PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam
Mam problem taki ze jak uruchamiam komputer to po chwili zanika wszystko na monitorze i ekran jest czarny, sprawdzalem odlaczalem wszystkie kable i po kilku dniach problem sie pojawil ponownie,
Takze w trakcie pracy komputera potrafi sam sie zresetowac, co może byc przyczyna >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 07:19, karolekx23x napisał:

Witam
Mam problem taki ze jak uruchamiam komputer to po chwili zanika wszystko na monitorze
i ekran jest czarny, sprawdzalem odlaczalem wszystkie kable i po kilku dniach problem
sie pojawil ponownie,
Takze w trakcie pracy komputera potrafi sam sie zresetowac, co może byc przyczyna >?

Zaczął bym od sprawdzenia na innym zasilaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 07:24, S1G napisał:

> Witam
> Mam problem taki ze jak uruchamiam komputer to po chwili zanika wszystko na monitorze

> i ekran jest czarny, sprawdzalem odlaczalem wszystkie kable i po kilku dniach problem

> sie pojawil ponownie,
> Takze w trakcie pracy komputera potrafi sam sie zresetowac, co może byc przyczyna
>?
Zaczął bym od sprawdzenia na innym zasilaczu.


zasilacz nawala jak sprawdzic to czy jest w 100 % sprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po przejściu na W10 pojawił się problem z audio, mianowicie żadna z aplikacji do nagrywania dźwięku nie wykrywa mi urządzeń audio, mimo że są podłączone i działają poza tymi programami. Audacity (na którym najbardziej mi zależy) wywala komunikat ''Could not find any audio devices. You will not be able to play or record audio. Error: Internal PortAudio error'', AudioDope ''Failed to create DirectSound buffer'' itd. Z tego co czytałem na forach Audacity to po prostu ten program nie ma jeszcze pełnego wsparcia W10, ale na innym komputerze, który również ma zainstalowane W10 (ale inną płytę główną), Audacity działa bez zarzutu. Używam karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną (GA-Z77-D3H r1.1). Szukałem nowych sterów na stronie Gigabyte, ale z tego co widzę, nie wyszły żadne nowe, więc używam tych, które automatycznie zainstalował mi installer W10. Próbowałem też instalować stare wersje sterów (W7, W8.1), ale problem pozostaje taki sam. Z kolei Skype wykrywa wszystko jak należy. Byłbym wdzięczny za jakieś propozycje darmowych programów oficjalnie działających na W10 i eksportujących we FLACu, bądź też za jakiś fix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: przy pierwszym dzisiaj uruchomieniu peceta zamiast pulpitu przywitało mnie "narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia" (win7 pro 64). No i tych problemów szukał, szukał, długo szukał, w końcu uznał że naprawić nie może.
Oczywiście gupi jestem i nie spisałem sobie co tam niby było źle. Jakieś Corrupt File bodajże.
W każdym razie pc się wyłączył, uruchomiłem jeszcze raz, wszystko tym razem ok, system zaskoczył, winda działa, piszę sobie posta na forum. Niemniej jednak wolałbym żeby mnie coś takiego np. nie przywitało jutro albo za tydzień niespodziewanie i tu pytanie - co mogę zrobić żeby posprawdzać (póki się da :P) i naprawić potencjalne błędy? I czym? Podejrzewam że system i dysk w pierwszej kolejności, ale będę wdzięczny za konkrety i propozycje programów, z których będę mógł skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Gdyby ten błąd był krytyczny, to system by się nie odpalił. Zignorowałbym to.
Ponadto zazwyczaj nie korzystam z tego Windowsowego narzędzia do naprawy - nie ma to sensu. Po pierwsze długo to mieli, a i tak nigdy mi nie pomogło. Jak wyskakuje menu trybu odpalenia systemu to zazwyczaj wybieram ostatnia znana dobra konfiguracja systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 13:25, Jackal-pl napisał:

Gdyby ten błąd był krytyczny, to system by się nie odpalił. Zignorowałbym to.

Raz się nie odpalił - może system załapał jakąś tymczasową głupawkę :P

Dnia 23.08.2015 o 13:25, Jackal-pl napisał:

Ponadto zazwyczaj nie korzystam z tego Windowsowego narzędzia do naprawy - nie ma to
sensu.

Hm, sam sobie go nie uruchomiłem, wyskoczyło z automatu, a że nie wiedziałem o co chodzi to nie chciałem tego przerywać.
Chociaż w sumie nie wiem czy menu było, zazwyczaj nie obserwuję ekranu gdy wszystko się uruchamia.

W każdym razie dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prolem jest taki wlaczam komputer zalaczy sie nie idzie dalej tylko i wylacznie reset zrobi ze uruchomienie jest prawidlowe, od kilku dni dzieje sie to za kazdym razem myslalem ze cos z monitorem ale to chyba jest inny powod
Jakies sugestie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zalaczam obrazek a mialem przypadek ze kom sie wlaczyl nie poszlo nic dalej zrobilem reset uruchomil sie ale w trakcie pracy po prostu zrobil sie czarny ekran tak jak by cos sie mocno wcisnelo odglas jak by wbil sie guzik od uruchomienia komputera, rozkrecilem kom zobaczyc co sie dzieje nic nie zauwazylem skrecilem i narazie dziala i sam juz nie wiem gdzie jest wina

20150824080638

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pisz zdania składniej i używaj przecinków i kropek, bo samo czytanie jest trudne, nie mówiąc o zrozumieniu. Wygląda to jakby ktoś rzucił słowa i dał zadanie z podanych słów ułóż wypowiedź.

