PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2005 o 12:20, lajt napisał:

Co ja mam z tym zrobić? Pier****ne wirusy :(:(:(:(

Odpal płytkę startową Windy98. W menu wybierz Uruchomienie [...] z obsługą CD, a nie instalacja.
Jak ci się pojawi A:\ przejdź na literkę dysku zaianstalowanego właśnie CD. Literka ta, to bedzie d:, e: lub następne zaleznie od tego ile miałeś literek dysków logicznych. Najczęsciej ludzie mają literki c i d, a więc CD zainstaluje się na E:
W takim wypadku napisz polecenie
e: (albo d: - jezeli był tylko C: lub f: - jeżeli miałeś 3 literki c, d i e) i ENTER
Teraz napisz
cd windows i ENTER
w tym momencie najlepiej napisać
fdisk/mbr i ENTER
co wymaże wirusy dyskowe, a następnie:
format c: /q/u
który wymaże zawartość pierwszego dysku systemowego. Jak skończy możesz zrestartować komputer i zainstalować z płytki system na nowo.
Po reinstalacji musisz zainstalować sobie jakiegoś antywirusa i koniecznie przeskanować dysk D: i następne jeżeli je masz. Możesz również zamiast skanowania sformatować te literki dysków, co uda się już spod Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 14:01, lajt napisał:

Dobra to skąd można ściągnąć ten program Particion Magic? I proszę napiszcie mi lepisj co mam dokładniej zrobić - chyba,
że program jest tak banalny w obsłudze i po polsku ...
pozdr

Wersja 7 była w którymś z numerów Komputer Świata (chyba Ekspert), może jeszcze kupisz ten numer, chociaż wątpię, czy jest jescze dostępny. Program jest po angielsku, ale chyba dałbyś sobie radę, bo gdzieś w Necie jest opis, jak z niego korzystać. Normalnie Partition Magic jest programem kosztującym między 200 a 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dzięki wszystkim za pomoc, zajmę się tym może w weekend (może później) bo w tygodniu niemam czasu:/ jak coś to napiszę wam czy to zrobiłem. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Chciałbym "wydobyć" z gry kilka mówionych kwestii (chodzi mi konkretnie o Baldurs Gate 2 i teksty "myślącego miecza"). Jak się do tego zabrać? Czy znacie jakiś program do grzebania w takich plikach? Chciałbym te teksty wydobyć w formie dźwiękowej. Da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak sobie czytałem jeszcze raz co mam zrobić i się zastanawiam, czy Fdisc/mbr wpisać F gdy CD mam włożone do stacji f ? i po co to mbr? co to jest bo niewiem :]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co sie dzieje z moim winampem, bo jak od woczoraj próbuje włączyć jakąś mp3 to nagle pasek szybko się przewija ( w winampie ) i tworzy sie jakaś kopia wav na dysku C: tej mp3 którą chciałem włączyć. W innych programach wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 21:27, Seqiu napisał:

Niewiem co sie dzieje z moim winampem, bo jak od woczoraj próbuje włączyć jakąś mp3 to nagle pasek szybko się przewija (
w winampie ) i tworzy sie jakaś kopia wav na dysku C: tej mp3 którą chciałem włączyć. W innych programach wszystko jest
ok.


Przez przypadek włączyłeś plugin który zmienia mp3 na inny format. Musisz wejść w opcje winampa i tam w Plugins->Output włączyć plugin DirectSound.(zaznaczyć go)

Bardzo łatwo włączyć to zapisywanie bo wystrczy tylko to zaznaczyć i już będzie wlączone (nie ma potwierdzania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 21:27, Seqiu napisał:

Niewiem co sie dzieje z moim winampem, bo jak od woczoraj próbuje włączyć jakąś mp3 to nagle pasek szybko się przewija (
w winampie ) i tworzy sie jakaś kopia wav na dysku C: tej mp3 którą chciałem włączyć. W innych programach wszystko jest
ok.


