PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Miałbym takie pytanie. Czy to normalne że w menadżerze zadań zużycie procesora jest nieco wyższe niż suma działających procesów (I to ile pokazuje proces bezczynności)? Różnica nie jest zbyt wielka, 4-6%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 20:49, Hubi_Koshi napisał:

Miałbym takie pytanie. Czy to normalne że w menadżerze zadań zużycie procesora jest nieco
wyższe niż suma działających procesów (I to ile pokazuje proces bezczynności)? Różnica
nie jest zbyt wielka, 4-6%.


A masz włączone pokazywanie procesów wszystkich użytkowników? Standardowo część jest ukryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 22:15, Jackal-pl napisał:

A masz włączone pokazywanie procesów wszystkich użytkowników? Standardowo część jest
ukryta.

Owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 20:49, Hubi_Koshi napisał:

Miałbym takie pytanie. Czy to normalne że w menadżerze zadań zużycie procesora jest nieco
wyższe niż suma działających procesów (I to ile pokazuje proces bezczynności)? Różnica
nie jest zbyt wielka, 4-6%.


Nie interesuje się sumą użycia CPU, tylko % procesu bezczynności.

Im większy % bezczynności, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 22:41, leven napisał:

Nie interesuje się sumą użycia CPU, tylko % procesu bezczynności.

Im większy % bezczynności, tym lepiej.

Nie chodzi tu o zużycie procesora jako takie tylko tą dziwną różnicę między procentem bezczynności, a procentem zużycia, gdzie ten drugi jest nieco większy. Teraz po restarcie różnica zniknęła... może to efekt długiego działania kompa. Ogólnie martwię się czy jakiś wirus się nie chowa w tych dodatkowych paru procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem winowajcę. Otóż kiedy obserwowałem te procenciki w tle backupowałem dane na dysk przenośny. Sprawdziłem parę razy i faktycznie kopiowanie plików obciąża nieco procesor co nie jest pokazane jako proces w menadżerze zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 23:46, ziptofaf napisał:

Obrazek ognia to u mnie się pojawia w kilku miejscach naraz. I raczej się nim nie przejmuję
bo samemu sobie ustalasz wartości przy której będzie niebieska strzałka w dół, kiedy
będzie znak że wszystko jest okej a kiedy płomień ( http://puu.sh/jAxwo/b182de4a71.png).
A domyślne to właśnie mogą ci dawać takie płomienie. Oznaczają tylko tyle że jest goręcej
niż zdaniem SpeedFana być powinno (w sumie to mu wierzę, w takie upalne lato to w obudowie
pewnie jest 35 stopni :P).

No tak, gorąco jest na dworze, gorąco jest w domu, to i komputer cierpi. :) Tylko kolegę martwiła ta ikonka ognia, gdyż laptop ma służbowy i nie chciałby, żeby mu różne dane zniknęły wraz z np. zepsutym w całości laptopem.

@S1G
Dzięki również za pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 14:31, leven napisał:

Zasilacz potrafi wywoływać przeróżne cuda.

Jak masz na podmianę, to podmień.

Jakbym miał, to bym podmienił :v A tak to ryzyk fizyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 13:09, Piciambeer napisał:

Jakbym miał, to bym podmienił :v A tak to ryzyk fizyk.


Jak nie podmienisz zasilacza, to pozostaje płyta główna.

Od czegoś musisz zacząć, a zasilacz jest łatwiejszy do podmiany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Niedawno nabyłem nowy komputer z dyskiem SSD, na który wgrałem Windowsa. Już dwukrotnie podczas zwykłego użytkowania system nagle się wyłączał i wyskakiwał czarny ekran z komunikatem, żeby włożyć płytę i nacisnąć przycisk by rozpocząć instalację (po prostu nie wykrywało dysku). Po zresetowaniu i włączeniu biosa faktycznie nie było wykrytego dysku SSD. Żeby ponownie zbootować się do Windowsa musiałem ponownie podłączyć dysk. Co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem?
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer zapewne z plombami więc raczej do serwisu, a wśród głównych kandydatów do wymiany widział bym:dysk, kontroler (czyli płyta główna) , zasilacz, kabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na możliwość Orange podkręcił mi prędkość internetu z około 5 mbps na 80 mbps. Wszystko niby jest ok, na kablu wyciąga niecałe 60 mbps, telefon też niby ma ładną prędkość (przez wifi) Ale co mnie zaskoczyło to to, że na komputerze stacjonarnym, który łączy się z netem przez WIFI maksymalna prędkość uzyskiwana to ok 17 mbps, więc generalnie słabo. Ktoś wie czym może być to spowodowane? router od orange Funbox, moja karta sieciowa natomiast to TP LINK TL WN7122N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Problem bardzo prosty i logiczny. Funbox to 802.11n (150 mbps). Podobnie twoja karta sieciowa.
I teraz - te 150 mbps to half-duplex. Więc zostaje 75 downloadu i 75 up. Ale ale! Takie prędkości to tylko w okolicach metra od routera. Zostaje z 20-30 mbps downloadu i uploadu jak się oddalisz :P

