PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2015 o 12:46, Jackal-pl napisał:

Co prawda jest chiński, więc nie wiadomo, czy nie szpieguje


Hej, akurat chińskie marki szpiegują tyle samo co europejskie/amerykańskie (chociaż rzadziej się z tym kryją ;P). Przypomnę taki śliczny rządowy wirus od HackingTeamu o którym niedawno było głośno jak cały kod źródłowy tego wylazł. Antywirusy tego nawet nie przeglądały. Co ciekawe to Comodo (aplikacja amerykańska) i Rising (chiński antywirus) były jedynymi które reagowały na jego pojawienie się.

Nie powiem żebym był szczególnie szczęśliwy z tego powodu ale w tej chwili - szanse na to że dana aplikacja będzie spywarem są całkowicie niezależne od tego z którego kraju pochodzi. A że antywirusy miewają ciekawe "błędy" gdzie starsza wersja potrafi wykryć któregoś z rządowych trojanów a nowsza nagle nie + ich sama wykrywalność w starciu z najnowszymi wirusami rzadko przekracza 30-40%... to jest nieciekawie.

Ale to tak przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, instalator z jakiegoś powodu nie chce się uruchomić na tamtym komputerze... Poza tym, jeśli dobrze rozumiem, to ten program sprawdza jaki sprzęt znajduje się na komputerze, na którym został zainstalowany, po czym ściąga sterowniki z internetu? Jeśli tak, to niewiele by mi to pomogło, bo przecież rozchodzi się o to, że nie mogę go podłączyć do sieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak bardzo to stary antyk? szukales juz w internecie tych sterow ? Moze everest home czy inny program (albo zajrzej do srodka obudowy) wskaze jakie masz sprzet i i to pokieruje jakos w strone sterow?
A moze podasz nazwe plyty i ktos tutejszy bedzie mial akurat te stery ;)
albo sprobuj linuxa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to EPoX 8KTA3+. Firma EPoX już nie istnieje, a sama płyta ma kilkanaście lat. Najprawdopodobniej skończy się na tym, że kupię nowy komputer, a mój aktualny zajmie miejsce tego antyka. W sumie obecny też już ma dobrych kilka lat, może to już najwyższy czas na nowy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 00:32, ManweKallahan napisał:

Płyta główna to EPoX 8KTA3+. Firma EPoX już nie istnieje, a sama płyta ma kilkanaście
lat. Najprawdopodobniej skończy się na tym, że kupię nowy komputer, a mój aktualny zajmie
miejsce tego antyka. W sumie obecny też już ma dobrych kilka lat, może to już najwyższy
czas na nowy model.


Jak to nie możesz go podłączyć do sieci.. Kup kartę ethernetową (10zł), podłącz do niej kabel sieciowy i masz Internet. Chyba, że źle rozumuję i w jakichś powodów się nie da.. No to wtedy kicha, jesteś albo zmuszony poszukać płyty z drajwerami, albo liczyć na cud, że ktoś ma taką płytę i udostępni Ci "kierowców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 23:05, karolekx23x napisał:

Mam problem kupilem monitor lg bo czesniejszy padł i przy uruchamianiu wyswietla sie
ciagle D-SUB a przeciez lepsza jakos jest przez dvi jak to zmienic ?


Może to głupio zabrzmi, ale jesteś pewny, że podłączyłeś kabel z komputera do monitora z obu stron do gniazda DVI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 12:17, Jackal-pl napisał:

> Mam problem kupilem monitor lg bo czesniejszy padł i przy uruchamianiu wyswietla
sie
> ciagle D-SUB a przeciez lepsza jakos jest przez dvi jak to zmienic ?

Może to głupio zabrzmi, ale jesteś pewny, że podłączyłeś kabel z komputera do monitora
z obu stron do gniazda DVI?


Jaka mam pewnosc ze dobrze w jednosce jest aby jeszcze szersze wejsc
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chipset, bios i sound jest tutaj, (w kilku wariantach patrzac na date)
jest na https://driverscollection.com/?H=EP-8KTA3%2B&By=EPoX nie znam serwisu no i uwaga na reklamy z falszywym download itd.
jak masz pendrive czy moze jeszcze dyskietki to jakos to przeniesiesz.

Probowales dac karta sieciowa do innego slotu na plycie glownej czy ciagle dawales do tego samego?- (jesli masz jakis wolny )
Probowales wyjac baterie/zresetowac bios? no albo sprawdzic na innej karcie jak masz mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2015 o 15:47, karolekx23x napisał:

Jaka mam pewnosc ze dobrze w jednosce jest aby jeszcze szersze wejsc
?


