PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.11.2006 o 20:44, pro evo napisał:

da się zgrać gre z dysku na płytke??

zależy od gry, czasem potrzebne pliki są poza jej katalogiem, do tego dochodzą jeszcze wpisy w rejestrze. a przy okazji czemu chcesz to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prolblem z instalacją winXP SP2(reinstalacją)
na konfiguracji sempron 3000+, 512 MB, płyta Gigabyte K8NS rev.2.0, grafika GF4mx440 64MB Pixelview AGPx4,
Instaluje system dochodzi do wyszukiwania urzadzeń w pewnym momencie urywa się instalacja,
brak wizji na monitorze, po resecie rusza ponownie instalacja instaluje się, ale jest problem z wyświetlaniem grafiki (praktycznie działa w trybie wymuszonym VGA)- czy ktoś już miał taką zabawę, czy winna jest płyta główna, czy system nie potrafi prawidłowo zainstalować grafy (jest już nieco wiekowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 08:03, Carl92 napisał:

Jak można zamienić format pliku muzycznego z WAV do MP 3. CZy jest jakis program do zrobienia
takiej operacji?

Programik CDEx potraf przekonwertować pliki muzyczne z płyty. Wkładasz płytę, wybierasz na jaki format chcesz zamienić pliki i czekasz aż program skończy pracę. Znajdziesz go w wielu miejscach, na przykład tutaj: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=112&id=295
A możesz też pobrać spolszczenie: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=39&id=329

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 14:29, mrosi napisał:

/.../

A czy kolega ma dyska SATA?

a jakie to ma znaczenie? nawala i tak grafika, a jak by były problemy z dyskiem to by się nawet nie zaczoł instalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
A nie prawda. Ja miałem problem z dyskiem SATA. Co ciekawe, zainstalowałem Windowsa bez problemów do momentu, kiedy nastąpiło ponowne uruchomienie i miał wskoczyć ten panel po instalacji (tam gdzie wpisujesz nazwę użytkownika, system pyta Cię czy chcesz zarejestrować system, itp). Nie pojawił się on, natomiast komp dwukrotnie sam się zrestartował w tym samym miejscu, po czym wyświetlił komunikat, że "co najmniej jeden z podzespołów nie został rozpoznany, w związku z czy należy uruchomić system w trybie awaryjnym". Dopiero po uruchomieniu systemu w trybie awaryjnym mogłem podinstalować sterowniki od chipsetu (mam płytę na nForce590) czyli jednocześnie od SATA i dopiero po tej instalacji i ponownym uruchomieniu system zastartował normalnie. W zasadzie powinienem mieć dyskietkę ze sterami SATA, ale po pierwsze nie mogłem zrobić takiej dyskietki (nie wiem dlaczego aplikacja NVidii pt. "Make disk SATA" wywalała się za każdym razem, a po drugie nie mam flopa w kompie, bo standardowo go nie używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gdzie moge pobrać sterowniki do płyty głównej ASUS K8N-VM. Chedzi o sterownik Do wszystkiego ponieważ jest to karta zintegrowana ma w sobie karte graficzną i dzwiękową. JA mam problem z kartą dzwiękowom więc chce pobrać z neta sterowniki. Prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma sterowników "do wszystkiego". Osobny jest do chipsetu, osobny do
Podaję link:

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

W pierwszej zakładce wybierasz "Motherboard",czekasz aż się strona przeładuje, w drugiej "Socket754", czekasz aż się strona przeładuje, w trzeciej wybierasz swoją płytę i naciskasz "Szukaj". Potem, po wyświetleniu poszczególnych elementów klikasz na dyskietki żeby ściągnąć. Pamiętaj tylko, żeby wybrać sterowniki dla systemu, który posiadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie techniczne. Otóż jeszcze jakiśczas temu- przed ponowną instalacją systemu- miałem możliwość autokorekty (jak w wordzie) podczas pisanie postów (gdy wyraz był wpisany niepoprawnie zostawał podkreślony na czerwono).
Natomiast teraz brak mi owej ''f-cji''. Myślałem,że przyczyna tkwi w zmianie przeglądarki z IE na Operę, ale to nie to. Także niebardzo wiem jak sprawić bym ponownie miał możliwość pisania postów z ''autokorektą''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to sprawa jakiegoś zewnętrznego programu, ani ie ani opera nie mają sprawdzania pisowni (ma za to firefox 2.0, ew 1.x z stosowną wtyczką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 21:57, sig. napisał:

to sprawa jakiegoś zewnętrznego programu, ani ie ani opera nie mają sprawdzania pisowni (ma
za to firefox 2.0, ew 1.x z stosowną wtyczką)