Przechodząc do meritum z tego co zrozumiałem a właściwie zgadłem to problemem może być zasilacz lub płyta główna. Najłatwiej sprawdzić to przekładając zasilacz do innego komputera i zobaczyć jak się będzie zachowywał i w drugą stronę w twoim kompie na jakiś czas włożyć inny zasilacz. Jak problem ustąpi to wina zasilacza, jak nie to prawie na pewno płyta główna. Inną możliwością są jeszcze RAMy, więc je tez można podmienić/wyjąć jedną kość jak masz więcej/pozamieniać je miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam taki problem z pamięcią ram G.SKILL TridentX 2x4 GB 2400 MHz CL10. Zamontowane mam je na płycie głównej Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 z którą powinny bez problemu współpracować. Procesor I5 4690K podkręcony do 4.30 Ghz. Problem polega na tym, że gdy ustawie profil XMP gdzie są one dostoswane do działania z częstotliwością 2400 MHz i opóźnieniach 10-12-12-31 2T przy napięciu 1,65 V podczas grania w wymagające gry następują nieregularne restarty komputera. Jednak gdy ustawie sam na 2133 MHz 9-11-11-30 2T (nie potrafię zmienić na 1T) i tez 1,65 V wszystko działa dobrze, testowane kilka dni. W czym może być problem? Może powinienem sam ustawić 2400 MHz CL10 bez korzystania z profilu XMP? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 20:46, Nufiko napisał:

Jeżeli BIOS nie widzi dysku twardego to są dwie możliwości dysk uległ uszkodzeniu (99%
szans) lub jakimś czarnomagicznym sposobem coś nie łączy (1% szans). Oczywiście drugi
sposób jest bardziej pożądany. Aby to sprawdzić spróbuj podłączyć dysk do innego laptopa
(czasem poradzi sobie z nimi zwykły PC) i sprawdzić czy zostanie wykryty jak nie to trzeba
się udać do sklepu po nowy dysk.


Dziękuję za potwierdzenie moich przypuszczeń. Cóż, pozostaje oddać sprzęt do serwisu, korzystając z gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z dźwiękiem. Przy odtwarzaniu muzyki albo youtube wszystko jest normalnie. Problem zaczyna się przy aplikacjach, tzn. uruchamiam daną grę i albo od razu nie ma dźwięku albo jest tylko przy ekranach początkowych. Rano jeszcze wszystko śmigało, nic nie przestawiałem/instalowałem więc nie bardzo wiem co mogłoby wywołać taką sytuację. Dodam, że korzystam z karty dźwiękowej SBX PRO STUDIO, system to Windows 8.1 (była instalowana 10, ale z racji na pierdyliardy problemów wróciłem do 8.1). Ktoś byłby w stanie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio w laptopie montowałem na chwilę inny dysk twardy. Po powrocie do poprzedniego dysku pojawiły się takie problemy:
- Wciskam przycisk zasilania, laptop odpala i po kilku sekundach wyłącza się
- Przy kolejnym uruchomieniu zawiesza się na logo producenta
- Przy 3-4 uruchomieniu odpala do Windows
- Laptop ma problemy z ładowaniem, raz chce ładować baterię, innym razem muszę kilka razy podpinać kabel
- Tego nie jestem pewien, ale głośniki lekko zaczęły charczeć przy słuchaniu muzyki na 50-60 %, rzadko słucham muzyki na głośnikach, więc to mogło pojawić się wcześniej

Zanim laptop się zawiesi na logo mogę bez problemów wejść w bios. Czytałem różne tematy o zawieszaniu się w biosie, ale we wszystkich nie można było przejść dalej, lub nie można było wejść w bios. Może to być jakiś problem z płytą główną lub zasilaniem?
Laptop z win 10 od ponad miesiąca, zamontowane dwa dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Piszę do Was w związku z pewnym problemem (serią problemów)? Mianowicie wczoraj wymieniłem w komputerze kartę graficzną (MSI R9 380). Z uwagi na jej rozmiary zmuszony byłem zmienić wpięcia SATA na te położone niżej. Złożyłem komputer, odpaliłem i tutaj zaczynają sie schody. Pulpit zamarza, a dioda HDD na obudowie świeci ciągle. Raz komputer zresetował sie sam, innym razem zrobiłem to ja, ale w 90% przypadków po resecie wszystko zatrzymuje sie na ekranie bootwania. Komputer nie odnajduje dysku twardego, a dioda dalej świeci.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wracam do tematu problemu jaki mnie napotkal posiadam monitor lg flatron l1718s i po wloczeniu pojawia sie ekran i zanika na zcarno za 20-30 razem zalaczy.
Jak mam sie upewnic ze to jest na 100 % wina monitora, uszkodzony czy moze komputera, ustawien itp ?
Posiadam monitor 0od 5 lat chodzil dotychczas bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam duzy problem. Kupilem kilka dni temu lapka Lenovo Y70-70 i takie cos mi sie dzieje, mam nadzieje, ze zrozumiecie. Po odpaleniu systemu czesc ikon nie reaguje na klikniecia myszka, jakby byly nieaktywne. Za to reaguja na dotykowa matryce. Nie zawsze jest tak samo, po restarcie systemu znow to samo, ale inne zestawy ikon sa nieaktywne dla myszki, za to dla ekranu sa aktywne. Dopiero po kilku restartach wszystko dziala jak nalezy. Dzialo sie tak na Win 8.1 i Win 10. System nie wyrzuca zadnych bledow.

Podpowiedzcie czy jest to wina systemu czy sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się