Sory, ale kpl Cię nie rozumiem..
Ażeby korzystać z DVI (cyfrowa transmisja danych), to:
a) musisz mieć taki kabel http://images17.newegg.com/is/image/newegg/12-189-047-TS?$S300W$
b) wykorzystywać takie złącza w jego połączeniu http://s.hswstatic.com/gif/dual-dvi.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 00:32, ManweKallahan napisał:

Płyta główna to EPoX 8KTA3+. Firma EPoX już nie istnieje, a sama płyta ma kilkanaście
lat. Najprawdopodobniej skończy się na tym, że kupię nowy komputer, a mój aktualny zajmie
miejsce tego antyka. W sumie obecny też już ma dobrych kilka lat, może to już najwyższy
czas na nowy model.

Twój "antyk" pracuje na chipsecie nVidii, bardzo dobrym zresztą jak na swoje czasy.
Poszukaj sterowników zapakowanych w zestaw, który nazywa się nForce 5.10 (win2k/XP) WHQL. To powinno rozwiązać Twoje problemy ze sterownikami. Czasem możesz musieć jeszcze wspomóc się sterownikiem do kart sieciowej Realteka takiej jak RTL 8139 czyli RTL 81xx. Ale tego ostatniego nie jestem pewien.
Oprócz tego jest jeszcze nForce 15.23 WHQL. Też powinna działać, może nawet lepiej bo sterowniki mogą być poprawione.

Generalna zasada w szukaniu sterowników na stare płyty główne jest taka:
1. Sprawdzamy na jakich kościach są chipy płyty głównej na mostu północnym i południowym. Południowy często nie miał radiatora, więc było to ułatwienie.
2. Szukamy i instalujemy zależnie od producenta "Intel chipset drivers", "Via4in1 drivers", "nForce drivers" lub "AMD chipset drivers" - najnowszych dla linii technologicznych instalowanego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam,
Chwilowo przełożyłem do kompa GTX 660 od Gigabyte''a, i teraz każdorazowo kiedy komputer jest obciążony graficznie, słychać takie świerszcze (lub polne bestie z Gothica).

Wrzuciłem filmik, jest ciszej niż w rzeczywistości.
https://www.youtube.com/watch?v=e3JxjDzpSAU

Natężenie tego dźwięku jest różne i potrafi być dość uciążliwe. Czy mogą to być cewki w zasilaczu? Czy raczej coś na karcie? Z GTX 550ti w obudowie nie ma takich odgłosów. I przypominam, w spoczynku lub po alt+tabie do pulpitu jest natychmiastowa cisza. Czy coś grozi mojemu komputerowi? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Natężenie tego dźwięku jest różne i potrafi być dość uciążliwe. Czy mogą to być cewki
> w zasilaczu? Czy raczej coś na karcie? Z GTX 550ti w obudowie nie ma takich odgłosów.
> I przypominam, w spoczynku lub po alt+tabie do pulpitu jest natychmiastowa cisza. Czy
> coś grozi mojemu komputerowi? :P

Nie na zasilaczu. Piszczące cewki są popularnym problemem wielu kart graficznych. Co na to poradzić? Zazwyczaj natężenie dźwięku jest wprost proporcjonalne do ilości klatek na sekundę. Więc jeśli będziesz grać w 30-60 to zapewne zbyt irytujące to nie będzie. Ale jeśli spróbujesz 300+ w jakimś starszym tytule to czekają cię męki piekielne. Ot, niektóre karty tak mają i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem polega na tym, że będąc np. w przeglądarce albo oglądając pulpit przeskakują mi piksele tak jak jest to widoczne na screen''ie. W grach wszystko działa bez zarzutu. Karta graficzna sprawna oraz nie przegrzewa się.
Konfiguracja :

Gigabyte GA-B85M-D3H (B85 2xPCI-E DDR3)
Intel i5-4460 3.20GHz 6MB BOX
XFX Radeon R9 280X 3072MB XTL Double Dissipation
WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE
Crucial 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9 (2x4096)
SilentiumPC Vero L1 500W v2

20151011171429671

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chciałem zlikwidować partycje recovery oraz inne, które nie są widoczne w systemie, przesyłam screeny, jeśli ktoś się zna i wie które partycje mogę usunąć by nie skasować tej na której mam Windowsa 10 oraz tej drugiej zatytułowanej sterowniki :)

20151011232637656

20151011232745250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uno problemo. Potrzebuję porady i wskazówek.

Pierwszy raz dostałem gotowy zestaw komputerowy, jednakże bez systemu (sam montaż). Co powinienem wiedzieć przed pierwszym uruchomieniem? Instalacja systemu to betka. Chciałbym jedynie poznać tajniki pierwszego rozruchu i ewentualnych preustawień przed instalacją oprogramowania. Dziękuję za poświęcony czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 10:57, Tuchaczevsky napisał:

Uno problemo. Potrzebuję porady i wskazówek.

