PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

dorwij sobie najlepiej ostatnia darmowa wersję everesta !

np. z benchmarka lbo ich strony domowej (nie pamietam adresu ale google tobie pomoga)

program bardzo uniwersalny, wszystkie inf. o kompie, kilka benchmarkow itp.

moze zaraz likna podrzuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 10:50, Pitkit napisał:

Komputer mogę obciążyć jakąkolwiek inną aplikacją i radzi sobie dobrze, tylko w przy grach
się zawiesza.

Czy komputer przechodzi wszystkie testy DirectX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 10:50, Pitkit napisał:

Uaktualnić bios chciałem bo miałem nadzieję że rozwiąże to mój problem, /.../

To wygląda na kończący żywot zasilacz. Sprawdź markę i moc zasilacza, zsumuj dopuszczalne obciążenia wszystkich linii. A najlepiej pożycz od kogoś markowy zasilacz i zobacz, jak pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 15:06, KrzysztofMarek napisał:

> Uaktualnić bios chciałem bo miałem nadzieję że rozwiąże to mój problem, /.../
To wygląda na kończący żywot zasilacz. Sprawdź markę i moc zasilacza, zsumuj dopuszczalne obciążenia
wszystkich linii. A najlepiej pożycz od kogoś markowy zasilacz i zobacz, jak pójdzie...


Zasilacz ostatnio wymieniłem z 300W na 400W i wciąż się zawiesza, więc napewno nie jest to wina zasilacza.

do Treant
Tak, komputer przechodzi wszystkie testy DirectX, Zobacze co się stanie jak wyłącze przyśpieszenie Direct3D i ewentualnie przyśpieszenie teksturowania AGP.
Zapomniałem dodać, że im dam wyższe ustawienia grafiki w grach, tym częściej się zawiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 17:38, Pitkit napisał:

Zapomniałem dodać, że im dam wyższe ustawienia grafiki w grach, tym częściej się zawiesza.


no to sprawdź chłodzenie karty graf. ile już ją masz - może wentyl pada albo jakiś kurz zapycha (to 2 to raczej nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 17:48, Martimat napisał:

> Zapomniałem dodać, że im dam wyższe ustawienia grafiki w grach, tym częściej się zawiesza.


no to sprawdź chłodzenie karty graf. ile już ją masz - może wentyl pada albo jakiś kurz zapycha
(to 2 to raczej nie)



Zawieszało mi sie na starej GF 2 MX 400 i tydzien temu kupiłem nową GF 6200, ale tu ruwniez się zawiesza w identyczny sposub.
Nie jest to wiec wina karty graficznej.
Cza dodać że komp chodził bez zażutu przez prawie 2 i pół roku, tylko przez ostanie pół roku zaczął sie zawieszać.

do morthi
nie mam sp2, a i nie wiem czy opłaca się instalować uaktualnienia jeśli po reinstalce systemu wciąż sie zawiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprobuj :) nie zaszkodzi :) a zawsze mozesz odinstalowac :) ja uwazam ze windowsa powinno sie latac :D i korzystac tylko z calkowicie poprawionego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez sp2 - to raczej ryzyko korzystać z sieci - niekrtóse łatki można instalować dopiero po zainstalowaniu sp2

ja grafa to już nie wiem co! przedmuchaj koma - kup sprężone co2 (dwutlenek wegla) albo cos takiego w spraju i przeczyść z kurzu kompa; może to procek siada jak jest w stresie ("pracuje pełna parą"), czyli w gierkach i komp się zawiesza, choć pisałeś, że im bardziej podkręcisz k.graf. to komp się częściej wiesza - więc może sumując procka, kurz i zestarzenie się płyty głównej (wysychające kondensatory itp.), nie trzyma ona (Płyta głowna) napięć odpowiednich - trzeba by zdiagnozowac np. everestem czy nie odbiegają one od normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem właśnie w tym że zawiesza się jedynie przy grach, jeśli obciążę kompa czymś innym to się nie zawiesza.
Co do napięć, to nie wiem czy odbiegaja one od normy - screen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 21:21, Pitkit napisał:

Problem właśnie w tym że zawiesza się jedynie przy grach, jeśli obciążę kompa czymś innym to
się nie zawiesza.
Co do napięć, to nie wiem czy odbiegaja one od normy - screen.


heh u mnie "vbat" nie pokazuje :D

napięcie +5V trochę niskie ale w normie (dopuszczalne odchylenie na + lub - 5%, czyli 0,25 V)

a mozesz podesłać screeny opisujęce procka i plyte głowną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 21:35, Martimat napisał:

> Problem właśnie w tym że zawiesza się jedynie przy grach, jeśli obciążę kompa czymś innym
to
> się nie zawiesza.
> Co do napięć, to nie wiem czy odbiegaja one od normy - screen.

heh u mnie "vbat" nie pokazuje :D

napięcie +5V trochę niskie ale w normie (dopuszczalne odchylenie na + lub - 5%, czyli 0,25
V)

a mozesz podesłać screeny opisujęce procka i plyte głowną?


Oczywiście.
Na 3 screenie jest napiane ze gniazdo AGP jest puste, ale mam przecież zainstalowaną na nim karte graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne z tym agp ?!

hmm muszę się zastanowić - a ty biedaku pograc nie możesz :(

chyba musisz jakiegoś koleszkę zaprosić znajomego który zajrzy do soprzętu - coś na odległość mi nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 21:21, Pitkit napisał:

Problem właśnie w tym że zawiesza się jedynie przy grach, /.../

Wiesz, co było u mnie? Odpadł radiator od chipsetu płyty głównej. Komputer się wieszał przy grach a ja nie wiedziałem o co chodzi. Po nieudanych próbach użycia kleju termoprzewodzącego Zalmana użyłem "Kropelki". Radiator trzyma się mocno i komputer działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 22:03, KrzysztofMarek napisał:

> Problem właśnie w tym że zawiesza się jedynie przy grach, /.../
Wiesz, co było u mnie? Odpadł radiator od chipsetu płyty głównej. Komputer się wieszał przy
grach a ja nie wiedziałem o co chodzi. Po nieudanych próbach użycia kleju termoprzewodzącego
Zalmana użyłem "Kropelki". Radiator trzyma się mocno i komputer działa ;)


Z tego co ja teraz widze to radiator jest na swoim miejscu, temp płyty głównej nie przekracza 35 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 22:14, Pitkit napisał:

> > /.../> Z tego co ja teraz widze to radiator jest na swoim miejscu, temp płyty głównej nie przekracza
35 st.

To dałem jako przykład, bo nie mam pojęcia, co u Ciebie padło. Coś musiało, skoro gry nie chodzą. Skoro zasilacz odpada (a markowy chociaż?) to już nie wiem. Czasem chłodzenie karty graficznej nawala, podobno była jakaś partia, w której w warsztacie po sąsiedzku przyklejali radiatory, bo co drugi odstawał...
Nie potrafię Ci powiedzieć nic mądrego, tylko tyle, żebyś sprawdził każdy element - wyjął i włożył z powrotem albo docisnął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 21:49, Pitkit napisał:

Na 3 screenie jest napiane ze gniazdo AGP jest puste, ale mam przecież zainstalowaną na nim
karte graficzną.


Nie wierz we wszystko co pokazuje Everest. Najważniejsze co napisane masz w zawansowanych właściwwościach sterownika ekranu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znacie to podajcie jakieś specjalistyczne polskie forum o problemach z komputerami, może tam uzyskam więcej wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się