PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Tylko pytanie - czy przez kliknięcia myszką rozumiesz zewnętrznie podpięta mysz pod usb czy mousepada wbudowanego w samym laptopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 17:27, Zekzt napisał:

Tylko pytanie - czy przez kliknięcia myszką rozumiesz zewnętrznie podpięta mysz pod usb
czy mousepada wbudowanego w samym laptopie?


Myszka pod usb = mousepad wbudowany, tak samo reagują.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz (może nie ma to znaczenia(, w programie CPUID HWMonitor rdzenie procesora skaczą bardzo, od 800Mhz (gdzie minimum mam 2,6 GHz)do maks czyli 3,6 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 17:22, Jagged napisał:

Czesc, mam duzy problem. Kupilem kilka dni temu lapka Lenovo Y70-70 i takie cos mi sie
dzieje, mam nadzieje, ze zrozumiecie. Po odpaleniu systemu czesc ikon nie reaguje na
klikniecia myszka, jakby byly nieaktywne. Za to reaguja na dotykowa matryce. Nie zawsze
jest tak samo, po restarcie systemu znow to samo, ale inne zestawy ikon sa nieaktywne
dla myszki, za to dla ekranu sa aktywne. Dopiero po kilku restartach wszystko dziala
jak nalezy. Dzialo sie tak na Win 8.1 i Win 10. System nie wyrzuca zadnych bledow.

Podpowiedzcie czy jest to wina systemu czy sprzetu.


Kolejna przypadłość, po zmianie myszki pasek menu stał sie całkowicie ieaktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie o Windowsie 10 nikt nie odpowiada, więc pozwolę sobie tutaj też poprosić o pomoc, bo mi to spokoju nie daje.
Otóż, mam w domu dwa laptopy Asus (oba mają swoje lata) i na jednym aktualizacja z Win7 do 10 przeszła bez większych problemów, ale trzy dni temu dałem się namówić na taką samą aktualizację w drugim laptopie. Użyłem do tego obrazu ISO nagranego na płytę (mam go z tego programu od Microsoftu). Po instalacji okazało się, że Windows chyba w ogóle nie dociągnął żadnych sterowników (touchpad działał strasznie wolno, laptop nie chciał uruchamiać się na samej baterii i najważniejsze przestał działać napęd DVD). Z tymi 2 pierwszymi sprawami sobie poradziłem pobierając sterowniki ze strony Asusa, a co z napędem? Już grzebałem w rejestrach, przeleciałem pół Internetów i nic... Napęd został uznany przez system za inne urządzenie, a jego sterownik jest nieznany (taki biały pytajnik w menedżerze urządzeń).
Chciałem wrócić do 7, ale okazuje się, że nie mam jak- w teorii wystarczy wejść w ustawienia i przywrócić system, ale u mnie nie ma takiej opcji, mimo że mam folder Windows.old zajmujący ponad 20GB. Asusowe Recovery też nie działa (pewnie Win10 zjadł tę opcję)...
Dobrej duszy, która pochyli się nad tym problemem z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam swój problem sprzed tygodnia. Komputer uruchamiając sie znowu nie odnajduje dysku, a dioda HDD na obudowie swieci ciągłym światłem. Ostatnio pomógł resort CMOS, lecz nie tym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem dziś lapka i okazało się że nie mam dostępu do internetu. Łączy mi się z siecią, ale przy słupkach zasięgu pojawia się ten żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Próbowałem klasycznych sposobów typu reset, usuwanie sieci i dodawanie od nowa czy rozwiązywanie problemów z pomocą Windowsa, ale neta jak nie było tak nie ma. Jakieś wskazówki? Bo chyba po prostu pójdę do serwisu i im dam lapka żeby coś zrobili bo to już przekracza mój mierny skill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A inne urządzenia mają sieć? Jak tylko laptop podpięty to ressetowałeś router? Przydało by się też sprawdzić laptopa w innej sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obudowie [ na górze, jeżeli ma to jakieś znaczenie ] mam gniazdo mini jack do głośników które się poluzowało i ''spsuło'' przez to czasem przy nawet najmniejszym ruchu biurka [ boxa ] a czasem nawet i bez dźwięk się urywa albo słyszę go tylko z jednego głośnika. Da się to jakoś naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnij do tylnego panelu glosniki? Jak to nie wchodzi w gre sprawdz, moze jakis kabelek sie poluzowal przy wyjsciu. Moze starczy docisnac, moze trzeba bedzie cos przylutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde inne urządzenie działa. Próbowałem resetować router to wszystkie urządzenia oprócz tego laptopa się łączą. Zrobiłem z telefonu router - wszystko się łączy oprócz laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to nie masz zainstalowanych sterowników do karty sieciowej. Jaki lapek? U mnie na lapku Lenovo trzeba było zainstalować Atheros LAN i inne tego typu pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2015 o 20:07, Diverso napisał:

Każde inne urządzenie działa. Próbowałem resetować router to wszystkie urządzenia oprócz
tego laptopa się łączą. Zrobiłem z telefonu router - wszystko się łączy oprócz laptopa.


Wejdź w ustawienia karty sieciowej właściwości protokołu ip v4 i sprawdź czy wszystko masz ustawione aby uzyskiwał automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 dni po odpaleniu komputera pokazuje mi się taki komunikat i za każdym razem czy gram w coś czy przeglądam neta co jest tego powodem?

20150915141145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Okazało się że musiałem odpalić wiersz poleceń jako administrator i wpisać dwie komendy:

netsh winsock reset
netsh int ip reset

Po ponownym uruchomieniu lapka wszystko już śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 14:11, Bubu11 napisał:

Witam od 2 dni po odpaleniu komputera pokazuje mi się taki komunikat i za każdym razem
czy gram w coś czy przeglądam neta co jest tego powodem?


Tylko zerknąłem, ale zdaje się, że powinno pomóc: http://www.wykop.pl/wpis/1883407/pomocy-podczas-uruchamiania-win-7-i-zalogowaniu-si/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dołożyłem do kompa ssd i wszystko wyglądałoby fajnie, gdyby nie mały problem z moim wcześniejszym dyskiem. Otóż jest to WD Blue 1tb który był podzielony na dwie partycje(200 i 700-parę gb), które chciałem zachować w podobnej formie. Stawiając system sformatowałem dawną partycję systemową i nowy Windows załadowałem na ssd, w swojej głupocie myśląc że Windows pokaże mi dawną partycję systemową jako pustą. Cóż, nie pokazał.;/ Mam coś takiego jak na obrazku, stara partycja systemowa widoczna jest w ''zarządzaniu dyskami'' i tylko tam(nie można jej sformatować ani nic, pojęcia nie mam też dlaczego ma etykietę 'system' skoro jest pusta).
Jakieś pomysły jak zrobić, żeby było toto widoczne normalnie?

20150916124329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem otóż chciałem zainstalować System Windows 7 64x razem z formatem głównego dysku C, ale mam problem taki że nie mogę tego zrobić bo po ponownym uruchamianiu kompa nie działa rozrusznik z płytą Windows 7...,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz w biosie ustawiony napęd z płytą jako first boot device?
Jak dysk HDD masz przed napędem to wtedy nie będzie bootowało instalatora z płyty tylko od razu normalnie system...
Ewentualnie przy starcie kompa wciśnij przycisk wyboru urządzenia do bootowania (zwykle to chyba jest F12 lub Esc, zależy od płyty głównej) i wybierz ręcznie napęd z płytą instalacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się