PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Od kilku dni mam problem z USB 3.0. Objawia się dosyć ciekawie:

Na stałe do USB 3 mam podłączoną klawiaturę, która działa prawidłowo. Cyrk zaczyna się po podłączeniu dysku zewnętrznego. Gdy go podłączam, działa normalnie, jednak gdy chcę coś z niego odczytać, przekopiować, itp., to wszystkie urządzenia podłączone pod 3.0 wyłączają się na ok 1 sekundę. Klawiatura powraca potem (czasami) do stanu używalności, jednak dysk już nie. Co ciekawe, pod USB 2.0 ten sam dysk działa już normalnie (tylko dużo wolniej).

Co może być przyczyną? Ja obstawiam płytę główną albo zasilacz, ale może ktoś coś poradzi wcześniej? Podkreślam, że ten problem od kilku dni mam, wcześniej coś takiego się nie zdarzało. W międzyczasie był chyba jakiś update Windowsa 10, ale jakoś mi się nie wydaje...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 8bit napisał:

Od kilku dni mam problem z USB 3.0. [...]

Już nieistotne. Okazało się, że kabelek od USB 3.0 był podłączony "na słowo honoru". Musiałem go ruszyć jak ostatnio grzebałem w środku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzysze!

Otóż mam pewien problem, już od dosyć dawna w sumie.

Problem polega na tym że komputer mi buczy, a raczej nie komputer tylko rzeczy które mam na biurku. Ma dość standardowe biurko, u dołu z prawej półka na jednostkę centralną i wysuwana "szuflada" na klawiaturę. No i problem polega na tym że głośnik który stoi po stronie jednostki wydaje taki buczący odgłos o ile nie podłożę pod niego czegoś miękkiego, np. ręcznika. Podobnie buczy mi też szuflada na klawiaturę, jeśli ją lekko uniosę to buczenie znika.

Sprawdzałem wnętrze kompa i gdy odłączyłem dysk twardy i wystartowałem kompa bez niego to dźwięk zniknął. Kupiłem nowy dysk (oba WD 2 TB) ale gdy go samego odpaliłem to również wywoływał takie odgłosy.

No i teraz co ja mam z tym fantem zrobić? Oba dyski mają jakiś problem? Jeden jest nowiutki, kupiony parę miesięcy temu, drugi już dosyć stary może z 4-5 lat ma. Przeżył nawet dysk który kupowałem później od niego.

Czy to z obudową jest jakiś problem? Albo może z biurkiem? Sam już nie mam pojęcia co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z MSI Afterbunrer, kilka dni temu coś się z nim popsuło (po reinstalacji sterowników graficznych) i nie mogłem włączyć ustawionego wcześniej trybu zarządzania wentylatorami więc przeinstalowałem program. Teraz zauważyłem że taktowanie rdzenia jest dość niskie w programie bo tylko 1500Mhz, a o ile (ale pewności) pamiętałem powinno być wyższe i po sprawdzeniu na stronie producenta okazało się że maksymalne powinno wynosić 6000Mhz a nawet przy graniu w BF1 nie wzrosło wyżej niż 1500. Chodź jak grałem w BF1 to wszystko działało całkiem normalnie. O ile pamiętam przed reinstalacją okienka od taktowań pamięci i rdzenia były "nieaktywne" i wszystko było dobrze. Głównie chce tylko zarządzać chłodzeniem w tym programie a reszta może zostać fabrycznie.

Nie wiem już czy to ja coś źle odczytuję czy jednak ta pamięć powinna działać szybciej, karta R9 390 od Gigabyte. 

Edytowano przez doctorwho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, doctorwho napisał:

Mam problem z MSI Afterbunrer, kilka dni temu coś się z nim popsuło (po reinstalacji sterowników graficznych) i nie mogłem włączyć ustawionego wcześniej trybu zarządzania wentylatorami więc przeinstalowałem program. Teraz zauważyłem że taktowanie rdzenia jest dość niskie w programie bo tylko 1500Mhz, a o ile (ale pewności) pamiętałem powinno być wyższe i po sprawdzeniu na stronie producenta okazało się że maksymalne powinno wynosić 6000Mhz a nawet przy graniu w BF1 nie wzrosło wyżej niż 1500. Chodź jak grałem w BF1 to wszystko działało całkiem normalnie. O ile pamiętam przed reinstalacją okienka od taktowań pamięci i rdzenia były "nieaktywne" i wszystko było dobrze. Głównie chce tylko zarządzać chłodzeniem w tym programie a reszta może zostać fabrycznie.