Faktycznie! To Firefoxa miałem przed re instalacją systemu. Zmyliła mnie zmiana na Opere. No szkoda, że Opera nie posiada takowej funkcji, gdyż jest ona bardzo pomocna przy pisaniu postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie dlaczego kiedy próbuje wgrać sterowniki do karty dzwiękowej wyskakuje błąd "jeśli odinstalowałeś karte bez ponownego uruchomienia komputera to zró to teraz" przeinstalowałęm nawed windowsa i dalej tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 10:29, Dj Rudy napisał:

A nie wiecie dlaczego kiedy próbuje wgrać sterowniki do karty dzwiękowej wyskakuje błąd "jeśli
odinstalowałeś karte bez ponownego uruchomienia komputera to zró to teraz" przeinstalowałęm
nawed windowsa i dalej tak jest

a czy przypadkiem nie masz innej karty np. zintegrowanej z płyta główną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam niesamowicie irytujący problem z kompem.
Otóż włącza mi się taki komunikat jak na załączonym screenie. Włącza się kiedy zechce i jest o tyle drażniący, że "wcina" mi się np. podczas gry. Nie aktualizuję Windy regularnie (nie będę tłumaczył czemu) i nie znam też strony neospace.pl. Nie wchodziłem na nią, bo wydaje mi się conajmniej dziwne, żeby po poprawki dla Windy odsyłał mnie taki komunikat na inną stronę aniżeli stronę Microsoftu. Coś mi śmierdzi.. czy mam rację czy nie, to pytanie kieruję do Was i proszę o pomoc.
Rzeczywiście trzeba zainstalować jakieś poprawki? Czy to kolejny jakis głupi wirus/robak etc.... (whatever...) ? Jak się tego pozbyć ? Z góry dziękuję za pomoc.

PS: Jesli problem był omawiany nie dawno to bardzo przepraszam, ale naprawdę nie mam czasu przeglądać postów czy kolejnych stron tematu choć wiem jak może irytować kolejne pytanie na ten sam temat. Nauka - niestety... jutro kolos :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imo jakiś wirus/robak - w życiu nie uwierzę żeby Windows podawał stronę inną niż Microsoftu. Nie mówiąc o tym, że raczej nie informuje o lukach w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2006 o 18:38, sig. napisał:

> Mam pytanie: jaki jest faktyczny rozmiar dysku o pojemności 160 GB?
co nam daje ok 149 gigabajtów (szczerze wątpie żeby dyski miały co do megabajta taki
rozmiar jaki z obliczeń wynika)

Wszystko jest poprawnie wyliczone dopóki nie utworzysz chociaż jednej partycji.
Jednak pojedyncza partycja o wielkości 149 GB ma obszar tablic MFT przy klastrze (podstawowa jednostka alokacji plików) 4 KB wielkości 2 x 149 MB, do tego dochodzi kilkadziesiąt kilobajtów odciętych na zwykle nieużywaną (poza pierwszym sektorem) ścieżkę zerową, kilka KB na sektor startowy i kilka kontrolnych na początku partycji oraz na koncu dysku kilka lub kilkanaście Mb zmarnowanych na wyrównanie partycji do wielokrotności potęgi dwójki (lekko skomplikowane do wytłumaczenia:).
Tak więc na dysku 160 GB jedna pusta partycja NTFS z grubsza będzie miała 148,5 GB.
Przy ich większej ilości sumaryczna ilość wolnego miejsca będzie nieznacznie mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się