PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2006 o 14:24, Carl92 napisał:

Czytałem
gdzieś ze trzeba poustawiać firewall w ustawieniach sieci (gdzie są te ustawienia, w którym
miejscu), ze był dostęp też przez inne osoby to prawda. Prosze o odpowiedź.


Zależy jakiego masz firewalla. Poza tym czy Ty i Twoi przyjaciele macie tą samą wersję gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 14:24, Carl92 napisał:

/ciach/

Jeżeli masz sieć lokalną, to pewnie masz też wewnętrzny ip i to jest Twój problem. Mając wewnętrzny ip nikt (oprócz innych z tej sieci) nie będzie mógł dołączać do Twoich serwerów. Spróbuj załatwić sobie u administratora sieci nadanie zewnętrznego ip i problem zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy da się przenieść plik stronicowy z dysku tam gdzie jest windows na inny dysk ??
Chciałbym przenieść na inny dysk bo na innym jest aż 30 GB wolnego miejsca ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Plik stronnicowania można przenieść na inny dysk.
P-klik->Właściwości->zakładka "Zaawansowane"->Wydajność/"Ustawienia"->zakładka "Zaawansowane"->Pamięć Wirtualna->Zmień->Zaznacz dysk, na który chcesz przenieść plik stronnicowania->Wpisz wartości dla rozmiaru niestandardowego (takie dwa okienka - ja mam np. wpisane jako minimum i maximum 3072)->kliknij ustaw->wszędzie "OK", restart->Gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 20:50, mrosi napisał:

/.../

Plik stronnicowania można przenieść na inny dysk.
P-klik->Właściwości->zakładka "Zaawansowane"->Wydajność/"Ustawienia"->zakładka
"Zaawansowane"->Pamięć Wirtualna->Zmień->Zaznacz dysk, na który chcesz przenieść plik
stronnicowania->Wpisz wartości dla rozmiaru niestandardowego (takie dwa okienka - ja mam
np. wpisane jako minimum i maximum 3072)->kliknij ustaw->wszędzie "OK", restart->Gotowe


A zmieni się coś , jak np. nie będzie np. w niektórych grach się cały czas ładować jak w grze Fear ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Generalnie plik stronnicowania ma zastępować pamięć operacyjną. Zauważ, że Windows XP jest datowany na 2002 r. a wtedy mało kto myślał o pamięci rzędu 512MB, 1GB i więcej. Jeśli masz 512MB RAM lub więcej to nie ma znaczenia jaką wielkość ustawisz. Komputer nie będzie działał szybciej. Jednakże niektóre gry (przeważnie starsze) wymagają do swojego uruchomienia jakiegoś zasobu pamięci wirtualnej. Wówczas ustawienie tego pliku stanie się nieodzowne. Po prostu gra nie wystartuje a w zamian ujrzysz komunikat typu "Zbyt mało pamięci wirtualnej do uruchomienia aplikacji". Co do przenoszenia tegoż pliku na inną partycję. Spotkałem się z dwoma opiniami. Jedna: Lepiej na partycji systemowej, druga: nie ma znaczenia. Ja opowiadam się za tą drugą. Próbowałem i na innej partycji i różnych wartości dla pliku i nie ma to znaczenia. Więc jeśli masz na dysku systemowym (zapewne C) wartość 1536MB (bo tak ustawia system) a masz RAMu 512MB lub więcej to możesz śmiało to zostawić. Nic nie zyskasz na zmianie ani nic nie stracisz.A różnica między plikiem wymiany na partycji C czy D czy E jest praktycznie żadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Czy jeśli jest słaby zasilacz, to procesor może się za szybko grzać? Czy taki problem można rozwiązać wymieniając go na mocniejszy i dodając jakiś wentylatorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 07:37, Gynvael napisał:

Mam pytanie.Czy jeśli jest słaby zasilacz, to procesor może się za szybko grzać? Czy taki
problem można rozwiązać wymieniając go na mocniejszy i dodając jakiś wentylatorek?


Nie, jeżeli jest słaby zasilacz, to procesor nie będzie bardziej się grzał. Po prostu się spali razem ze wszystkimi częściami w kompie (o ile ich moc przekroczy to, co może dostarczyć zasilacz).
PS Nie ufaj temu słówku xxx Watt w zasilaczach słabej firmy. Kłamie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 07:53, ziptofaf napisał:

PS Nie ufaj temu słówku xxx Watt w zasilaczach słabej firmy. Kłamie...

kłamie rzadko kiedy, za to wraz ze wzrostem poboru mocy spadają napięcia. Pozatym poszczególne linie mają swoje dopuszczalne obciążenia (na zasilaczu jest stosowna tabelka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś pomysły na kompa za 6tys do 6,5tys opartego na procku Intela i GF 8800GTX?(bez monitora), prosiłbym o zamieszczanie linków w miarę możliwosći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakąc rade??? Mam myszke optyczną juz z rok ma no i czasami chodzi tak (od wczoraj) jakby była na baterie czyli taki zasieg zanika zanika az nie działa apo rescie odrazu chodzi co jest?? wtyczka docisnieta kabel ok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 08:46, super bizon napisał:

ma ktos jakąc rade??? Mam myszke optyczną juz z rok ma no i czasami chodzi tak (od wczoraj)
jakby była na baterie czyli taki zasieg zanika zanika az nie działa apo rescie odrazu chodzi
co jest?? wtyczka docisnieta kabel ok???