Rozwiązanie? Router typu TP-Link Archer C5 albo C7 + asus pce-ac56 / pce-ac66. Wtedy masz wszystko co chodzi w standardzie 802.11ac w opcji 867 lub 1300 MHz. Wtedy będzie okej. Duże prędkości po WiFi kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnych plomb nie ma, więc serwis raczej odpada. Dysk kupowałem oddzielnie. Warto nadmienić, że problem pojawił się zaledwie dwa razy w ciągu niecałych dwóch miesięcy, także nie jest to coś, co dzieje się notorycznie i jakoś bardzo przeszkadza w użytkowaniu komputera. Mimo wszystko jest to trochę niepokojące, stąd mój post z prośbą o pomoc na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
wczoraj przez przypadek ściągnąłem diabelskie, złośliwe dziadostwo. Mianowicie my search 123 - instaluje się na przeglądarkę, zmienia stronę startowa, dodaje jakieś dziadostwa i instaluje programy.
Zgodnie z instrukcjami z neta i jak to zazwyczaj jest z takimi programami zacząłem odinstalowywać wszystko po kolei, po tem z przeglądarki. Skanowałem system Ccleanerem a także Spybotem i dziś antywirem AVG. Nic nie wykrywa a został jeden program, którego nie umiem odinstalować - jest po chińsku.
Programu NIE widać w dodaj usuń programy, ani w usuwaniu programów w CCleaner. Widać to co zamieszczam na screenie a także w menadżerze urząd. W managerze niestety nie da się wyłączyć, zakończyc tych zadań. Ktoś ma jakąś radę jak się tego pozbyć? Załączam screeny.

20150817135743

20150817135747

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem, to mi wyjaśniłeś. Tylko jednego nie czaję, dlaczego siedząc przed tym komputerem który ma te 17 mbps w telefonie wifi pokazuje prędkość ponad 50 mbps? przecież odległość ta sama, a raczej po urządzeniu mobilnym spodziewałbym się słabszych wyników. Trochę to dziwne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 20:44, Marcin08 napisał:

OK rozumiem, to mi wyjaśniłeś. Tylko jednego nie czaję, dlaczego siedząc przed tym komputerem
który ma te 17 mbps w telefonie wifi pokazuje prędkość ponad 50 mbps? przecież odległość
ta sama, a raczej po urządzeniu mobilnym spodziewałbym się słabszych wyników. Trochę
to dziwne jest


Tania karta sieciowa to i od telefonu nie lepsza. Jednocześnie jednak - a masz tam stabilne 50 mbps aka takie prędkości przy pobieraniu? Czy tylko na jakimś speedteście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

instalacja była dzisiaj, nigdy zbyytnio w telefonie nie sprawdzałem takich rzeczy. 50 podane przeze mnie jest ze speedtestu, nie mniej jednak zauważalnie szybko pobiera niektóre aplikacje, ale nie mam za dużego porównania z uwagi na to, że raczej na telefon za dużo nie pobieram.

Napisałeś, że tania karta sieciowa. Czy w związku z tym zamiana na coś lepszego polepszyłaby wyniki.

Generalnie jest spoko, internet dużo szybciej działa, youtuby i inne też więc ogólnie nie narzekam. Jednak mam dorbny niedosyt, wiedząc, że "można by było lepiej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2015 o 21:28, Marcin08 napisał:

Napisałeś, że tania karta sieciowa. Czy w związku z tym zamiana na coś lepszego polepszyłaby
wyniki.


Ja na początku pobawiłbym się w ustawienie anteny karty, Ja mam u siebie kartę na PCI i bywa, że wystarczy komputer obrócić o kilka stopni, aby nic nie stało na drodze antena - router aby moc sygnału skoczyła zauważalnie (w windowsie o 2 kreski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się