PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2015 o 21:26, PalaczPali napisał:

Tak, też nie działa


No dobra, pytanie numer dwa - a ten kabel D-Sub jest sprawny w ogóle? Bo jeśli w ogóle nie masz obrazu gdy podłączony jest tylko jeden monitor to wydaje mi się on pierwszym winowajcą.
Poza tym, po podłączeniu drugiego ekranu - prawy przycisk myszy gdzieś na pulpicie -> rozdzielczość ekranu. Drugi monitor powinien być widoczny, o tak:
http://puu.sh/jf7vq/1e1685ab2c.jpg

Jeśli nie jest - to znaczy że jest problem z samym połączeniem między monitorem a PC-tem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kabel D-SUB jest sprawny jak podłącze nim monitor do kompa to na monitorze nie pisze mi że nie ma sygnału czy coś takiego, to chyba komputer nie wykrywa drugiego monitora bo nie mam tego w rozdzielczości ekranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz, czy drugi monitor podłączasz do D-SUBa obok DVI czy drugiego, wbudowanego w płytę główną? Jesteś w stanie zrobić zdjęcie tyłu komputera, tam, gdzie jest to podłączane?

Nie wiem, jaką masz płytę główną, ale jeśli ma wbudwane wyjście D-SUB to ono nie będzie współpracować równolegle z kartą graficzną. Oba monitory muszą zostać podłączone do jednego źródła - albo płyty głównej, albo karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 10:42, PalaczPali napisał:

Czerwona strzałka D-SUB, niebieska DVI-D


...I masz wyjaśnienie. Próbujesz podłączyć jeden monitor do karty graficznej a drugi do integry na płycie głównej/procesorze. To nie wypali. Oba muszą być podłączone do karty graficznej na dole.

Jeśli masz w miarę nowoczesny PC to istnieje sposób by wykorzystać integrę i dedykowaną kartę jednocześnie ale musiałbyś znać model/nazwę swojej płyty głównej. Wymaga to też wprowadzenia pewnych zmian w BIOS''ie, na najnowszych płytach zowie się toto IGP/IGD Multi-Monitor. Np. w płytach MSI wygląda to tak:

▶▶IGD Multi-Monitor
Enables or disables the multi-screen output from integrated graphics and external
graphics card.

[Enabled] Enables IGD multi-screen function.
[Disabled] Disables IGD multi-screen function.

Po ustawieniu na enabled w BIOS'ie możesz użyć tak złącz na jednej jak i drugiej karcie graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje przejsciowka, jesli nie chcesz sie bawic w BIOSie, jak zip wspomnial. Sprawdz w pudelku od karty graficznej lub monitora, bo czasem dodaja w zestawie przejsciowke dvi/sub (tylko zawsze zapominam w ktora strone ta przejsciowka jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko odnośnie sieci.
Otóż taka sytuacja. W firmie znajduje się 10 komputerów i parę urządzeń peryferyjnych. Część z nich pracuje bezprzewodowo po wifi a część po kablu sieciowym. Internet i router jest z Orange (do routera niestety bezpośredniego dostępu nie mam, gdyż hasło dzierży operator, tak więc póki co nie mam bezpośredniej mozliwości ingerencji w ustawienia sieci).
Wszystkie komputery znajdują się w tej samej grupie roboczej. Jednakże komputery i urządzenia, które są połączone bezprzewodowo nie widzą się w sieci (również nie pingują). Natomiast te, które połączone są kablem, widzą zarówno te bezprzewodowe jak i przewodowe.
Czy problem może polegać na blokowaniu jakiegoś portu na routerze? Czy być może rozwiązanie znajduje się gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 15:47, ArkStorm napisał:

Wszystkie komputery znajdują się w tej samej grupie roboczej. Jednakże komputery i urządzenia,
które są połączone bezprzewodowo nie widzą się w sieci (również nie pingują). Natomiast
te, które połączone są kablem, widzą zarówno te bezprzewodowe jak i przewodowe.
Czy problem może polegać na blokowaniu jakiegoś portu na routerze? Czy być może rozwiązanie
znajduje się gdzieś indziej?


