PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Strony ładują mi się w Torze, natomiast w innych przeglądarkach jak Chrome, Firefox itd. już nie, tylko pokazuje mi się ikona ładowania która krąży w kółko. Czy wie ktoś jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia routera, a także systemowego firewalla. Podejrzewam że gdzieś jest blokowany port 80. Swoją drogą sprawdzałeś https? Takowy jest ina innym porcie, więc jeśli moja teoria jest słuszna strona powinna załadować się normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2015 o 21:03, leven napisał:

Raczej brak kompatybilności karty z biosem płyty głównej.

Trzebaby zaktualizować bios płyty głównej do najnowszej wersji.



BIOS został zaktualizowany, jednak problem dalej występuje (gdyż najnowszy BIOS i tak jest dość stary).

Czy jest jeszcze jakiś inny sposób na obejście tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2015 o 14:16, Sztywny_pl napisał:

>
BIOS został zaktualizowany, jednak problem dalej występuje (gdyż najnowszy BIOS i tak
jest dość stary).

Czy jest jeszcze jakiś inny sposób na obejście tego problemu?


Z kartą i bez karty jest generowany ten sam sygnał z głośniczka systemowego ?

Slot PCI-E nie widzi karty... inne widzi ?

W biosie są jakieś opcje dotyczące PCI-E ?

Może trzeba nieco podnieść napięcie na NB, żeby "obudzić" kartę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś program do rozwiązywania problemów z pamięcią RAM? Problem jest taki (i nie zdarza się regularnie, co jakiś czas), że komputer w pewnej chwili zużywa 67-99% zasobów pamięci, nawet jeżeli wszystkie aplikacje są wyłączone. W grze często objawia się to przycinaniem. Komputer nowiutki, RAMu mam wystarczająco (8 GB), a w menadżerze zadań nie jestem w stanie namierzyć problemu (nic nie wykazuje tak dużego zużycia, chyba że coś źle czytam)... Problem naprawia jedynie restart, tylko że ja nie po to wydawałem tyle hajsu żeby go restartować w najmniej dogodnym czasie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2015 o 20:49, Azvar napisał:

Poleci ktoś jakiś program do rozwiązywania problemów z pamięcią RAM? Problem jest taki
(i nie zdarza się regularnie, co jakiś czas), że komputer w pewnej chwili zużywa 67-99%
zasobów pamięci, nawet jeżeli wszystkie aplikacje są wyłączone. W grze często objawia
się to przycinaniem. Komputer nowiutki, RAMu mam wystarczająco (8 GB), a w menadżerze
zadań nie jestem w stanie namierzyć problemu (nic nie wykazuje tak dużego zużycia, chyba
że coś źle czytam)... Problem naprawia jedynie restart, tylko że ja nie po to wydawałem
tyle hajsu żeby go restartować w najmniej dogodnym czasie :/



Uruchom monitoring w czasie rzeczywistym i graj.

Obserwuj monitoring użycia pamięci i CPU, użycie SWAP i innych zasobów.

To wszystko jest w opcjach Afterburnera.

http://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z monitorem. Prawdopodnie monitor się zepsuł, ale wolę się upewnić i spytać kogoś kto na tym się zna.
Od kilku dni monitor włączał mi się z opóźnieniem. Komputer normalnie się włączał, ale monitor się włączał parę minut później. Dzisiaj totalnie odmówił posłuszeństwa.
Podłaczyłem pod minitor laptopa - nie było obrazu.
Podłaczyłem laptop do TV i obraz był.
Więc, monitor się zepsuł? Czy to może winna czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej padła sekcja zasilania. W wersji optymistycznej - wywaliło jakieś kondensatory i jeśli lubisz bawić się lutownicą będziesz w stanie usterkę usunąć za kilka-kilkanaście złotych. Jeśli nie chcesz rozkręcać samemu to czeka cie wizyta u kogoś zajmującego się naprawą elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnimi czasy mój komputer przestał chodzić szybko, a dysk C zapełniał się coraz bardziej więc postanowiłem zrobić defragmentację dysku. Problem jest taki, że przy włączaniu defragmentatora systemowego wyskakuje okienko, że najpierw trzeba uruchomić harmonogram zadań. Natomiast po włączeniu harmonogramu zadań wyskakuje informacja, że nie znaleziono komputera zdalnego. Wie ktoś jak się tego pozbyć? A może znacie jakieś inne sprawdzone programy, którymi pozbędę się śmieci z dysku? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zaraz zaraz zaraz. Co ma defragmentacja do pozbywania się śmieci z dysku?

