PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam.
Dzisiaj, bez mojej wiedzy, zainstalowała się aktualizacja Norton Internet Security. Program poprosił o ponowne uruchomienie. Tak też zrobiłem.
Jak komputer już się uruchomił i wszedłem w pulpit (mam Win 8.1), to ikonki na pasku zadań nie chcą się załadować, a ekran zaczyna migać. Tzn. Robi się cały szary, potem pojawia się pulpit, ikony, itp. Kilka sekund i znowu to samo. W tym czasie nie mogę właściwie nic zrobić. W menedżerze zadań nie pokazuje żadnych zbędnych procesów, a procesor nie jest przeciążony. Jedynie Norton zabiera jakieś 15% pamięci.
Pomocy, bo nie mam już siły... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj Nortona i sprawdź, czy jest poprawa.

Dalej się pomyśli.

Zobacz też, czy w WU jest opcja do odinstalowania łatek aktualizacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 14:13, leven napisał:

Odinstaluj Nortona i sprawdź, czy jest poprawa.

Dalej się pomyśli.

Zobacz też, czy w WU jest opcja do odinstalowania łatek aktualizacyjnych.

Nie mogę nic zrobić. Nie mogę nic usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 14:22, 8bit napisał:

> Odinstaluj Nortona i sprawdź, czy jest poprawa.
>
> Dalej się pomyśli.
>
> Zobacz też, czy w WU jest opcja do odinstalowania łatek aktualizacyjnych.
Nie mogę nic zrobić. Nie mogę nic usunąć.

@update - mogę tylko wejść do menedżera zadań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 20:42, 8bit napisał:

Nie wiem jak uruchomić tryb awaryjny w windows 8.1 przez biosa.


Chyba tak to się robi:

klikasz na menu start, otwierasz menu dotyczące zasilania i wciskasz lewy Shift i go przytrzymujesz oraz klikasz LPM na "uruchom ponownie".

Po tym zagraniu powinieneś uzyskac dostęp do konsoli wyboru uruchamiania systemu.

Tam wybierz tryb awaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 14:37, 8bit napisał:

Nie mogę nic zrobić. Nie mogę nic usunąć.
@update - mogę tylko wejść do menedżera zadań


A w menedżerze zadań można zamknąć Nortona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 21:29, leven napisał:

Chyba tak to się robi:

Dzięki, udało się. Nie wiem o co chodziło, ale chyba coś się wykrzaczyło podczas aktualizacji.

BTW. Ktoś się orientuje o co teraz chodzi z Nortonem? Teraz Norton Internet Security to po prostu Norton Security?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 21:47, 8bit napisał:

> Chyba tak to się robi:
Dzięki, udało się. Nie wiem o co chodziło, ale chyba coś się wykrzaczyło podczas aktualizacji.

BTW. Ktoś się orientuje o co teraz chodzi z Nortonem? Teraz Norton Internet Security
to po prostu Norton Security?


W tym ci nie pomogę, ale jak masz okazję zmienić antywira to zmieniłbym go na coś lepszego typu NOD32 lub od biedy nawet darmowy Avast. Proste, intuicyjne i nie pobierają dużo zasobów komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 21:50, MadoY napisał:

W tym ci nie pomogę, ale jak masz okazję zmienić antywira to zmieniłbym go na coś lepszego
typu NOD32 lub od biedy nawet darmowy Avast. Proste, intuicyjne i nie pobierają dużo
zasobów komputera

Prawdopodobnie tak zrobię, tylko poczekam jeszcze, aż wygaśnie mi licencja. Szkoda, że Nod32 się trochę ceni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2015 o 22:32, 8bit napisał:

Prawdopodobnie tak zrobię, tylko poczekam jeszcze, aż wygaśnie mi licencja. Szkoda, że
Nod32 się trochę ceni...


Polecono mi coś takiego:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/security-essentials-download

sam jeszcze nie używałem, więc nie wiem czy jest skuteczny, ale może wywalę w końcu AVG FREE i wypróbuję ten antywirus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 22:40, lis_23 napisał:

sam jeszcze nie używałem, więc nie wiem czy jest skuteczny, ale może wywalę w końcu AVG
FREE i wypróbuję ten antywirus.


Ech, nie ma czegoś takiego jak >skuteczny< antywirus. Tak przypomnę:
https://i.imgur.com/nfmmFfj.png
RCS, trojan napisany przez HackingTeam i sprzedawany rządom do inwigilacji (skądinąd, Polska też kupiła, za bodajże 250.000€ :P). Żaden antywirus nie wykrywał go przez lata, dopiero teraz wiadomo o jego istnieniu. Ochrona którą zapewniają antywirusy jest bardzo iluzoryczna - przy wykrywalności rzędu 30-40% równie dobrze możesz żadnego nie mieć bo jedynym co otrzymujesz jest wolniej działający komputer. A wirusy i tak przejdą... Tego rodzaju aplikacje sprawdzają się na znanych już zagrożeniach tylko że nie chronią w żadnym stopniu przed najnowszymi a to właśnie one stanowią lwią część wirusów w sieci.

Jeśli już to pewien sens jest w Firewallach (byle był to taki "upierdliwy" który pyta o każdą aplikację z osobna czy ma mieć dostęp do internetu czy nie). Większość wirusów obecnie na którymś etapie chce się skontaktować z internetem (a to w celu przesłania twoich danych do konta bankowego, a to przesyłając istotne pliki itp). Tylko że im bardziej skuteczne narzędzie tym bardziej niewygodne w użyciu... co przy okazji pokazuje dlaczego antywirusy są tak mało skuteczne - bo dobry antywirus prawdopodobnie powykrywałby ci 5000 wirusów gdy nie masz ani jednego i kazał podjąć decyzję co do tego które nie są niebezpieczne. Taki który zaledwie wskazuje na już znane zagrożenia jest zaś w zasadzie bezużyteczny - wszelkiej maści malware''a powstaje tysiące dziennie (z czego kilkadziesiąt wykorzystuje zupełnie nowe nieznane luki), bazy danych antywirusów zaś rozwijają się w tempie o wiele niższym.

