PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2006 o 14:14, kamilsms napisał:

panowie mam problem !przy grach komputer sammi sie restartuje!co zrobic?dzieki

A to ci się dzieje gdy wsadasz płytę do cd-roma czy jak juz grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak juz gram!zmierzylem temperature w czasie grania!przy grze temperatura plyty glownej podskoczyla do 97 stopni a preocesora do nawet 104 wiec co mam w takim wypadku zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 14:41, kamilsms napisał:

jak juz gram!zmierzylem temperature w czasie grania!przy grze temperatura plyty glownej podskoczyla
do 97 stopni a preocesora do nawet 104 wiec co mam w takim wypadku zrobic?

A podkręcałes procesor i kartę graficzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 15:15, kamilsms napisał:

nie bo nawet nie wiemjak to sie robi!wiec co robic?



Może chłodzenie nie działa, albo spróbuj taką pastą do procesorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 14:41, kamilsms napisał:

do 97 stopni a preocesora do nawet 104 wiec co mam w takim wypadku zrobic?

Przeczyścić wszelkie wentylatory i radiatory z kożucha kurzu, odsunąć kompa od ściany. Umożliwić mu swobodny przelot powietrza.
Jeżeli wentylator (plastikowy) na radiatorze możesz dotykać palcem i Cię nie parzy - a tym bardziej jeżeli możesz dotkąc radiatora bez oparzenia - to winny jest brak styku procesora z radiatorem przez brak pasty, złe zamontowanie radiatora. Jeżeli nie wiesz jak to naprawić, radziłbym zawieźć go do serwisu.

ps. Twój komputer działa na granicy temicznego spalenia. Grając na nim teraz ryzykujesz uszkodzenie kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak włączałem kompa zamiast pojawienia się na czarnym tle częstotliwości pracy procesora 1833 Mhz, pojawiła się liczba 1100 Mhz. Dla pewności sprawdziłem jeszcze to w właściwościach systemu po włączeniu komputera i wygląda to tak samo, więc co jest grane. Da się to jakoś naprawić ? ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak obniżony mnożnik. Takie rzeczy daje się przestawić w BIOSie. Jaki to procesor, bo to 1833 na kręcony mi wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc wiem że zaweiszanie komputera bardzo szerokie pojęcie ale może miał ktoś coś podobnego...Problem jest taki że komputer na każdej grze w którą dzisiaj grałem:Xpand Rally,COD 2,Toca Race Driver 3 komputer się po 5-10 minutach gry zawiesza się (traci się dźwięk,2-5 sekund jeszcze pograsz i później wiesza się).Dzieje się to tylko w grach,w systemie nie.Format i Reinstal kompa nie pomógł ;/ Najnowsze sterowniki do karty graficznej zainstalowane,directx 9.0c również.Nie sądze aby powodował to sprżet ponieważ żadne komunikaty się nie pokazują ale dla zaciekawionych podam parametry:
AMD Semphron 3000+ 2.0GHz socket A(4xx)
Geforce 7600 GS 256 MB 128 Bit AGP 8X
Pamięć 1GB Kingston(1x512+2x256)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 20:26, Treant napisał:

Sprawdź czy pracują wszystkie wentylatory. Za problem odpowiada pewnie karta graficzna.

Karta ma 2 miesiące nie sądze aby to ona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 20:34, Raiven2 napisał:

> > Karta ma 2 miesiące nie sądze aby to ona :)

Tym bardziej sprawdź, bo jeśli coś z nią nie tak, to masz gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 19:39, Treant napisał:

To wygląda jak obniżony mnożnik. Takie rzeczy daje się przestawić w BIOSie. Jaki to procesor,
bo to 1833 na kręcony mi wygląda...


Taki już kupiłem 2 lata temu, dopiero od 5 dni tak mi sie przestawiło. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 21:24, Seqiu napisał:

Taki już kupiłem 2 lata temu, dopiero od 5 dni tak mi sie przestawiło. ;(

To może oznaczać słabą baterię na płycie głównej, choć trochę zbyt wcześnie. Możesz wyłowić więcej informacji o swoim procesorze korzystając z różnych programów diagnostycznych i benchmarków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 20:54, Treant napisał:

> > > Karta ma 2 miesiące nie sądze aby to ona :)
Tym bardziej sprawdź, bo jeśli coś z nią nie tak, to masz gwarancję.



Temperatura 71 stopni chlodzono radiatorem ZELMANA :) Karta jest spoko więc co może być przyczyną płyta głwona jest stara ale nie sądze żeby tak nagle coś się stało więc nie mam pojęcia czekam na kolejne rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 22:40, Raiven2 napisał:

Temperatura 71 stopni chlodzono radiatorem ZELMANA :) Karta jest spoko więc co może być przyczyną
płyta głwona jest stara ale nie sądze żeby tak nagle coś się stało więc nie mam pojęcia czekam
na kolejne rady :)


Możliwe, że to wina zasilacza też kiedyś mi się tak wieszał, a po pewnym czasie w ogóle nie chciał się włączyć(zasiłka się spaliła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 18:40, Seqiu napisał:

Ostatnio jak włączałem kompa zamiast pojawienia się na czarnym tle częstotliwości pracy procesora
1833 Mhz, pojawiła się liczba 1100 Mhz.

Obniżyła Ci się w biosie wartość FSB zapewne z 400 MHz (200) na 200 (100). Wtedy stały mnożnik procka to 11. Albo z 666 MHz (333) na 400 (200). Wtedy stały mnożnik procka to 5,5.
Mnożniki procesora nie zmieniają się ot tak sobie. Większość z nich ma zablokowany. Co innego FSB.
Zdarza się to na niektórych płytach głównych gdy procesor nie został do nich właściwie dobrany.
A jaki procek i jaka płyta główna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Uzupełniając. Z autopsji wiem, że jest to typowy przypadek "wyzerowania" się wartości częstotliwości procesora w BIOSie, a nie mnożnika. Miałem AMD Semprona 2500+ i zdarzyło mi się to kilka razy. Po prostu wartość spadła ze 166MHz (fabrycznych, nominalnych) na 100MHz co zaowocowało spadkiem taktowania procesora z 1,75GHz na 1.05GHz. I nie jest to wina baterii, bo wymieniałem ją kilkunastokrotnie i sytuacja się powtarzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 23:40, mrosi napisał:

wartość spadła ze 166MHz (fabrycznych, nominalnych) na 100MHz

OK. Piszesz o magistrali czyli to samo co ja. Taktowanie procka, to taktowanie FSB pomnożone przez mnożnik. Wtedy wychodzi częstotliwość. Jak spada FSB, to spada taktowanie proca. Mnożnik pozostaje niezmieniony.
I jest tak na słabszych płytach głównych gdy jest źle dobrana wersja procesora do szybkości magistrali na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się