PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

No to jest dość poważny problem bo od przed wczoraj mam internet radiowy wtedy wszystko było ok zaczeło się koło 7 wieczorem we wtorek nagle dostałem lagga w grze warcraft III przeglądarka zaczeła chodzić wolniej z 100 razy a dzisiaj rano przestawił mi się IP program antywirusowy nie wykrywa żadnego wirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, kupiłem Logitech Rumblepad 2 i nie wiem jak grać w gry na nim, to znaczy jak włączam jakąś gre to jest normalne sterowanie na klawiaturze, a opcjach nie ma nic co z tym zrobić. Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 11:11, azur64 napisał:

Mam problem, kupiłem Logitech Rumblepad 2 i nie wiem jak grać w gry na nim, to znaczy jak włączam
jakąś gre to jest normalne sterowanie na klawiaturze, a opcjach nie ma nic co z tym zrobić.
Co mam zrobić?


A czy system go widzi w Panel Sterowania / Kontrolery Gier ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 11:48, azur64 napisał:

Tak.


Zazwyczaj jest tak, że w opcjach sterowania trzeba zmienić bierzący kontroler. Tam gdzie jest klawiatura należy przestawić się na gamepad. A o jaką grę konkretnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 11:50, Klimos napisał:

Zazwyczaj jest tak, że w opcjach sterowania trzeba zmienić bierzący kontroler. Tam gdzie jest
klawiatura należy przestawić się na gamepad. A o jaką grę konkretnie chodzi?

W programie od pada było 5 gier które program chyba znalazł na moim dysku jako kompatybilne, ale jak właczyłem jedną znich tzn. max payne 2 to nie było nic w opcjach na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z klawiatura w Warcrafcie III. Mam angielską wersję wara i polskiego WndowsaXP. W trakcie gry, klawiatura przestawia się z układu polskiego(programisty), na zwykły polski. trochę to denerwujące, bo przestawia się ''y'' i ''z'' i symbole z okoic entera. I nie wiem czy to wina jakiegoś skrótu klawiaturowego. Czasem w każdej grze mam raz tak raz tak, a czasem nic się nie zmienia. Po zminimalizowaniu wara klawiatura w notatniku działa normalnie, mimo że w grze jest poprawiona. Ktoś wie jak to rozwiązać ten problem? Z gory dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 13:05, VuLgAtUs napisał:

ciach


Spróbuj w czasie gry nacisnąc Lctrl+Lshift. Pomóc:)

A ja też mam problem. Nie mogę napisac literki "Ci"(C z kreską:P). Gdy próbuję to mi wyskakuje ATI Catalyst Control Center. Da się jakoś to zrobic?? Dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 13:10, paweldomar1 napisał:

A ja też mam problem. Nie mogę napisac literki "Ci"(C z kreską:P). Gdy próbuję to mi wyskakuje
ATI Catalyst Control Center. Da się jakoś to zrobic?? Dzięki za pomoc:)


Odpalasz CCC i wybierasz z menu u góry Hotkeys i Hotkeys Menager. Tam zmienisz skrót klawiszowy z ALT-C na np. SHIFT-CTRL-H (coby takiego nie było) a poza tym możesz wyłączyć Skróty odznaczając opcję i już Ć będzie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 13:10, paweldomar1 napisał:

> ciach

Spróbuj w czasie gry nacisnąc Lctrl+Lshift. Pomóc:)

A ja też mam problem. Nie mogę napisac literki "Ci"(C z kreską:P). Gdy próbuję to mi wyskakuje
ATI Catalyst Control Center. Da się jakoś to zrobic?? Dzięki za pomoc:)


Odpal Catalyst Control Center i na zakładce Hotkeys, wyłacz w/w hotkeye. Powinno pomóc. Też tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem software''owy.

Włączam komputer. Zaraz po starcie włącza się "Aktywacja monitora ArcaVir" (od roku nieaktualnego niestety) po czym wywala błąd, że aplikacja ArcaVir musi zostać zamknięta i mogę utracić niezapisane informacje. Takie okienko nastrajające co informowania o błędzie Microsoft. Potem wywala mi taki sam błąd dotyczacy jakiegoś jsched (NIE WIEM CO TO!). Poza tym wysadza mi z takim błędem Operę, zaraz przy włączaniu.

Rozpaczliwie proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzilo Ci o ''jusched'' - to program aktualizujacy java''e - najlepiej go wylacz - ''w panelu sterwoania'' znajdz java - przejdz na zakladke ''updates'' i osznacz pole ''check for updates'' i juz nie owinno byc problemow - jak nadal beda zainstaluja ponownie java''e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odznaczyłem... Restartuję komputer i zobaczymy co jest. Poza tym - chciałem zainstalować Avast!a zobaczyć czy znajdzie może jakiegoś wirusa - zassałem z komputerswiat.pl i co? I nic - TAK SAMO WYWALA! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem, gdy gram w jakieś nowe gry np. Oblivion, to gra przez pewien czas chodzi bez zarzutu to znaczy dobra ilość klatek itp., a potem zaczyna się co parę minut zacinać i bieżąca klatka zostaje na parę sekund, dżwięk też, potem znów wraca do normy i po minucie znów to samo, i tak przez cały czas, a na końcu się wyłącza komp, czasami też tekstury się wywalają. Czy to kwestia przegrzewania czy czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie java chyba, w ogóle ją wyłączyłem dezaktywowałem i zamknąłem w piwnicy a komp nadal odstawia czacze... Na razie skanuję nieaktualnym od roku ArcaVirem całego kompa i znałazło już 4 pishingowe robaki.

Jak próbowałem zainstalować Avast!a to sie wywala ten sam błąd co przy aktywacji monitora ArcaVir - aktualna aplikacja musi zostac zamknięta i takie tam...

Poczekam do końca skanu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 19:03, Clegan napisał:

Pci są to złącza do wszystkiego innego niż grafika.


A nie jest czasem tak, że PCI to jet szyna główna, na której jest osadzone AGP lub PCI-E?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2006 o 16:55, mrosi napisał:

A nie jest czasem tak, że PCI to jet szyna główna, na której jest osadzone AGP lub PCI-E?

Raczej nie - zob. http://pl.wikipedia.org/wiki/PCI , http://pl.wikipedia.org/wiki/Accelerated_Graphics_Port i http://pl.wikipedia.org/wiki/PCI_Express
ale głębiej nigdy nie szukałem, więc o szczegóły techniczne nie będę się spierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się