Jako ,że mam dziś dobry dzień - postaram się pomóc ó-Ó.
Wcisnij w tym swoim kombajnie ctrl+p Przejdz do zakładki pluginy - potem outopot - i skasuj... qrde jak to się nazywało :P (skasuj czyli uninstall)... e... Coś z wavem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak skasować głóne hasło zabezpieczające w Mozilli? Odpowiadające za możliwość dostępu do haseł zapisanych w przeglądarce. Bo znikneła mi już potrzeba posiadania takowego ale nie potrafie go usunąć. Jakieś pomysły POZA reinstalacją Mozilli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że po instalacji nowych sterów do karty grafy, to trzeba reinstalnąć DirectXa ? Bo włąsnie ja mam już zainstalowaneo Directa 9.0c i jak chcę zainstalować ponownie to pisze mi że już jest w tym kompie i nie mogę ponownie zainstalować ;/ Idzie jakoś odinstalować Directa, bo jakoś nigdzie nie widiziałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2005 o 20:32, lajt napisał:

Właśnie tak sobie czytałem jeszcze raz co mam zrobić i się zastanawiam, czy Fdisc/mbr wpisać F gdy CD mam włożone do stacji
f ? i po co to mbr? co to jest bo niewiem :]?

formatował kompaktu raczej nie będziesz :) a mbr to master boot record odpowiedzialny za rozpoczęscie uruchamiania systemu operacyjnego (mbr załaduje podstawowe pliki, a dalej już sobie sam poradzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ... przynajmniej nigdzie nie spotkalem sie z takim oficjalnym zaleceniem.
Mozesz jedynie zrobic upgrade directx-a. Kiedys szlo je nalozyc na siebie, ale nowe instalatory nie daja juz takiej mozliwosci, chyba ze wczesniej jakas instalka gr,y na sile ci wpakowala pliki ze starszej wersji directa...
Normalnie odinstalowac sie go nie da, ale sa programiki ktore to potrafia. nie pamietam nazwy zadnego, ale na pewno google Ci pomoze ... DirescX uninstaller czy cos takiego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam "mały" proble. Otóż podczas próby połączania dwóch partycji w jedną wystąpil nieoczekiwany i baaaardzo nipożądany błąd, w wyniku którego, jedna partycja ziknęła (tam gdzie była pozostało 20GB niesformatowanego miejsca), a na drugiej pozostał 1% pierwotnej zawartości. Undelete partiton w PartitionMagic nie pomogło. Jaki program do odzyskiwania danych polecacie. Bo wiem, że te dane tam są, tylko trzeba je odzyskać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za trzeci post pod rząd. Stronę wcześniej jest rozwiązanie problemu. No cóż człowiek zdenerwowany nie ma czasu na szukanie na stronach wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - mianowicie coś mi sięzrąbało z kompem po kolejnym włączeniu się ekranu błędu ( tego ciemnoniebieskiego przy którym muszęwyłączyć kompa, żeby coś zrobić) i teraz gdy w necie wyskakują mi okienka , pop-upy to słyszę ten nieprzyjemny dźwięk "BIOSowy" - co muszę zrobić , żeby to wróciło do normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto screen - coś z kartą dźwiękowa czy jak ? Swoją drogą gdzie w systemie jest zapisane jaki mam model kart dźwiękowej - i gdzie sąsterowniki do Sound Blastera w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 14:22, upiordliwy napisał:

Oto screen - coś z kartą dźwiękowa czy jak ? Swoją drogą gdzie w systemie jest zapisane jaki mam model kart dźwiękowej -
i gdzie sąsterowniki do Sound Blastera w necie?

Panele Sterowania/Narzędzia Administracyjne/Menadżer urządzeń/Kontrolery dźwięku(..)
Tam będziesz miał karte dasz właściwości następnie sterowniki i odinstaluj
http://www.soundblaster.com/language.asp?sDestUrl=/support/kb - sterowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 14:39, WoWmen napisał:

> Oto screen - coś z kartą dźwiękowa czy jak ? Swoją drogą gdzie w systemie jest zapisane jaki mam model kart dźwiękowej
-
> i gdzie sąsterowniki do Sound Blastera w necie?
Panele Sterowania/Narzędzia Administracyjne/Menadżer urządzeń/Kontrolery
dźwięku(..)
Tam będziesz miał karte dasz właściwości następnie sterowniki i odinstaluj
http://www.soundblaster.com/language.asp?sDestUrl=/support/kb
- sterowniki



A po co odinstalowywać i skąd mam wiedzieć jaki sterownik ściągnąć jak nie wiem dokładnie jaki mam model karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2005 o 14:53, upiordliwy napisał:

A po co odinstalowywać

Przed instalacją nowych sterowników lepiej odinstalować stare by nie było żadnego konfliktu podczas instalacji

Dnia 22.11.2005 o 14:53, upiordliwy napisał:

i skąd mam wiedzieć jaki sterownik ściągnąć jak nie wiem dokładnie jaki mam model karty...

Powyżej napisałem gdzie możesz to sprawdzić jaki masz model i wtedy znajdziesz tam sterownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się