PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dzięki za odpowiedź tu akurat,że będzie wolniej (mam SATA 2 czyli 3giga to wiedziałem)ale myślałem,że dysk zostawi sobie jakieś wolne miejsce sam ,normalny dysk zostawia sobie miejsce przy podziale czyli mam rozumieć ,że SSD muszę sam zrobić to miejsce dzięki za odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam. Mam taki dosyć nietypowy problem i nijak nie mam pojęcia co jest jego źródłem. Otóż wszystko działa jak ustawa przewiduje, ale wystarczy lekko trącić nogą biurko, albo poruszyć samą obudową i komputer się zawiesza, tzn. widać, że dysk pracuje normalnie, jeśli jest włączona muzyka to będzie ona odtwarzana, etc., ale sam ekran - zamarza. <br /><br />Orientuje się ktoś co może być przyczyną? Dodam, że grafika, HDD i zasilacz są nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sarinew @Olamagato @Jackal-pl
Dziękuję z opóźnieniem za próby pomocy (stronkę, którą linkowano mi w tej sprawie sam znalazłem, ale pliku ściągnąć nie mogłem, jakieś problemy z IP), ale zamieszanie z tą sprawą przelało czarę goryczy w kontekście tamtego komputera i postanowiłem wysłać go na zasłużoną emeryturę.

Nowa sprawa.
Teraz mam już nowy komputer, złożony dzięki poradom z pokrewnego tematu o upgradzie, ale pojawił się nowy problem. Po przełożeniu mojego dotychczasowego dysku twardego z danymi i z zainstalowanym systemem Windows 7 Professional N system nie chce się uruchomić. Animacja loga Windowsa zatrzymuje się i na ułamek sekundy pojawia się BSoD, musiałem nagrać filmik aparatem żeby sprawdzić kody błędów. Poszperałem w necie i chyba coś znalazłem: http://superuser.com/questions/54300/booting-a-windows-7-installation-on-different-hardware
Problem jest w zasadzie identyczny jak ten tutaj, kody błędów takie same, opis także podobny. Rozwiązanie podane w tym temacie, czyli skorzystanie na dotychczasowym sprzęcie z narzędzia sysprep jest bez problemu możliwe. Chciałbym się jednak dopytać tutejszych ekspertów o szczegóły, co dokładnie ta komenda sprawi?
Domyślam się, że mój problem wynika z tego, że system zainstalowany na dysku jest "przyzwyczajony" do dotychczasowego sprzętu i gryzie się przez to z nowym, a to ma w tym pomóc.
Zamieszczam obrazek jak wygląda ten program, żeby nie było wątpliwości. Drugą opcją w rozwijanym menu jest "Włącz tryb inspekcji systemu".

EDIT:
Znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.sevenforums.com/tutorials/135077-windows-7-installation-transfer-new-computer.html
Metoda 1 wydaje się być odpowiednia dla mojej sytuacji. W sumie wszystko jest już chyba jasne i spróbuję to za niedługo wykonać, ale może jeszcze coś mądrego napiszecie :) Danych nie stracę na pewno, jeśli dobrze to rozumiem.

20151017193542484

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2015 o 19:23, DracoBart31 napisał:

Hej Wam. Mam taki dosyć nietypowy problem i nijak nie mam pojęcia co jest jego źródłem.
Otóż wszystko działa jak ustawa przewiduje, ale wystarczy lekko trącić nogą biurko, albo
poruszyć samą obudową i komputer się zawiesza, tzn. widać, że dysk pracuje normalnie,
jeśli jest włączona muzyka to będzie ona odtwarzana, etc., ale sam ekran - zamarza. <br
/><br />Orientuje się ktoś co może być przyczyną? Dodam, że grafika, HDD i zasilacz
są nowe.


To może być wina kabla... Korzystasz z HDMI, VGA czy DVI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Ostatnio złożono mi nowego PCta (części sama zamówiłam, a tower złożono w lokalnym sklepie), ale co pojawia sie BSOD Memory_Management.

Intel Core i7-6700 3.4GHz Quad-Core Processor
ASRock H170M-ITX/DL Mini ITX LGA1151 Motherboard
Corsair Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4-2666 Memory
Samsung 850 EVO-Series 500GB 2.5" Solid State Drive
EVGA GeForce GTX 980 Ti 6GB Superclocked ACX 2.0+ Video Card
Silverstone Sugo SG13B Mini ITX Tower Case
XFX XTR 550W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
Microsoft Windows 10 Home OEM (64-bit)

Sprawdzałam już obydwa sloty z obydwiema kartami, problem nie ustępował nawet po wymianie obydwóch RAM sticków na nowe. Ogółem komputer działa całkiem sprawnie i szybko, ale w różnych losowych momentach po prostu się wysypuje. Memtest 64 czy narzędzie diagnostyczne Windowsa nic nie wykazuje. Czy wiecie jak się zmierzyć z tym errorem? Za pomoc z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeniesieniu moderatora do tego tematu, chcę przedstawić mój problem.

Mam problem z moim DirectX 9, ponieważ takie gry jak: Bully, Painkiller, Risen, czy chociażby The Settlers II: Dziesięciolecie nie chcą działać, przedtem wszystko było ok, teraz za Chiny nie chcą się uruchomić. Próbowałem przeinstalować Direct''a, ale to nie działa. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2015 o 13:23, Jacentix napisał:

Mam problem z moim DirectX 9, ponieważ takie gry jak: Bully, Painkiller, Risen, czy chociażby
The Settlers II: Dziesięciolecie nie chcą działać, przedtem wszystko było ok, teraz za
Chiny nie chcą się uruchomić. Próbowałem przeinstalować Direct''a, ale to nie działa.
Proszę o pomoc.


