PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2006 o 21:18, Treant napisał:

Problem prawdopodobnie polega na przechwytywaniu tej kombinacji klawiszy przez jakiś program.
Ostatnio miałem coś takiego z literą ł w intelowskim programie do zarządzania m.in. rozdzielczością
ekranu. Pomogło wyłączenie skrótów klawiaturowych wewnątrz niego.


dzięki, pomogło. to ati catalyst control center "zjadał" literę ć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę tutaj, ponieważ mam nadzieję, że Wy mi pomożecie w mojej sprawie. Opowiem wszystko od początku:

Pewnego słonecznego, lipcowego poranka wybrałem się do sklepu komputerowego by zakupić nową kartę graf. Moja stara GF 5200 FX się przegrzewała - pewnie już ze starości ;). W domu analizowałem różne propozycje. Wkońcu bez wahania wybrałem GF 6600 Gigabyte, z zasilaczem 400W firmy Tracer. Przez tydzień się nią nacieszyłem. Wszystko śmigało bez problemu, lecz potem rozpoczął się koszmar, który trwał ponad dwa miesiące... i dalej trwa. Karta się bardzo szybko przegrzewała, przy włączeniu filmu lub uruchomieniu gry komputer się zawieszał. Próbowałem problem sam rozwiązać, kilka razy formatowałem dysk, instalowałem kilkadziesiąt różnych sterowników. Poprosiłem znajomego, sąsiada informatyka by sprawdził co jest grane. Po dwóch godzinach przesiadywania przed kompem stwierdził jednoznacznie, że to wina karty graf. Oddałem ją do sklepu. Bardzo niemile mnie tam obsłużono, chociaż zostawiłem tam kupe pieniędzy. Nowy pracownik, niedowiarek nie wierzył mi że z kartą jest coś nie tak - wmawiał że to wina mojego komputera. Po tygodniu łaskawie oświadczył, że u nich karta działa wporządku ale na moją prośbę wysłano ją do serwisu. =Mija 12 dni=.
Przychodzę i dowiaduje się, że karta była felerna i wymieniono procesor graficzny. Miałem to napisane czarno na białym w piśmie od Gigabyte. A jednak - pomyślałem sobie- pracownicy nawet nie sprawdzili karty. Już zmęczony wszystkim jak speedy gonzales wróciłem do domu by wreszcie odpalić Battlefielda lub Gw :). I... Ręce mi opadły: to samo co wcześniej, nic się nie zmieniło. Rozgniewany wróciłem do sklepu i oddałem karte. Jeden z pracowników (jedyny miły, po którym widać było że chce mi pomóc) ti sprawdził- odpalił demko z gry i... komp zawieszony. Ponownie odesłano ją do serwisu Gigabyte. Po dwóch dniach dowiaduję się, że mam przyjść do sklepu po odbiór karty. Gigabyte tym razem się postarał: w ramach przeprosin otrzymałem kartę GF 7600GS (6600 nie była naprawiana, chociaż tak pisało).
Pędzę jak najszybciej do domu. Dopiero następnego dnia mogłem ją podłączyć z powodu braku czasu. Odpaliłem GW- wszystko śmiga pięknie. "Wreszcie!!! - pomyślałem sobie". Wszystko ładnie i pięknie - taki Happy End jak z filmu. Ale nie tak szybko... Następnego dnia uruchomiłem do próby GTA:SA i film.... Powoliii maszyna... hamuje... Komputer zawieszony ... Nie potraficie sobie wyobrazić w jakiej złości wtedy byłem!
Pomiędzy oddaniami do serwisu i testowaniem było więcej dni przerwy, których nie uwzględniłem, ale mam nadzieję, że sęk pozostał)

O problemach z 6600 już tutaj kiedyś pisałem. Teraz mam do was prośbę: pomóżcie mi! Już jestem tym wszystkim zmęczony! Komputer oddam do serwisu w ostateczności, ponieważ mam tu dużo poufnych danych.

Moja konfiguracja:

AMD Athlon XP 2400+
512 MB RAM
GF 7600GS
Matsonic MS8147C (mainboard)
Tracer 400W
Wszystkie sterowniki najnowsze, komputer czysty.

Kartę graf. mam od końca lipca i do dzisiaj z niej zero pożytku. Mam nadzieję, że ktoś się poświęci i przeczyta moją historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kartę u sąsiada informatyka.

Co do przegrzewania się kart ze starości... Mam GF 2 MX400 od niecałych 5 lat i nie ma takiego problemu (może dzięki pasywnemu chłodzeniu). Podejrzewam, że zużył się w tej starej wentylator, albo dostał się pomiędzy niego a radiator kurz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 13:08, Marth napisał:

Witam. Piszę tutaj, ponieważ mam nadzieję, że Wy mi pomożecie w mojej sprawie. Opowiem wszystko
od początku:


czarno to widze - pierwszy do odstrzalu dal bym zasilacz.... wydaje mi sie ze jednak serwis byl by najlepszym rozwiazaniem bo ja bym sprawdzal kazdy element kompa osobno. jakos nie wierze zeby sie trafily dwie sypniete karty...

tak mi sie przypomnialo - ludzie mieli dziwne problemy jak 7600gs byl ustawiony w trybie agp 8x i wszystko dzialalo dopiero po wymuszeniu w biosie agp x4 ale to daleki strzal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 13:08, Marth napisał:

/.../, z zasilaczem 400W firmy Tracer. /.../

80% szans na to, że zasilacz Tracer 400 W tak naprawdę ma 200 W i od dawna przestał się wyrabiać. Jeśli tylko możesz, pożycz porządny zasilacz i przetestuj - porządny to znaczy minimum Chieftec 360 W lub lepszy.
5% na to, że odpadł i gdzieś przepadł radiator na chipsecie płyty głównej a 15% na "niewyjaśnione przypadki", typu karta graficzna ma gniazdo na dodatkowe zasilaniem ale zasilania nie podpięto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Ja mam natomiast taką małą rade dla wszystkich którzy będą mieli podbne problemy (wraz z niemiłą obsługą). Miałem podobny przypadek z kartą graficzną Radeon 9600 XT, jednak ona się nie przegżewała, lecz nie działały niektóre ustawienia jak AA czy FA. Dalej było podobnie, tygodnie czekania, karta była uznana za wadliwą, wkońcu przysłano mi "nową" karte która oczywiście dalej miała ten błąd....jednak! ja się wcześniej zabezpieczyłem i spisałem numery seryjne karty przed oddaniem jej do serwisu, i ku braku mojego zaskoczenia, odkryłem że numery się zgadzają....czyli dostałem swoją starą karte, a było napisane że została wymieniona na nową. Oczywiście mine sprzedawcy mógłbym oglądać w nieskończoność, posypały się przeprosiny,że "jak to się mogło stać" i zaproponowano mi Geforca 5900 xt..... oczywiście już nic nie kupuje w tej firmie, a do dziś jestem jak narazie zadowolonym posiadaczem Geforce''a 7800 GT Extreme. Innymi słowy mówiąc, zapisujcie numery seryjne wadliwych podzespołów kiedy je oddajecie do serwisu, żeby nie nadziać się na "sklepowych cwaniaczków"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki za link i za odpowiedź. Jak tak patrze na ten program to tam żaden proces związany z firefox''em nie jest włączony, a problem nadal jest. Mimo wszystko dzięki jeszcze raz. Jakoś się przyzwyczaje do Opery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze kartę u kogoś... Jak mi ręke z gipsu wyciągną.
Jak sprawdzałem na starej karcie GF 5200 FX to wszystko działało bez problemu... Zasilacz polecił mi sprzedawca... Coś mi się to wydaje podejrzane, że kosztował 100zł, chcieli mi dać na początku jeszcze tańszy.

A istnieje taka możliwość, że mnożnik AGP x8 na płycie głównej się wypalił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 16:07, Marth napisał:

Jutro sprawdze kartę u kogoś... Jak mi ręke z gipsu wyciągną.

nieszczescia chodza parami?

Dnia 05.10.2006 o 16:07, Marth napisał:

Jak sprawdzałem na starej karcie GF 5200 FX to wszystko działało bez problemu... Zasilacz polecił
mi sprzedawca...

ja bym tego sprzedawcy unikal...

Dnia 05.10.2006 o 16:07, Marth napisał:

A istnieje taka możliwość, że mnożnik AGP x8 na płycie głównej się wypalił?

nie, jak ustawisz w biosie na sztywno x4 to jest x4 - tylko zapisz zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 16:46, Marth napisał:

Gmx a mógłbyś mi prosze powiedzieć gdzie się to ustawia? :)

Advanced Chipset Features?

hmm, wlasnie wychodze z roboty i nie mam czasu zeby zrobic restart i sprawdzic...
ale raczej tam, powinno byc agp mode i ustawione pewnie na auto.
w niektorych biosach - np w moim zaawansowane funkcje odpalaja sie dopiero po wcisnieciu kombinacji (chyba ctrl+f1, mam plyte gigabyte, nforce 3...)

znikam, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 16:46, Marth napisał:

Gmx a mógłbyś mi prosze powiedzieć gdzie się to ustawia? :)

Advanced Chipset Features?

Miałem identiko - 8X wywalało mi kartę (Radeon X700), po ustawieniu na 4X mam bez problemu. Ja to ustawiłem w opcjach karty - AtiSmartGart (taki programik do karty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj mam problem. Wchodzę do BIOS''u w Advanced Chipset Feat.

Według instrukcji powinno tam być siedem opcji:

AGP Aperture Size
AGP Mode
AGP Driving Control
AGP Driving Value
AGP Fast Write
AGP Master 1 WS Write
AGP Master WS Read

Mam wszystko oprócz AGP Mode i AGP Fast Write. W instrukcji nic nie pisze o odblokowaniu tych funkcji. Shift, alt+ F1,F2 nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kumpla dysk twardy na scsi + okablowanie i kontroler na pci.
Czy taki dysk może pracować jako standardowy hdd w "normalnym" kompie?
Pytam, bo nie specjalnie jestem w temacie, a mam części na całego kompa oprócz ramu i hdd właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

W BIOSIE nie mam dwóch funkcji, które powinny tam się znajdować : AGP Mode oraz AGP Fast Write.
Płyta bazuje na czipsecie VIA.

Wgrałem nowe sterowniki AGP i też nic. Mam przed sobą instrukcję płyty głównej ale tam też nic ciekawego nie pisze. JHednymsłowem: nic.

Na 90% problem tkwi w AGP Mode.

Serdecznie dziękuję wszystkim co mi próbują pomóc! Jednocześnie proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Przesyłam fotkę jak to u mnie w Biosie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 18:49, Aragi napisał:

A prubowałeś zmienic AGP Driving Control na nie [auto} - czy wtedy nie podświetli się AGP
Value?


Owszem podświetli się, ale muszę tam podać jakąś szesnastkową wartość intensywności sygnałów przebiegających między chipsetem i AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 18:23, holo napisał:

Dostałem od kumpla dysk twardy na scsi + okablowanie i kontroler na pci.
Czy taki dysk może pracować jako standardowy hdd w "normalnym" kompie?

Jeśli w systemie [zależy co masz] są sterowniki do scsi to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się