Nie wiem już czy to ja coś źle odczytuję czy jednak ta pamięć powinna działać szybciej, karta R9 390 od Gigabyte. 

Dobra, już nie ważne nie potrafię czytać ze zrozumieniem, mój błąd :)

Edytowano przez doctorwho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracuję jako technik w Orange, co prawda zajmuje się instalacjami miedzianymi, ale ze światłowodami też mam styczność. Ogólnie jesli chodzi o ofertę, to jest calkiem atrakcyjna i wychodzi mniej więcej tyle, co chociażby VDSL 20-80mbit z telewizją puszczany po linii telefonicznej.

Ogólnie, jeśli są u Ciebie piony światlowodowe (lub instalacje, jesli mieszkasz w domu jednorodzinnym) i nie wiąże Cię zadna okresowa umowa na internet, to moim zdaniem warto. Z tego co pamietam to cena za internet + tv cyfrowa to 90pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem taki mały z grami gram sobie teraz w Gorky 02 i mam tylko połowę obrazu boki czarne i nie tylko w Gorky czy w gta 4 Vice City nie pomaga rozdzielczość w grze bo po wyłączeniu muszę pulpit przywracać, kiedyś już taki miałem problemik mały i gdzieś w ustawieniach jest taka opcja czy jest ktoś w stanie pomoc ;p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ostatnio problem z komputerem, otóż w trakcie gry w Wiedźmina 3 komputer potrafi sam z siebie się zresetować. Zacznę może od bebechów:
Intel Core i-5 2500k
Płyta główna Gigabyte Z68X-UD3-b3
8 gb ram
Karta graf. MSI GTX 970 Gaming 4gb DDR5
zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W

System operacyjny to windows 7. Sytuacja wygląda tak, że jeśli gram niedługo po włączeniu kompa to wszystko jest ok, mogę grać dosyć długo i nic się nie dzieję. Jednak jeśli po zakończonej sesji komputer dalej jest włączony i później odpalę znowu wspomnianego W3 to potrafi po godzinie, pół godziny zresetować komputer. I po takim resecie jeśli odpalę znowu grę to już czas gry się skraca.Z tego co zauważyłem temperatury na procesorze i karcie graficznej są w normie, to jest proc. 50-parę stopni, karta 60-parę (poniżej 68). Macie jakiś pomysł? Jak sprawdzić co nawala, jak rozwiązać dany problem?

Z góry dzięki za pomoc :)

PS. Na tej konfiguracji gram już prawie 2 lata, wcześniej takie rzeczy się nie zdarzały, zaczęło się jak wróciłem do W3 jakieś 2 tygodnie temu a też nie jest to pierwszy kontakt z tą grą na tym kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A błąd występuje tylko w przypadku tej gry czy ogólnie we wszystkich grach? Jeżeli tylko w Wiedźminie 3 to problem może być właśnie w jej plikach. Może na przykład nie zamykać się bufor pamięci przez co gra pochłania za dużo zasobów i dochodzi do zwieszenia. Ciężko powiedzieć co może być przyczyną, szczególnie, że temperatury są w porządku według tego co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Miałem płytę główną Gigabyte GA-B75-D3V, ale był z nią problem i komp się nie uruchamiał. Zakupiłem na allegro MS-7728, no i mam problem.

Spróbowalem odpalić zainstalowany do tej pory Windows 10, ale... jest MBR error 1.

Podłączyłem stary HDD gdzie była dosć czysta instalacja Windows 7 i gdy nie było innego dysku to poszło.

 

Teraz się zastanawiam czy mogę to jakoś naprawić?  Szczególnie, że trochę się dziwie skąd ten nagły problem.

