PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2005 o 10:32, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
Nie lekceważ tego, co napisał Sig. Na 99% pada Ci zasilacz, ja już to przerabiałem. A u żony
300 watowy zasilacz padł na słabszej konfiguracji. Masz mniej więcej 10% szansy na to, że zasilacz
puści Ci 230V na cały komputer i możesz zostać z blaszaną obudową...


Kasy na nowy zasilacz nie mam więc z tym będzie musiał jeszcze pocisnąć aż zdobęde troche kasy i kupię sobie nowego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie uzywaj kompa do gier i rob na nim malo operacji bo tak jak mowia koledzy zasilacz jest tu najbardziej potrzebny i to duzo mocniejszy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 10:49, Pitkit napisał:

> > > /.../
Kasy na nowy zasilacz nie mam więc z tym będzie musiał jeszcze pocisnąć aż zdobęde troche kasy
i kupię sobie nowego kompa.


Twoja sprawa, ale jeśli obudowa jest dobra pod nową płytę, to zacznij składanie nowego komputera od kupna prządnego zasilacza. Rozsądne minimum na parę lat to Chieftec 420W. Mając obudowę i zasilacz to już łatwiej o resztę komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To poczekam jeszcze ze 6 miesiecy (zasilacz da radę) kiedy to już będe miał 18 lat i będe szukał jakiejś pracy dorywczej, a za zarobioną kasę sobie nowego kompa załatwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Twoim sposobem :P
Po pierwsze licencja pozwala na zrobienie jednej kopi zapasowej. Nie pozwala na uruchamianie na innych komputerach.
Po drugie nie Mu nie pisało a więc płyta wogóle nie jest wykrywana.
Po trzecie po jakiego grzyba odpowiadasz mi skoro to Seqiu powinieneś pisać.....
Po czwarte przeczytałeś to co On napisał? napisał wyraźnie że zmieniał dobrze w biosie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 12:32, WoWmen napisał:

Odpowiem Twoim sposobem :P
Po pierwsze licencja pozwala na zrobienie jednej kopi zapasowej. Nie pozwala na uruchamianie
na innych komputerach.
Po drugie nie Mu nie pisało a więc płyta wogóle nie jest wykrywana.
Po trzecie po jakiego grzyba odpowiadasz mi skoro to Seqiu powinieneś pisać.....
Po czwarte przeczytałeś to co On napisał? napisał wyraźnie że zmieniał dobrze w biosie.....


po pierwsze - tak? pokaż mi taki zapis! B-Z-D-U-R-A
po drugie - metoda eliminacji...
po trzecie - a co to forum PRYWATNE??
po czwarte - przeczytaj mojego posta raz jeszce...
po piąte - czy Twoja wypowiedź jakoś pomoże N-I-E.
EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roflz03r :P nie rozbrajaj mnie :P jeszcze się udławie obiadem i co to będzie xD
W każdej licencji napisane jest że można wykonać JEDNĄ kopie zapasową produktu na własny użytek. Kopia wndowsa jest też traktowana jako zainstalowany produkt. Jesli na komputerze nie ma zainstalowanego to wszystko jest w pełni legalne. Nielegalne by było gdyby to rozprowadźał lub sprzedawał....
Tylko po co eliminujesz to co napisał że nie wystąpiło? skoro napisał nie było znaczy NIE BYŁO.
NIe forum prywatne ale to był problem jego nie mój a więc skąd ma wiedzieć że ktoś Mu udzielił odpowiedzi?
Czytałem dokładnie i wynika z tego to że nie czytałeś posta w którym było napisane o co chodzi. Co jeszcze lepsze sam sobie zaprzeczasz bo z jednej strony mówisz że to nielegalne a zaraz później piszesz by nagrał to jeszcze raz, szare komórki na świętach już? Hmm czy moja pomoże nie wiem, dowiem się gdy osoba posiadające dany problem się wypowie. O czymś jeszcze zapomniałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 13:49, WoWmen napisał:

Co jeszcze lepsze sam sobie zaprzeczasz bo z jednej strony mówisz że to nielegalne a zaraz
później piszesz by nagrał to jeszcze raz, szare komórki na świętach już? Hmm czy moja pomoże
nie wiem, dowiem się gdy osoba posiadające dany problem się wypowie. O czymś jeszcze zapomniałem?


informacja że jest nielegalne to jedno a co z robi z tym użytkownik to dwa. Poztym zrób rozbiór logiczny i gramatyczny zdania może w końcu dojdziesz o co chodzi. Jeśli się okaże że mój post rzeczywiście pomógł nie będzie Ci głupio?? IMHO nie pisałem do Ciebie więc nie trzeba było się odzywać jeśli nie miało to nic wspólnego z tematem (a temat to problem z instalacją). Z piaskownicy już wyrosłem, ale jak widzę niekoniecznie wszyscy...
Tak i zapomniałeś o czymś - nie piszesz na temat. ja zresztą też (bo jak ta wymiana postów ma pomóc w rozwiązniu probleu?) tak więc... KONIEC TEMATU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencjobiorca może instalować, używać, uzyskiwać
dostęp, wyświetlać i uruchamiać jedynie jedną (1) kopię
OPROGRAMOWANIA na KOMPUTERZE.

Kopia zapasowa. LICENCJOBIORCA MOŻE
SPORZĄDZIĆ JEDNĄ KOPIĘ ZAPASOWĄ
OPROGRAMOWANIA. LICENCJOBIORCA MOŻE
UŻYWAĆ JEDNEJ (1) KOPII ZAPASOWEJ WYŁĄCZNIE
DO CELÓW ARCHIWALNYCH ORAZ DO PONOWNEJ
INSTALACJI OPROGRAMOWANIA NA KOMPUTERZE.

w myśl umowy kopia zapasowa nie oznacza KOPII DYSKU INSTALACYJNEGO! Może słyszeliście o kopiach typu "obrazy dysku" i o taka kopię tu właśnie chodzi.

ŹRÓDŁO:
Microsoft(R) Windows(R) XP Home Edition
UMOWA LICENCYJNA UŻYTKOWNIKA OPROGRAMOWANIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

umową umową (a jej interpretacja jescze coś innego), ale polskie prawo (zarówno od umowy jak i jej interpretacji ważniejsze) zezwala na wykonanie jednej kopi dysku instalacyjnego. chyba ze producent zapewnia nowy nośnik po kosztach własnych + koszty transportu (a w przypadku microsoftu tak nie jest).
ps microsoft jakiś czas twierdził że ową kopią z umowy jest (fanfary) orginalna płytka instalacyjna (bo nie-kopie mamy na twardzielu). niewiem czy już sie z tego wycofali czy dalej totalnych debili z użytkowników robią.
ps. mi sie wydaje że owa kopia z licencji to własnie kopia płytki, a nie tego co na dysku jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydawać nam się może drodzy Panowie i Panie... ostatnio jednak na szkoleniu Microsoft wypowiedział się jasno na ten temat: kopia dysku: jak najbardziej, kopia kompaktu niekoniecznie. Wynika to pewnie z tego że jak cos się stanie nowa płytka kosztujke około 300 PLn (zależy od wersji). No i kasa leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa problemy :///

1. Wciąż mi się zmniejsza ilość dostępnego miejsca na partycji C: - tam gdzie mam zainstalowany system (tylko i wyłącznie !...no i jeszcze stery oczywiście). Programów tam żadnych nie instalowałem itp.
Kosz Nortona opróżniam kilka razy dziennie, temp. internet files - zmieniłem katalog domyslny na D:/temp tak więc przy "Oczyszczaniu dysku" nie ma żadnych plików tymczasowych do usunięcia, stare punkty odzyskiwania systemu usuwam co jakiś czas, wielkość pamięci wirtualnej zmniejszyłem do 500 MB a reszte przeniosłem na inne partycje.Poczta również zapisuje się na innej partycji. Na pulpicie same skróty albo jakieś małe pliki, które łącznie nie przekraczają paru mega. Nie mam pojęcia co do k*** jest !! Już mnie to naprawdę denerwuje bo nie mam najmniejszej ochoty robić formata. Obecnie jest 170MB wolnego miejsca i z dnia na dzień spada o jakieś 10-20 MB.... :///

