PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam. Kupiłem nowy komputer (w komputroniku) i podczas pierwszego uruchamiania pojawił mi się taki komunikat (załączony obrazek). Co mam robić ? Proszę o pomoc.

20160430000012515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2016 o 00:00, White_Eagle napisał:

Witam. Kupiłem nowy komputer (w komputroniku) i podczas pierwszego uruchamiania pojawił
mi się taki komunikat (załączony obrazek). Co mam robić ? Proszę o pomoc.

Jeśli kupiłeś do zestawu także system, lub masz już swój, to ja bym po prostu zainstalował go ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mych problemów ciąg dalszy
Otóż byłem w serwisie, oni mi mówią że z kompem wszystko w porządku tylko trzeba podkładki przykleić pod jednostkę by nią nie trzęsło.
No ale gdy kompa przywiozłem i włączyłem zaczął mi... klikać.
Równomierny, regularny odgłos klikania gdzieś z zasilacza. Klika tak z dwa razy na sekundę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jako że w najbliższym czasie mają przysłać mi nowego kompa chciałbym zadać pytanie dotyczące sterowników do modemu, gdyż mam pewne problemy z instalacją. Generalnie na moim starym komputerze (Windows XP) instalacja przebiegała następująco: najpierw wsadzałem płytę ze sterownikami a następnie podłączałem modem i program automatycznie wyszukiwał i instalował sterowniki zamieszczone na płycie.
Nowy komputer posiada system Windows 8, nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym systemem i stąd moja obawa dotycząca instalacji sterowników. Co mam zrobić gdy system nie będzie mógł zainstalować sterowników w podany wyżej sposób ? Jak inaczej je zainstalować ?
Chciałbym również wspomnieć że pan z firmy który instalował u mnie modem nie zostawił oryginalnej płyty ze sterownikami, więc takowe musiałem pobrać ze strony producenta i wypalić na płycie.
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź czy do tego modemu w ogóle istnieją sterowniki pod Win 8, bo jeśli to jakiś stary sprzęt to może być problem. Jeśli już takowe znajdziesz to raczej nie powinno być większych trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2016 o 22:19, Kosmitus napisał:

Przede wszystkim sprawdź czy do tego modemu w ogóle istnieją sterowniki pod Win 8, bo
jeśli to jakiś stary sprzęt to może być problem. Jeśli już takowe znajdziesz to raczej
nie powinno być większych trudności.


Modem nie jest taki stary gdyż wymieniono go na nowy ok. 2 lata temu.

Problem jest w tym że nie wiem jak "ręcznie" zainstalować te sterowniki, gdyż nigdy nie instalowałem ich w inny sposób niż wcześniej opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, że mój laptop (Toshiba Satelite AL-300) zaczyna czasem przeraźliwie piszczeć (dźwięk dochodzi z miejsca na prawo od touchpada). wiem, że jest tam puste miejsce pod drugi dysk, więc nie mam pojęcia o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
wczoraj wystąpiła nagła awaria prądu. Po awarii, gdy chciałem włączyć komputer nie chciał się załączyć, trochę po necie powertowałem i przeczytałem, że może to być wina BIOSU więc go zresetowałem przez wyjęcie baterii. Po tej czynności komputer sam w sobie się uruchamia, ale nie działa monitor ani żadne złącze USB.
Płyta główna: MSI z97 gaming 3
Zasilacz: XFX pro 650w

Ramy i kartę graficzną sprawdzałem i to nie ich wina.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z procesem "System i skompresowana pamięć" zużywającym nagle bez powodu ogromną ilość pamięci RAM w Win10??? Mam już tego serdecznie dosyć, po raz kolejny musiałem przerywać grę, bo ta nagle zaczęła się wieszać/mulić. W chwili kiedy to pisze mam 99% zużycia pamięci i nic konkretnego uruchomionego w tle (przynajmniej nic, czego niemal każdy nie ma ciągle włączonego na dobrym PC). Próbowałem już porad w necie, tj wyłączyłem Prefetch i Superfetch, wyłączyłem porady Windows, już sam nie wiem co dalej, cofnąć się do 8.1?

https://imgur.com/EbA2B0O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Was też nie działa YT?
Strona się nie ładuje, podobnie wszystkie strony na których są załączone filmiki z YT - tzn. strona się ładuje, ale w miejscu filmiku jest białe pole i u góry na pasku kręci się kółeczko. Mam tak od ok. dwóch godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 21:53, lis_23 napisał:

U Was też nie działa YT?
Strona się nie ładuje, podobnie wszystkie strony na których są załączone filmiki z YT
- tzn. strona się ładuje, ale w miejscu filmiku jest białe pole i u góry na pasku kręci
się kółeczko. Mam tak od ok. dwóch godzin.