Ba, antywirusy same w sobie są podatne na infekcje. Tego typu aplikacje działają na bardzo wysokim poziomie przywilejów, muszą mieć możliwość skanowania setek różnych typów plików... stając się doskonałym celem ataku (pełna kontrola nad systemem operacyjnym ofiary). Są nawet artykuły na ten temat:
https://www.syscan360.org/slides/2014_EN_BreakingAVSoftware_JoxeanKoret.pdf

A, jeszcze coś a propos samego Nortona:
http://www.techtimes.com/articles/6626/20140507/symantec-declares-death-of-antivirus-creates-team-to-rescue-hacked-businesses.htm
Tak, sami twórcy Nortona twierdzą że zwyczajne antywirusy są już w zasadzie bezużyteczne.

Ot, taka mała dywagacja z mojej strony. Antywirusa możesz sobie mieć dowolnego, wszystkie są tak samo (nie)skuteczne. Nie istnieją żadne dobre zautomatyzowane narzędzia które zdołają ochronić twój komputer. Jedynym co w jakimś stopniu działa jest zdrowy rozsądek co do odwiedzanych witryn, otwieranych nośników (mnóstwo infekcji pochodzi z zainfekowanych mailu/pendrivów), pamiętaniu o regularnym aktualizowaniu oprogramowania itp.

Co oczywiście nadal czasem nie wystarcza - dwa najnowsze duże ZNANE już (a nieznanych jest 10x tyle) exploity potrafiły dotykać wszystkie możliwe wersje Windowsów przez LATA zanim wyciekły (dlatego w ostatni poniedziałek pojawiła się krytyczna aktualizacja od Microsoftu a oni normalnie w poniedziałki nie wydają takich rzeczy), ostatnia luka bezpieczeństwa w Adobe Flashu również dotykała w zasadzie każdy komputer który tego używał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2015 o 22:40, lis_23 napisał:



To bardzo dobry Antywirus, który jest implementowany do WIN10.

Korzystam z WIN10 od dnia jego wydania w wersji testowej i nie mam żadnych wirusów w systemie.

Darmowy, na bieżąco aktualizowany, malutki i bezproblemowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 18:03, Buhahahahaha napisał:


> nie mam żadnych wirusów


Co ciekawe, o skutecznosci antywirusa mowi tylko on sam :)



Gdybym mial wirusy, to bym napisał, że mam.

Po co mam ściemniać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 20:26, leven napisał:

Gdybym mial wirusy, to bym napisał, że mam.

Po co mam ściemniać ?


Nikt nie mówi że ściemniasz. Ale... skąd pewność że nie masz? Najnowsze wirusy, zwłaszcza odpadki po wycieku HackingTeam i innych rządowych projektach nie są wykrywane przez nic. Ba, te gnojstwa siedzą sobie nierzadko w UEFI i żeby się ich pozbyć musiałbyś wywalić cały dysk twardy i płytę główną na śmietnik. Kurde, na chwilę obecną to i niektóre samochody można zainfekować i przejąć kontrolę nad hamulcami.

Więc pewności że nie jesteś zainfekowany nie masz żadnej. Zwłaszcza gdy już sami twórcy antywirusów przyznają iż te są nieskuteczne... No, chyba że sam sobie skompilowałeś system operacyjny, pamiętasz wszystkie procesy jakie mają w nim być zawarte i zainstalowałeś absolutne minimum modułów... a całość nie jest podłączona do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2015 o 21:34, ziptofaf napisał:

> Gdybym mial wirusy, to bym napisał, że mam.
>
> Po co mam ściemniać ?

Nikt nie mówi że ściemniasz. Ale... skąd pewność że nie masz? Najnowsze wirusy,
zwłaszcza odpadki po wycieku HackingTeam i innych rządowych projektach nie są wykrywane
przez nic. Ba, te gnojstwa siedzą sobie nierzadko w UEFI i żeby się ich pozbyć musiałbyś
wywalić cały dysk twardy i płytę główną na śmietnik. Kurde, na chwilę obecną to i niektóre
samochody można zainfekować i przejąć kontrolę nad hamulcami.

Więc pewności że nie jesteś zainfekowany nie masz żadnej. Zwłaszcza gdy już sami twórcy
antywirusów przyznają iż te są nieskuteczne... No, chyba że sam sobie skompilowałeś system
operacyjny, pamiętasz wszystkie procesy jakie mają w nim być zawarte i zainstalowałeś
absolutne minimum modułów... a całość nie jest podłączona do internetu.



Skoro każdy antywirus przepuści te wirusy, to po grzyba instalować milion antywirusów i to płatnych, skoro system ma Essentiala za darmo ?

Przerost formy nad treścią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z podłączeniem 2 monitora do kompa
Pierwszy acer monitor który działa jest podłączony przez kabel DVI-Di on działa
Drugi monitor LG ,który nie chce mi działać przy tym kompie przez kabel D-SUB
Nie chcę kupować żadnych przejściówek czy coś innego
Bardziej mógłbym coś w ustawieniach na komputerze poprzestawiać mam win 8.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To pytanie numer 1 - czy jeśli podłączysz TYLKO monitor numer dwa przed D-Sub (po uprzednim odłączeniu pierwszego) to też nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się