PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dodam tylko że zmieniłem sterowniki do niej, podłączyłem starą mysz i problem pozostał. Narazie zwis ma miejsce w Splinter Cell 2, KotOR 1 i Combat Wings. Innych gier jeszcze nie sprawdziłem. Mam Semprona 3.0 i Gf6800XT modowaną na 8/4 potoków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 16:04, KHRoN napisał:

> Jakieś sugestie co do źródła problemu?

może jakiś program przejmuje te kombinacje jako skrót globalny?

Tia, tylko który? Da się jakoś sprawdzić co przechwytuje daną kombinację klawiszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 20:15, Słupek napisał:

Tia, tylko który? Da się jakoś sprawdzić co przechwytuje daną kombinację klawiszy?


pomyśl co właściwie masz zainstalowane, potem pomyśl czy temu czemuś potrzebne są jakiekolwiek skróty globalne a potem to sprawdź i popraw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 20:18, KHRoN napisał:

> Tia, tylko który? Da się jakoś sprawdzić co przechwytuje daną kombinację klawiszy?

pomyśl co właściwie masz zainstalowane, potem pomyśl czy temu czemuś potrzebne są jakiekolwiek
skróty globalne a potem to sprawdź i popraw ;)

Zaraz po napisaniu posta zrobiłem to co teraz zasugerowałeś. Winowajcą był program o wdzięcznej nazwie InterVideo WinDVD. Teraz wszystko jest tak jak powinno być.
Dzięki wszystkim za wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zaleznosci jakie masz dyski :)
uwazam ze dysk systemowy warto postawic na takim ktory ma 10 000 rpm :) 20 gb spokojnie wystarczy :) ale jak ktos chce wiecej to nie ma problemu - rowniez na tym dysku proponowalbym umieszczac plik wymiany :)
pozostale dyski trakowac jako magazyny i instalowac na nich aplikacje ktore nie musza sie szybko uruchamiac :)

w przypadku jednego dysku jezeli masz windowsa xp - minimum jest 15 gb na dysku C - aczkolwiek uwazam ze dopiero 20 gb daje komfort pracy - druga partycja to tyle ile zostalo :) 3 partycji nie warto robic (kiedys jak byl fat to tak :) ale przy ntfs nie widze takiej koniecznosci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze- to chciałem sprowokować do dyskusji na ten temat (myślę, że miejsce odpowiednie); jeśli jest już taki topik to prosze o linka; (jeśli chodzi o zagadnienia dotyczące rejestru win xp - ta sama prośba)

jakie mam dyski i ogólnie ciąg dalszy - po otzrymaniu odp.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 22:36, Pitkit napisał:

Skoro już mowa o dyskach, to może mi ktoś powiedzieć czym się rużni ultra ata 100 od zwykłego
ata 100?


niczym - kwestia nazewnictwa

no chyba, żee ultra ata 100 to jest ata 133 - taki niby lepszy standard, ale nigdy nie zatwierdzony

nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 18:06, amster22 napisał:

Usunąłem daemona z dysku a nadal wyświetla si,ę komunikat wyłącz programy emulujace napęd
Co moge jeszcze zrobic?


Jest taki program, który usuwa resztki z rejestru dotyczące wirtualnych napędów.
Zgłoś się do mnie to może coś poradzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2006 o 19:39, Martimat napisał:

jakie jest wasze zdanie na podział partycji? jam ma się jeden dysk - a jak są dwa?


ja zawsze robię tak:

8-10GB [NTFS] WINDOWS
2GB [FAT] SWAP (1GB) i TEMP
potem partycje na dane [NTFS] w zależności kto ma jaki dysk, conajmniej dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Jak komputer "pochodzi" przez kilka godzin nie mogę go zamknąć poprzez start - zamknij.
Jakoś mi się zawiesza na kilka minut zanim pojawi się zamykanie. Mam taki skrót na pulpicie do zamykania natychmiastowego ale to tez zatrzymuje się przy "zamykam system windows xp" na kilkanaście sekund.
Kto wie o co może chodzić ? Może to tak trwa bo on coś sobie zapisuje czy coś.
PS: Jak wyłączyć kopii zapasowych ustawień XP ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz do wlasciwosci mojego komputera a pozniej przywracanie systemu :) na dysku C zostaw sobie ok 1 gb na pozostalych dyskach mozesz wylaczyc:)

skorzystaj z programu xp antispy - w ktorym mozesz sobie wlaczyc przyspieszone zamykanie systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 01:04, KHRoN napisał:

> jakie jest wasze zdanie na podział partycji? jam ma się jeden dysk - a jak są dwa?

ja zawsze robię tak:

8-10GB [NTFS] WINDOWS
2GB [FAT] SWAP (1GB) i TEMP
potem partycje na dane [NTFS] w zależności kto ma jaki dysk, conajmniej dwie