Płyta nie odbiera też mi karty graficznej GeForce 650 Ti Boost. Nie wiem jednak czy nie jest uszkodzona. Jednak do aktualizacji BIOSu w poprzedniej płycie głównej nie była i tam odbierana. Zastanawiam się więc, czy to nie sprawka starego BIOSu. Tylko czy mogę tu cos zdziałać skoro na stronie producenta mam taki staroć? https://www.medion.com/gb/service/_lightbox/treiber_details.php?did=10128&hgt=1217

 

Googlając MS-7728 BIOS trafiłem na https://www.bios-mods.com/forum/Thread-REQUEST-Bios-Mod-for-MS-7728-2-0-OEM-Medion-PC    ale nawet nie wiem o co tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Assurubalit napisał:

Mam problem.

Miałem płytę główną Gigabyte GA-B75-D3V, ale był z nią problem i komp się nie uruchamiał. Zakupiłem na allegro MS-7728, no i mam problem.

Spróbowalem odpalić zainstalowany do tej pory Windows 10, ale... jest MBR error 1.

Podłączyłem stary HDD gdzie była dosć czysta instalacja Windows 7 i gdy nie było innego dysku to poszło.

Masz jednoczesnie wiecej dyskow podlaczonych?

Na necie widze 3 porady

Płytka instalacyjna z win , dajesz napraw, wiersz poleceń i wpisujesz:
bootrec /fixmbr (czy da to sie zrobic na win 10 i czy to dziala na win10 niewiem)

lub w biosie plyty zmienic kolejnosc BOOT dyskow, zeby ten z systemem ladowal sie jako pierwszy

lub zamienic kable SATA wtedy tez sie zmieni kolejnosc BOOT.

skoro hdd z win7 dzialal gdy nie bylo innego dysku to powinno skierowac, na mysl ze bios szuka systemu rozruchowego na zlym dysku/(tasmie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sarinew napisał:

Masz jednoczesnie wiecej dyskow podlaczonych?

skoro hdd z win7 dzialal gdy nie bylo innego dysku to powinno skierowac, na mysl ze bios szuka systemu rozruchowego na zlym dysku/(tasmie)?

Takie niezgrabne ciaach zrobiłem.

Ale tak: dysków mam podłączonych od 1 do 4. Ot ciągle kombinuję inaczej bo są coraz inne problemy.

Bootować w BIOS umiem. I potem już ono nie poszło  gdy odłączyłem inne dyski, albo gdy w BIOS wskazałem bootowanie na dany dysk.

Ale jest jeszcze ciekawiej. Zrobiłem czystą instalacje windows 10 na dysku gdzie była ta siódemka... wydawało się już wszystko ok.. No ale próba aktualizacji biosu sprawiła, że postanowiłem spróbować zainstalować windows 7 na świeżo dostanym starym dysku... instalacja ta łądnie się toczyła, aż po którymś restarcie instalacyjnym nie chciało się włączyć. Naprawianie z płyty nie pomogło.. No, ale odłączyłem ten hdd i podłączyłem ponownie dysk z windows 10... i teraz już nie włączył się. Ustawienia bootowania w BIOS nic nie pomogły. I teraz mi miga tylko czarna kreska..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz dziwniej.. Na drugim HDD wymazało partycje obie.  A na tym pierwszym jedna partycja jest, a druga jest, ale jej nie ma.

Screen  z zarządzania dyskami:

 

Podobnie EaseUS Partition Master 12.0 widzi mi tę partycję niewidzialną.. baa mogę wejść w nią i przejrzć strukturę folderów, plików... ale jak ją przywrócić do życia?

 

hdd.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Assurubalit napisał:

Mam coraz dziwniej.. Na drugim HDD wymazało partycje obie.  A na tym pierwszym jedna partycja jest, a druga jest, ale jej nie ma.

Troche nie umiem polaczyc tego cytatu z obrazkiem. Ani tez nie umiem rozgryźć ostatniego zdania w cytacie, o ktory dysk na obrazku masz na mysli.

Jakas partycji przepadła i nigdzie jej nie widać?