A skąd wiadomo, że DX9 jest problemem? Były jakieś komunikaty o błędach?

Wypadało by podać też, przynajmniej, jaki posiadasz system operacyjny. ;)
Jeśli działasz na systemie nowszym niż XP, być może odpalenie tych gier w zgodności z XP pomoże, a może nie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2015 o 06:21, THEREDBASTILLION napisał:

Sprawdzałam już obydwa sloty z obydwiema kartami, problem nie ustępował nawet po wymianie
obydwóch RAM sticków na nowe.


Najprawdopodobniej za stary BIOS. Z tego co bowiem widzę:
http://www.asrock.com/mb/Intel/H170M-ITXDL/?cat=Download&os=BIOS
Asrock wydawał aż trzy wersje do tej płyty mające zwiększyć wsparcie z różnymi rodzajami pamięci.

Na stronie w linku masz poradnik "How to update":
( http://www.asrock.com/support/BIOSUI.asp?cat=BIOS8)

Ot, zaktualizować i problemy powinny zniknąć. Jeśli nie - to zmienić kości na takie innego producenta. Możliwe że akurat ta płyta AsRocka nie lubi się z Corsair Vengeance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2015 o 15:56, Kakarotto napisał:

A skąd wiadomo, że DX9 jest problemem? Były jakieś komunikaty o błędach?

W Bully wyskakuje komunikat, że gra wymaga DX9, Pixel Shader 3.0. A w PK gra nie może znaleźć Rendereru DX9. Więc raczej wina leży po DX9.

Dnia 28.10.2015 o 15:56, Kakarotto napisał:

Wypadało by podać też, przynajmniej, jaki posiadasz system operacyjny. ;)

>
Windows 8.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 17:34, Jacentix napisał:

W Bully wyskakuje komunikat, że gra wymaga DX9, Pixel Shader 3.0. A w PK gra nie może
znaleźć Rendereru DX9. Więc raczej wina leży po DX9.


Pixel Shader 3.0? Jaką masz kartę graficzną?

Dnia 29.10.2015 o 17:34, Jacentix napisał:

Windows 8.1.


Z 8 nie miałem styczności niestety. ;|

Pisałeś, że wcześniej działały te gry, czy w twoim sprzęcie/oprogramowaniu coś się zmieniło od tamtego czasu? Nie zmieniła się przypadkiem karta graficzna? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2015 o 13:35, Kakarotto napisał:

Pixel Shader 3.0? Jaką masz kartę graficzną?

Intel 4400 Graphics HD.

Dnia 30.10.2015 o 13:35, Kakarotto napisał:

Pisałeś, że wcześniej działały te gry, czy w twoim sprzęcie/oprogramowaniu coś się zmieniło
od tamtego czasu? Nie zmieniła się przypadkiem karta graficzna? ;)


Nic się nie zmieniło, powróciłem jednak z 10 do 8, ale to było dawno. I wtedy jeszcze działało. Dodam, że gry wymagające DX8, DX11 chodzą ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 14:15, Jacentix napisał:

Nic się nie zmieniło, powróciłem jednak z 10 do 8, ale to było dawno. I wtedy jeszcze
działało. Dodam, że gry wymagające DX8, DX11 chodzą ok.


Jedynie mogę zasugerować zmianę sterowników do karty graficznej. Jeśli masz najnowsze, cofnij się do starszych lub jeszcze starszych.
Jeśli nie próbowałeś, uruchomienie ze zgodnością z np. Windowsem 98 może pomóc, choć wątpię.
Ewentualnie odinstaluj DX całkowicie, razem z wpisami z rejestru i zainstaluj ponownie, choć pewnie i to już próbowałeś. :P

Niech ktoś bardziej obeznany ci pomoże, bo ja nie wiem co dalej. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak (RE)instalacja sterow nie pomoze to zastanow sie nad czysta instalacja -skasowanie sterow grafiki do zera, troche czyszczenia rejestru i instalacja od nowa sterow.

Komunikat brak renderu dx 9 wyglada jakby gry nie widzialy karty W moj komputer karta jest dobrze widoczna? Masz tylko intela(to jest stacjonarny czy laptop?). bo czasami ludzie zapominaja, ze gra powinna chodzic na lepszej karcie, jesli ja maja zamontowana.

na steamie przy problemach z uruchomiemiem Bully i dx9 byla tez taka porada.
Mozesz sprawdzic ja sprawdzic
I changed my audio format to 24Bits, 44100Hz (Studio Quality)
Open your volume control and click the speaker icon to open your speaker properties, then go to the advanced tab. You should have a drop menu full of options. Choose the one mentioned above and click apply, then launch the game.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@NicoMarcin jak się okazało rozwiązanie było dużo prostsze. Mocowania złącza (te takie gwinty na śrubki) przy DCI-D na karcie graficznej się poodkręcały i kabel był odrobinę luźny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoim pecetem. A mianowicie podczas oglądania filmów na YouTubie od czasu do czasu komputer sie restartuje. Od czasu do czasu, gdyż potrafi dwa razy w ciągu dwóch dni się zrestartować, a później przez długi okres czasu nic się nie dzieje. W dzienniku zdarzeń jako pojawiła się informacja Sterownik wykrył błąd kontrolera na \ Device \ Harddisk1 \ DR1.
Wcześniej za to była informacja o błedzie takiej treści Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x1000007e (0xffffffffc0000005, 0xfffff88011110dbb, 0xfffff880053ff368, 0xfffff880053febc0).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się