PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

sorka za 2 posty pod rząd,ale od razu mówię, że to nie chodzi o gry dosowe, bo chyba FIFA 07 i HOMM4 nie są pod DOS-a

I jeszcze jedno : Patrzę teraz w Program Files i patrzę, że nie ma tam DirectX-a (bo chyba tam powinien być, co nie??) Próbuję instalować DirectX-a 9.0 najnowszego, po sekundzie pisze mi, ze oprogramowanie jest gotowe do użytku. Wiecie może, jak mi pomóc?? Bo raczej nie mam kasy na zanoszenie kompa do serwisu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam irytujący problem z kompem(znowu...)- gdy włączam jakąś grę po pewnym czasie sam się resetuje, nie wiem o co chodzi, od paru dni mam xp sp2, może to to, wcześniej nie instalowałem sp2 i działało; po restarcie pojawia sie komunikat że system windows odzyskał sprawność po poważnym błędzie itd. czy wie ktoś może jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli direct jest OK, to właśnie taki komunikat powinieneś dostać. Sprawdza on tylko pliki i wrazie potrzeby aktualizuje je.
Co do restartów, procedura standardowa.
1. Odinstaluj sterowniki systemowe, z grafiki i dzwięku.
2. Zainstaluj najnowsze wersje tych sterów.
2a. Sprawdź kompa na obecność wirusów.
3. Jak nie minęło, zobacz temperaturę CPU w BIOSie po restarcie( i opcję automatycznego restartu w razie przegrzania)
4. Sprawdź czy zasilacz trzyma wszystkie napięcia tak jak trzeba.
5. Zerknij na wentylatory, czy się kręcą i czy nie ma za dużo kurzu na nich.
6. Żadko, ale się zdarza, zobacz czy nie masz wydmuchanych kondensatorów na płycie.

Tyle wstępnie zrobią właśnie goście w serwisie ... a zrobić to możesz sam za free.
Dopiero głebsze grzebanie wymaga jakiejś tam platformy testowej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu mój odtwarzacz płyt rysuje płyty? Może to dlatego że zostawiam płyty jak wyłączam kompa? Prosze o pomoc. Nagrywarka ma najwyżej miesiąc jak cały komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 02:08, Adam k. napisał:

Czemu mój odtwarzacz płyt rysuje płyty? Może to dlatego że zostawiam płyty jak wyłączam kompa?
Prosze o pomoc. Nagrywarka ma najwyżej miesiąc jak cały komp.

jeśli chodzi o płyty cd/dvd to fizycznie nie ma jak, przecież do odczytu używa się lasera. ale obejrzyj sobie wysuwaną tackę, może na niej coś leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 07:36, sig. napisał:

> Czemu mój odtwarzacz płyt rysuje płyty? Może to dlatego że zostawiam płyty jak wyłączam
kompa?
> Prosze o pomoc. Nagrywarka ma najwyżej miesiąc jak cały komp.
jeśli chodzi o płyty cd/dvd to fizycznie nie ma jak, przecież do odczytu używa się lasera.
ale obejrzyj sobie wysuwaną tackę, może na niej coś leży


zgadzam się - ale jak to nie pomoże to musisz jeszcze mieć na gwarancji , więc będziesz mógł wymienić.

PS. Wyczyść tackę, możliwe, że coś ostrego wystaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj rozebrać napęd i wyczyścić "łapkę" , która przytrzymuje płytę podczas czytania. To taki okrągły talerzykowaty krążek z metalu, z pierścieniem z gumy. Często ta guma jest zabrudzone, przyklejają się do niej różne okruszki i inne tego typu świństwa, wskutek czego płyta ma nieznaczne skrzywienie i ulega zarysowaniu o tackę. Uważaj tylko aby nie dotykać głowicy laserowej. Najlepiej przeczyścić ten pierścień patyczkiem do uszu delikatnie zwilżonym w spirytusie salicylowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie punktów :
3. Gdzie dokładnie w BIOSie sprawdzić temp??
4. Chodzi o program SpeedFani Voltages??
6. gdzie są kondenstatory na płycie?

I jeszce jedno dotyczące 4.

Jeśli chodzi o to, co wcześniej opisałem, to mam problem z napięciem 5V. Wychodzi mi, że trzyma się na poziomie 4,16V. Jest na to jakaś rada?? Próbowałem odłączyć kartę sieciową, CD-rom, dysk twardy, i cały czas rtakie niskie:/
Na razie nie próbowałem punktów 1 2 2a, bo chce się dowiedzieć, czy to może być wina tego napięcia. Wentylatory są w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Śmiem przypuszczać, że kolega ma nie za dobrą zasiłkę. Te dobre mają odchyłki od nominalnego napięcia rzędu kilku procent, więc w przypadku np. 5V może to być 4,9V ale nie aż tyle.Stawiam na zasiłkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Ostatnio padła mi płyta główna. Wymieniłem ją i zasilacz - niestety teraz pojawia się niebieski ekran z błędem (system WIN XP SP2). Wyjąłem 1 kość RAM Kingstone512MB - pomogło (może płyta jej nie ogsługuje akurat - bo testy przeszła i nie jest "walnięta"). Ostatnio niestety pojawił się błąd znowu - co robić ?
Poinstalowałem aktualizacje XP, i płyty - od czego mże być ten błąd ? Jest to ekran - "system xp zatrzymał działanie by nie uszkodzić komputera - jesli widzisz błąd po raz pierwszy..."itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 14:07, paweldomar1 napisał:

3. Gdzie dokładnie w BIOSie sprawdzić temp??

Różnie. Zależy to od BIOS-u. W Award-Phoenix zwykle nazwya się to PC health czy coś takiego...

Dnia 12.11.2006 o 14:07, paweldomar1 napisał:

4. Chodzi o program SpeedFani Voltages??

Może być i tym programem, ale nie zawsze daje to dobre efekty (czytaj czasem te programy się mylą). Najlepiej zerknąc na to właśnie w BIOS-ie

Dnia 12.11.2006 o 14:07, paweldomar1 napisał:

6. gdzie są kondenstatory na płycie?

To takie wystające walce :) Najczęściej i najwięcej powinno być koło stabilizatorów napięć.

Dnia 12.11.2006 o 14:07, paweldomar1 napisał:

I jeszce jedno dotyczące 4.

5 V masz baardzo bzydkie. Skołuj od kumpla zasilacz, podepnij i sprawdz wtedy.

Żeby nieco dokładniej odpowiedzeić na te pytania musiał byś podać producenta i model płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 14:07, paweldomar1 napisał:

Mam pytanie odnośnie punktów :
3. Gdzie dokładnie w BIOSie sprawdzić temp??


Zakładka "Power"->Power Monitor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogł by mi ktoś pomoc i powiedzieć co mam zrobić jak dysk zewnetrzny mi padl:((( wloczylam od nowa kompa dzis formatowalam dysk. I poprostu nie chce sie zaloczyc i pisze czy chce go sformatować. Myslalam ze to jakiś bład w windowsie i zaistanowalam go jeszcze raz. Niestety nic nie pomoglo:( błagam o pomoc mialam wszystko na dym dysku:(( nie moge go sformatować. Moje gg 1096721 Bardzo prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się