2. Tydzień temu spalił mi się zasilacz przy odpaleniu kompa. Na szczęście tylko on. Miałem 300W, poszedłem, kupiłem 300W (65 zł...siakiś FEEL). Koleś zapewniał, że na moim sprzęcie nie bedzie problemów (Duron 1.8Ghz, 512 DDR, Radek 9100 128MB). No i w sumie nie wiem czy to z zasilaczem czy z czym są problemy ale: po tym jak wymieniłem, minęła godzina i komp zaczął...pikać...taki sygnał jak karetka ;) (ton taki jak przy resetowaniu kompa albo jak wciśniecie za dużo klawiszy na raz :P ). RESET....patrze co je...wentylator sie nie krecił na płycie głównej (nie od proca)....rozkręciłem...jakieś opory miał...ciezko mu było. Śrubke potraktowałem roślinnym, skręciłem - chodzi. Pikanie jednak czasem wraca.... i za każdym razem wiatraki sie kreca wszystkie. Zwykle reset pomaga i wszystko ale przecież normalne to nie jest.
W speedfanie teraz mam np. temp.:
Temp1: 42
Temp2: 59
Temp3: -48
HD0: 30
Temp1 57
Temp: 47

Te dwie najwyższe jak np. gram itp. skaczą do ok. 63 stopni.... sporo, ale mój model Durona sprawdzałem i może chodzić na temp. do 85 stopni.....

Gdzie leży więc problem ? Dlaczego pika ? Zastanawia mnie fakt, że zaczęło tak pikać właśnie po wymianie zasilacza... :-/ Na starym 300W komp chodził ok. 4 lat już...może nawet dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 16:33, metalli napisał:

wydawać nam się może drodzy Panowie i Panie... ostatnio jednak na szkoleniu Microsoft wypowiedział
się jasno na ten temat: kopia dysku: jak najbardziej, kopia kompaktu niekoniecznie. Wynika
to pewnie z tego że jak cos się stanie nowa płytka kosztujke około 300 PLn (zależy od wersji).
No i kasa leci...

Microsoft może się wypowiadać, ale wiążące jest tylko to, co orzeknie sąd, po rozpoznaniu sprawy, w prawomocnym wyroku. Takiego jeszcze, o ile mi wiadomo, nie było, więc nasze interpretacjie są równie wiążące, co opinie przedstawicieli Microsoftu wygłaszane na szkoleniach.
I mogę posłużyć się przykładem: po trzydziestej (mniej więcej) reinstalacji Win95 zostałem ze zdartą płytką instalacyjną i bez systemu na twardym dysku, bo się nie zainstalował.Mam oryginalną płytę, licencję i co? No i właśnie przeprowadziłem dowód, że trzeba mieć kopię zapasową na oddzielnej płycie. Możemy narzekać na sądy, ale tam jednak jest dużo całkiem normalnych i rozsądnych sędziów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 16:45, S4jm0n napisał:

Dwa problemy :///

/.../

Dnia 18.12.2005 o 16:45, S4jm0n napisał:

Gdzie leży więc problem ? Dlaczego pika ? Zastanawia mnie fakt, że zaczęło tak pikać właśnie
po wymianie zasilacza... :-/ Na starym 300W komp chodził ok. 4 lat już...może nawet dłużej.

