PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2015 o 20:09, S1G napisał:

żadnych pasków na screenie nie widzę, być może to jednak monitor.

Tak właśnie to zauważyłem z 2 pcta.Lecz sterowniki od karty są odinstalowane tak było na moim 2 pc gdy się karta zepsuła. Później sprawdze czy to nie monitor ale nie pasuje mi jedno. Od kiedy monitor wywołuje blue screen, odinstalowanie sterowników grafiki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może "zgłasza" obsługę jakiejś "dziwnej" rozdzielczości albo coś takiego i się stery grafiki sypią. Aczkolwiek nie jestem ekspertem od sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać o wirusy. Miałem z nimi problemy i nie wiem czy nadal nie mam.
Otóż czy są jakieś wirusy który uaktywniają się gdy komputer nic nie robi. Bo miałem dzisiaj taką sytuację że odchodziłem od kompa na 10-15 minut i gdy wracam wiatrak na procku wyraźnie przyśpieszył, a gdy tylko ruszę myszką procek zwalnia.
Do tego, jaki jest najlepszy program do wyszukiwania i usuwania tego śmiecia? Mam u siebie zainstalowanego Avasta i Malwarebytes''a jako broń dodatkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moim urządzeniem HUB''em i podłączona do niego kartą dźwiękową pod USB, otóż gdy włączam komputer HUB się uruchamia a podłączona do niego karta nie (nie świeci się żaden światełko na karcie i nie ma dźwięku w kompie), do tego chyba wywołuje zwarcie w klawiaturze bo ona czasami po włączeniu kompa również nie działa, muszę kilka razy zrestartować komputer lub odłączyć klawe od portu USB, HUB podłączony jest przez przedłużke, czy możliwe jest by to ona wywoływała jakieś zwarcie w portach USB lub coś takiego? Dodam jeszcze że sam HUB z kartą czasami działa ale w większości przypadków gdy włączam komputer mam takie problem jak te opisane wyżej. Nie wiem co robić, a kabel od samego HUB jest za krótki by podłączyć bezposrednio do PC który stoi pod biurkiem a HUB na biurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli HUB jest pasywny (bez dodatkowego zasilania), to moze po prostu urzadzenia nie dostaja dostatecznie duzej ilosci energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2015 o 09:03, Narmo napisał:

Jezeli HUB jest pasywny (bez dodatkowego zasilania), to moze po prostu urzadzenia nie
dostaja dostatecznie duzej ilosci energii.

Może faktycznie w tym coś być bo gdy podłączyłem go normalnie bez przedłużki to działał normalnie, lecz problem w tym że na stałe nie mogę tak bo kurcze komp pod biurkiem a hub na biurka, a kabelek za krótki. Muszę kupić nowy, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2015 o 14:32, ziptofaf napisał:

> Muszę kupić nowy, dzięki za odpowiedź.
Pamiętaj tylko że musisz kupić taki z własnym zasilaniem. Przykładowo:
http://www.morele.net/hub-usb-unitek-4x-usb-3-0-y-3041-327037/
A nie taki najtańszy za 20 zł.

Tzn wiesz, wystarczy że nie będę musiał używać przedłużki do USB tylko bezpośrednio podłącze i juz będzie chodziło tak jak obecny, np teraz hula a rano nie chciało ;/. Coś wykminie :D. Ale dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo widzę, że i mnie coś dopadło....

Pobrałem sobie z tej o to strony programik do automatycznego zmieniania tapet [zachciało mi się innowacji....]
http://download.komputerswiat.pl/upiekszanie-systemu/tapety/winwall

Wszystko fajnie pięknie. Po wypakowaniu ESET NOD wykrył że to niby wirus! :O. Co najśmieszniejsze nie mogę tego pliku nawet usunąć. Wyskakuje mi info że wyskakuje mi że muszę mieć uprawnienia jako administrator a przecież nim jestem.... Tune Up Shreeder też nie daje rady. Popadłem wręcz w lekką paranoję i boję się zrestartować komputer w obawie, że coś może się wydarzyć. U mnie i tak komputer chodzi 24 na dobę ale jednak od czasu do czasu trzeba go ponownie uruchomić. Jest jakiś sposób. Np zaryzykować i spróbować usunąć w trybie awaryjnym ?... Nie powiem, że pomoc i porada by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze aktualne? ;]

Dnia 05.08.2015 o 21:54, Hubi_Koshi napisał:

Witam, chciałbym zapytać o wirusy. Miałem z nimi problemy i nie wiem czy nadal nie mam.
Otóż czy są jakieś wirusy który uaktywniają się gdy komputer nic nie robi.


Są różne wirusy.

Dnia 05.08.2015 o 21:54, Hubi_Koshi napisał:

Bo miałem
dzisiaj taką sytuację że odchodziłem od kompa na 10-15 minut i gdy wracam wiatrak na
procku wyraźnie przyśpieszył, a gdy tylko ruszę myszką procek zwalnia.