U mnie wszystko dziala dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Na wstępie wspomnę, iż przeszukałem internet w celu znalezienia pomocy, aczkolwiek nie znalazłem w sieci wątku adekwatnego do mojego. Trzeba przyznać, że >40% zużycia procesora wydaję się niczym, przy niektórych 100%

Niemniej jednak, już od pewnego czasu zauważam znaczny spadek wydajności komputera, nawet podczas takich czynności jak przeglądanie internetu. Skanowałem komputer, natomiast nie wykryto niczego podejrzanego. Nie ukrywam, że samemu trudno będzie mi dostrzec nieprawidłowości, zatem potrzebne jest oko specjalisty. Załączam screeny, które miejmy nadzieje ułatwią rozwiązanie problemu :)

*Jeden screen pochodzi z programu Process Explorer (Nie wiem czy komuś się to przyda, natomiast kto wie)
*Drugi natomiast, pochodzi z Usług procesu svchost.exe (Ciekawy jest ten proces o nazwie NetSvcs)

20160517232242250

20160517232245687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam beznadziejnie irytujący problem, który pojawił się dosłownie - z dupy. Wybudziłem lapka ze stanu uśpienia i nagle... zaczęła mi się losowo rozłączać mysz i z powrotem podłączać. Przy tym wybrzmiewa charakterystyczny dźwięk Windowsa.
Dodam, że kiedyś miałem problem z randomowym rozłączaniem się płytki dotykowej.
Co zrobiłem?
-Odinstalowałem mysz z menedżera urządzeń i pozwoliłem od nowa ją zainstalować
-instalowałem zewnętrzne sterowniki do myszy(Steelseries Kinzu Optical Mouse)
-Sprawdzałem mysz w innych portach USB(3.0 i 2.0) - problem nadal występuje
-W menedżerze urządzeń sprawdziłem czy nie ma jakichś powłączanych ustawień dot. zarządzania energią - nie.

Czy możliwe jest że antywirus nagle zaczął psuć tę myszkę?
Co mogę jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączam dzisiaj komputer i zdezaktywował mi się Windows 7. Czarny pulpit i pisze, że ta wersja jest nieoryginalna. Wersja OEM z Allegro, wszystko działało bez zarzutu prawie 2 lata. Nie wiem co mam zrobić. Próbowałem aktywacji telefonicznej (wpisywanie ciągu cyfr), ale automat mi powiedział na koniec, że oprogramowanie jest pirackie. Nie wiem czemu tak się stało, wczoraj odinstalowałem aktualizację informującą o możliwości instalacji Windowsa 10 (to takie wkurzające okienko). Może to przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2016 o 14:11, KannX napisał:

Włączam dzisiaj komputer i zdezaktywował mi się Windows 7. Czarny pulpit i pisze, że
ta wersja jest nieoryginalna. Wersja OEM z Allegro, wszystko działało bez zarzutu prawie
2 lata. Nie wiem co mam zrobić. Próbowałem aktywacji telefonicznej (wpisywanie ciągu
cyfr), ale automat mi powiedział na koniec, że oprogramowanie jest pirackie. Nie wiem
czemu tak się stało, wczoraj odinstalowałem aktualizację informującą o możliwości instalacji
Windowsa 10 (to takie wkurzające okienko). Może to przez to?


Cóż, sam sobie odpowiedziałeś - używana wersja OEM z Allegro. To nie pierwszy raz gdy słyszę o Windowsie samo-dezaktywującym się. Nie jest to nielegalne jeśli oryginalnie ten system pochodził od prywatnych użytkowników (a nie jakieś licencje domenowe bądź np. tylko dla Della) i jeśli oryginalnie był zakupiony w którymś z krajów UE.

Samo usuwanie aktualizacji nic nie zmieniło. Choć, paradoksalnie, jakbyś zawczasu do 10tki zupgrade''ował to problemu by nie było bo niejako dostajesz nową licencję i Microsoft często dalej już nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że nie znalazłem odpowiedniego tematu napiszę tutaj. Mam dysk zewnętrzny firmy verbatim i problem pojawia się taki że gdy kliknę prawym na niego w Moim komputerze i wezmę właściwości pokazuje ilość zajętego miejsca 42,5GB a gdy zaznaczę foldery to pokazuje 32 GB z hakiem czyli o 10GB za mało, wiem że są rozbieżności pomiędzy tymi wartościami zawsze ale żeby aż 10GB? Na dysku C: czyli systemowym rozbieżność to 800MB, moje pytanie brzmi czy mam uszkodzony dysk? Jak to naprawić ewentualnie? Mój system to W10 jeśli to jakoś pomoże 64Bitowy.

Screeny poniżej przedstawiające jak to wygląda.

20160604125749906

20160604125752156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz moze majac prawdziwe widzenie :P czyli wlacz pokazywanie ukrytych i systemowych plikow - w starszych windowsach to bylo podzielone na 2 opcje, w win10 moze bedzie podobnie. bo jesli windows porobil jakis foldery typu System Volume Information to zwykle sa ukryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2016 o 15:03, Sarinew napisał:

Sprawdz moze majac prawdziwe widzenie :P czyli wlacz pokazywanie ukrytych i systemowych
plikow - w starszych windowsach to bylo podzielone na 2 opcje, w win10 moze bedzie podobnie.
bo jesli windows porobil jakis foldery typu System Volume Information to zwykle sa ukryte.

Mam to włączone żadne elementy ukryte nie pokazują mi się niestety, też myślałem właśnie że może coś zrobił i zajumał mi 10GB ale to nie to ;/. Nie wiem ocb wziąłem już skan i naprawę dysku ale to również nie pomogło. Jakieś rady jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jednym z komputerem więc:
Najpierw "wyłączyły się" klawiatura i myszka (obie przewodowe, mysz USB, klawiatura PS2) więc poszedł reset, nic to nie dało mysz i klawiatura nadal nie reagowały więc wyłączyłem komputer żeby sprawdzić czy wina nie leży po stronie klawiatury/myszki ale one są sprawne. Niestety komputer nie chce się już włączyć ponownie, sprawdzałem czy może jakiś kabel na płycie głównej się nie obluzował ale wszystko jest dobrze. Sam stawiam na zasilacz ale może ktoś ma jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się