PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2005 o 23:35, RobeN napisał:

> /.../
rogu. Kichowate miejsce na takie przebarwienie...

Z drugiej strony, jeśli to ma sygnalizować możliwość wypalenia się pikseli, to będzie jak znalazł, wypalą się dwa w bliskiej odległości od siebie i monitor do wymiany, za dwa lata i jedenascie miesiecy nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - to o czym mówicie to w ogóle widać w normalnym użytkowaniu. Ostatnio mi poleciłeś Roben ten monitor już byłem zdecydowany go kupić a teraz się mocno wacham - rany ale te zakupy sprzętu to są skomplikowane ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 23:10, S4jm0n napisał:

Ehhh... :/ Wszystko byłoby super ale pojawią sie schody. Po pierwsze - tydzień/dwa ? Tydzień
minął dzisiaj...dobrze bedzie jesli bedzie to okres 2 tygodni.( to zależy od sklepy czy to
po prostu jest jakieś prawo konsumenta ? bo to można sprawdzić w sumie)


Jest takie prawo, ktore przysluguje kazdemu konsumentowi.

Dnia 19.12.2005 o 23:10, S4jm0n napisał:

Po drugie - jeśli to
nie jest wina zasilacza ? Hmm...troche zachodu z tym bedzie. Fakt, że tak czy siak bede mial
lepszy zasilacz no ale jezeli to nie wina zasilacza to ta 300-tka w zupełności starcza...
No i ostatni nawiększy problem - wyjezdzam w czwartek do domu już... nie zdaze kupic zasilacza,
żeby przyslali mi go jescze do wawy. Pójde oddać w srode zasilacz to zostane bez kompa do czwartku,a
to mnie nie urzadza bo bede potrzebował na cały wieczór (albo i noc) kompa przed wyjazdem na
świeta, gdzie kompa nie biorę...w czwartek rano nie zdaze. Jestem chyba w kropce :/


Fakt, zagmatwana masz sytuacje. Trudno tak prorokowac na odleglosc, ale jesli chesz byc pewien co nawala, idz moze z kompem do znajomego i posprawdzajcie pojedynczo kazda czesc. Dojdziecie wreszcie co szwankuje. Ewentualnie jeslis kasiasty, a nie masz czasu, mozesz odzalowac te 10/20 zl i zafundowac sobie sprawdzenie kompa w serwisie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazda skaza na monitorze denerwuje ... tym bardziej jak sie za niego zaplacilo kupe kasy ... ja bym nie czekal ... wal jak w dym do miejsca zakupu ... nawet jesli nie wymienia od razu, to przynajmniej wysla ... Poczekasz troche, ale bedziesz mial zrobione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie mocno widać.
Jestem po prostu zbyt wyczulony.

Zresztą, jeśli się wypalą to wymienią mi na nowy.

Co do reszty nie mam nic.

A poza tym?? Zawsze jest szansa, że coś się zepsuje, przepali - gdyby tak nie było to po co gwarancje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni nie ... ale serwis tak ... minely juz trzy dni od ich zakupu w hurtowni, wiec nie da sie od razu na nowy wymienic. Trzeba wysylac. Jesli to monitor Belinea, LG, to masz doot to door ... dzwonisz i zjawia sie po monitor kurier i on go ci odwozi spowrotem. Nie wiem jak jest u innych producentow, ale to pisze zawsze w gwarancji. A sklep powinien go i tak przyjac ... oni na tym nic nie traca, tylko kwestia ich dobrej woli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś co napisał KM???

To nie zostanie ujęte jako wada, czy zepsucie - monitor wróci taki jaki był, a ja stracę przynajmniej 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 00:55, RobeN napisał:

A poza tym?? Zawsze jest szansa, że coś się zepsuje, przepali - gdyby tak nie było to po co
gwarancje???


Wiem, tylko po prostu jak czytam wasze posty to one brzmią strasznie groźnie.