Spróbuj myszkę wyczyścić, może jakieś "farfocle" dostały się do tego miejsca co świeci (chyba znajdziesz xD) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 08:29, fataem napisał:

Ma ktoś jakieś pomysły na kompa za 6tys do 6,5tys opartego na procku Intela i GF 8800GTX?(bez
monitora), prosiłbym o zamieszczanie linków w miarę możliwosći

zależy jaki chcesz procek, ile ramu, jaki zasilacz, obudowę, napęd... ale za taką kasę złożysz super PC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 10:07, Radzisz napisał:

zależy jaki chcesz procek, ile ramu, jaki zasilacz, obudowę, napęd... ale za taką kasę złożysz
super PC :D


No napewno RAMu 2GB a porc hmm... Intel Core 2 Duo E6400 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2006 o 10:09, fataem napisał:

No napewno RAMu 2GB a porc hmm... Intel Core 2 Duo E6400 ??


Procek - http://sklep.benchmark.pl/pelny_30071.html

Grafa - http://sklep.benchmark.pl/pelny_33688.html - taka chyba wystarczy :P
chociaż ja bym się zastanowił nad taką - http://sklep.benchmark.pl/pelny_33689.html
też bardzo dobra i zaoszczędzisz 600-700 zł! Można jakieś niezłe giery kupić ;)

Ram - sam nie wiem, ja do nowego pc zamówiłem takie... http://sklep.benchmark.pl/pelny_21601.html

Płyta główna - zamówiłem taki procesor jak ten co proponujesz ;) wziąłem http://sklep.benchmark.pl/pelny_29638.html , lecz nie wiem czy się sprawdzi, kompa dostane dopiero 23 grudnia, jeszcze części mi zamawiają ;)

Zasilacz... nie wiem może jakąś 600w? tagan czy coś... Poczytaj posty na forum, pisano o zasilaczach do takich kart graficznych jak wyżej wymieniona. myśle że na zasiłkę wydasz ok 400 zł...

Jakie chłodzenie chcesz do procka? :) Boxowe lub lepsze, ciche itd... Mi Pan Mrosi (z forum ;)) ) polecił
Scythe Ninja Plus Rev. B – 154 zł
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33311
Zamówiłem oczywiście, w sklepie się trochę zdziwili że taki duży radiator ;) Do niego trzeba szerszą obudowę.
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=13739&u=95
Tutaj Ci dobrze doradzą. :)

Dysk - zależy jaki chcesz :) Ja tam samsunga biorę, dobre są ponoć seagat-y. 200 to już chyba standard? :) cena ok 300 zł

Napęd - może z light scribem, może bez, napewno dvd? :D coś około 200 zł niezła nagrywarka stoi

Zakładam że myszkę, klawiaturę i głośniczki masz, możesz również wziąć jakąś dźwiękówkę np. sound blastera jakiegoś, ale na podanej przeze mnie płycie jest zintegrowana.

Po podliczeniu wychodzi około 6 tysięcy, nie liczyłem obudowy na którą wydasz pewnie coś ze 300 zł. Chyba dobrze policzyłem tak na szybkiego ;)

Radzę jeszcze sobie podliczyć, mogłem się pomylić!

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Pytanie
Mam potrzebę kupić sobie jeszcze 512 MB ramu''u. Mam dwie kości twinmosa w dualu po 256, ale chcę sobie
kupić geila bądź kingstona też do duala abym miał 1024.
Czy mogą wystąpić jakiś kąplikacje jakieś niedciągnięcia ?

2.Pytanie
Jeżeli mam nie wystarczający zasilacz czyli może brakować prądu to to może być spowodowane rozłączaniem się neostrady?(gdyż jest modem zasilany z USB).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad 1 nie, to nie ma znaczenia. kiedyś bywało ze dane pamięci nie pracują z daną płytą, ale teraz już sobie chyba z tym poradzono.
ps szybsze pamięci dostosują się do tych wolniejszych, więc jak masz wolne a kupisz szybsze to część ich możliwości się zmarnuje.
ad 2 szybciej przestały by działać urządzenia biorące dużo prądu, np procesor. zaś samo rozłączanie się jest spowodowane sterownikami dostarczanymi razem z modemem (stworzył je francuski odpowiednik prokomu, co powinno starczyć za anty rekomendacje) zastosowanie alternatywnych (poszukaj na necie do swojego modemu) powinno rozwiązać problem (zwykle u osób z 2 systemami jest tak że pod Linuksem neo działa jak trzeba, a pod Windowsem się rozłącza właśnie przez sterowniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na stronie Tepsy ale ich nie było :(
A tak w ogóle to dzięki i przekaże moim znajomym że spowodowane jest tymi sterownikami bo oni też sami nie wiedzieli.
P.S. Żywcem po necie się nie dało grać bo non stop sevry były rozwiązywane ;[:( ehh
Ty to jesteś porządnym komputerowcem-królowcem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się