Otwórz menadżer zadań, zaptaszkuj (jeśli nie jest) "pokaż procesy wszystkich użytkowników", zmaksymalizuj okno i nic nie rób. Patrz co się dzieje, czy jakiś proces nie obciąża procka. Jeśli tak, wciśnij print screen i wklej go np. do painta, potem daj go tu.
By jeszcze bardziej uwiarygodnić wyniki, ściągnij programy: CPU-Z i Real Temp. Odpal je przed powyższym testem, to lekkie programy, więc nie będą przeszkadzać. W CPU-Z bacz na core voltage i core speed (zakładka cpu), najlepiej zapisz sobie dane początkowe, a w RT patrz na maks. temperaturę i load - obciążenie procka w %. Co dadzą te programy? Jasno pokażą, czy jest coś na rzeczy. Też daj z nich screeny.

Dnia 05.08.2015 o 21:54, Hubi_Koshi napisał:

Do tego, jaki jest najlepszy program do wyszukiwania i usuwania tego śmiecia? Mam u siebie
zainstalowanego Avasta i Malwarebytes''a jako broń dodatkową.


Malwarebytes to świetny wybór, natomiast avast to nie najlepszy antywirus. Testowałem wiele darmowych programów antywirusowych i chcąc nie chcąc, zawsze wracałem do AVG. AVG + Malwarebytes to jedno z najlepszych darmowych połączeń IMO.
Usuń avasta, zainstaluj AVG. Jeśli wyżej wymienione testy przyniosą pozytywny rezutat, machnij najpełniejszy skan z AVG i MB, i chyba tyle na razie.

Jeśli to już nieaktualne, to trudno. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nową karte graficzną Ati HD 5450 które ma wyjście DMS-59. Do monitora mam wejscie D-sub 15 przedłużacz 2x d-sub 15. Z tego co wyczytałem jest przejściówka DMS -59 na 2x d-sub 15. Lecz jest ten kabel strasznie krótki i miałbym problemy z podłączeniem go do karty i monitora. Czy jest jakaś inna przejściówka lub jakieś pomysły w jaki sposób dałoby się to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 12:28, Kakarotto napisał:

Jeśli to już nieaktualne, to trudno. :D

W sumie trochę tak, ale i tak dzięki za info.
Pilnowałem menadżera zadań i poza paroma niegroźnymi (sprawdzałem czym są i gdzie powinny być) procesami systemowymi które z rzadka obciążają system wszystko jest w porządku. Mam też zainstalowanego Speedfana i pilnowałem obrotów i pokazywanego przez niego obciążenia procka.

No i przeleciałem Avastem i Malwarebytesem co najmniej kilka razy całą partycję systemową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z lapkiem, marka Lenovo, model Lenovo Essential G50-30 N3540. Poniżej przedstawiam szczegółową rozpiskę tegoż problemu.

Otóż przy starcie systemu po standardowym pojawieniu się na ekranie loga producenta system się nie załącza, zaś pojawia się komunikat treści ''''Checking media_''''. Następnie na środku ekranu pojawia się niebieski prostokąt na czarnym tle z komunikatem o treści ''''EFI Network 0 for IPv4 (68-F7-28-30-9D-21) boot failed''''. Kilkam rzecz jasna enter, ponownie ''''Checking media_'''' i następnie kolejny błąd, tyle, że o ciut innej treści ''''EFI Network 0 for IPv6 (68-F7-28-30-9D-21) boot failed'''', po czym pojawia się kolejny komunikat - ''''Default Boot Device Missing or Boot Failed. Insert Recovery Media and Hit any key. The select Boot Manager to choose a new Boot Device or to Boot Recovery Media''''. Klikam enter i jawi mi się okno Boot Manager. W Boot Option Menu mam do wyboru dwa pola : ''''EFI Network 0 for IPv4 (68-F7-29-30-9D-21)'''' lub ''''EFI Network 0 for IPv6 (68-F7-28-30-9D-21)''''. Poniżej rzecz jasna dwie strzałki wyboru (góra,dół) to change option, ENTER to select an aption. Po wciśnięciu enter na pierwszą opcję pojawia się komunikat ''''EFI Network 0 for IPv4 (68-F7-28-30-9D-21) boot failed'''', następnie klikam enter, komunikat ''''Checking media_'''' i pojawia się komunikat o tej samej treści, ponownie klikam enter, by pojawił się komunikat ''''EFI Network 0 for IPv6 (68-F7-28-30-9D-21) boot failed'''', enter i komunikat ''''Default Boot Device Missing or Boot Failed. Insert Recovery Media and Hit any key. Then select Boot Manager to choose a new Boot Device or to Boot Recovery Media.'''' Po tym ponownie na ekranie mogłem ujrzeć Boot Manager''a... I tak można w kółko. Laptop nie jest wyposażony w przycisk One Key Recovery, BIOS nie widzi dysku twardego (not detected), zaś laptop był już wyposażony w system Windows, toteż nie posiadam stosownego nośnika, by móc spróbować ponownie go zainstalować. Dysk uległ uszkodzeniu ? Czy może brakuje konkretnego pliku(ów), by system mógł normalnie wystartować ? Jeśli byłaby to ta druga opcja, pamiętam, że do ponownej instalacji systemu wystarczy zwykł obraz płyty, zaś laptop podłączony do internetu automatycznie wprowadzi klucz produktu. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc w rozwiązaniu powyższego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli BIOS nie widzi dysku twardego to są dwie możliwości dysk uległ uszkodzeniu (99% szans) lub jakimś czarnomagicznym sposobem coś nie łączy (1% szans). Oczywiście drugi sposób jest bardziej pożądany. Aby to sprawdzić spróbuj podłączyć dysk do innego laptopa (czasem poradzi sobie z nimi zwykły PC) i sprawdzić czy zostanie wykryty jak nie to trzeba się udać do sklepu po nowy dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie wentylatorków (stare buczały) ściągnąłem sobie najnowszego SpeedFana ze strony producenta, żeby zobaczyć jak ogólnie wygląda temperatura. Nigdy wcześniej go nie używałem, ale wykazał, że procek w spoczynku i w grach ma dobrą temperaturę.