Zdaje sobie sprawę,że jesteście specjalistami w tej dziedzinie, a ja zwykłym laikiem, dlatego wolałem dopisać ;-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem ... czytalem. Taki kawalek 5x5 pixela to klaster. Uszkodzenie obejmujace taki obszar jest kwalifikujace monitor do wymiany. Pod warunkiem ze masz matryce klasy 1. Ona powinna byc wolna od jakichkolwiek uszkodzen. Mialem gdzies norme, jak znajde linka to podam, chociaz watpie bo dawno to sprawdzalem. Jak wiesz matryce dziela sie na klasy, i w zaleznosci od tego moga miec okreslona liczbe wad... Jak ja przekraczaja to wymianka. Dostalem te norme kiedys od serwisanta w Action, jak mialem problem z jednym klientem ... zadzialalo. Klient postanowil przyzwyczaic sie do swojego subpiksela w matrycy klasy 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej firmy masz monitor, ale proponuje zrobic tak: Telefon i gwarancja w dlon. W serwisie opisujesz problem. Zagadujesz goscia czy mozna go przeslac, jak gosc sie zgadza, to pytasz go czy mozesz sie na niego przy przesylce powolac. Jak sie gosciu zgadza to jest szansa ze cos z tego wyjdzie. Jak kreci to nie wysylaj. W serwisach jak wiesz stosuje sie spychologie dosyc powszechnie. A jak bedziesz mial kogos konkretnego ugadanego w swojej sprawie, to jest szansa powodzenia ...
Z reszta, zrobisz jak chcesz. Ale sprobowac zawsze warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 01:13, RobeN napisał:



Wszystkie firmy poza Philips stosują matryce klasy 2.

To niezupełnie tak. Dają gwarancję na drugą klasę. A w praktyce, przy kupnie wszystkie są teraz w 1 klasie, tylko większość daje miesięczną gwarancję na 1 klasę.
Firma NFren, wchodząc na rynek dwa lata temu, dawała gwarancję na 0 martwych pikseli na trzy lata. Wiem, bo sam żonie taki kupiłem.Formalnie była 2 klasa z gwarancją jak pierwsza. Nic się nie wypaliło.
Philips jest jedną z niewielu firm produkujących matryce i widać ma zaufanie do własnej produkcji. Nie wiem, jak jest z EIZO bo oni robią formalnie 2 klasę (w nowym nic wadliwego nie było) i dają gwarancję tej 2 klasy na 5 lat, firma, która sprowadza daje te 5 lat door to door.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic.
Jeśli się w końcu wypali to mam 3 lata D t D i mi wymienią. Na razie wygląda to jakby ktoś smarknął czy jakby kropla czegoś innego zaschła na ekranie. W sumie prawie nie widać. Tylko na Białym i bardzo jasnym tle.
W mieszanych obraza nie ma bata żeby znaleźć chyba, że jak pisałem wcześniej, pod kątem przekłamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2005 o 00:28, thevon napisał:

Fakt, zagmatwana masz sytuacje. Trudno tak prorokowac na odleglosc, ale jesli chesz byc pewien
co nawala, idz moze z kompem do znajomego i posprawdzajcie pojedynczo kazda czesc. Dojdziecie
wreszcie co szwankuje. Ewentualnie jeslis kasiasty, a nie masz czasu, mozesz odzalowac te 10/20
zl i zafundowac sobie sprawdzenie kompa w serwisie. ;)

Żebym był kasiasty to bym od razu wziął 400W zasilacz ;)
A czasu na takie zabawy też nie mam :( Żeby chociaż na jeden dzień stanął czas ... :|
No nic... pozostaj mi czekać i problem może rozwiążę po świętach.
Dzięki wszystkim za pomoc i poświęcony czas.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótki:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&tpage=43
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&tpage=44

Od tego czasu zmieniło się tyle: mam nowy zasilacz... I tyle. Jak komp się wieszał tak wiesza.
Zasilacz to Modecom FEEL-400ATX - 400W i raczej sroce spod ogona nie wypadł, choć nie jest to też najwyższa liga.
Już nie wiem, co mam robić. Myślę, że jeszcze nie jest za późno, aby ,,pod choinkę" zażyczyć sobie jakiegoś zestawy chłodzącego, bo w pewnym miejscu na karcie graf. (dość blisko pamięci kompa) panuje niemal tropikalny klimat. Chyba, że nadal źle kombinuję... Tak czy siak - RATUUUNKUUU!!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze być wina przegrzewającego się procka, lub może rzeczywiście pamięci.

Ogólnie jeśli podejrzewasz, że przegrzewa się karta, to ściągnij sobie ATItool i włącz test na artefakty - przegrzewający się układ od razu zacznie sypać artefaktami :) jeszcze na długo przed zawieszeniem, zresetowaniem.

A dodatkowo dla testu PRocesora i Pamięci możesz odpalić 2 inne testy => Prime95 Torture Test Max RAM i SuperPI 32M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się