Zasilacz no name 300 watów to g**no, które czym prędzej zmień na markowy. Dwa, albo trzy razy droższy, to prawda. Ja przeżyłem pad zasilacza (na szczęście bez następstw), u żony od razu się połapałem, że Jej zasilacz pada (miałem rację) i z tego co widzę, u Ciebie też zasilacz pada. Co do drugiego problemu - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą dźwiękową - mianowicie w ogóle nie chce mi zareagować , sterowniki są zainstalowane, wszystko powinno chodzić ale w ogóle mi jej nie wczytuje. Co może być tego powodem i jak mam to naprawić.
jestem posiadaczem Sound Blastera Live 5.1 , mam płytę z całym oprogramowaniem do niej , zainstalowałem wszystko , ale jak włączam np. Winampa nie mogę odtworzyć dźwięku tylko wyskakuje mi komunikat , że nie ma karty dźwiękowej , jedyne dźwięki jakie wydaje mój komputer to te z "biosowe;p"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem 1 - jezeli masz winde xp to sprawdz "przywracanie systemu" - jezeli Ci sie nazbierało mnustwo punktów kontrolnych to tu moze byc problem

problem 2 - 300W?! jakis Feel? stary, zasilka to jedna z najwazniejszych rzeczy w kompie - od tego zalezy stabilnosc i bezpieczenstwo calego kompa (bo kiedys moze sie upalicc cos wiecej). ja bym radzilkupic cos mocniejszego i firmowego - im mocniejszy zasilacz w stosunku do potrzeb kompa tym bedzie ciszej chodzil (brak grzania - mniejsze obroty wiatrakow) no i wieksza zywotnosc. ja mam chiefteca 420w, mialem 360 ale jeden z wiatrakow mi zaczal warczec - oddalem na gwarancje a oni mi dali nowy 420w :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 17:02, upiordliwy napisał:

Mam problem z kartą dźwiękową - mianowicie w ogóle nie chce mi zareagować , sterowniki są zainstalowane,
wszystko powinno chodzić ale w ogóle mi jej nie wczytuje. Co może być tego powodem i jak mam
to naprawić.
jestem posiadaczem Sound Blastera Live 5.1 , mam płytę z całym oprogramowaniem do niej , zainstalowałem
wszystko , ale jak włączam np. Winampa nie mogę odtworzyć dźwięku tylko wyskakuje mi komunikat
, że nie ma karty dźwiękowej , jedyne dźwięki jakie wydaje mój komputer to te z "biosowe;p"


A karte widzi w ogole komp? A glosniki sa dobrze podlaczone i podglosnione (ja mam 4 wyjscia z karty dzwiekowej - pewnij sie, ze dobrze je tam podlaczasz)? Moze te sterowniki sa nie za bardzo :) Karta nowa, czy stara przestala dzialac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spróbuj cos takiego:
1. wyjmij sb
2. odinstaluj strerowniki
3. wrzuć sb ale W INNY SLOT
4. zainstaluj sterowniki

jak nie pomoże spróbuj u qmpla czy chodzi karta - mi wygląda na spaloną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 16:45, S4jm0n napisał:

1. Wciąż mi się zmniejsza ilość dostępnego miejsca na partycji C: - tam gdzie mam zainstalowany
system (tylko i wyłącznie !...no i jeszcze stery oczywiście). Programów tam żadnych nie instalowałem
itp.

1. usuń przywracanie na dyskach
2. zobacz czy nie masz wirusów (np. www.mks.com.pl i www.komputerswiat.pl - program adware personal se)
mysle ze to pomoze

Dnia 18.12.2005 o 16:45, S4jm0n napisał:

2. Tydzień temu spalił mi się zasilacz przy odpaleniu kompa. Na szczęście tylko on.

i tu jest mały problem. Skąd wiesz że tylko? Zobacz czy kondensatory na płycie "nie napuchły". Po drugie to co opisujesz wygląda na usterkę wentylka i radziłbym go zmienic... 4 lata... miał prawo się zatrzeć i stąd problemy. Zastanawia mnie także czy czysciłeś kompa z kurzu?? Ja radziłbym czyszconko, wymianę wentylka i może przy okazji innych wentylatorów... myslę że to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się