Takie krótkie wyjaśnienie (jeśli przypadkiem się mylisz i nawet o tym nie wiesz) - jedynym co robi defragmentacja jest poukładanie sobie danych w ciągu tak żeby zminimalizować ilość ruchów głowicy dysku przy odczytywaniu pliku. Zasadniczo obecnie to proces który "wykonuje się sam" tak długo jak masz powyżej 20-30% wolnej przestrzeni. Dopiero potem zaczyna się gwałtowna fragmentacja plików.
Uwaga - dysków SSD NIE defragmentujemy. Jest to wręcz dla nich szkodliwe.

Jeśli masz problemy z wydajnością PC-ta to dysk twardy rzadko jest obecnie winowajcą. I zalecam raczej sprawdzenie co za procesy działają w tym czasie w tle, jak stoisz z wolną pamięcią RAM (np. Google Chrome potrafi ci zeżreć 3GB :P) itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz - nie wiedziałem. :) Zgadłeś też mój drugi problem oprócz cały czas zapełniającego się dysku systemowego. Jest to zużycie pamięci RAM, gdzie podczas totalnego nic nie robienia, ew. używania tego nieszczęsnego Chroma osiąga wartość 50% i to zauważyłem ostatnimi czasu. Zazwyczaj było to 15-25%. Samo otwarcie Chrome dodaje 4 procesy, klient GOG Galaxy 2 procesy. Wydaje się to lekko nienormalne. Jest jakiś sposób żeby konkretnie przeczyścić RAM z niepotrzebnych plików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po usunięciu "zbędnych" plików z pamięci ram, trafią one na dysk twardy, skąd będą musiały zostać wczytane jak będą jednak potrzebne (a to zajmie cenny czas). Tak więc ram wolny to ram marnujący się. Są co prawda programy które na wskutek sztucznie wygenerowanego zapotrzebowania na pamięć RAM "uwalniają ją" ale powoduje to zwolnienie działania komputera a nie przyśpieszenie. Swoją drogą ile tego ramu masz?

Co do głównego problemu, sprawdź katalogi temp, cache przeglądarek i ew profil programu pocztowego. Takowe mogą zająć dużo miejsca, a np z temp możesz spokojnie skasować wszystko co nie ma dzisiejszej daty. Znajdujące się tam pliki w teorii powinny zostać usunite wraz z wyłączeniem programu który je stworzył, ale niestety nie zawsze tak jest. Swoją drogą ilość procesów nijak ma się do zajętości pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 13:21, WeziWoo napisał:

No i widzisz - nie wiedziałem. :) Zgadłeś też mój drugi problem oprócz cały czas zapełniającego
się dysku systemowego. Jest to zużycie pamięci RAM, gdzie podczas totalnego nic nie robienia,
ew. używania tego nieszczęsnego Chroma osiąga wartość 50% i to zauważyłem ostatnimi czasu.
Zazwyczaj było to 15-25%. Samo otwarcie Chrome dodaje 4 procesy, klient GOG Galaxy 2
procesy. Wydaje się to lekko nienormalne. Jest jakiś sposób żeby konkretnie przeczyścić
RAM z niepotrzebnych plików?