Pierwszy raz dostałem gotowy zestaw komputerowy, jednakże bez systemu (sam montaż). Co
powinienem wiedzieć przed pierwszym uruchomieniem? Instalacja systemu to betka. Chciałbym
jedynie poznać tajniki pierwszego rozruchu i ewentualnych preustawień przed instalacją
oprogramowania. Dziękuję za poświęcony czas ;)


Hmmm... W UEFI/BIOS''ie proponuję poszukać czegoś co się zwie "Load Optimized Defaults" żeby poustawiał ci sensownie wszystkie rzeczy automatycznie. Da się też to zrobić po instalacji systemu i na 99.999% problemów z tym nie będzie.

Po drugie - jeśli planujesz używać Linuxa to radzę wyłączyć Secure Boot w UEFI. Najnowsze dystrybucje sobie jakoś z tym radzą ale w praktyce - lepiej po prostu wyłączyć tą opcję.

Co tam dalej - po pierwsze, najpierw instalujemy sterowniki do płyty głównej. Najlepiej te bezpośrednio ze strony producenta (a nie z dołączonej płytki bo bywają przestarzałe). Pierwszy chipset, potem już co chcesz. Dopiero potem karta graficzna itd.

Jeśli to co instalujesz to Windows 10 to już przy etapie pierwszego uruchomienia wypada wyłączyć wszystkie funkcje zbierające dane o tobie. W skrócie - nigdzie przy instalacji nie klikaj na "wybierz domyślne ustawienia" a raczej używaj opcji zaawansowanych (gdzie wyłączasz dosłownie wszystko jak leci). Potem i tak trochę spyware''u w nim zostanie ale żeby go zwalczyć trzeba korzystać z zewnętrznych narzędzi więc to już jest dla chętnych:
https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3f38ed/guide_how_to_disable_data_logging_in_w10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a nawet dwa wpadło trochę środków i chciałbym kupić do laptopa dysk SSD
1 czy dysk SSD można podzielić na partycje jak zwykły HDD ?
2 czy jak kupie dysk odpowiednich rozmiarów 2.5 cala na serial Serial ata (takie mam w laptopie) to podłączam i działa czy mogą być problemy.?
Pytam bo nigdy nie miałem jeszcze styczności z tego rodzajem dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 22:37, Carter napisał:

Mam pytanko a nawet dwa wpadło trochę środków i chciałbym kupić do laptopa dysk SSD
1 czy dysk SSD można podzielić na partycje jak zwykły HDD ?

Jak najbardziej. Z jednym niewielkim ale - pozostaw z 4-5GB po prostu nieprzydzielone do żadnej partycji. Powód? Dysk SSD potraktuje to sobie wówczas jako swój własny bufor co może w pewnym stopniu zwiększyć żywotność i wydajność. Tu nieco dokładniejszy opis tematu:
http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/whitepaper/whitepaper05.html

Dnia 16.10.2015 o 22:37, Carter napisał:

2 czy jak kupie dysk odpowiednich rozmiarów 2.5 cala na serial Serial ata (takie mam
w laptopie) to podłączam i działa czy mogą być problemy.?

Będzie działać. Jedyny problem - jak to starszy laptop to tam jest SATA 3Gb a nie SATA 6Gb. Co oznacza że będzie działać wolniej niż by mógł (choć nadal 10x szybciej niż dysk notebookowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie CS:GO. Mianowicie jestem graczem CS 1.6 od baardzo dawna, i chciałbym kupić w końcu GO bo w 1.6 już mało kto pyka. Niestety nie wiem czy komputer mi na to pozwoli. TEORETYCZNIE mój sprzęt mieści się w minimalnych ale nie uśmiecha mi się grac na 15 klatkach. Stąd moje pytanie chyba głownie do doświadczonych graczy CSa bądź poprostu ludzi bardziej znających się ode mnie. Czy przy specyfikacji :
Windows Xp Professional 2002 SP3 32bit
Procesor: Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz (2 CPUs)
Pamięć: 2048MB RAM
Karta Graficzna: ATI Radeon X1650 Series 256 MB
... I zmianie karty graficznej na 1GB GeForce ( http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gt210-1gb-i5564872421.html ) oraz ewentualnym dokupieniu RAMu owy CS:GO będzie mi jako tako chodził ? Mój kolega gra na niżej średnich i ma 65 fps stałe bez ścin na troszkę lepszym sprzęcie niż ja. Z góry dziękuję na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się