Drugi dysk to z obrazka dysk 1? 645,17 gb trzeba przypisac litere(w zarzadzaniu dyskami), wtedy powinnien byc dostep przez windows(chybam ze problem w czym innym lezy)  

450 mb nie wiem czy musi miec litere, zeby dzialal. 

 ( No chyba, ze ktoras partycja ma uszkodzona  tablice partycji, ale  ?)

Jezeli bedziesz instalować nowego windowsa to zrob to  majac podlaczony tylko jeden dysk  w docelowym miejscu i nie przepinac pozniej do innego kabla, bo windows moze zapisac sobie "boot" w jakis glupis sposob(bo teraz windowsy tworza sobie male partycje, zeby dzialac).

Chyba, ze jeszcze chcesz przywrocic do zycia poprzedni windows 10-jesli go nie straciles/kasowales.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabralo czasu na edit

Najlepiej skonsultuj to z kims innym jeszcze, bo ja z win10 nie mialem do czynienia, ludzie np. polecaja EasyBCD jak niechcesz uzywac komend wpisywanych recznie, bo "technika boot" sie zmienila, a ja jestem nauczony poprzedniej technologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obrazku dysk z partycją bawiącą się w chowanego.

I tak, chodzi o tą partycje 645 GB. Problem jest taki, że literki ustawić nie mogę.

Zdaje się, że partycja uchodzi za systemową EFI.. Więc jakoś połączyła mi się moja partycja z Windowsem z oryginalnie 100 mb partycją systemową EFI.. O ile widzę poradniki na utworzenie partycji EFI, to niezbyt mogę znaleźć instrukcję nt. przerobienia partycji EFI na podstawową.

 

Siłą rzeczy, póki co oprogramowanie do bootowania nic mi nie pomoże.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2017 o 18:16, Assurubalit napisał:

I tak, chodzi o tą partycje 645 GB. Problem jest taki, że literki ustawić nie mogę.

Jak bedziesz mial kopie danych z tej partycji to mozesz sprobowac testdiskiem  czy innym programem przywrocic poprzednie tablie partycji, ale w sumie tylko zgaduje, dlatego zrobic kopie danych to podstawa. (albo na ktoryms innym dysku zrobic nowe efi do bootowania, ale znowu zgaduje?)
Bo to nie moja działka,  musialbym sie podszkolic, zeby pomoc, a bardziej doswiadczeni userzy to albo rzadko sie loguja albo wcale na tym forum.

widze w necie, ze ludzie musieli ustawic sobie prawa wlasciela na dysku,partycji,foldera  zeby dzialalo/lub zeby nawet naprawic np. przydzielic litere

Zgaduje, ze zagubiona partycja byla w NTFS i jest EFI NTFS a windows zeby bootowac, chce miec EFI w FAT32, no i jeszcze plyta glowna musi umiec to obluzyc(i pewnie jeszcze inne ustawienia musza byc, szczegolnie jak chcesz miec stary windows i trzeba wiedziec co miales przed awaria) 

https://superuser.com/questions/750599/changed-partition-type-to-efi-gpt-accidently-when-default-was-intel-using-test
https://superuser.com/questions/639616/recover-ntfs-partition-gpt-with-testdisk-gdisk-easyrecovery

a moze taka porada bo nie wiem czy maja EFI jest jednoczesnie ukryta(albo to nie ma zwiazku)?
http://defaultreasoning.com/2009/05/29/unhide-the-recovery-partition-on-a-basic-disk-with-diskpart/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem udało mi się rozwiązać wczoraj.

Co do rady kopii zapasowej dnaych był ten problem, że partycji EFI nie dało skopiowac.Była zamknięta i niewidzialna. Zrobienie kolejenjpartycji systemowej EFI to akurat był drobiazg i to dałem radę zrobić narzędziem systemowym, ale to nie zmieniało charakteru głównej partycji.

Problem rozwiązałem właśnie testdiskiem. Przerobiłem typ partycji na podstawową NTFS, co wymazało wszystko, a następnie skorzystałem z opcji przywracania oferowanej przez ten program. i udało się chyba nic ne stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się