PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2015 o 20:05, mad_cinus napisał:

Masz w biosie ustawiony napęd z płytą jako first boot device?
Jak dysk HDD masz przed napędem to wtedy nie będzie bootowało instalatora z płyty tylko
od razu normalnie system...
Ewentualnie przy starcie kompa wciśnij przycisk wyboru urządzenia do bootowania (zwykle
to chyba jest F12 lub Esc, zależy od płyty głównej) i wybierz ręcznie napęd z płytą instalacyjną.

tak first boot device?na 1 miejscu u mnie jest F12 klikam wybieram CD-DV i zawsze było że dowolny klawisz spowoduje rozruch płyty a teraz nic tylko coś po miga i odpala i nic ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta sklepowa czy samodzielnie nagrywana?
Mozesz zrobic test czy plyta jest bootowalna i w biosie jako urzadzenie do bootu ustawic tylko czytnik albo wypiac dysk(albo wylaczyc w biosie) zeby byl tylko widziany czytnik - chyba, ze taki test robi sie inaczej.
bo trzeba wiedziec czemu nie masz " dowolny klawisz spowoduje rozruch płyty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 12:49, Nephren-Ka napisał:

że Windows pokaże mi dawną partycję systemową jako pustą. Cóż, nie pokazał.

Czyli co pokazal? nowy system z dysku ssd czy stary system? System z ktorego dysku startnal dla mnie jakos to nie jasne.

Dnia 16.09.2015 o 12:49, Nephren-Ka napisał:

takiego jak na obrazku, stara partycja systemowa widoczna jest w ''zarządzaniu dyskami''

Obrazek nie pasuje do tekstu, bo piszesz, ze nie masz dostepu do starej partycji/ ze jest pusta, a wg obrazka cos tam jest. A co z dyskiem ssd 200 gb? Nie ma przypisanej litery dysku i ma 100% wolnego - to tez nie normalne, jak na dysk na ktorym cos ma byc.
Moze sformatowales stara partycje, ale nowa instalacje przeprowadziles takze na tej partycji? - tak to dla mnie wyglada.

Dziwie, ze skasowales stary system, skoro sa sposoby by go miec na nowym dysku ssd.

Ja bym wypial stary dysk, zostawil tylko czytnik z instalka windowsa i dysk ssd, zainstalowal windowsa (raz jeszcze?) potem podpial stary dysk i zobaczyl jak to wyglada i potem formatowal partycje starego dysku.
chociaz nie dam glowy, ze tak sie robi:P

W "zarzadzaniu dyskami" mozesz formatowac i nadawac litery partycjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 21:43, Sarinew napisał:

Obrazek nie pasuje do tekstu, bo piszesz, ze nie masz dostepu do starej partycji/ ze
jest pusta, a wg obrazka cos tam jest. A co z dyskiem ssd 200 gb? Nie ma przypisanej
litery dysku i ma 100% wolnego - to tez nie normalne, jak na dysk na ktorym cos ma byc.
Moze sformatowales stara partycje, ale nowa instalacje przeprowadziles takze na tej partycji?
- tak to dla mnie wyglada.


Pasuje(czy raczej pasował) jak ulał. Te 200gb bez przypisanej litery to właśnie ta dawna partycja systemowa, która mogłem widzieć w menadżerze dysków, ale poza tym nie mogłem się na nią nijak dostać i nic z nią zrobić.

Dnia 16.09.2015 o 21:43, Sarinew napisał:

Dziwie, ze skasowales stary system, skoro sa sposoby by go miec na nowym dysku ssd.


Poza dyskiem zmieniałem proca na nowego, wtedy zawsze dla pewności robię format.;d

Dnia 16.09.2015 o 21:43, Sarinew napisał:

Ja bym wypial stary dysk, zostawil tylko czytnik z instalka windowsa i dysk ssd, zainstalowal
windowsa (raz jeszcze?) potem podpial stary dysk i zobaczyl jak to wyglada i potem formatowal
partycje starego dysku. chociaz nie dam glowy, ze tak sie robi:P


Cóż, generalnie to problem rozwiązałem, i jak zwykle wystąpił przez moją głupotę. Starą partycję tylko sformatowałem stawiając nowy system(i została jej etykieta ''systemowa''), potem przez to był burdel. Powtórzyłem więc cały proces i tym razem ją skasowałem, utworzyłem nową, sformatowałem i jest spokój - partycja systemowa(czyli cały dysk ssd 240gb) i dwie zwykłe z dysku talerzowego.
Dzięki za zainteresowanie tematem! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 21:30, Sarinew napisał:

Płyta sklepowa czy samodzielnie nagrywana?
Mozesz zrobic test czy plyta jest bootowalna i w biosie jako urzadzenie do bootu ustawic
tylko czytnik albo wypiac dysk(albo wylaczyc w biosie) zeby byl tylko widziany czytnik
- chyba, ze taki test robi sie inaczej.
bo trzeba wiedziec czemu nie masz " dowolny klawisz spowoduje rozruch płyty"

Sklepowa lecz ma już swoje rysy itp ale co dziwne bo miesiąc temu robiłem formata i było wszystko dobrze do wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym może być wywołane zawieszanie się biosu i jak sobie z tym poradzić? Sprawa wygląda tak, płyta główna firmy Asus. Przy uruchamianiu komputera pokazuje się logo Asusa i na tym się zawiesza. Kilka restartow i za którymś razem zaskakuje. Czasami udaje się też wejść do biosu, ale z reguły po około 30 sekundach tez następuje zwis. Uruchomienie jakiejś bootowalnej płytki tez nie jest możliwe bo następuje zwis. Coś ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2015 o 10:52, Marcin08 napisał:

Czym może być wywołane zawieszanie się biosu i jak sobie z tym poradzić? Sprawa wygląda
tak, płyta główna firmy Asus. Przy uruchamianiu komputera pokazuje się logo Asusa i
na tym się zawiesza. Kilka restartow i za którymś razem zaskakuje. Czasami udaje się
też wejść do biosu, ale z reguły po około 30 sekundach tez następuje zwis. Uruchomienie
jakiejś bootowalnej płytki tez nie jest możliwe bo następuje zwis. Coś ktoś?


Problemem może być płyta główna lub zasilacz, ewentualnie RAM. Wykonaj poniższe czynności (po jednej po kolei aby wyeliminować sprawcę):
1. wyciągnij jedną kość RAMu i sprawdź czy zaskoczy, zamień je miejscami wyłóż i włóż, zamień sloty.
2. wyciągnij i wsadź na nowo wszystkie wtyczki z zasilacza idące do komponentów, może któraś się poluzowała.
3. jak masz możliwość pożycz od kogoś zasilacz komputerowy i sprawdź jak na nim spisuje się twój komputer i sprawdź jak na twoim zasilaczu działa inny komputer. Jeżeli na innym zasilaczu twój komputer będzie przez kilka dni działał dobrze - zasilacz do wymiany, jeżeli na twoim zasilaczu inny komputer będzie działał niestabilnie - tym bardziej zasilacz do wymiany.
4. Jeżeli wszytko powyżej zawiedzie i nawet na innym zasilaczu problem występuje na 95% płyta główna do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2015 o 10:14, Kubson023 napisał:

Sklepowa lecz ma już swoje rysy itp ale co dziwne bo miesiąc temu robiłem formata i było
wszystko dobrze do wczoraj


Jeżeli twoja płyta główna umożliwia rozruch z USB/pendrive zrób obraz ISO płyty instalacyjnej windows i użyj tego programu https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool aby stworzyć bootowalny pendrive USB. Potem przy instalacji musisz tylko wybrać urządzenie usb jako urządzenie rozruchowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć dziwny problem ... i chyba jest to raczej problem z Firefoxem niż z PC: otóż, od jakiegoś czasu, w filmikach na Gry-Online po chwili oglądania całkowicie znika mi dźwięk. Czasami zanikają tylko dialogi a jest cała reszta, a czasami wszystko. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy sformatowanie calego (2letniego) komputera bez zostawiania zadnych kopii danych odczuwalnie poprawi jego wydajnosc ? nie obchodzi mnie to ze utrace wszystko co zbieralem na PCie przez ten czas - pobiore, zainstaluje, ustawie od nowa. no problem.
chodzi mi tylko o uzyskanie mozliwie najlepszej szybkosci, wydajnosci gdzie przez ten caly czas napewno troche sie na nim odbilo.

chcialbym zeby byl jak nowo zbudowany, czysty, zeby kompletnie nic na nim nie bylo co mogloby negatywnie wplywac na wydajnosc.

i wlasciwie jak to zrobic ? przez ponad lekko 10 lat uzytkowania komputera nigdy ich nie formatowalem, poprostu po 2-4 latach skladalem nowy. przypominam ze chce usunac calkowicie wszystko

i ostatnie pytanie co bedzie z windows 10 ? posiadam oczywiscie oryginalnego windowsa 7 ale dostalem dostep do 10tki i korzystam z niej od ok 1-2 miesiecy. w jaki sposob bede mogl pozniej powrocic do dziesiatki ?

dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 możesz teraz zainstalować od razu (aktualizacja jest wymagana tylko przy za pierwszym razem), jak nie pobierałeś przy aktualizacji iso/nie masz go już to możesz ściągnąć stąd https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO. Czy poprawi to wydajność nie wiem, ale możliwość usunięcia wszystkiego powinna być w instalatorze systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Miałem zainstalowane ubuntu, na które przeznaczyłem tylko 50 gb z mojego dysku. Dzisiaj zainstalowałem sobie win 8.1, na reszcie wolnego dysku, ale teraz nie mogę się dostać na linuxa. W panelu sterowania w opcjach systemu, nawet nie mogę wybrać ubuntu jako deafult operating system, ponieważ go nie widzi. Mam też zaznaczoną opcje time to display list of operating systems. Jakieś porady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2015 o 23:15, oskiiq napisał:

Witam.
Miałem zainstalowane ubuntu, na które przeznaczyłem tylko 50 gb z mojego dysku. Dzisiaj
zainstalowałem sobie win 8.1, na reszcie wolnego dysku, ale teraz nie mogę się dostać
na linuxa. W panelu sterowania w opcjach systemu, nawet nie mogę wybrać ubuntu jako deafult
operating system, ponieważ go nie widzi. Mam też zaznaczoną opcje time to display list
of operating systems. Jakieś porady??


Windows nadpisał sektor rozruchowy swoim bootloaderem a on z tego co wiem nie obsługuje linuxów. Łapaj opis jak to naprawić: https://help.ubuntu.com/community/RecoveringUbuntuAfterInstallingWindows musisz mieć tylko CD/USB instalacyjne ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na swoim starym (bardzo starym) kompie postawiłem na nowo system Windows XP (proszę, nie wnikajcie). Po formacie komputer wykrywał połączenie sieciowe nawet pomimo nie zainstalowania jeszcze sterowników do karty sieciowej. Podczas próby instalacji Firefoxa wyskoczyła informacja o odłączeniu kabla sieciowego, więc wziąłem się za instalację sterowników. I tu zaczął się problem. Sprawdziłem menadżera urządzeń, w którym była podana karta marki Realtek i dla takiej zainstalowałem sterowniki, co skończyło się zawieszeniem komputera po wyskoczeniu okienka o konieczności podłączenia karty sieciowej (mimo, że była podłączona). Zrobiłem to, po czym komputer przestał w ogóle widzieć jakiekolwiek połączenie sieciowe, a menadżer urządzeń przestał pokazywać jakąkolwiek kartę sieciową... Przy okazji okazało się, że karta to jednak D-Link i nie mam pojęcia, czemu system podał informację o Realteku. Spróbowałem zainstalować sterowniki D-Linka, nic to nie dało, w końcu zrobiłem jeszcze raz format, zainstalowałem sterowniki i dalej nic. Nie ma karty w menadżerze urządzeń, nie ma w nic w połączeniach sieciowych. Jeszcze raz wyjąłem kartę i włożyłem ją ponownie, a komputer przestał się już w ogóle włączać, udało się go uruchomić dopiero po usunięciu karty. Na dodatek przez nieuwagę wyjmowałem ją przy komputerze podłączonym do zasilania (system był oczywiście wyłączony)... :/ Czy to, lub zainstalowanie złych sterowników, mogło mi zepsuć kartę sieciową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że wchodząc w menadżera urządzeń w ogóle nie miałem rozwijanego drzewka "Karty sieciowe", nawet gdy karta była jeszcze włożona (teraz jest wyjęta, bo inaczej komputer nie chciał się włączyć...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji XP zainstalowales stery/chipset plyty glownej?, przed instalacja sterow do karty sieciowej, bo moze realtek byl wbudowany w plyte glowna, a D-Link (na szybko mozna to sprawdzic w specyfikacji plyty glownej lub zajrzej do tylu obudowy czy masz po wyjeciu karty jakiejs wyjscia na kabel??)
Na karte blokujaca uruchomienie kompa to moze zrob reset biosu? <nie pojecia czy w ogole pomoze >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 00:02, ManweKallahan napisał:

Problem w tym, że ten komputer to antyk. Ciężko znaleźć sterowniki do podzespołów, a
płyty nie mogę znaleźć :/ Będę szukał i próbował.


Ostatnio natknąłem się na program Drive The Life, przetestowałem na kilku komputerach (w tym antykach) i dał BARDZO pozytywne wyniki ;)
Co prawda jest chiński, więc nie wiadomo, czy nie szpieguje, ale Norton i Kaspersky nic nie wykrywa, w dodatku zawsze po użyciu możesz go wykasować. Napisz, czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się