PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

płytaecs945p-a ,p-4 266 ghz,gf 6600 gt 256 mb,obudowa cogen 6066 c9?,niewiem jaki zasilacz ale pewnie był juz w obudowie,ddr 2 2x 512/533,everest sciagnac z neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 19:19, DR.SIURAK napisał:

płytaecs945p-a ,p-4 266 ghz,gf 6600 gt 256 mb,obudowa cogen 6066 c9?,niewiem jaki zasilacz
ale pewnie był juz w obudowie,ddr 2 2x 512/533,everest sciagnac z neta?

cogen 350 w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Everest już możesz sobie oszczędzić. Najprawdopodobniej w obudowie masz produkt "zasilaczo-podobny". Koniecznie kup co najmniej 400W, np. Modecom MC-400ATX 2.0 PFC. Kosztuje on około 180 zł, chociaż mocniejszy zasilacz także nie byłby zły (dobrej firmy). Musisz uważać, bo zły zasilacz może nawet spalić Ci komputer. Ja miałem Codegen i poszedł z dymem. Na szczęście sam, a nie z resztą podzespołów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z poniższego linka:

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=47&id=276

ściągnij program SpeedFan, zainstaluj. Potem podaj jakie masz temperatury.
Co do zasilacza......
w zupełności wystarczyłby ten:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18094

Na tym elemencie komputera nie warto oszczędzać. Jednakże wpierw sprawdź te dane, które podawałem . Potem będziemy myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 19:26, Niedzielka99 napisał:

Everest już możesz sobie oszczędzić. Najprawdopodobniej w obudowie masz produkt "zasilaczo-podobny".
Koniecznie kup co najmniej 400W, np. Modecom MC-400ATX 2.0 PFC. Kosztuje on około 180 zł, chociaż

dzieki pewnie tak zrobie ,chodz zaryzykuje jeszcze około 2 tygodnie.(finans)komp ma około 7 misiecy i juz by nawałał.brat ma około 1.5 roku i chodzi ok. jest podobnej konfiguracji(chodzi nie jak traktor ale jak 10 traktorów)wyje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaryzykować, ale uważaj. Skok napięcia lub coś podobnego i może cały komputer z dymem pójść.
Zainstaluj jeszcze, aby być na 100% pewien program co kolega Mrosi podał. Podasz jeszcze temperaturę CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 20:02, pro evo napisał:

Ja mam problem.
Jak sprawdzić ile karta graficzna mam mb??


Prawym na pulpicie, wejść we właściwości ekranu, dać zakładkę ustawienia, dać zaawansowane, potem zakładka karta - tam powinno pisać. Albo ściągnąć program typu Everest lub Aida32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2006 o 18:33, DR.SIURAK napisał:

nie wiecie co moze byc przyczyna samoczynnego wyłanczania komputera.przeleciałem go xclear
i avast i nic?


oprócz sprawdzenia temperatur obejrzałbym jeszcze kondensatory na płycie głównej czy nie są spuchnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja komputera wygląda tak:
Intel Celeron 2,53 Ghz
384 RAM (128+256 różnych firm bodajże)
Radeon X200

Czemu więc gry mające minimalne wymagania SPORO njiższe od mojego komputera, chodzą niezbyt płynnie nawet n 640x480 z najniższymi detalami. Mówię tu np. o GTA: SA które potrzebuje do szczęścia 1 Ghz, 256 RAM?

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o Gothic 3. Ja mam Pentium D Core Duo 2.8 GHz, 1 GB RAM, GF 7600 GT i mi się tnie na minimalnych. Czy ktoś wie dlaczego?? Bo gierka w sumie jest fajna ale gdyby nie te kosmiczne wymagania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się