasilacza i sprawdzasz napięcie pomiędzy przewodami
żółtym a czarnym.


Niestety nie mam miernika ;d ale ew. spróbuje podłączyć drugi zasilacz.

Ale kurcze by po 1,5roku padł corsair ax760i to tak średnio no ale zobaczę na drugim zasilaczu.

Dwa jak wykonuje testy obciążeniowe komputera z podkręconym Prockiem nic się nie dzieje 0 błędów zaciec wiec chyba odpada zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 16:20, TTBoS napisał:

Ale kurcze by po 1,5roku padł corsair ax760i to tak średnio no ale zobaczę na drugim
zasilaczu.

Jeśli do tego doszło to jesteś paradoksalnie w niezłej sytuacji - tej klasy zasilacze mają 5-letnią gwarancję która jest przyjmowana bezproblemowo.

Dnia 29.06.2015 o 16:20, TTBoS napisał:

Dwa jak wykonuje testy obciążeniowe komputera z podkręconym Prockiem nic się nie dzieje
0 błędów zaciec wiec chyba odpada zasilacz.

Zależy jakie te testy były - jeśli to był OCCT i Power Supply test (który obciąża wszystko w kompie na maksa) to tak. Jeśli testowałeś tylko procesor to ten test nie jest ani trochę miarodajny.


Ogółem jednak - mówisz że masz podkręcony procesor. Próbowałeś zacząć od zmniejszenia jego zegarów do standardowych? To samo z kartą graficzną, RAM''em (aka wyłącz XMP jeśli je masz). W przypadku problemów ze stabilnością PC-ta pierwszym co należy zrobić jest właśnie pozbycie się nietypowych ustawień

Punkt drugi - wypnij jak leci wszystko z USB i co nie jest absolutnie niezbędne. Może jakiś problem typowo sterownikowy z którymś z urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 17:05, ziptofaf napisał:

...
miarodajny.

Tak OCCT i test pełen (Power Supply)

Dnia 29.06.2015 o 17:05, ziptofaf napisał:


...
właśnie pozbycie się nietypowych ustawień


Podkręciłem tylko do testów tak zawsze standardowo zegary są ustawione.

Dnia 29.06.2015 o 17:05, ziptofaf napisał:

Punkt drugi - wypnij jak leci wszystko z USB i co nie jest absolutnie niezbędne. Może
jakiś problem typowo sterownikowy z którymś z urządzeń.


Próbowałem też podpinać wszystko z USB jak i inne elementy pc i nic to nie dało .

Ogólnie już zgłosiłem do reklamacji płytę główną i procek jak nic nie wykryją to wtedy coś innego im wyśle w końcu może coś się znajdzie.

Bo np. teraz komputer działa normalnie ale jak go wyłączę i włączę to czasami dalej się cały zawiesza ale już niebieskim ekranem nie sypie ale pewnie tylko dla tego że go tak zwiesiło ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Wysłałem koledze sprawną kartę GTX 460 SE od Gainwarda i po prostu nie działa.
Przy włączaniu komputer wydaje z siebie jeden długi beep, karta się kręci ale system nie ładuje.
Do karty podłączył oczywiście 2x6pin zasilania.
Zasilacz: Chieftec 500W, dokładnie nie wiem jaki.
Płyta główna: Gigabyte ga-n52l-s3 .

U mnie na płycie GA-970A-DS3 działa bez problemów.

Karta na pewno jest sprawna, bo już raz ją wysłałem komu innemu i jemu też nie działała - a mi tak.
Czy może mieć to związek z tym, że płyta kolegi nie obsługuje pamięci DDR3?

Proszę o rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../

Dnia 02.07.2015 o 18:36, Sztywny_pl napisał:

Czy może mieć to związek z tym, że płyta kolegi nie obsługuje pamięci DDR3?


Pamięć RAM nie ma nic do rzeczy.

Raczej brak kompatybilności karty z biosem płyty głównej.

Trzebaby zaktualizować bios płyty głównej do najnowszej wersji.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się