Niektóre routery posiadają taką opcję jak izolowanie komputerów podłączonych po WiFi od innych działających w sieci. Polegało to właśnie na tym, że nie widziały one nic co znajduje się podłączone do sieci.
U mnie w TPLinku nazywa się to Izolacja AP, cytat z pomocy do niego: Włącz izolację AP - Odizolowuje wszystkie podłączone urządzenia bezprzewodowe tak, by nie miały do siebie nawzajem dostępu przez sieć WLAN. Przy włączonym połączeniu WDS opcja ta będzie nieaktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2015 o 23:40, Nufiko napisał:

Niektóre routery posiadają taką opcję jak izolowanie komputerów podłączonych po WiFi
od innych działających w sieci. Polegało to właśnie na tym, że nie widziały one nic co
znajduje się podłączone do sieci.
U mnie w TPLinku nazywa się to Izolacja AP, cytat z pomocy do niego: Włącz izolację
AP - Odizolowuje wszystkie podłączone urządzenia bezprzewodowe tak, by nie miały do siebie
nawzajem dostępu przez sieć WLAN. Przy włączonym połączeniu WDS opcja ta będzie nieaktywna.


Dzięki wielkie za naprowadzenie, dzisiaj skontaktuje się z operatorem i mam nadzieję, że temat się rozwiąże ... bo i tak straciłem przy tym już zbyt wiele czasu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś jak wyglądają objawy uszkodzenie karty graficznej? Kilka tygodniu temu postanowiłem przeczyścić swoją trzyletnią kartę GeForce GTX 560 Ti i wymienić pastę. Przez jakiś czas wszystko działo normalnie, potem wystąpił blue screen na który pomogło wyłączenie i włączenie komputera. Potem już niestety nic to nie dawało, jedynie całkowite usunięcie sterowników w trybie awaryjnym pozwoliło no na normalne uruchomienie systemu. Próbowałem po tym zainstalować na zmianę starsze albo nowsze wersje sterowników, ewentualnie zamiast blue screen-a monitor w trakcie uruchamiania komputera przechodzi w tryb uśpienie albo wyświetla czarny obraz. Spróbowałem na sam koniec zainstalować system od nowa (windows 7 64 bit). Nic to jednak nie dało, te same problemy cały czas występują. Dodatkowo obraz na niektórych kolorach jak np. szary ma dziwne kreski-zakłócenia. Wrzucam zdjęcie z dosyć bliskiej odległości.
Karta jest już niestety po gwarancji. Zastanawiam się nad kupnem nowej jeśli z tą już nie da się zrobić tylko wolałbym się upewnić czy to rzeczywiście wina samej karty czy mogą być jakieś inne powody.

20150729180106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Objawy uszkodzonej karty zauważyć łatwo - artefakty graficzne które nie ustępują po zmianie monitora. Jeśli system się za bardzo nie chce uruchamiać a już na etapie jego uruchamiania widać takie błędy to znalazłeś winowajcę.

Czy mogą być inne powody - technicznie rzecz biorąc tak. Zasilacz i pamięci RAM potrafią generować w szczególnych przypadkach podobne błędy. Ale to dość rzadka sytuacja, jeśli masz 2 kości RAM spróbuj odłączyć jedną i zobaczyć czy coś to zmienia. Jeśli nie - to nadal do zmiany jest karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kość RAM mam tylko jedną (4 giga). Najwyżej mógłbym spróbować przełożyć z komputera brata i zobaczyć czy to coś da. W takim razie nie brzmi to aż tak źle. Obawiałem się, że że może także być coś nie tak z płytą główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 18:49, Martius0 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Kość RAM mam tylko jedną (4 giga). Najwyżej mógłbym spróbować przełożyć
z komputera brata i zobaczyć czy to coś da. W takim razie nie brzmi to aż tak źle. Obawiałem
się, że że może także być coś nie tak z płytą główną.