A więc tak mam 2 dyski: 1 - 200 GB (szybszy); 2 - 120 GB (starszy); nie bedę się wdawał w szczegóły hardwareowe

dysk 1 (partycje):
win xp - 7 GB , NTFS
programy - 10 GB , FAT 32
gry - 25 GB, FAT 32
reszta 5 partycji (aby był porzadek i łatwiejsza defragmentacja) - na pliki, nad którymi się pracuje; oddzielny do grafiki, muzyki i filmów;i save z gierek i inne "specjale" :)

dysk 2:
backup - 20 GB, NTFS
swap - 4 GB, FAT 32
temp (i download) - 10 GB, FAT 32
reszta na inne śmieci i nieposortowany soft freewarowy (magazyn zapasowy :)

przyznam, że na dysku z gierkami nie mam miejsca - dzisiejsze instalki zajmuja po 3 - 5 GB kazda ... ehh

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uh... repartycjonowanie tak dużych dysków jest dość męczące, chodzi mi o dane które już się na nich znajdują... to nie to co kiedyś, jak żeby spartycjonować dysk 8GB (5.5GB danych) wpadał kolega z dyskiem 20GB (10GB wolnego) :]

Dnia 11.08.2006 o 12:52, Martimat napisał:

A więc tak mam 2 dyski: 1 - 200 GB (szybszy); 2 - 120 GB (starszy); nie bedę się wdawał w szczegóły
hardwareowe


szczegóły nie mają znaczenia, ze swojej strony polecam zawsze system plików NTFS a nie FAT32 - na takich kompach jak dziś zapomnijmy o jakiejś "symbolicznej różnicy wydajności" a miejmy na uwadze że NTFS się po prostu nie sypie = dane są bezpieczne :) pamięta ktoś jeszcze jak się scandisk uruchamia w czasie bootowania systemu żeby potem się dowiedzieć że brakuje sejwów z gry w którą tłuczemy miesiąc i pracy magisterskiej brata? nie warto!

Dnia 11.08.2006 o 12:52, Martimat napisał:

win xp - 7 GB , NTFS


mało, osiem by się zdało ;) jakoś uznałem że 8GB to minimalny rozsądny rozmiar partycji windowsa - nawet już z programami :)

pozatym w tym miejscu przydałby się ten 2GB temp - to naprawdę nie wiele, a jednak to naprawdę czuć... pomimo że wiem że masz takie coś na drugim dysku...

Dnia 11.08.2006 o 12:52, Martimat napisał:

programy - 10 GB , FAT 32


ok, ale dlaczemuż FAT32? :(

Dnia 11.08.2006 o 12:52, Martimat napisał:

gry - 25 GB, FAT 32


ponownie, nie szkoda ci sejwów jak młodszy brat wtyczkę z gniazdka wyciągnie? ;]

Dnia 11.08.2006 o 12:52, Martimat napisał:

reszta 5 partycji (aby był porzadek i łatwiejsza defragmentacja) - na pliki, nad którymi się
pracuje; oddzielny do grafiki, muzyki i filmów;i save z gierek i inne "specjale" :)


doskonały pomysł z podziałem :) ja nie mam aż tak dużego dysku więc zadowalam się jedną partcją na moje prace

Dnia 11.08.2006 o 12:52, Martimat napisał:

backup - 20 GB, NTFS
swap - 4 GB, FAT 32
temp (i download) - 10 GB, FAT 32


swap i temp swobodnie mogą być na jednej, mniejszej partycji - swap ponad 1GB (przy pamięci RAM ponad 1GB) tylko niepotrzebnie każe komputerowi z niego kożystać (pamiętaj że windows zużyje każde dostępne zasoby bez reszty ;] ), a jak SWAP ma z góry ustalony rozmiar to i TEMP może być na jednej partycji... a że temp się cyklicznie czyści, więc może być mniejszy ;)

Dnia 11.08.2006 o 12:52, Martimat napisał:

reszta na inne śmieci i nieposortowany soft freewarowy (magazyn zapasowy :)


posortuj wreszcie i wywal śmieci ;)

Dnia 11.08.2006 o 12:52, Martimat napisał:

przyznam, że na dysku z gierkami nie mam miejsca - dzisiejsze instalki zajmuja po 3 - 5 GB
kazda ... ehh


no tu właśnie powinieneś mieć miejsce na gry - bo przecież nie z windowsem, nie z programami, nie z własnymi pracami (na prace masz ogrom miejsca O_o ), nie z backupem, nie z swapem/tempem... więc tu właśnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest przekonwertowanie dokumentów w formacie PDF na dokumenty dla Worda?Ściągnąłem Tacie(w kompie ma win98) plik w PDF''ie,ale Jego komp nie łyka instalki Acrobat Readera,bo kompe twierdzi,że ten OS(Win 98)nie jest obsługiwany.Jest instalka dla Acrobat Readera 7.0 dla win 98?Jeśli tak to poprosze o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozna to zrobic programem PDF Converter :) ale jest on platny :) a prostrzym sposobem jest sciagniecie i zainstalowanie wczesniejszej wersji acrobat readera czyli 6.0.2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam ciut lamerskie pytanie: Skad pobrac Internet Explorer 6 ? ? ? Szukalem na stronie microsoftu, ale znalazlem tylko aktualki i inne takie pierdoly... Wiem, ze moze niedokladnie szukalem, ale jak mozna przeinstalowac internet explorera? Bardzo bym prosil o pomoc, i nie, nie chce innej przegladarki wiec dziekuje z gory za firefoxy, Opery itd :) potrzebny na maxa jest internet explorer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się