PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2016 o 12:45, doctorwho napisał:

Sam stawiam na zasilacz ale może ktoś ma jakieś inne pomysły?


Zasilacz na szczęście jest jedną z części które można sprawdzić pojedynczo. Odłącz wszystkie kable łączące go z Pc-tem i skorzystaj z tego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=ixcWCrYpw3Y

Ot, cała zabawa polega na tym by znaleźć spinacz i połączyć nim dwa piny na kablu zasilacza odpowiedzialne za jego uruchomienie. Jeśli działa to się włączy i kolejnym podejrzanym zostaje płyta główna. Jeśli nie to masz winnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2016 o 12:49, ziptofaf napisał:

Ot, cała zabawa polega na tym by znaleźć spinacz i połączyć nim dwa piny na kablu zasilacza
odpowiedzialne za jego uruchomienie. Jeśli działa to się włączy i kolejnym podejrzanym
zostaje płyta główna. Jeśli nie to masz winnego.


Niestety to płyta, dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :/ Niedawno kupiłem sobie następujący zestaw: procesor i5-6600k oraz płytę główną ASRock Z170 K4 (+16gb ram i chłodzenie cpu). Wszystko kupiłem na polecanych morelach. Niestety mam straszne problemy. Na początku windows 10 wywalał czasem bluescreeny "clock_watchdog_timeout". Nie było tego zbyt dużo, myślałem że to po prostu urok w10. Wczoraj zainstalowałem ponownie win10, licząc że rozwiążą się wszystkie moje problemy. Rozwiązały się... na jeden dzień. Dzisiaj jest już tragicznie - nie mogę odpalić windowsa, a nawet jego instalatora na więcej niż jednym rdzeniu procesora... Ciągle wyskakują bluescreeny "machine_check_exception". Próbowałem to naprawić przez cały dzień, przekopałem cały internet, pół dnia siedzenia w biosie i zmieniania dosłownie wszystkiego... i nic :C Na jednym rdzeniu wszystko działa śpiewająco, jeśli można tak powiedzieć, zaś na więcej niż jednym nie da rady zbootować nawet instalatora windowsa ;/ Mam do was w związku z tym pytanie: zgłosić procesor na reklamację, płytę główną, czy jedno i drugie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :/ Niedawno kupiłem sobie następujący zestaw: procesor i5-6600k oraz płytę główną ASRock Z170 K4 (+16gb ram i chłodzenie cpu). Wszystko kupiłem na polecanych morelach. Niestety mam straszne problemy. Na początku windows 10 wywalał czasem bluescreeny "clock_watchdog_timeout". Nie było tego zbyt dużo, myślałem że to po prostu urok w10. Wczoraj zainstalowałem ponownie win10, licząc że rozwiążą się wszystkie moje problemy. Rozwiązały się... na jeden dzień. Dzisiaj jest już tragicznie - nie mogę odpalić windowsa, a nawet jego instalatora na więcej niż jednym rdzeniu procesora... Ciągle wyskakują bluescreeny "machine_check_exception". Próbowałem to naprawić przez cały dzień, przekopałem cały internet, pół dnia siedzenia w biosie i zmieniania dosłownie wszystkiego... i nic :C Na jednym rdzeniu wszystko działa śpiewająco, jeśli można tak powiedzieć, zaś na więcej niż jednym nie da rady zbootować nawet instalatora windowsa ;/ Mam do was w związku z tym pytanie: zgłosić procesor na reklamację, płytę główną, czy jedno i drugie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem dziwne zdarzenie:
Ściągałem jakąś grę ze Steam i jednocześnie przeglądałem sieć na FF. Przeglądarka zaczęła trochę zwalniać, np. flash Pac Man zaczął się wieszać, ale zrzuciłem to na karby pobierania gry i myślałem, że to normalne ... ale nagle zaczął się wieszać kursor myszki, który działał przez ułamek sekundy i pozostawał w bezruchu. Udało mi się zminimalizować FF a po jego maksymalizacji zastałem czarny ekran na którym był tylko kursor myszki - żaden przycisk nie działał, ctrl-alt i delete też. Zreatartowałem PC i było/jest (na razie) już ok, nie znalazłem też żadnego błędu systemu, czy to po prostu wysypał się Firefox lub Flash?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2016 o 22:05, Szczep07 napisał:

Na jednym rdzeniu wszystko działa
śpiewająco, jeśli można tak powiedzieć, zaś na więcej niż jednym nie da rady zbootować
nawet instalatora windowsa ;/ Mam do was w związku z tym pytanie: zgłosić procesor na
reklamację, płytę główną, czy jedno i drugie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Najprawdopodobniej wystarczy sama płyta. Błędy CPU są... rzadkie. Nie powiem że niemożliwe ale rzadkie. Masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny i radziłbym wręcz z tego skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy to, że gdy np. 2 urządzenia korzystają w tym samym momencie z wifi (komputer i smartfon) może powodować przeszakadzanie sobie nawzajem w płynnym graniu/przeglądaniu stron etc.? Nie ukrywam że router zapewne jest dziadowski, bo to urządzenie zamontowane z Vectry w ramach umowy, ale czy to właśnie wina routera czy może inaczej da się rozwiązać ten problem?
Jeśli nie to prosiłbym o poradę jakie urządzenie kupić, abym mógł bez stresu grać w momencie gdy żonka przegląda neta na smartfonie.
Uprzedzając pytanie nie jest to wina słabego łącza, gdyż jest to 100mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł, jak uruchomić "Call of Duty Black Ops III" na Steam?
Przy próbie uruchomienia gry najpierw wyskakuje mi okienko z informacją, że gra została nieprawidłowo zamknięta, a gdy mimo to chcę ją uruchomić to wyskakuje mi tylko logo Activision i po tym wyskakuje komunikat, że program CoD BO3.exe przestał działać. Podobno problem pojawił się po ostatniej, lipcowej aktualizacji gry i nie wiem, co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a próbowałeś np. sprawdzić spójność plików? Może pomoże. Jak nie zawsze możesz poczekać na nową łatkę albo spróbować odinstalować i jeszcze raz zainstalować jeśli Ci się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2016 o 14:35, Luk04229 napisał:

Hmmm... a próbowałeś np. sprawdzić spójność plików? Może pomoże. Jak nie zawsze możesz
poczekać na nową łatkę albo spróbować odinstalować i jeszcze raz zainstalować jeśli Ci
się chce.


Tak, próbowałem ze trzy razy. Ba! nawet odinstalowałem grę i pobrałem ją ponownie i nic. Nie wiem, jak było przed łatką, gdyż wcześniej w ten tytuł nie grałem, ponieważ słyszałem o problemach technicznych na PC, a ponieważ mam w co grać, dałem im trochę czasu na poprawę i dopiero pierwszy raz chciałem uruchomić ten tytuł.
Czytałem gdzieś, że trzeba zrobić za pomocą Steam kopię zapasową gry, odinstalować grę i zainstalować ją ponownie z owej kopii zapasowej - niestety, nie wiem jak to zrobić, gdyż owa kopia składa się z folderów "Disc_1" do "Disc_82" i nie wiem, jak to zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wifi TP-LINK wczoraj przed praca było wszystko ok net działał dziś wracam wifi nie łapie mi łącza wszystkie kontrolki na modemie i wifi świecą zadzwoniłem do operatora jest wszystko ok, pokazuję mi się komunikat jak na obrazku dopiero jak podłącze kabel od lapka do modemu mam neta problem że po za laptopem nawet na pc nie łapie mi neta bo pokazuje się ten sam komunikat więc co jest jest nie tak?

20160817135552984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam problem z komputerem i chciałem się zapytać, czy może wiecie o co może chodzić.

Stan faktyczny:
Komputer chodzi pół dnia - najpierw brat gra w DayZ z ustawieniami na max, fullHD, potem ja sobie wieczorem odpalam Assassin''s Creed Rogue też z ustawieniami na maxa, WQHD (DSR od Nvidii) - wszystko działa ładnie i bez problemu, wysokie FPSy, wygląda na to, że komputerowi nie brakuje mocy. Wspominam o tym przez wzgląd na to, że zasilacz powinien i najwyraźniej daje radę (be quiet! Purepower L8 630W).