SpeedFan zainstalowałęm, sprawdziłem i odinstalowałem. W jakieś overclockingi nawet nie wchodziłem, tak samo jeśli chodzi o te trzy procentowe pola. Nie dotykałem tego, bo zwyczajnie się na tym nie znam i nie chciałbym uszkodzić komputera.

Mam wobec tego dwa pytania:
- czy SpeedFan oprócz instalacji nie wpływa na działanie komputera, jeśli tylko się go zainstaluje, sprawdzi temperaturę i następnie odinstaluje?
- co może oznaczać Core 0 ? Pytam w imieniu kolegi, bo w swoim laptopie zrobił test równolegle ze mną i mu wyszło, że w stanie spoczynku temperatura wynosi 60 stopni. Pojawił się także obrazek "ognia." :P

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 23:41, Manigoldo napisał:

Mam wobec tego dwa pytania:
- czy SpeedFan oprócz instalacji nie wpływa na działanie komputera, jeśli tylko się go
zainstaluje, sprawdzi temperaturę i następnie odinstaluje?

Nie.

Dnia 13.08.2015 o 23:41, Manigoldo napisał:

- co może oznaczać Core 0 ? Pytam w imieniu kolegi, bo w swoim laptopie zrobił test równolegle
ze mną i mu wyszło, że w stanie spoczynku temperatura wynosi 60 stopni. Pojawił się także
obrazek "ognia." :P

Obrazek ognia to u mnie się pojawia w kilku miejscach naraz. I raczej się nim nie przejmuję bo samemu sobie ustalasz wartości przy której będzie niebieska strzałka w dół, kiedy będzie znak że wszystko jest okej a kiedy płomień ( http://puu.sh/jAxwo/b182de4a71.png). A domyślne to właśnie mogą ci dawać takie płomienie. Oznaczają tylko tyle że jest goręcej niż zdaniem SpeedFana być powinno (w sumie to mu wierzę, w takie upalne lato to w obudowie pewnie jest 35 stopni :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 23:41, Manigoldo napisał:

- co może oznaczać Core 0?

Być może speedfan ponumerował sobie jądra procesora, i liczy je od zera. A temperaturą bym się nie przejmował, w laptopie nie ma miejsca nawet na rozsądne chłodzenie. A aktualne temperatury do niskich nie należą.

ps 60 stopni raczej nie powinno zaszkodzić elektronice. Dodatkowo pozostaje kwestia czujnika, ich sposoby działania są tak różnorodne że nie wiadomo czy akurat ten konkretny speedfan obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwoli upewnienia się: zamarzanie komputera na amen w kompletnie losowych momentach (nawet przed załadowaniem się systemu) to w 95% wina rąbniętej płyty głównej, tak? Czy zasilanie też może cośtakiego powodować? HDD sprawdzone i bez problemu działa, więc wykluczyłem błąd systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 10:56, Piciambeer napisał:

Gwoli upewnienia się: zamarzanie komputera na amen w kompletnie losowych momentach (nawet
przed załadowaniem się systemu) to w 95% wina rąbniętej płyty głównej, tak? Czy zasilanie
też może cośtakiego powodować? HDD sprawdzone i bez problemu działa, więc wykluczyłem
błąd systemu.


Zasilacz potrafi wywoływać przeróżne cuda.

Jak masz na podmianę, to podmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się