Błędy płyty głównej wyglądają nieco inaczej. Czy może raczej - nie wyglądają bo nawet byś tekstu żadnego na monitorze nie zobaczył. Choć z tym bywa różnie - błędy płyty głównej (poza najbardziej oczywistymi) są ogółem trudne do zdiagnozowania. Fakt że chyba lepiej jeśli ci płyta zdechnie aniżeli GPU, ta pierwsza jest jednak zazwyczaj znacząco tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiem czy to groźne, ale komputer się jakoś dziwnie dzisiaj zaczął zachowywać.
Dwa razy dzisiaj przycichł mi (jakby wiatraki mocno zwolniły/zatrzymały się) po czym usłyszałem beep, takie jak przy uruchamianiu kompa i wszystko wracało do normy. Sam komputer działał normalnie, ani się nie zwieszał ani dziwnie nie zachowywał.
Mam teraz włączonego Speedfana i spróbuję sprawdzić czy wiatrak się faktycznie zatrzymuje.
Co może być powodem takiego zachowania kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam problem dotyczący internetu w komputerze. System - Windows 10.
Płyta główna to Gigabyte Z97X-Gaming5. Połączenie następowało zawsze przez kabel. Dziś w trakcie korzystania z komputera nagle zostało utracone połączenie z netem - sęk w tym że wszystkie inne komputery/ laptopy w domu nadal połączenie miały i mają, niezależnie czy są na kablu czy na wifi. Jedynie mój komputer jak połączenie nagle stracił, tak go nie ma. Przy diagnostyce wyskakuje następujący problem - "ten komputer jest prawdopodobnie skonfigurowany poprawnie ale urządzenie lub zasób [serwer dns] nie odpowiada".

Próbowałem resetować DNS poprzez wiersz poleceń tymi poleceniami:
1. polecenie ipconfig/ flushdns
2. polecenie ipconfig/ registerdns
3. polecenie ipconfig/ release
4. ipconfig / renew

Jednak przy ostatnim wyskakuje inny błąd - "unable to contact your dhcp server". Wszedłem w ustawienia routera i komputer normalnie ma przydzielone swoje ip, nawet stałe.

Próby połączenia sie przez wifi [przez zewnętrzną antenkę] albo przez router plusa mobilnego również nie działają - problem ten sam "ten komputer jest prawdopodobnie skonfigurowany poprawnie ale urządzenie lub zasób [serwer dns] nie odpowiada"...

Ktoś? Coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, poznajdowałem różne kable których nigdy nie używałem - ktoś może mi powiedzieć do czego służą, do czego mógłbym ich użyć?

20150805155901

20150805155929

20150805155953

20150805160022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2015 o 16:01, Tyler_D napisał:

Słuchajcie, poznajdowałem różne kable których nigdy nie używałem - ktoś może mi powiedzieć
do czego służą, do czego mógłbym ich użyć?

Od lewej:
1) Ja kojarzę go tylko z z podpięciem drukarki, być może coś jeszcze było/jest na taką wersję USB
3) To nie będzie czasem HDMI? Dość kiepska jakość i nie widzę dokładnie

2) i 4) Zakładając że kable "potrójne" obstawiam dźwięk, obraz oraz synchronizację. Generalnie podpinanie różnych rzeczy do TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. jest to kabel zasilający przez USB. Zasilam w ten sposób np. mikrofon pojemnościowy.
2. te kabelki możliwe że służą do podłączania głośników do subwoofera.
3.HDMI :)
4.przedłużka na czincze do TV, tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podczas gry w Combat Arms wyskoczył mi blue screen. Po restarcie komputera wyskakuje kolejny blue scree. Na ekranie pojawiają się czerwone paski i z tego co wiem to wina grafiki( miałem tak na 2 kompie) I chciałbym się spytać jaką karte teraz wybrać aby była kompatybilna z moim PC. Cena za karte 200-300zł.
Jeśli to zły dział to proszę go przenieść do odpowiedniego:)
Specyfikacje kompa to:
Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_gdr.150318-1623)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: Acer
System Model: Aspire X5810
BIOS: Default System BIOS
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5400 @ 2.70GHz (2 CPUs), ~2.7GHz
Memory: 3072MB RAM
Available OS Memory: 3072MB RAM
Page File: 652MB used, 5487MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
Grafika : AMD Radeon HD 5450

20150805184716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się