Gdy wyłączam AC:R zaczyna trzeszczeć dźwięk w słuchawkach. Nie jest to pierwszy raz i nie tylko po tej grze. Czasem po wyłączeniu DayZ też tak się robi, jak grałem w inne gry, to też się tak zdarzało. Ogółem, zaczęło się to dziać od czasu wymiany karty grafiki (z miesiąc temu), a więc od chwili gdy musiałem trochę pogrzebać wewnątrz obudowy i w okablowaniu - zostawiłem mały bajzel. Wyczytałem w netach, że może jakiś kabel zasilający jest niedociśnięty albo opiera się o dźwiękówkę i się robi jakieś małe spięcie, które powoduje buczenie. Otwieram więc budę, patrzę że faktycznie kable zasilające do karty graficznej, tylko że te niepodłączone do samej grafiki ale należące do jednego kabla (nie wiem czy jasno się wyrażam :P ), perfidnie się opierają na dźwiękówce + jeszcze kilka innych kabli od zasilania wiatraków się z nią styka.

Ok, poukładałem kable, wszystko powinno być cacy. Jeszcze nie miałem czasu testować dźwięku bo działo się to 17.08 koło 23:00, ale pojawił się kolejny problem. Otóż, po zamknięciu obudowy komputer się w ogóle nie uruchomił. Zapaliły się światła, odpaliły się wiatraki, ale nie było żadnego piknięcia, nie uruchomił się monitor, a komputer po 10 sekundach zgasł i odpalił się znów - i tak w kółko.

Otworzyłem raz jeszcze obudowę, podociskałem wszystkie kable zasilające, m.in. od CPU, sprawdziłem czy któryś się nie obluzował, ale wszystko jest ok. Komputer jednak dalej nie chce wstawać. Wyciągnąłem więc baterię od BIOSu, postał tak jakiś czas odpięty od zasilania. Włożyłem baterię, znów go złożyłem do kupy (bateria jest pod kartą graficzną). Komputer najpierw zgasł, a potem odpalił i zapytał czy wgrać zoptymalizowane ustawienia BIOSu (płyta Gigabyte z97x Gaming 5). Komputer był podkręcany, procesor i5 4670k, do 4,5GHz, zwiększałem ręcznie napięcia, ale nie przekraczałem 1,25V (EDIT: na VCORE ofc). Poza tym, komputer do tej pory działał bez zarzutu. Jakieś spięcie się zrobiło?

W związku z powyższym mam dwa pytanka:
1) Gdyby się okazało, że buczenie dźwięku nadal występuje - macie pomysł co może je powodować? Dzieje się to najczęściej po wyłączeniu gry, raczej nie w trakcie. Choć czasem w trakcie gry słychać małe ''trzaśnięcie'' i wtedy wiadomo, że po jej wyłączeniu będzie buczeć.
2) Co może powodować to, że komputer się nie uruchamia tak jak to opisałem? Wszystkie operacje na kablach przeprowadzałem gdy komputer był odpięty od prądu, poza tym, nic nie odpinałem ani nie podpinałem tylko przesunąłem kilka kabli. Komputer ogółem działa bardzo dobrze, jak to opisałem na wstępie, i taka sytuacja pojawiła się praktycznie znikąd. Jestem ''trochę'' zaniepokojony :/

Z góry dzięki za pomoc i porady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Steam pobrał aktualizacje do CoD BO III ale gra nadal odpala tylko logo Activision i przestaje działać, tak jak na załączonym screenie ... Może gra nie lubi się z W10?

2016081921135762

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam nie wiem, czy to jest problem gry, czy systemu W10 - ten sam problem występuje w przypadku dzisiaj pobranej gry "Unravel" w Orgin Access ... czarne tło i program przestał działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2016 o 22:02, lis_23 napisał:

W sumie sam nie wiem, czy to jest problem gry, czy systemu W10 - ten sam problem występuje
w przypadku dzisiaj pobranej gry "Unravel" w Orgin Access ... czarne tło i program przestał
działać.

Raczej W10 większość skarg w origin i steam dotyczy kiepskawego działania gier dotyczy zazwyczaj jakiejś aktualizacji windowsa która coś napsuje, a na forach ubi coraz częściej win10 jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się