Taki dobry sposób? Nie. Chyba że po prostu powyłączać wszystkie rzadziej używane aplikacje typu Skype/puush, Gyazo itp.
Ogółem jeśli już dobijasz do powyżej 75% zużycia pamięci fizycznej to Windows zaczyna korzystać z pamięci dyskowej zamiast RAM''u. I w pewnym momencie odnotujesz nie tyle małe spadki wydajności a już 20 sekundowe zwisy systemu.

Można też zmienić przeglądarkę - Opera i Chrome jedzą dużo pamięci ( http://i.imgur.com/bhfYx6R.jpg). Firefox jest wolniejszy ale jednocześnie je RAM''u zauważalnie mniej.

Jednak najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jeśli zaczyna brakować pamięci jest oczywiście kupno większej ilości RAM''u. DDR3 jest chwilowo naprawdę tani - 2GB kostkę dostaniesz za 6 dych a 4GB w okolicach stówki.

Zaś pokazywanie się dużej ilości procesów jest działaniem celowym - chodzi o to by każda otwarta zakładka miała własną. W teorii sprawia to że w razie zwisu padnie tylko ta jedna a reszta przeglądarki zostanie nienaruszona, powinno też pomagać przeciwko niektórym rodzajom ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 12:29, ziptofaf napisał:

Zasadniczo obecnie to proces który
"wykonuje się sam" tak długo jak masz powyżej 20-30% wolnej przestrzeni.


Mówisz o Windowsie na NTFS? W którym momencie nauczył się on tej sztuczki? Jak ostatnio sprawdzałem na W7 to fragmentacja była tam całkiem spora bez względu na ilość zajętej przestrzeni dyskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 20:47, rob006 napisał:

Mówisz o Windowsie na NTFS? W którym momencie nauczył się on tej sztuczki? Jak ostatnio
sprawdzałem na W7 to fragmentacja była tam całkiem spora bez względu na ilość zajętej
przestrzeni dyskowej.


Sztuczki nauczył się dość dawno bo sam się defragmentuje w wolnych chwilach w tle, komp na którym teraz jestem i nigdy w życiu nikt nie uruchamiał tego ręcznie, zwykłe domyślne ustawienia systemu:
http://puu.sh/j56oN/8d790bd3be.png

Jak masz mało wolnej przestrzeni to sam proces zaczyna przebiegać coraz wolniej i wolniej więc taka defragmentacja w tle robi się odpowiednio mniej efektywna. Ale od naprawdę długiego czasu nie widziałem potworów typu 40% fragmentacji danych (co regularnie trafiało mi się jeszcze w XP-ku). Na moim domowym PC-cie jeden z dysków ma bardzo dużą fragmentację ale to SSD więc Windows celowo wyłącza tam wszystkie mechanizmy tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To musiałem albo coś źle zapamiętać, albo sprawdzić fragmentację w złym momencie, bo przy ~50% zajętości dysku miałem jakieś 20-30% fragmentacji i zastanawiałem się po co system prawie non stop mieli dyskiem, skoro utrzymuje taki poziom fragmentacji i nie próbuje tego poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, ze czekasz na porade typu uzyj Malwarebytes Anti-Malware czy adwcleaner czy jeszcze innego programu do sprawdzenia czy na kompie sa jakies "infekcje". zas CCleaner podobno jest dobry z czyszczenia temp/tymczasowych folderow i podobnych.
Bo skoro "obciazenie" wzroslo nagle w ciagu paru dni-tak zrozumialem posta, moze nadinterpetuje?, to moze przypomnij sobie czy instalowales lub aktualizowales cos i moze to cos jest winne lub wraz z nim sie cos sie zainstalowalo bez twojej wiedzy.
Bo zdanie "Jest jakiś sposób żeby konkretnie przeczyścić RAM z niepotrzebnych plików?" rozumiem jako co zrobic by zbedne programy nie ladowaly do ramu, bo chyba najprosciej "przeczyscic" ram, ponownie uruchamiajac komputer? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się