PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2006 o 17:43, morthi napisał:

a na co ci emule ? czyzbys byl administratorem sieci uczelnianej badz jej czlonkiem i w sieci
wewnetrznej sie wymieniasz plikami ktore nie podlegaja ochronie praw autorskich ?

A czemu nie ... u nas w czewie jeden z magistrow, materialy do pracy kontrolnej na torrenta zapodal. Stuff był legalny, bo to materiały min z jego wykładów ... z P2P czasem korzystają tez normalni ludzie, nie tylko sami piraci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 18:18, buras napisał:

> a na co ci emule ? czyzbys byl administratorem sieci uczelnianej badz jej czlonkiem i
w sieci
> wewnetrznej sie wymieniasz plikami ktore nie podlegaja ochronie praw autorskich ?
A czemu nie ... u nas w czewie jeden z magistrow, materialy do pracy kontrolnej na torrenta
zapodal. Stuff był legalny, bo to materiały min z jego wykładów ... z P2P czasem korzystają
tez normalni ludzie, nie tylko sami piraci.


np. demko Dark Messiah udostępniam teraz mulkiem - jak ktos nie mogł sciagnąć ze strony - to mógł tak zassać - kilka godz. po releasie był już w sieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio celem bycia na czasie postanowiłem upgradować parę programów. Po upgradzie infranviewa z wersji 3.97 do 3.98 i po zainstalowaniu pluginów 3.98 jedynie poprawnie działającym playerem był WMP 10 co mnie zbytnio nie cieszyło ... metodą prób i błędów doszedłem do tego iż problem tkwi w pluginach (instalowałem jeszcze winampa 5.24, który teraz działa poprawnie). Niestety po tym wszystkim wystapił inny dziwny problem. Otóż wszystkie dźwięki windowsowe (otwieranie systemu, zamykanie i inne ) oraz dźwięki gg (np. gdy dostaje wiadomość) zniknęły. Po prostu komputer oniemiał ... Ktoś zna jakieś rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co ty chcesz zmieniac w biosie ?:) najlepiej tego nie ruszac tylko ustawic domyslnie :P i sie nie bawic :) bo jak przesadzisz z napieciem na procku badz nie przypilnujesz FSB to popalisz elementy nawet dysk twardy i taka zabawa na dobre Ci nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz p4 2.4 a wykrywany jest jako 1.8 ? najprostrzym sposobem by procesor byl wykrywany prawidlowo jest zaktualizowanie biosu :)

jezeli to amd to znaczyz e wszystko jest w porzadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 22:16, Gottfried napisał:

Jak odblokować wszystkie opcje w Biosie?
Tak żeby można było zmienić wszystko.

Zależy jaki BIOS masz. Ami czy Award, może to się różnić nawet dosyć znacznie. Jeśli możesz, podaj model płyty głównej i producenta, to zobaczymy co się da zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem, że pod XP-ekiem nie działają wielkie polskie litery (o dziwo Ć działa), jeżeli wpisuję je za pomocą [shift]+[alt]+[litera], jeśli mam wciśnięty caps lock, to kombinacja [alt]+[litera] działa prawidłowo. Układ klawiatury mam oczywiście polski. Jakieś sugestie co do źródła problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 14:36, Słupek napisał:

Witam. Mam taki problem, że pod XP-ekiem nie działają wielkie polskie litery (o dziwo Ć działa),
jeżeli wpisuję je za pomocą [shift]+[alt]+[litera], jeśli mam wciśnięty caps lock, to kombinacja
[alt]+[litera] działa prawidłowo. Układ klawiatury mam oczywiście polski. Jakieś sugestie co
do źródła problemu?


W Podobny problem byl w przypadku zintegrowanych kart intela w wiekszosci laptopow (centrino + celerony). O ile sie orientuje to wtedy nie dzialalo Alt+L. Aby pozbyc sie go nalezalo wejsc w ustawienia karty graficznej i wylaczyc skroty klawiszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym problemie, ale w ustawieniach NVidii nie mam żadnego skrótu ustawione, w innych programach także nic mi się z polfontami nie kłóci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 14:36, Słupek napisał:

Witam. Mam taki problem, że pod XP-ekiem nie działają wielkie polskie litery (o dziwo Ć działa),
jeżeli wpisuję je za pomocą [shift]+[alt]+[litera], jeśli mam wciśnięty caps lock, to kombinacja
[alt]+[litera] działa prawidłowo. Układ klawiatury mam oczywiście polski. Jakieś sugestie co
do źródła problemu?


Polski, polski 214 czy polski programisty???
I normalnie znaki polskie robi się Prawym ALT + litera. => tu był BŁĄD!!! 16:04 10.08.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 15:58, RobeN napisał:

I normalnie znaki polskie robi się Prawym CTRL + litera.


chyba prawym ALT-em o_o tyldą też można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 16:02, KHRoN napisał:

> I normalnie znaki polskie robi się Prawym CTRL + litera.

chyba prawym ALT-em o_o tyldą też można...


Tak Tak ALTEM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 14:36, Słupek napisał:

Jakieś sugestie co do źródła problemu?


może jakiś program przejmuje te kombinacje jako skrót globalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 16:04, KHRoN napisał:

> Jakieś sugestie co do źródła problemu?

może jakiś program przejmuje te kombinacje jako skrót globalny?



Tu możesz mieć rację.
Np. MBM5 może wykorzystywać skróty globalne do wyświetlania swojego OSD.
Niektóre sterowniki np. ASUSa do kart graficznych też mają swoje OSD i skróty globalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 15:33, amster22 napisał:

> > Co to są programy emulujące napęd i jakie są najpopularniejsze?
> Jest to na przykład program DeamonTools. Zgrywasz obraz płyty (np. poprzez Nero) na dysk,
wskazujesz
> programowi emulującemu miejsce, w którym znajduje się obraz i masz wirtualny napęd. Nie
musisz
> mieć wtedy płyty w napędzie, tylko korzystasz z obrazu zapisanego na dysku.
Dzięki, wiem już co to za programy. Właśnie przez Deamona Toolsa nie chce mi pójść Colin 04.

Usunąłem daemona z dysku a nadal wyświetla si,ę komunikat wyłącz programy emulujace napęd
Co moge jeszcze zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wymieniłem myszkę na nową (A4Tech kulkową bezprzewodową na też A4Tech ale optyczną bezprzewodową 8 przyciskową USB). Od tego czasu mam problemy z grami. Gdy np. wchodzę w mgłę, płomiń lub dym (czyli innymi słowy efekty cząsteczkowe) gra zatrzymuje się, dźwięk trzeszczy. trwa to kilka kilkanaście sekund. Czy to przypadek czy faktycznie mysz może być źródłem tych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się